Jump to content

ateist arkadaşlar neden böyle yapıyo..

Recommended Posts

önce muhammedi, yaptığı mantıksız ve iğrenç işlerinden dolayı eleştiriyorlar...

bunu anlıyabiliyorum..gayet normal..

ancak onlara '' bu durumda mantıklı ve iyi işler yapan bir peygamberle karşılaşırsanız ona inanırmısınız?''

diye sorduğumuzda yanıt vermemekte ısrar ediyorlar...

hatta tipik rahatlama ve kaçma davranışlarını sergileyerek ortadan kayboluyorlar:

''düşünmeyi ve sorgulamayı öğren...ateizmi anlamamışsın...dar kafalı..'' falan filan diyorlar..

oysa sorum gayet basit ve açıktır..

eğer mantıksızlığından ve iğrenç davranışlarından dolayı bir tanrının varlığını reddedersen bu durumda mantıklı bir peygamber ve tanrısıyla karşılaştığında onu kabul etmek zorundasın...bu gayet açık değil mi???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

''düşünmeyi ve sorgulamayı öğren...ateizmi anlamamışsın...dar kafalı..'' falan filan diyorlar..

ateistlerin huyu bu.hangi konuda soru sorsan hemen kıvırıyor cahil dar kafalı iflan diyorlar.evrim konusundada okadar soru sorduk hala yanıtını alamadık çünkü bilmiyolar ve bilmedikleri içinde usta bi şekilde kıvırıp<laf dönderip> sorudan kaçıyorlar.ateistler hiç bi tanrıya ve peygambere inanmazlar.hz muhammed ve islam dini onların iftiraları gibi kötü bir din değildir.ateistler inanmak istemedikleri için islamı karalama yolunu seçip a<radan sıvışıyorlar.

Sitelerde Paylaş
arkadaşım mantıklı bi tanrı olsaydı tamam ama

nedense bu tanrı hep muhammedin uçkurunu düşünmüş

ii huylu tanrı ii huylu peygamber

şaka mı yapıosun?

bırakın muhammedi filan..

mantıklı bir tanrıya inanır mısın..

evet ise tüm dünyayı araştırman gerekmezmi?

Sitelerde Paylaş
Mantıklı bi tanrı ne kitap gönderir ne de peygamber .. hele kendine inanmamızı, ona ibadet etmemizi vs isteyip ego mastürbasyonu yapmaz.. Eğer mantıklı bi tanrı varsa gerçekten onu hiçbi zaman bilemeyiz bence.

bunu söylerken bile tanrının senin mantığınla hareket etmesini bekliyorsun bence

Sitelerde Paylaş
'' bu durumda mantıklı ve iyi işler yapan bir peygamberle karşılaşırsanız ona inanırmısınız?''

.....

sorum gayet basit ve açıktır..

Cevap veriyorum;

Mantıklı bir peygamberle karşılaşsak bile, O'nun Tanrı'nın elçisi olduğuna dair hiçbir veri ileri süremeyiz.

Çünki daha önce bir Tanrı ile karşılaşmadık, deneyimimiz yok.

Tanrı'dan mesaj getirdiğine dair sonuca varacak referans noktamız yok...!

Bu durumda ne diyoruz? (hep birlikte)

Bu, bi-li-ne-mez...

tarihinde Zecalufinon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir zincirin en zayıf halkası o zincirin gücünü belirler.

Tanrı isterse sonsuz zekaya sahip olsun.Benim zekam,benim mantığımın sınırları belli.Tanrıyı düşünüp yorumlamada ise elbet kendi kıstaslarımın,kendi zekamın,kendi mantığımın içinde kalacağım.Eğer tanrı varsa benim zeka kapasitemi zaten biliyor ve onu yorumlayacağım maximum sınırın buna bağlı olduğunu biliyor,eğer yoksa zaten sorun yok.

