Jump to content

İslamın şartları

Recommended Posts

Düşünün, herşeyi yaratan tanrı insanlığa son kez bir peygamber yolluyor. Onlara mutluluk ve huzur getirmek, sapıtan kullarını tekrar doğru yola sevketmek için son kozunu oynuyor. O son koz ki yaratılanların

en yücesi, alemlerin varlık sebebi. Adeta yedekte oturan, sonradan oyuna giren ve maçın kaderini değiştiren bir futbolcu. Muhammet vakit geçirmeden bu kutsal amaç için çalışmalara girişiyor. İnsanları

bulundukları vahim durumdan kurtarmak, tüm dünyaya hakettiği mutluluğu ve barışı getirmek için dinini yaymaya girişiyor. Ama bu dine tabi olmak için öncelikle bazı şartlar belirliyor;

1-Kelime-i şahadet getirmek

2-Namaz kılmak.

3-Oruç tutmak.

4-Zekat vermek.

5-Hacca gitmek.

Bu noktada gerçekten merak ettiğim bir husus var; Bu 5 maddenin insanlığa faydası nedir? Bu maddelerin iyi olmak veya kötü olmakla ilişkisi nedir? İnsanlığa gerçekten yararlı olmanın en iyi yolu bu

tanrısal şartları yerine getirmek midir?

Sitelerde Paylaş

aslında bu şartlar siz ateistler için oldukça iç karartıcı şartlar...şartlar şöyle olsaydı ne kadar sevinirdiniz

1) en az peygambere 100 kadın hediye etmek

2) günde beş vakit grup sex yapmak

3) hırsızlık yapıp muhammede mal toplamak

4) tüm malınız devletin olacak(muhammedindir, 40 ta biriyle filan yırtamazsınız)

5) ömrünüzde bir kere muhammede bir kere dombalacaksınız..

keşke böyle olsaydı değil mi?

sahi....

islamın şartlarının yukarıdaki gibi olduğundan emin misin ????????????

bi daha bak istersen <_<

Sitelerde Paylaş

Ek olarak verebileceğimiz o kadar çok madde var ki : ) !

1 - İnancın ( İslam hipnozunun ) sürerliliğini sağlamak için,

2 - Spor yaptırmak, Sanki önünde Tanrı varmış gibi yalvarıp yakarmak vs için

3 - Açın halinden anlamak içinmiş ama nedense HANİ NEREDE? ANLAŞILIYOR MU GERÇEKTEN? demekten alamıyor insan kendisini..

4 - Muhtaçlara eli titreye titreye yardım etmek için (ha hristiyanlıkta din adamına para verip cenneti satın almışsın ha bunu istemeden yapıp bonus kazanmışsın : )) Hipnoz altındakilerin bile isteyerek yaptıklarına inanmıyorum.

5 - Parası olan herkes bu 4 işlemi gerçekleştirseler bile işleyip işleyip silemedikleri günahlardan kurtulabilirler bununla : )

Ve turizm canlanır. Hipnozite altına daha çok insan (!) girer. Ve böylece çekim yasasınca bir şey doğar : )

Sitelerde Paylaş

5 liste koydun şuraya biride bi boka yarasa.

Ancak şu zekat belki işe yarar diğerleri bi boka yardığı yok.

Yılda 1 kere veirp ondanda kurtuluyonuz zaten.Verceksiniz 50 100 kere verin alalhın tkadirini daha çoık alın.

tarihinde Metal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
aslında bu şartlar siz ateistler için oldukça iç karartıcı şartlar...şartlar şöyle olsaydı ne kadar sevinirdiniz

1) en az peygambere 100 kadın hediye etmek

2) günde beş vakit grup sex yapmak

3) hırsızlık yapıp muhammede mal toplamak

4) tüm malınız devletin olacak(muhammedindir, 40 ta biriyle filan yırtamazsınız)

5) ömrünüzde bir kere muhammede bir kere dombalacaksınız..

keşke böyle olsaydı değil mi?

sahi....

islamın şartlarının yukarıdaki gibi olduğundan emin misin ????????????

bi daha bak istersen <_<

356. iletini yazarken halen ateist bir insanın bunları yapmaya üşendiği için bu yolu seçtiğini, herhangi bir ahlak anlayışına sahip olmadığını, hiç bir sınır koymadan, durmadan sex yapmayı istediğini düşünüyor olman senin adına üzücü.

Bu arada ne oldu, foruma bir gün girmedim islamın şartlarıda mı değiştirildi?

Sitelerde Paylaş
356. iletini yazarken halen ateist bir insanın bunları yapmaya üşendiği için bu yolu seçtiğini, herhangi bir ahlak anlayışına sahip olmadığını, hiç bir sınır koymadan, durmadan sex yapmayı istediğini düşünüyor olman senin adına üzücü.

Bu arada ne oldu, foruma bir gün girmedim islamın şartlarıda mı değiştirildi?

yapılan her şeyi mahammdin tanrısının kıçında yada si...inde aramak daha da üzücü bence..

bu bakış kimin kafasının ancak nelere odaklı olduğunu hoş bir şekilde gösteriyor...

Sitelerde Paylaş
Biz bi kere dombalsak(?) ne olur siz günde 5 kere dombaldıktan(?) sonra.... :rolleyes:

keşke muhammede dombalsaydık değil mi???

ne hoş olurdu siz ateistler için...

sahi bak yeni aklıma geldi...

muhammed neden en öne geçip namaz kıldırırmış..

arkada kalsa herkes kendine dombalmış olacak ve hoş bir manzara izleme şansı bulacaktır...

kimbilir siz ateistler belki bunu da düşünmüşsünüzdür( sorgulamışsınızdır :lol: )

ah ah...

ne zaman başaracaksınız muhammedin kıçından çıkmayı....

