Jump to content

Müslümanların konulardan kaymasına yardım edenler var.

Recommended Posts

Müslümanlar cevap veremedikleri yada veremeyecekleri konularda dikkatlerimizi başka yerlere çekmeye ve kıstırılmamaya çalışıyorlar ve bazı arkadaşlarımızda bunu yiyorlar.

Farkına vararak yada varmayarak onlara yardım ediyorlar.

Bu hoşuma gitmedi.

Biri bana açıklama yapabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar cevap veremedikleri yada veremeyecekleri konularda dikkatlerimizi başka yerlere çekmeye ve kıstırılmamaya çalışıyorlar ve bazı arkadaşlarımızda bunu yiyorlar.

Bu hoşuma gitmedi.

Farkına vararak yapıyorum.

O pas atıyor. "Kur'an'da ay kelimesi 12 kez geçer" diyerek.

Ben de itiraz ediyorum. "12, değil 14 kez geçer" diyerek.

Ona yardımcı oluyorum böylelikle.

Sana ne? Seni neden ilgilendiriyor?

Sen forumun hakemi misin?

Yaptığın ukalalıktan başka birşey değil.

Konu kayıyormuş. Hadi ordan!

Sanki konunun bir özelliği, bir ciddiyeti var.

Ya da sanırsınız ki konuyu Difficult açtı da, kaydırıldığı için şikayet ediyor.

Normal biri kalkıp da bunun için başlık açmaz.

Hastasın sen herhalde. :angry:

Sitelerde Paylaş

Bu hoşuma gitmedi.

Aldınmı ağzının payını.

Daha sen buralarda çok rezil olursun.Sen kimlerle dans ettiğinin hala farkına varamamışsın arkadaşım.

Yazık.

Sitelerde Paylaş

Farkına vararak yapıyorum.

O pas atıyor. "Kur'an'da ay kelimesi 12 kez geçer" diyerek.

Ben de itiraz ediyorum. "12, değil 14 kez geçer" diyerek.

Ona yardımcı oluyorum böylelikle.

Sana ne? Seni neden ilgilendiriyor?

Sen forumun hakemi misin?

Yaptığın ukalalıktan başka birşey değil.

Konu kayıyormuş. Hadi ordan!

Sanki konunun bir özelliği, bir ciddiyeti var.

Ya da sanırsınız ki konuyu Difficult açtı da, kaydırıldığı için şikayet ediyor.

Normal biri kalkıp da bunun için başlık açmaz.

Hastasın sen herhalde. :angry:

Arkadaşım o rakamlar tutmuş olsaydı birşey mi ıspatlamış olacaktı?

Sayılarla alakası yok demek yerine yok 14 tü yok bilmemneydi diye sayılara yöneltmesine yardım ediyorsun. :angry:

Hasta olan sensin ya panteistsindir yada değilsindir ikiyüzlülük yapma adam gibi nemenem bir inanca sahip oldugunu açıkla.

Hangi inanca sahipsen öyle davran iki yüzlü bir panteisttense gerçek bir müslümanla başa çıkması daha kolay.

Sitelerde Paylaş

Aldınmı ağzının payını.

Daha sen buralarda çok rezil olursun.Sen kimlerle dans ettiğinin hala farkına varamamışsın arkadaşım.

Yazık.

Senin kime ne dediğin anlaşılmıyor.

Şu yazdıgın yazıdan sonra seninde neci oldugun anlaşılmıyor.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım o rakamlar tutmuş olsaydı birşey mi ıspatlamış olacaktı?

Sayılarla alakası yok demek yerine yok 14 tü yok bilmemneydi diye sayılara yöneltmesine yardım ediyorsun. :angry:

Hasta olan sensin ya panteistsindir yada değilsindir ikiyüzlülük yapma adam gibi nemenem bir inanca sahip oldugunu açıkla.

Hangi inanca sahipsen öyle davran iki yüzlü bir panteisttense gerçek bir müslümanla başa çıkması daha kolay.

Müslümanım. Hem de sapına kadar agnostik müslüman. :D

Sen gerçekten hastasın, emin oldum artık.

Ego tatminlerine kapalıyım. Kendine başka partner bul. :lol:

Sen kimlerle dans ettiğinin hala farkına varamamışsın arkadaşım.

Fırsatçı pislik!

Sitelerde Paylaş

Bu hoşuma gitmedi.

Bazı formlarda müslümanlarla tartışmaya girdin mi arkadaşları hemen uyarırlar.

