Jump to content

Ölümü durdurun ateist olacağım

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah bana hidayet etmeseydi bırak ineğe secde etmeyi, evrende herşeyin kendiliğinden olduğuna inanacak kadar salak da olabilirdim.

Ve yine buyursaydı ki RABBİLALEMİN, ineğe secde edeceksin, bizi koşulsuz ineğe secde eder bulurdun.

7:34 - Her ümmetin bir eceli vardır. O ecel geldiğinde, ne bir ân erteleyebilirler, ne de öne alabilirler.

15:5 - Hiçbir millet, ecelinin önüne geçemez ve onu geciktiremez.

Sitelerde Paylaş

Huvellezî halakakum min turâbin summe min nutfetin summe min alakatin summe yuhricukum tıflen summe li teblugû eşuddekum summe li tekûnû şuyûhâ, ve minkum men yuteveffâ min kablu ve li teblugû ecelen musemmen ve leallekum ta’kılûn (mü'min 67)

O ki sizi topraktan, sonra bir nutfeden, sonra bir alakadan yarattı. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkarır ki sizin en kuvvetli çağınıza ulaşmanız, daha sonra da yaşlanmanız için. Ve sizden bir kısmı, ihtiyarlamadan önce vefat ettirilir. Ve bir kısmınız da belirlenmiş bir süreye ulaşmanız için. Ve umulur ki siz böylece akıl edersiniz.

Sitelerde Paylaş

Biz mucizeci değiliz.

Mucizeci olanlar sizlersiniz.

Ancak gene de zatureden ölümleri durdurduk.

Sizin kitabınızda yazdığının aksine -ertesi gün yamurlu olup olmayacağını Allah bilirdi-, meteoroloji de yagmurlu günleri artık biliyor.

Depremlerin günahlardan değil fay hatlarından kaynaklandığını tespit ettik.

Bir sinek yapamıyoruz ama sanal zekada ona çok yaklaştık.

Kendi kendine uçan makinalar da yapabiliyoruz.

Emin ol bin sene önce yaşasaydın da bu sözü söyleseydin, bin sene sonraki bu keşiflerle çoktan ateist olurdun....

Sitelerde Paylaş
Ölümü durdurun ateist olacağım,

Yağmuru yağdırın ateist olacağım,

Süt yapın ateist olacağım,

Maymunu insan yapın ateist olacağım.

Bir gün .... yaparsınız!

Bu dediklerini Allah yapsın ben de müslüman olacağım haydi bakalım.

Allah diyor ya diğer tanrılara tapanlara:onların ilahları bir sinek yaratsın da görelim diye.

Ben de diyorum Allah da bir sinek yaratsın ve bize tek ve gerçek tanrı olduğunu kanıtlasın biz de iman edelim.

Sitelerde Paylaş

Biz mucizeci değiliz.

Mucizeci olanlar sizlersiniz.

Ancak gene de zatureden ölümleri durdurduk.

Sizin kitabınızda yazdığının aksine -ertesi gün yamurlu olup olmayacağını Allah bilirdi-, meteoroloji de yagmurlu günleri artık biliyor.

Depremlerin günahlardan değil fay hatlarından kaynaklandığını tespit ettik.

Bir sinek yapamıyoruz ama sanal zekada ona çok yaklaştık.

Kendi kendine uçan makinalar da yapabiliyoruz.

Emin ol bin sene önce yaşasaydın da bu sözü söyleseydin, bin sene sonraki bu keşiflerle çoktan ateist olurdun....

<<Biz mucizeci değiliz.

charles yine yanlış yoldasın.

Doğa insan üstü mucize değilmi ? baksana seni yampış bundan daha büüyük mucizemi olur ! insanlar hayvanlar bitkiler var eden depremleri yapan insanları öldürüp yokluğa atan şu merhametsiz doğa değilmi ? tövbe tövbe durduk yerde beni doğaya çattırdın...

Yahu hem doğayı savunup hemde mucizeler alemini yok saymak olsa olsa işte ateizmde olur. pes artık.

Kimmiş mucizeci ?

