Jump to content

Ölümü durdurun ateist olacağım

Recommended Posts

Ayetlerin çoğunluğu tekrarlardan oluşuyor. Yazan kişiler çocukça bir davranış içinde devamlı tehtidler savurmuşlar.

Yok demir topuzlar, yok kaynar sular, yok alçaltıcı azab... falan.

Sen yapma bari freand, çocukça bir davranış 1400 yıldır ayakta durabilir mi? Sen ki eski şeriatçi kardeşim..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cehennem

Korktuğu için iman etmek bana saçma geliyor.

Bir insanın cehennemden korkması için, cehennemin var olduğuna inanması gerekir. Cehennemin var olduğuna inanan birisi de tanrının olduğuna inanıyordur zaten.

Bu durumda, tanrıya inandığı için cehennemden korkar, cehennemden korkulduğu için tanrıya inanılmaz.

Sitelerde Paylaş

Yani anneniz babaniz size "Bunlari yapan aslinda Allahtir evladim, bizde oyle duyduk" dememis olsa, inege sut yapiyor diye secde edecektiniz. Enteresan...

Allah bana hidayet etmeseydi bırak ineğe secde etmeyi, evrende herşeyin kendiliğinden olduğuna inanacak kadar salak da olabilirdim.

Sitelerde Paylaş

Ayetlerin çoğunluğu tekrarlardan oluşuyor. Yazan kişiler çocukça bir davranış içinde devamlı tehtidler savurmuşlar.

Yok demir topuzlar, yok kaynar sular, yok alçaltıcı azab... falan.

Sen yapma bari freand, çocukça bir davranış 1400 yıldır ayakta durabilir mi? Sen ki eski şeriatçi kardeşim..

Durabiliyormuş malesef sayın Cübbeli, cehennemden 578 kere söz eden bir kitaptan korkanlar var diye.

Hristiyanlık da 2000 senedir ayakta, Hinduizm 4000 senedir ayakta.

Sana adresini verdiğim veri tabanından ayetleri aratırsan, gerçeği göreceksin, Kuran siyasi diolog ve mücadelelerle dolu bir kitap.

Bu yüzden biz müslümanlardan daha çok tavsiye ederiz Kuran okumayı, K12 adlı kullanıcı müslüman bize yanımızda alim olmadan Kuran okumamamız gerektiğini bile söyledi.

İşin ilginç tarafı ayetlerimiz apaçıktır yazan kitabın mümini böyle diyor.

Evet, Kuran kendi iddia ettiği gibi apaçıktır, içindeki mantık ve gerçeklik dışı ifadeleri görmemek mümkün değil.

Ne de olsa Dünya'nın 1000 katı büyüklüğündeki yıldızların ceviz tanesi gibi dökülebileğini, en yakın gökteki kandiller olan yıldızların şeytanlara atış taneleri olarak yapıldığını yazan da bu kitap.

Diğer müminlere değil de sadece peygambere has olarak mehirsiz evlenmeyi serbest kılan da bu kitap.

Sitelerde Paylaş

Ölmeyince ne olacak ki.?

Ölünce ıspanak olacağım diyen birisi için bile sonsuza kadar bu dünyada yaşamak berbat olur zannımca ki bir müslüman için sonsuza kadar yaşamak tam bir talihsizlik olur diye düşünüyorum.

Sonsuza kadar yaa, bir de bu dünya da..

Sitelerde Paylaş

Durabiliyormuş malesef sayın Cübbeli, cehennemden 578 kere söz eden bir kitaptan korkanlar var diye.

Hristiyanlık da 2000 senedir ayakta, Hinduizm 4000 senedir ayakta.

Sana adresini verdiğim veri tabanından ayetleri aratırsan, gerçeği göreceksin, Kuran siyasi diolog ve mücadelelerle dolu bir kitap.

Bu yüzden biz müslümanlardan daha çok tavsiye ederiz Kuran okumayı, K12 adlı kullanıcı müslüman bize yanımızda alim olmadan Kuran okumamamız gerektiğini bile söyledi.

İşin ilginç tarafı ayetlerimiz apaçıktır yazan kitabın mümini böyle diyor.

Evet, Kuran kendi iddia ettiği gibi apaçıktır, içindeki mantık ve gerçeklik dışı ifadeleri görmemek mümkün değil.

Ne de olsa Dünya'nın 1000 katı büyüklüğündeki yıldızların ceviz tanesi gibi dökülebileğini, en yakın gökteki kandiller olan yıldızların şeytanlara atış taneleri olarak yapıldığını yazan da bu kitap.

Diğer müminlere değil de sadece peygambere has olarak mehirsiz evlenmeyi serbest kılan da bu kitap.

freand seni önemsediğimi biliyorsun. Ama bir yazı yazıyorsun içinde enaz 10 mesele var ki hepsi tek tek ele alınması gereken konular. Bak gel seninle bir iş yapalım sen de potansiyel var, eskiden bizden olduğun için seninle seviyeli tartışmalar yapabiliriz. Baş başa bölümünde konuları tek tek sırayla irdeleyelim. Ne dersin? Çünkü burda her kafadan ses çıkıyor ve malesef konu bütünlüğünü koruyamıyoruz.