Buna şöyle bir örnek verelim.Benim bir kedim var.Bu hayvan bana göre çok daha ilkel bir zekaya sahip.Onunla iletişim kurarken kendi zeka sınırlarımüzerinden değil, onun zeka sınırları üzerinden hareket ederim.Çünkü bilirimki o hayvan benim kadar kapsamlı düşünemiyor.

Şimdi kedimi alıyorum ve genişçe tasarlanmış yapay bir bahçeye koyuyorum.Bahçedeki kedimin ihtiyaçlarını karşılıyorum.Et veriyorum,su veriyorum vs vs. Sonrada bana tapınması için bahçedeki bir monitör yardımıyla kendi silüetimi gösteriyorum,bana nasıl tapınması gerektiğini şekilli olarak anlatıyorum.Gel gelelim bizim kedi bana itaat etmiyor???Benim verdiğim nimetleri görmezden geliyor???Benim bahçeye koyduğum ağacın altına işiyor???

Bende kediyi alıyorum.Götünden şiş takıp ağzından çıkarıyorum,sonra veteriner arkadaş tedavi ediyor;sonra üztüne benzin döküyorum yakıyorum,sonra yine veteriner arkadaş tedavi ediyor;sonra -20 C lik deepfreezeli suya atıyorum,sonra yine tedavi;bok yediriyorum,iltihap içiriyorum,çükünü kesiyorum,ayaklarını kesip ağzına sokuyorum.İşte bu ulvi,yüce,kutsal davranışın bir benzerinide Allah insan üzerinde yapacağını iddia eder.Sonsuz zekasını,mantığını böyle ifade eder.

Sitelerde Paylaş
Cevap veriyorum;

Mantıklı bir peygamberle karşılaşsak bile, O'nun Tanrı'nın elçisi olduğuna dair hiçbir veri ileri süremeyiz.

Çünki daha önce bir Tanrı ile karşılaşmadık, deneyimimiz yok.

Tanrı'dan mesaj getirdiğine dair sonuca varacak referans noktamız yok...!

Bu durumda ne diyoruz? (hep birlikte)

Bu, bi-li-ne-mez...

peki, tanrının mantıklı davranması gerktiğini nereden biliyorsunuz..

ve muhammedin tanrısını mantıklı davranmamakla suçluyorsunuz.

daha önce mantıklı bir tanrı ile karşılaştınız mı ki???

Sitelerde Paylaş
Bir zincirin en zayıf halkası o zincirin gücünü belirler.

Tanrı isterse sonsuz zekaya sahip olsun.Benim zekam,benim mantığımın sınırları belli.Tanrıyı düşünüp yorumlamada ise elbet kendi kıstaslarımın,kendi zekamın,kendi mantığımın içinde kalacağım.Eğer tanrı varsa benim zeka kapasitemi zaten biliyor ve onu yorumlayacağım maximum sınırın buna bağlı olduğunu biliyor,eğer yoksa zaten sorun yok.

Buna şöyle bir örnek verelim.Benim bir kedim var.Bu hayvan bana göre çok daha ilkel bir zekaya sahip.Onunla iletişim kurarken kendi zeka sınırlarımüzerinden değil, onun zeka sınırları üzerinden hareket ederim.Çünkü bilirimki o hayvan benim kadar kapsamlı düşünemiyor.

Şimdi kedimi alıyorum ve genişçe tasarlanmış yapay bir bahçeye koyuyorum.Bahçedeki kedimin ihtiyaçlarını karşılıyorum.Et veriyorum,su veriyorum vs vs. Sonrada bana tapınması için bahçedeki bir monitör yardımıyla kendi silüetimi gösteriyorum,bana nasıl tapınması gerektiğini şekilli olarak anlatıyorum.Gel gelelim bizim kedi bana itaat etmiyor???Benim verdiğim nimetleri görmezden geliyor???Benim bahçeye koyduğum ağacın altına işiyor???