Hep derim şu ateizm gerçekten hayciliktir diye ..nedense tespitlerim hep doğu çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

<<Biz mucizeci değiliz.

charles yine yanlış yoldasın.

Doğa insan üstü mucize değilmi ? baksana seni yampış bundan daha büüyük mucizemi olur ! insanlar hayvanlar bitkiler var eden depremleri yapan insanları öldürüp yokluğa atan şu merhametsiz doğa değilmi ? tövbe tövbe durduk yerde beni doğaya çattırdın...

Yahu hem doğayı savunup hemde mucizeler alemini yok saymak olsa olsa işte ateizmde olur. pes artık.

Kimmiş mucizeci ?

Hep derim şu ateizm gerçekten hayciliktir diye ..nedense tespitlerim hep doğu çıkıyor.

Mucize nedir onu tanımlaman lazım evvela.

İnsanlar anlaşıldığı kadardır, tespitlerinin doğruluğu tesbit eden kendinsin.

Neyse, doğanın ve insanın mucize olduğunu da nereden çıkardın sen?

Sana göre sürahiden bardağa su doldururken, suyun tavana uçması değil de aşağı yöne gidip bardağa dolması da bir mucize midir?

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mucize nedir onu tanımlaman lazım evvela.

İnsanlar anlaşıldığı kadardır, tespitlerinin doğruluğu tesbit eden kendinsin.

Neyse, doğanın ve insanın mucize olduğunu da nereden çıkardın sen?

Sana göre sürahiden bardağa su doldururken, suyun tavana uçması değil de aşağı yöne gidip bardağa dolması da bir mucize midir?

Mucizenin ayrı anlamları var . yinede insanüstü olağanüstü hallerede mücize der insan.

İnsan bu işte .Tabiki bilimadamları içinde mucizeler vardır Bigbang bir mucizedir.

Atom partükelleride olağan üstüdür. örneğin bilgi deposu fotonları hisseden bir bilimadı için aklın kavrayamayacağı üstünlük vardır...Başlıbaşına enerjide bir mucize değilmidir...Taşı atarsan düşer uçmaz ee buda mucize değilmidir ..Neden uçmaz bu meret ? yerçekimi varmış ..İyide o ne olaki ?

İşite Görünen alem başlıbaşına bir mucize değilmidir ..

ama alışkanlık mucizeyi gecici olarak rafa kaldırır. buda insanda olan bir meziyettir tabiki.

Gördüğün gibi senin varoluşun bir mucizedir. Çünkü sen bir dafa varsın ve benzerin yok .Hiçbir şeyin başkası değil sensin yahu bu mucize değil de nedir ?

Zorunluluk deyip kestrip atalımmı ?

Başka bir isimlemi tanımlamamız gerekir...

Allah insaf versin

Sitelerde Paylaş

ALLaH ıN VaRLıĞıNa iNaNMıYoRSaN MuHaTTaBıM BiLe DeĞiLSiN aMa YaZDıKLaRıNDaN VaR oLDuĞuNu SaNKi BiLiYoRDa BiLMeMeZLiKTeN GeLiYo GiBiSiN YaVRuCuMM.

Elbette var yavrucugum cocuklarinin babasida süper zenci...Ben sana kac cocugu oldugunu bilip bilmedigini soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Elbette var yavrucugum cocuklarinin babasida süper zenci...Ben sana kac cocugu oldugunu bilip bilmedigini soruyorum.

iMaNSıZ eVLaDıM HiÇMi İMaNıN ŞaRTıNı OKuMaDıN iLK ŞaRTı NeDiR?BiLMiYoRMuSuN eVLaDıM ALLAHIN VaRLıĞıNa Ve BiRLiĞİNe iNaNMaK BuRDaN ALLAH u (C.C)NuN TeK Ve BiR oLDuĞu ÇıKıYoR DeĞiLMi..aMa iSTeRSeN SaNa ŞeYTaNıN ÇoCuKLaRıNı SaYaBiLiRiM

ŞEYTANIN ÇOCUKLARI, İSİMLERİ VE VAZİFELERİ…

Birinci sura kadar yaşayacağı için, İblis’e nesil verildi.