Sitelerde Paylaş
Biz bi kere dombalsak(?) ne olur siz günde 5 kere dombaldıktan(?) sonra.... :rolleyes:

arkada kalsa herkes kendine dombalmış olacak ve hoş bir manzara izleme şansı bulacaktır...

kimbilir siz ateistler belki bunu da düşünmüşsünüzdür( sorgulamışsınızdır :lol: )

ah ah...

Sitelerde Paylaş

ah ah...

Sitelerde Paylaş
yapılan her şeyi mahammdin tanrısının kıçında yada si...inde aramak daha da üzücü bence..

bu bakış kimin kafasının ancak nelere odaklı olduğunu hoş bir şekilde gösteriyor...

Ben ilk iletimde gayet masum sorumu sordum. Konuyu bu noktaya çeken senin cevabın. Benim açtığım konunun neresinde k.. , s.. gibi şeyler yazıyor?

Sitelerde Paylaş
Ben ilk iletimde gayet masum sorumu sordum. Konuyu bu noktaya çeken senin cevabın. Benim açtığım konunun neresinde k.. , s.. gibi şeyler yazıyor?

ben ateistlerden söz ediyorum dostum...

bu sitede ateistlerin muhammedle ilgili açtığı konulara bakarsan kimin nerede ne aradığını görürsün...

saygılar..

Sitelerde Paylaş
ben ateistlerden söz ediyorum dostum...

bu sitede ateistlerin muhammedle ilgili açtığı konulara bakarsan kimin nerede ne aradığını görürsün...

saygılar..

Başko konulara kızıp gelip benim konumda saydırmanın bir anlamı yok.

Ben yukarıda merak ettiğim şeyleri yazdım. Mesela hacca gitmenin insanlığa ne gibi faydaları vardır?

Sitelerde Paylaş
Başko konulara kızıp gelip benim konumda saydırmanın bir anlamı yok.

Ben yukarıda merak ettiğim şeyleri yazdım. Mesela hacca gitmenin insanlığa ne gibi faydaları vardır?

siz sorgulayan ateistler bunu anlamanız gerekir ama söyleyeyim...

farklı bölgelerde yaşayan müslümanların bir araya gelip tanışmaları...kendi bölgelerindeki son durumları masaya yatırıp tartışmaları...vs...

ama bu günümüzde pek yok sebebi de belli...

müslümanların da pek umrunda değil zaten..

turist gibi gidip turist gibi geliyorlar..

bir türk hacının gidip bir ingiliz hacıyla tanıştığını göremezsin mekkede.

bir yozlaşma..

yani amacından saptırılmış bir ibadet..

diğer çoğu ibadetler gibi....

Sitelerde Paylaş
5 liste koydun şuraya biride bi boka yarasa.

Ancak şu zekat belki işe yarar diğerleri bi boka yardığı yok.

Yılda 1 kere veirp ondanda kurtuluyonuz zaten.Verceksiniz 50 100 kere verin alalhın tkadirini daha çoık alın.

metal toplumsal huzurun kırk da biri ile olacak iş olmadığının farkındasın.ben desenin gibi düşünüyorum.

gerçi müslümnanlar daha çok versek kimse çalışmaz yatardı derler.nasılsa biri bize zeket verrir diye. :lol:

Sitelerde Paylaş
5-Hacca gitmek.

Bu noktada gerçekten merak ettiğim bir husus var; Bu 5 maddenin insanlığa faydası nedir? Bu maddelerin iyi olmak veya kötü olmakla ilişkisi nedir? İnsanlığa gerçekten yararlı olmanın en iyi yolu bu

tanrısal şartları yerine getirmek midir?

bence hiç bir mantıklı yönü yok oraya gidenlerin yaptıklarına bakılırsa muhammede yalakalık sadece

(memleketine ayağına gidildiği için)...

Sitelerde Paylaş

arkadaşım yararlarını sölim bunların cvblarıda tppen ve bilimsel olarak kabul edilmiştr

1-Kelime-i şahadet getirmek(bu müslüman olmak için gereken bir sözdür ve insanın içindeki maneviyatı arttırır)

2-Namaz kılmak. (günde 5 vakit namaz kılmak eklem ağrılarını önler ve namaz kılanlara nazaran kılmayanlarda daha cok fıtık görülür ve tbbende namaz kılmanın cok faydalı olduğu kabul edilmiştir yine 5 vakkitte abdest almak vücüuttaki bakterileri temizler ve doktorlarda hergün devamlı elinizi yüzünü yıkayın der durur ve egzersiz yapın der)

3-Oruç tutmak. ( oruc tutmak vücudu dinçleştirir ve forma sokar şeker hstalarına bile oruc tutmak cok yarar mesela ve aynı zamanda fakirin halini anlarsınız böylece fakirlere yardım edersiniz yani kimse ac acıkta kalmaz devlet bunun için uğraşır sabah akşam ama islama uyulsa kimse aclıkla kıtlıkla uğpraşmaz)

4-Zekat vermek. (yapılan araştırmaya göre dünya üzerindeki herkez yani zenginler malının zekatını verse kimse aç ve yoksulluk sınırında olmaz hatta refah içinde yaşarmış ve malınızın borcudur )

5-Hacca gitmek. eee o kutsal yeri ziyaret etmek insana diçlik verir ve orda cinsel ilişkiye girmek vs yapamak yasaktir nefsini yenmeyi öğrenirsin ve oraya gidenler huzur bulurlar gelince anlatırlar hatta

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...