Bende kediyi alıyorum.Götünden şiş takıp ağzından çıkarıyorum,sonra veteriner arkadaş tedavi ediyor;sonra üztüne benzin döküyorum yakıyorum,sonra yine veteriner arkadaş tedavi ediyor;sonra -20 C lik deepfreezeli suya atıyorum,sonra yine tedavi;bok yediriyorum,iltihap içiriyorum,çükünü kesiyorum,ayaklarını kesip ağzına sokuyorum.İşte bu ulvi,yüce,kutsal davranışın bir benzerinide Allah insan üzerinde yapacağını iddia eder.Sonsuz zekasını,mantığını böyle ifade eder.

bu durumda, mantıklı davranan başka bir tanrı ile karşılaşırsan ona iman edersin öyle mi?

Sitelerde Paylaş

Ben yeni actigim Forumuma,gelen müslümanlara yaptigim kiyagin 10 da birini ateistlere yapmadim.

Öyle oldugu halde elimi verdim kolumu kapmaya kalktilar.

Sonunda Küfürleri basip gitiler.Biride üye olur olmaz,soluk almadan ana avrat giti.Hemde Forumum adi gorusforum oldugu halde.Atildilar.Yaptiklari hakeretin yarisini bile ateistler yapmadi.Hic bir ateist küfür etmedi.

Ben Müslüman görünce Seytan görmüs gibi cekiniyorum.

Hem sanalda hemde gercek yasamda.

100 Müslümandan 5 tane dogru dürüst adam cikmaz.

Buna inanin.Hepsi kendine Müslüman.

Saygilar.

Dimension

Sitelerde Paylaş
peki, tanrının mantıklı davranması gerktiğini nereden biliyorsunuz..

ve muhammedin tanrısını mantıklı davranmamakla suçluyorsunuz.

daha önce mantıklı bir tanrı ile karşılaştınız mı ki???

Bende onu diyorum işte.. İster mantıklı, ister mantıksız...

Biz Tanrı ile karşılaşmadık daha.. Ne elçisi, ne peygamberi...

Sitelerde Paylaş
Bende onu diyorum işte.. İster mantıklı, ister mantıksız...

Biz Tanrı ile karşılaşmadık daha.. Ne elçisi, ne peygamberi...

bu durumda tanrıyı neden mantıklı kuralllarla eleştiriyor ateistler...

madem tanrının mantıklı olması gerektiğini gösterecek bir kanıtları yok...

Sitelerde Paylaş
Ben yeni actigim Forumuma,gelen müslümanlara yaptigim kiyagin 10 da birini ateistlere yapmadim.

Öyle oldugu halde elimi verdim kolumu kapmaya kalktilar.

Sonunda Küfürleri basip gitiler.Biride üye olur olmaz,soluk almadan ana avrat giti.Hemde Forumum adi gorusforum oldugu halde.Atildilar.Yaptiklari hakeretin yarisini bile ateistler yapmadi.Hic bir ateist küfür etmedi.

Ben Müslüman görünce Seytan görmüs gibi cekiniyorum.

Hem sanalda hemde gercek yasamda.

100 Müslümandan 5 tane dogru dürüst adam cikmaz.

Buna inanin.Hepsi kendine Müslüman.

Saygilar.

Dimension

senin yaşadığın bu durumu ben de başka bir sitede yaşadım...

fakat bir farkla...ana avrat düz giden ateistlerdi..

Sitelerde Paylaş

ancak onlara '' bu durumda mantıklı ve iyi işler yapan bir peygamberle karşılaşırsanız ona inanırmısınız?''

hatta tipik rahatlama ve kaçma davranışlarını sergileyerek ortadan kayboluyorlar:

eğer mantıksızlığından ve iğrenç davranışlarından dolayı bir tanrının varlığını reddedersen bu durumda mantıklı bir peygamber ve tanrısıyla karşılaştığında onu kabul etmek zorundasın...bu gayet açık değil mi???

