Jump to content

Her sünnet yapılırmı

Recommended Posts

Üsküdarda oturuyorum.. bilenler vardır burası genelde muhafazakar insanların bulunduğu bir yerdir.. Pek çok tanıdığımda muhafazakar kesimden..

3 karış sakal bırakanından tutunda kafasında sarıkla gezenlere kadar dişlerini misvak denen odunla fırçalayanından upuzun entarilerle dolaşanına kadar ne arasanız var..

Hele birde Mahmut Hüdayi denen bir adamın türbesi varki hepsinin piknik alanı gibi.. neden böyle geziyorsunuz neden bu şekilde giyiniyorsunuz dediğimde aldığım yanıt hep aynı SÜNNET!! peygamber efendimiz gibi yaşamaya davranmaya çalışıyoruz diyorlar...

o zaman aklıma bir kaç soru geliyor peygamber hacca gitmek için çölü deve sırtında geçiyordu.. sen neden 4x4 le gidiyorsun veya neden uçağa biniyorsun yada evine neden tv alıyorsun veya neden (iddia ettikleri gibi) hurma ile karnını doyurmuyorsun. neden teknolojinin nimetlerinden yararlanıyorsu vs bu kez alınan cevap peygamber zamanında bunlar yoktu bu zamanda olsaydı oda boyle yapardı ....

ulan deli adam o zaman neden ağzına odun sokmaya çalışıyorsun bu zamanda olsaydı peygamberin signal kullanmazmıydı?????

gectim şu anda hangi müslüman (en azından forumdakiler) 9 10 yaşındaki kızını 50 kusur yaşındaki bir adama verir???? sünnet değilmi sonuçta

veya hanginiz 9 10 yaşındaki bir kızla evlenip yatağa atar????

hanginiz köle edinmek ister veya birsürü cariyeniz olsun ister (bak buna evet diyebilirler).. o yuzden biraz değiştirelim diyelimki araplarla savaş çıktı

adamlarda savaşı kazandı eşlerinizi kardeşlerinizi adamların cariye olarak almasına peygamber sünnetidir deyip hayıflanmazmısınız???

amca dayı teyze hala kızlarıyla evlenmeyi doğru buluyormusunuz???? sünnet!!!

veya evlatlık oğlunuzun karısıyla evlenirmisiniz????

bu liste çok uzatılabilir... eğer bunlar o zamanın şartlarına göreydi derseniz aynısını sizede söylerler... üstelik peygamberin yaptıklarını tasvip etmediğiniz anlamına gelir ki bu dinden çıkmanıza yol açar. ayeti var..

aynı zamanda kuranın tüm zamanlara ve alemlere indirildiğini inkar etmiş olursunuz ki bu dinden çıkarır sizi..

yok bunlara evet bende yaparım diyorsanızda sizin ta kalıbınıza .................................!!!

Sitelerde Paylaş

cahalet başka bir şey değil emin ol cahalet.

bir başka arkadaş bana sormuştu:

muhammet cübbe giymişmiydi?

muhammet sarık, külah vs takmışmıydı?

muhammet şalvar giymişmiydi?

dedimki hayır bunların hiç birisini yapmamıştı!

peki dedi ben bazı adamlar görüyorum aynen böyle giyinmiş, sözde kendilerini müslüman sanıyorlar dedi ve ekledi siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

dedim bize hacet bırakmadın: sözde kendilerini müslüman sanıyorlar, dedin.

Sitelerde Paylaş

problemin etrafında gezinme diye bir laf vardır...

esas yapılması gereken problemin üzerinde düşünüp gerekeni yapmak iken...

peygamberin uyulması gereken bir sünneti var ise...

bu doğruluk dürüstlük hak için çalışıp mücadele etmektir...

zayıfı mazlumu ezileni koruyup zalime engel olmaktır...

tabi bu yürek ister ...

bunun yerine onungiyindiği gibi giyinmek doğal yaşamına benzer şeyleri taklit etmek sünnete uymak filan sayılmaz...

zordur sünneti yerine getirmek...

herkesin yapabileceğiiş değildir...

oyüzden becerebilene yüz şehit mertebesi verilir...

zor zamanda doğrunun hakkın adaletin savunucusu olmak elinde kor ateşi tutmk gibidir...

Sitelerde Paylaş

problemin etrafında gezinme diye bir laf vardır...

esas yapılması gereken problemin üzerinde düşünüp gerekeni yapmak iken...

peygamberin uyulması gereken bir sünneti var ise...

bu doğruluk dürüstlük hak için çalışıp mücadele etmektir...

zayıfı mazlumu ezileni koruyup zalime engel olmaktır...

tabi bu yürek ister ...

bunun yerine onungiyindiği gibi giyinmek doğal yaşamına benzer şeyleri taklit etmek sünnete uymak filan sayılmaz...

zordur sünneti yerine getirmek...

herkesin yapabileceğiiş değildir...

oyüzden becerebilene yüz şehit mertebesi verilir...

zor zamanda doğrunun hakkın adaletin savunucusu olmak elinde kor ateşi tutmk gibidir...