İblis’in birçok çocukları vardır. Her birinin isimleri ve görevleri vardır.

1. Hanzeb.

Namazda vesvese verir. Namazda böyle bir şey hissedince Allah’a sığın.

2. Velhan.

Temizlikte çok su kullandırarak vesvese verir. Çok su kullandırır,

sonra da gülüp alay eder.

3. Zellenbur.

Bu da çarşılarda esnafa bozuk mal satmayı, yalan yemini,

malını methetmeyi, malın kusurunu gizlemeyi ve insanları aldatmayı

güzel gösterir.

4. Vesnan.

Uyku şeytanıdır. Namaz ve diğer ibadetler için kafayı ve göz kapaklarını

bastırır, zina ve hırsızlık gibi haramlar için insanı uyarır.

5. Betr.

Musibet şeytanıdır. Bağırıp çağırma, yüze tokat vurma gibi cahiliye

adetlerini güzel gösterir.

6. Dasim.

Yemek şeytanıdır. İnsan besmele çekmediğinde, onunla yemek yer,

eve girer, yatakta uyur, besmele ile dürülmemişse elbiseleri giyer,

karı koca arasında düşmanlık meydana getirmeye çalışır.

7. Metun veya mesût.

İnsanlar arasında yalan haberleri yayar, sonra onların aslı çakmaz.

Kişinin her duyduğunu konuşması yalan olarak kendine yeter.

8. El Ebyaz.

Peygamberlere ve velilere musallat olan şeytandır.

Peygamberlere bir zararı dokunamaz, veliler ise onunla mücadele ederler.

Allah’ın korudukları selâmettedir, korumadıkları ise sapıtırlar

(Gazali’nin Bidayet-ül Hidaye şerhi).

Kaynak : Tefcirut-Tesnim c.1 s.19

Ve eN SoNuNCuSu Da SeN SeNiN GöReViNDe BoŞ BoŞ KoNuŞMaK Ve BiR SoRuNuN CeVaBıNı BeKLeRKeN KaFaNDa BaŞKa BiR SoRu TaSaRLaMaK..

Sitelerde Paylaş

Allah insaf versin

İstediğin kadar dua edebilirsin, senin tanrın bana bir şey yapamaz. :)

Söylediklerinin hiçbiri mucize değildir.

Mucize olması için doğaüstü ve normal dışı bir şeylerin olması gerekir.

Bana görünmeyen bir alem olduğundan söz etmişsin, bana şu anda arkamda tek gözlü bir dev durmadığını nasıl kanıtlayabilirsin?

Bir şeyin yokluğunun kanıtlanamıyor olması onu inanılabilir kılmaz ki, deniz kızlarının yokluğu kantlanmadı, biz de varlığına dair hiçbir kanıt olmadığından dolayı onlara inanmıyoruz.

Bir şeyin varlığının çürütülememiş olması şüpheyle yaklaşmayı gerektirir ama siz deneyimlemediğiniz bir şeye şüphesiz inanıyorsunuz sorun burada.

Ne var ki Dünya'da şu ana kadar olağanın dışında bir mucizeye rastlanmamıştır.

Musa'nın denizi yardığına, İbrahim'in karıncalarla konuştuğuna, yıldızların şeytanlara atış taneleri olarak yaratıldığına, Güneş'in balçığa battığına, Muhammed'in uçan bir atı olduğuna inanabiliyor ve bunların gerçekleştiğini kabul edip, bana bunlardan hareketle mucize iddialarında buluyorsan, senin ıslaha ihtiyacın olduğunu düşünüyorum.

Ne var ki gerçekleşmesi olanaksız olan bu hikayelerin dışında, bardağa suyun dolabilmesini bile mucize olarak görüyorsan, yapabileceğim bir şey yok senin için malesef.

Sana neyin mucize olmadığını sorarsam, bana bir şey gösteremeyeceksin çünkü her şeyi bir mucize olarak görüyorsun.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...