Burdaki önermenin temelin yanlıştır.. Çünki temelde eylemlerin neticesinin yanlış olduğundan inanılmadığı söyleniyor.. Asıl olan ise İnanılmadığı için neticelerde ithilaf ediliyor... Çünki dünyada 1.3 milyardan fazla müslüman var ve bu insanlar Hz. Muhammedi seviyorlar; hayatını ve yaptıklarını başka bir gözle değerlendiriyorlar... Yani öncelik inançtır, eylemlerin neticesi bu inanca göre değerlendirilmektedir.. İnanan için güzel, inanmayan içinse kötü gözükmektedir..

Mesela İslamdaki Miras hukukunu ele alalım... Bunu eleştirenler Allah'a inanmadıkları için eleştiriyorlar; inananlar ise kabul ve tastik ediyorlar; Çünki imanın esası teslimiyettir.. İman İnanmaktır, Güven ve tastikdir.. Bu emr-i ilahi nasıl olursa olsun inkar edenler yine buna karşı çıkacaklardı.. Çünki temel İman dır..

Yani bir meseledeki netice 1 olsun; Ateistler buna bu 1 yüzünden itiraz ediyorlar diyelim... Eğer islamın emri -1 olsaydı; yani tam tersi de olsaydı yine itiraz ediceklerdi... Çünki itirazın temeli eylem değil; İnançtır... Olayların karşısındaki tutum bakış açımızla, bakış açısıda inanç ile alakalıdır...

Sitelerde Paylaş

burda yanlışsın.peygamber efendimizin kesinlikle mantıksız ve iğrenç işleri yoktur.o peygamber olmadan öncede hep doğru söyleyiciydi.o muhammedül emin<güvenilir kişidir>

peygamberimize ogünki ateistler birsürü iftiralar atmışlar ve malesef bu iftiralar hadis şeklinde buügnki kaynaklara yansımıştır.kısacası peygamber iftiraya uğramıştır.bu tür iftiracılar her dönemde olmuştur.

örneğin atatürkede alevi ve kürtleri kesmiş diye iftira atılmış ve sahte resimlerle kaynaklara geçilmiştir.

sonuç:bi insana çirkin bakılırsa o insan çirkin görülür.güzel bakılırsa o insandaki güzellkler görülür ve iftiralara kulak asılmaz.

Sitelerde Paylaş

Evet ben gayet mantıklı buluyorum bu yaklaşımı, olmaz değil olabilir.

Savaşı, kötülüğü, hastalığı, bozukluğu, yani insanlığı yaratıp insan olarak rahatsız olduğumuz şeyleri insanlığın karşısına tanrı veya tanrılar neden getirmiştir bunu mantıklı bir şekilde açıklayacak, kendi dediği ile çelişmeyecek babayiğit peygamber çıkarsa başımın üstünde yeri var.

<ekleme>

Ve Tanrı(lar) mantığı yarattıysa neden kullanmıyorlar veya kullanamıyorlar?

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet ben gayet mantıklı buluyorum bu yaklaşımı, olmaz değil olabilir.

Savaşı, kötülüğü, hastalığı, bozukluğu, yani insanlığı yaratıp insan olarak rahatsız olduğumuz şeyleri insanlığın karşısına tanrı veya tanrılar neden getirmiştir bunu mantıklı bir şekilde açıklayacak, kendi dediği ile çelişmeyecek babayiğit peygamber çıkarsa başımın üstünde yeri var.

helal olsun...

ama merak ettiğim şu:

niçin tanrının mantıklı davranması gerektiğini düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

sen bu soruya cevap ver derken mantık bekliyorsun bizden.

Yüce dediğin şahıs dan mı mantık beklemicem.Ne diyorsun yani mantık beklemeyelimmi o mantıklı olamssa biz islamı nasıl dğeer li bileim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...