O senin dedigin "iman" kardesim. Sende hersey hakkinda ucuk bir yorum var. Ilgiyle takip ediyorum :)

tarihinde bilirkisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ilk önce sünnetleri ve efendime(asm) has olan durumları ayırt et,gel sonra konuşalım bunu ama lütfen sağdan soldan gördüğün müslümanlarla değil,okuduğun hadis kitaplarıyla gel,bu sünnettir de ama yapması acayip olan bişi göster,tartışalım .

Sitelerde Paylaş

O senin dedigin "iman" kardesim. Sende hersey hakkinda ucuk bir yorum var. Ilgiyle takip ediyorum :)

dün bir çizgi film vardı tv de çocuklarla izledik...

mısır prensi diye film ve musayla firavunun hikayesini anlatıyor...

musayı gayet mütevazi ve sıradan biri gibi göstermişlerdi...

sadece birkaç mucizevi olay gösterildi...

ama onun esas mücadelesinin halkının ezilmişliğine isyan edip onları kurtarıp özgürlklerine kavuşturma mücadelesi olduğu ortay konulmaya çalışılmıştı...

böyle insanlar halkları tarafından çok sevilir yüceltilir sözleri yaptıkları ve herşeyleri kutsallaştırılır...

hz muhammedinde buna benzer bir hikayesi olduğunu sanıyorum...

o daha çok kölelerden ve fakirlerden oluşan bir kitleyi kurtarmaya çalışıyordu...

bu uğurda musanın yaptığı gibi bir yolculuk hicret yaptı...

musa nın firavunla mücadelesine benzer bir mücadeleyi mekke ileri gelenleriyle yapmak zorunda kaldı...

bu mücadelede kolay değildir...

karı kız için böyle işlere kalkışılmaz...

işte sünnet bence bu mücadelenin içinde olmaktır...

Sitelerde Paylaş

dün bir çizgi film vardı tv de çocuklarla izledik...

mısır prensi diye film ve musayla firavunun hikayesini anlatıyor...

musayı gayet mütevazi ve sıradan biri gibi göstermişlerdi...

sadece birkaç mucizevi olay gösterildi...

ama onun esas mücadelesinin halkının ezilmişliğine isyan edip onları kurtarıp özgürlklerine kavuşturma mücadelesi olduğu ortay konulmaya çalışılmıştı...

böyle insanlar halkları tarafından çok sevilir yüceltilir sözleri yaptıkları ve herşeyleri kutsallaştırılır...

hz muhammedinde buna benzer bir hikayesi olduğunu sanıyorum...

o daha çok kölelerden ve fakirlerden oluşan bir kitleyi kurtarmaya çalışıyordu...

bu uğurda musanın yaptığı gibi bir yolculuk hicret yaptı...

musa nın firavunla mücadelesine benzer bir mücadeleyi mekke ileri gelenleriyle yapmak zorunda kaldı...

bu mücadelede kolay değildir...

karı kız için böyle işlere kalkışılmaz...

işte sünnet bence bu mücadelenin içinde olmaktır...

sahidende köleleri ve fakirleri kurtarmaya calısıyordu değilmi....

o yüzden köleliği kaldırdı cariyeliği kaldırdı ama benim yeni haberim oldu valla

Sitelerde Paylaş

Her sünnet yapılır mı?

Yapılır, hele bu zamanda 100 şehit sevabı vardır.

Sen kıyafet olarak cübbe ve şalvar kombinasyonunu mu tercih ediyorsun?

Kafaya da sarık veya takke.

Bir de çember sakal tamam işte.

bu sünneti tatbik ediyor musun; yoksa kot-tişört giyip spor mu takılıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Her sünnet yapılır mı?

Yapılır, hele bu zamanda 100 şehit sevabı vardır.

kuranla beraber bır bonus sevap rehberı verdılerde benımmı haberım yok ya..

her seyın kac sevap ettıgını kesın olarak soyluyorlar..

kertenkele oldur 100 sevap

salavat getır 70 sevap + 70 huri

her sunnete 100 sevap

gavur oldur 1 şehit sevabı

nobette oldun 3 sehıt sevabı

vs

vs

vs

Sitelerde Paylaş

kuranla beraber bır bonus sevap rehberı verdılerde benımmı haberım yok ya..

her seyın kac sevap ettıgını kesın olarak soyluyorlar..

kertenkele oldur 100 sevap

salavat getır 70 sevap + 70 huri

her sunnete 100 sevap

gavur oldur 1 şehit sevabı

nobette oldun 3 sehıt sevabı

vs

vs

vs

bu yazıya içten katılıyorum. Çünkü kuranın çarpıtıldığını ve dinin bir siyaset yada ideoloji için kullanıldığını kanıtlıyor.

Kimin ne sevap kazandığını allah bilir. Sen kafandan 10 şehit sevabı yaptıp günahlarım gitti 20 tane daha yaparsam kardayım diye boşa düşünme :)....:D

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

ilk önce sünnetleri ve efendime(asm) has olan durumları ayırt et,gel sonra konuşalım bunu ama lütfen sağdan soldan gördüğün müslümanlarla değil,okuduğun hadis kitaplarıyla gel,bu sünnettir de ama yapması acayip olan bişi göster,tartışalım .

Bunun kılıfı da buymuş demek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...