"Kardeş adamı konuşturma konuştukça dinimize hakaret etmeye devam ediyor. Biz okuyup gerçeğini biliyoruz da genç arkadaşlarımız bu yazılanları görüp küfre girebilir."

derler. Zaten çoğu verilen örnekleri, ironiyi anlamakta güçlük çekiyor. Allah şöyle yapsaydı dediğinizde, hem allah yok diyorsunuz hem de allahın adını ağzınıza alıyorsunuz diyorlar. Gün lafı 365 defa geçmiyor dediğinizde bu defa devir anlamına geliyor dediklerini ve diğer benzeri kelimeleri de bu defa ekliyorlar, ya da çıkarıyorlar.

Gerçek bir müslüman sitede ateist kelimesini gördüğü anda hemen yüzünü çevirmelidir. Ama ne yazık ki içlerindeki şeytana yenik düşüp sitede yazmaya devam ediyorlar.

İslami bir siteye gidip de allah yok diye ileri geri yazmam. Müslümanımdır birine sormaya çekindiğim bir durum olur girip sorarım. Ya da müslüman olmayı düşünüyorumdur kafama takılan soruları sorarım.

Bir konuya bir müslüman daldığında zaten işin sonu ya maymun atalalara ya da kuran'ın yazılamaz olduğuna kayıyor.

Not: Koyu yazmayı bıraksan iyi edersin. Yazdıkların okunaklı olmuyor.

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burda birşeyler dönüyor...

Biraz sakin ol...

Hicbir sey donmuyor, merak etme.

Butun ateistler/agnostikler/panteistler/deistler Muslumanlara karsi birlesip cephe olusturmus falan degiliz.

Herkes fikrini istedigi gibi (forum kurallari dahilinde) aciklayip, savunabilir.

Sen de, baskasinin lafindan bu kadar etkilenme. Kafana takma fazla. Kendi fikrini sapina kadar savun.

Inan cok rahat edersin...

Sitelerde Paylaş

Gün içinde karşılaştığım ilk olay bu değil.

Şuan linki hatrlamıyorum ama ateist gibi davranıp müslümanlara kapı açan iki farklı kişiden 2 farklı mesaj gördüm.

Diğeri gözlükşirinin bir yorumuydu.

Gözlüklü şirin benzeri bir davranışı daha öncede yapmıştı.

Foruma ilk geldiğim günlerde de benzeri olayları yaşadım.

Ateist gibi davranan bazı kişiler müslümanlara gizli kapılar açıyorlar ve ben bu durumdan rahatsızım.

Ne olmasından korkuyorsunuz müslümanların burdan gitmesinden mi?

Biri gider diğeri gelir eğer korkunuz bu ise.

Sitelerde Paylaş

Şuan linki hatrlamıyorum ama ateist gibi davranıp müslümanlara kapı açan iki farklı kişiden 2 farklı mesaj gördüm.

Ateist gibi davranan bazı kişiler müslümanlara gizli kapılar açıyorlar ve ben bu durumdan rahatsızım.

Örnek verebilir misiniz?

Gizli kapı derken kastettiğiniz nelerdir sayın Difficulty?

Ahlak ve İslam'ın ahlaka bakışı konularında mı, bilimsellik ve mantık konularında mı yoksa İslam'ın tarihi ve gerçek yüzü konulu tartışmalarda mı oluyor bunlar?

Müslümanlarla işbirliği yapıp size karşı cephe alan kişiler mi var?

Konu hakkında daha açık konuşursanız belki yardımcı olunabilir.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üzme tatli canini,ben aglarim ikimizin yerine B)

Sitelerde Paylaş

Kitaptaki sayı kavramlarıyla uğraşan dindarları görüyorum( görmüyorum) çoğu din ama dar kafalı. ama kelimesini atınca din dar oluyor :).

Kuran kuralalrdan oluşur ve bu peygamberin ölümünden 3-4 sene sonra yazıya aktarıldı. Muhtemelen( kesin değil) bazı ayetler şehitlerin zihinleriyle birlikte yok oldu.

Bu kitabı yazan yerin kültürü şiirseldir. Bu durumu ve dahası yazı yazma bilenlerin sayısını göz önüne aldığımızda bunların kasıtlı olarak olma olasılığı vardır. iş böyle olunca Kuranda bir sözcüğün sayısının pekte önemi kalmaz.

Kısaca ben bu sayı karmaşasına safsata diyerek bakıyorum. Kuran eğer bukadar karışık bir yapıda ise ( açık ve nettir) cahil halk bu kitabı anlayamazdı. Kuranda birkelimenin geçtiği sayı miktarınca tarih çıktı saçmalığı kurana büründürülmüş falcılıktan başka bir şey olmamakta.

Sitelerde Paylaş

Örnek verebilir misiniz?

Gizli kapı derken kastettiğiniz nelerdir sayın Difficulty?

