Jump to content

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?

Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?  

96 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aynı şey mi sence?

Ortak kullanılan kamu mallarının finansmanı için para toplamak ile insanlara zorla askeri eğitim verip ölüme gönderme aynı şey mi?

Senin için kızlarıda alın askere kampanyası yapıcaz korkma, yalnız orda dikkat et komüncüyüm falan deme bölük üstünden geçmesin :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aynı şey mi sence?

Ortak kullanılan kamu mallarının finansmanı için para toplamak ile insanlara zorla askeri eğitim verip ölüme gönderme aynı şey mi?

Temelde aynı şey ikisi de yasal sorumlulukların.

Herhangi birini yapmak istemiyorsan vatandaşlıktan çıkarsın olur biter.

Sitelerde Paylaş

Görkem haklı. Aksini düşünen başkalarının dayatmalarını kabul edip, vatansever saçmalıklar edasıyla kendisini ateşe atan piyonlar. Yahu hadi bunu savunuyorsun da üst rütbedekilerinin çocuklarının kayrıldığından da mı haberdar değilsin? Hadi teistler belki ölüp cennete gitme umuduyla ölüme gidiyorlar peki ya sana ne oluyor?

Bu saçmalık hala nasıl savunuluyor anlamak mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Bir sürü insan oy kullanmış ve "hayır" demiş ama yazmamış başlığa.

Bence askerlik kaldırılsın diyenlerin ve diyeceklerin büyük çoğunluğu ya askerliğini yapmamış insanlar ya da yakın senelerde yapmış olanlar. Askerliğini yapalı epeyi bir zaman geçmiş geçmiş olan erkekler "kaldırılmasın" diyorlar veya içlerinden geçen o. Forumdaki tartışmalardan edindiğim izlenim de ayrıca bu.

"Biz yaptık, siz de yapın bakiyim." :)

Benim için konuşmak kolay, tuzum kuru ve sırf gıcıklık olsun diye ilk "hayır" oyunu ben verdim.

Askerlik bizde tabu gerçekten, herkes gitmemk için kırk takla atar, uzattıkça uzatır, kaçtıkça kaçar ve arkadaşlar arasında rahatlıkla konuşur bunu; fakat iş başka yerlerde, özellikle toplum önünde ifade etmeye geldi mi herkez "en büyük asker asker bizim asker" edalarında dolaşıp vatan borcu der. Kendisine mikrofon uzatılsa duyduğu gururu abartarak, azıcık da mazlumca anlatır.

Erkekliğe ilk adım sünnet olmak, ikinci ve esas olanıysa askerliktir bizde.

Daha nerelerdeyiz....

Zor kalkar zorunlu askerlik, sadece ekonomik gelişmişlikle değil, eğitim ve kültürle de doğru orantılı bir mesele galiba...

Ben askerliğini yapmamış genç bir erkek olsam muhtemelen "kalksın" derdim. Bu tür soruların bu gibi platformlarda hep genç erkeklerce böyle yanıtlandığını gördüm.:)

İlgiyle izleyeceğim başlığı.

bence kalkmasın hatta kadınlar da gitsin israildeki gibi. Görev seni bekliyor ablacığım.

Sitelerde Paylaş

Ben kalkmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü ordumuzun bu zamanlarda desteğe ihtiyacı var. Ama şu kesinlikle yapılmalı; zorunlu olarak askere alınanlar kesinlikle istekleri dışında güneydoğuya ya da terör riski yüksek bölgelere gönderilmemeli. Oralarda profesyonel gönüllü askerler falan görev yapmalı.

Bunun dışında uygulama aynen devam etsin. Gerçekten zor zamanlar yaşıyor TSK böyle bir zamanda sırt çevirmek gerçekten ayıp olur. Unutmayın ki laik devletin nimetlerinden faydalanıp burada özgürce yazabiliyorsak bu Laik ve Demokratik cumhuriyetimizi koruyup kollayan TSK sayesindedir. Şurada 15 ayın lafını etmeyelim.

Sitelerde Paylaş

Demogojik bir kavram olan "zorunlu askerlik" bir yanılsamadan ibarettir,hali hazırda zaten böyle birşey yok.

Ölen askerlere baktığımız zaman üniversite okumamış,fakir aile çocuklarının ezici bir üstünlüğe sahip olduğunu görürüz.Hakkari,Şırnak,Siirt gibi yerlere bu çocuklar er olarak atanır.

Çok nadir olarak -mayın,pusu vs.- rütbeli askerlerin öldüğünü görürüz,onlarda zaten mesleki olarak bu işi yapanlardır.

Ben uzun süredir;mühendis,doktor,avukat vb. lisans eğitimi yapmış bir kişinin öldüğünü görmedim.Bir milletvekili çocuğunun ya da albay-general çocuğunun yaralandığını da duymadım.