Sitelerde Paylaş

freand seni önemsediğimi biliyorsun. Ama bir yazı yazıyorsun içinde enaz 10 mesele var ki hepsi tek tek ele alınması gereken konular. Bak gel seninle bir iş yapalım sen de potansiyel var, eskiden bizden olduğun için seninle seviyeli tartışmalar yapabiliriz. Baş başa bölümünde konuları tek tek sırayla irdeleyelim. Ne dersin? Çünkü burda her kafadan ses çıkıyor ve malesef konu bütünlüğünü koruyamıyoruz.

Güzel fikir aslında, daha seviyeli tartışmalar yapılabilir baş başa bölümünde.

Yalnız şu günlerde fazla müsait değilim, forumda fazla zaman da geçiremiyorum, meşgulüm bu aralar.

Şu anda ciddi konuları konuşacak takatim yok diyebilirim ama uygun bir zamanda böyle bir tartışma yamaktan mutluluk duyarım.

En azından 2-3 hafta sonra çalışmalarım hafiflediğinde bunu yeniden değerlendirebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Almanlar yapay damar üretti ve bu başlangıç yapay organ üretmenin yolunu açtı insan kanını sentetik olarak üretmenin son aşamasında bilim adamları, hatta yapıldığını ve askeri alanlardsa kullanıldığını duymuştum ...Bilginize..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel fikir aslında, daha seviyeli tartışmalar yapılabilir baş başa bölümünde.

Yalnız şu günlerde fazla müsait değilim, forumda fazla zaman da geçiremiyorum, meşgulüm bu aralar.

Şu anda ciddi konuları konuşacak takatim yok diyebilirim ama uygun bir zamanda böyle bir tartışma yamaktan mutluluk duyarım.

En azından 2-3 hafta sonra çalışmalarım hafiflediğinde bunu yeniden değerlendirebiliriz.

Davetimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Allah bana hidayet etmeseydi bırak ineğe secde etmeyi, evrende herşeyin kendiliğinden olduğuna inanacak kadar salak da olabilirdim.

evrende herşeyin kendiliğinden olduğuna inanacak kadar salak da olabilirdim.

Üzüldüm kendim için..Bende niye böyle salakım diye düşünürdüm..meğer Allah hidayet etmemiş ondanmış..Bu Allahta çok acımasız yahu..? Cübbeli abi gibilere hidayet ediyo ama bize tık yok salaklığa mahkum ,cehenneme mecbur kalıyoz böyle..Düşünüyorumda Kendisine Allah hidayet ettiği için doğru yolu bulduğunu söyleyen biri nasıl oluyorda bizlere hidayet etmeyen Allahı adil buluyor anlamıyorum..Sen tut cübbeliyi salaklıktan kurtar ama diğerlerini bırak debelensin dursunlar..hakmı bu yahu...İnanmak istiyoz inanmamızı dilemiyo inanamıyoz,hidayet etmiyo..offf..! of! zor işimiz zor...

Sitelerde Paylaş

Düşünüyorumda Kendisine Allah hidayet ettiği için doğru yolu bulduğunu söyleyen biri nasıl oluyorda bizlere hidayet etmeyen Allahı adil buluyor anlamıyorum..İnanmak istiyoz inanmamızı dilemiyo inanamıyoz,hidayet etmiyo..offf..!

İnanmak isteyenin bu forumda işi olmaz. Çamurda yürüyenin ayağına çamur bulaşır.

Sitelerde Paylaş

İnanmak isteyenin bu forumda işi olmaz. Çamurda yürüyenin ayağına çamur bulaşır.

Hayırdır...Senin ayağında çizmemi var abi..?

Bildiğim kadarıyla İnanan birinin,inanmayanlara bu kadar yakın temasta olması tavsiye edilmez Kuranda ama,Tabi doğrusunu siz biliyosunuz yinede.dimi?

Sitelerde Paylaş

Korktuğu için iman etmek bana saçma geliyor.

Bir insanın cehennemden korkması için, cehennemin var olduğuna inanması gerekir. Cehennemin var olduğuna inanan birisi de tanrının olduğuna inanıyordur zaten.

Bu durumda, tanrıya inandığı için cehennemden korkar, cehennemden korkulduğu için tanrıya inanılmaz.

Korktuğu için iman etmek iman etmek değildir zaten.

Korkutuldugu için Allahı seveni ne yapsın Allah?

Gerçekten bir yaratıcı bu şekilde aciz davranarak sevilmeye çalışırsa sevilmeyi hakediyormudur?

Zatende merak etme kimsenin inandıgı yok bu saçmalıklara sadece dini kullanmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ölümü durdurun ateist olacağım,

Yağmuru yağdırın ateist olacağım,

Süt yapın ateist olacağım,

Maymunu insan yapın ateist olacağım.

Bir gün .... yaparsınız!

bir gün hücrelerin ölmesini engelleyebilirsek ölümsüzlüğü tadarız

veya beyin nakli olabilir (gelecekte mutlaka olacak)

yağmur bombası çoktan yapıldı

süt yapmaya gerek yok inekler yapıyor :)

maymunu insana dönüştüremeyiz çünki bunu nasıl becerdiğini hiç söylemedin bize :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...