Ahlak ve İslam'ın ahlaka bakışı konularında mı, bilimsellik ve mantık konularında mı yoksa İslam'ın tarihi ve gerçek yüzü konulu tartışmalarda mı oluyor bunlar?

Müslümanlarla işbirliği yapıp size karşı cephe alan kişiler mi var?

Konu hakkında daha açık konuşursanız belki yardımcı olunabilir.

Müslüman oldugunu belirten birisi bu linkteki konuyu açıyor.

http://www.ateistfor...opic=47161&st=0

Ve "ayettede dediği gibi herşeyde bir nizam düzen vardır.." diyor.

İnsanların hesap yapmak için kullandıgı sayıların birbiri ile kullanılması sonucu ortaya çıkan ilginç tesadüfleri Kuranın ıspatına yönlendirmeye çalışıyor.

Bizimkiler konunun ıspata yönlendirilmeye çalışıldıgını anlamayıp bunu yiyor.

Muhabbet devam ettikce görünen izlenim sayılarla bunun ıspatlanabilecegi yönüne kaydırılıyor.

İstenildigi kadar ben ıspatmak için konuyu açmadım desede konuda oluşan izlenimin sonucu bu şekilde ıspatlanabilirliği üstünde yoğunlaşıyor.

Halbuki bu doğru bir bilgi değil rakamlar sadece hesap yapmak için kullandıgımız ve kullanabilmek için verdiğimiz şekiller.

Ve Allah değil insanlar tarafından oluşturulmuş.

Sayılar bir kavramdır madde değildir.

Yaratılması diye birşey söz konusu değildir.

Ispatlanabilirlik için kullanılamaz.

Sayıların çeşitli sıralanışlarla bir araya gelmesinden oluşan ilginç şeylerin yada tesadüflerin ne DİN ne DİNSİZLİK ile alakası yok.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman oldugunu belirten birisi bu linkteki konuyu açıyor.

http://www.ateistfor...opic=47161&st=0

Ve "ayettede dediği gibi herşeyde bir nizam düzen vardır.." diyor.

İnsanların hesap yapmak için kullandıgı sayıların birbiri ile kullanılması sonucu ortaya çıkan ilginç tesadüfleri Kuranın ıspatına yönlendirmeye çalışıyor.

Bizimkiler konunun ıspata yönlendirilmeye çalışıldıgını anlamayıp bunu yiyor.

Muhabbet devam ettikce görünen izlenim sayılarla bunun ıspatlanabilecegi yönüne kaydırılıyor.

İstenildigi kadar ben ıspatmak için konuyu açmadım desede konuda oluşan izlenimin sonucu bu şekilde ıspatlanabilirliği üstünde yoğunlaşıyor.

Halbuki bu doğru bir bilgi değil rakamlar sadece hesap yapmak için kullandıgımız ve kullanabilmek için verdiğimiz şekiller.

Ve Allah değil insanlar tarafından oluşturulmuş.

Sayılar bir kavramdır madde değildir.

Yaratılması diye birşey söz konusu değildir.

Ispatlanabilirlik için kullanılamaz.

Sayıların çeşitli sıralanışlarla bir araya gelmesinden oluşan ilginç şeylerin yada tesadüflerin ne DİN ne DİNSİZLİK ile alakası yok.

Diffculty, Pante tam tersine sayilarin manipulasyona acik oldugunu ispatlamis ayrica diger orneklerde de sifre tutturmak icin ornegin sadece sesli harflarin sayildigini gostermis. Zaten Mechule'de sonunda kivirip bu ispat degildi sadece bilgiydi diye cark etmis. Sen canini sikma, muslumanlar 1001 yol deniyor bir yerden tutar belki diye ama hicbiri tutmuyor.

Sitelerde Paylaş

konuyu açan kullanıcının ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum. bilinsin ki ben bir frethinkerim, yobaz müslümanlar yetmezmiş gibi bir de ateistimsi yobaz antiteistlerle uğraşmak istemiyorum. bilinsin ki ben teist düşmanı değilim, her ihtimali sonuna kadar açar, tartışırım. yeri gelince allahlılığı yeri gelince de allahsızığı tartışır, sorgularım, burada da kimseye hesab vermem, hakkımda isteyen istediğini düşünebilir. isteyen takiyyeci diyebilir, isteyen liboş diyebilir, beni ilgilendirmiyor.

tarihinde gözlüklü şirin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu hoşuma gitmedi.

bence fazla takılma bu konuya, bu üslup meselessidir.

kimisi sabırla karşısındakine doğruyu göstermeye çalışır, kimi keser atar, kimi de küfrü basar...

bahsettiğin arkadaş, sabırlı bir arkadaş. hakkını yemeyelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...