Soru şu olmalıdır:Fakirlerin ateş hattında zorunlu askerliği devam mı etsin yoksa profesyonel ordu mu kurulsun?Profesyonel orduya da en fakir çocuklarının katılması muhtemeldir ama en azından daha fazla para alıp daha itibarlı bir şekilde yaşasınlar,alay eder gibi bir günlük kahraman ilan edilmesinler.

Sitelerde Paylaş

Zorunlu askerliğin kaldırılmasını istemeyenler, zorunlu İslam mücahidliği hakkında da aynı şeyi düşünürler miydi?

İslam devletinde yaşıyorsunuz ve sizi İslam uğruna savaşmaya çağrıyorlar. Ne dersiniz?

İslam'da, Müslüman olmayana zorunlu askerlik yaptırılmadığı gibi zorunlu haller dışında orduya kabul edilmedikleri bilgisini de not düşelim. Ancak görülen o ki, T.C.'de kim olursa olsun, Mustafa Kemal uğruna cihad etmesi farzdır.

tarihinde fasho aga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zorunlu askerliğin kaldırılmasını istemeyenler, zorunlu İslam mücahidliği hakkında da aynı şeyi düşünürler miydi?

İslam devletinde yaşıyorsunuz ve sizi İslam uğruna savaşmaya çağrıyorlar. Ne dersiniz?

İslam'da, Müslüman olmayana zorunlu askerlik yaptırılmadığı gibi zorunlu haller dışında orduya kabul edilmedikleri bilgisini de not düşelim. Ancak görülen o ki, T.C.'de kim olursa olsun, Mustafa Kemal uğruna cihad etmesi farzdır.

Dinden çıkanların katli vacip olduğu için, kimse İslam'a inanmadığını söyleyemez ve mecburen mücahid olur.

Sitelerde Paylaş

http://bloghaber.net/akp-manisa-milletvekili-selcuk-ozdag-isteyen-askere-gitmeyebilir.html

AKP’li Vekil İsteyen Askere Gitmesin Dedi,evet yalnış duymadınız hiç bir cezası yok,isteyen herkes askere gitmeyebilir,Bu sözün sahibi AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ!!AKP’li vekil duyarlı olunması gerektiğini askerliğe zorla götürülmenin çağdaşlığa uygun olmadığını savundu.

Bedelli askerlikten alınacak paralarla devletimiz şehit yakınlarına, gazilerine ve yakınlarına büyük imkanlar sağlayacaktır. Bedelli askerliğini doğru olduğuna inanıyorum” dedi.

Özdağ, vicdanı ret konusuna da olumlu baktığını kaydeden Özdağ, “Askere gitmek istemeyen insanlar gitmemelidirler. Adam, cinsiyet farklılığı vardır gitmek istemez. Etnik, iş veya çeşitli sebeplerle askeri gitmek istemez.

Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vidanı ret konusunun referandum yapılması konusunu da değerlendirerek, “Eğer vicdanı ret konusunda bir yasa meclis tarafından çıkartılıyorsa milleti neden meşgul edelim” dedi.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://bloghaber.net/akp-manisa-milletvekili-selcuk-ozdag-isteyen-askere-gitmeyebilir.html

AKP’li Vekil İsteyen Askere Gitmesin Dedi,evet yalnış duymadınız hiç bir cezası yok,isteyen herkes askere gitmeyebilir,Bu sözün sahibi AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ!!AKP’li vekil duyarlı olunması gerektiğini askerliğe zorla götürülmenin çağdaşlığa uygun olmadığını savundu.

Bedelli askerlikten alınacak paralarla devletimiz şehit yakınlarına, gazilerine ve yakınlarına büyük imkanlar sağlayacaktır. Bedelli askerliğini doğru olduğuna inanıyorum” dedi.

Özdağ, vicdanı ret konusuna da olumlu baktığını kaydeden Özdağ, “Askere gitmek istemeyen insanlar gitmemelidirler. Adam, cinsiyet farklılığı vardır gitmek istemez. Etnik, iş veya çeşitli sebeplerle askeri gitmek istemez.

Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vidanı ret konusunun referandum yapılması konusunu da değerlendirerek, “Eğer vicdanı ret konusunda bir yasa meclis tarafından çıkartılıyorsa milleti neden meşgul edelim” dedi.

AKP'nin o paraları yiyeceğinden eminim. Ama zorunlu askerliğin kaldırılması konusunda bu heriflere katıloyorum. Avrupalı devletlerde nasıl kalktıysa, bizde de kalkmalı zorunlu askerlik.

AKP'nin amacı başka tabi ki ama yine de kalkmalı. Göreceksiniz ki bir gün zorunlu askerlik tamamen kaldırılıcak. İnsan denilen hayvan türünün tutucu davranışları bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...