Jump to content

Ölümü durdurun ateist olacağım

Recommended Posts

İstediğin kadar dua edebilirsin, senin tanrın bana bir şey yapamaz. :)

Söylediklerinin hiçbiri mucize değildir.

Mucize olması için doğaüstü ve normal dışı bir şeylerin olması gerekir.

Bana görünmeyen bir alem olduğundan söz etmişsin, bana şu anda arkamda tek gözlü bir dev durmadığını nasıl kanıtlayabilirsin?

Bir şeyin yokluğunun kanıtlanamıyor olması onu inanılabilir kılmaz ki, deniz kızlarının yokluğu kantlanmadı, biz de varlığına dair hiçbir kanıt olmadığından dolayı onlara inanmıyoruz.

Bir şeyin varlığının çürütülememiş olması şüpheyle yaklaşmayı gerektirir ama siz deneyimlemediğiniz bir şeye şüphesiz inanıyorsunuz sorun burada.

Ne var ki Dünya'da şu ana kadar olağanın dışında bir mucizeye rastlanmamıştır.

Musa'nın denizi yardığına, İbrahim'in karıncalarla konuştuğuna, yıldızların şeytanlara atış taneleri olarak yaratıldığına, Güneş'in balçığa battığına, Muhammed'in uçan bir atı olduğuna inanabiliyor ve bunların gerçekleştiğini kabul edip, bana bunlardan hareketle mucize iddialarında buluyorsan, senin ıslaha ihtiyacın olduğunu düşünüyorum.

Ne var ki gerçekleşmesi olanaksız olan bu hikayelerin dışında, bardağa suyun dolabilmesini bile mucize olarak görüyorsan, yapabileceğim bir şey yok senin için malesef.

Sana neyin mucize olmadığını sorarsam, bana bir şey gösteremeyeceksin çünkü her şeyi bir mucize olarak görüyorsun.

Beni yaratan senide yaratmıştır olması gereken de budur zaten. Seni biri beni diğeri dyarattı diye çocukca bahaneler aramanın anlamı yok.

Çünkü aynı kuvvet aynı kudret aynı irade aynı istek...vs.

Söylediklerimin hepsi mucize ..

Olağan deyip geçemezsin . Çünkü senin olağan dediğin öyle basit değil .

Freandın yokluğu, freand yokken plan program gibi projenin yapısı ..Sonra aklımızın ermediği fizik yasalarını devreye koyup enerji madde zaman gibileri içi içe bağlayarak pat diye freandın bedeninin yapısında materyallerin tamda olması gerektiği gibi çalışmaları .

Yahu dna gibi mükemmel bir yapıyı görmüyormusun ta kuvantumdan tut da atomaltı partükellerden moleküllere sonra hücrelere kadar oluşan bu akılalmaz oluşuma olagan deyip gözümüzümü kapatalım..Bu mucize değilde nedir kardeşim ?

Olması gereken ne demek . neden olsun ? durduk yerde freand neden olsun ki ? belkide olmayı istemeyecekti . ayrıca neden şimdi oldu . . bunun evveli yokmu neden daha önceden olmadı .oysa ondan önce olanlar şimdi toz duman olup yok olmuşlar. daha önce dediim bigbangtan daha evvel olsaydıya..

Bunlara şans eseri deyip hiç düşünmeyelimmi ? kendiliğinden bişeyin olması nasıl mümkün olur ? herşeyin hazır bulunduğu bir ortamda neden freand turgay oluyor olmayabilirlerdide değilmi ? ama olmuşlar. ..işte bak anlıyorsun ki onlar olmamışlar onlar oluşturuluyorlar..burda bir kasıt bir kuvvet bir iradeyi göremiyormusun..

İşte bu yüzden her varlığın yaratılışı bir mucizedir .. bırak madde enerjiyi insan aklının ve duygularının çok üstündedir.

Ben demiyorum ki freandın bedenini teşkil eden materyaller zenbille gögten indiriliyor..Tabiki bunlar enerji-madde gibi nesnelere yaptırılıyorlar. .Hatta yaratıcıya inanmayan birisi için bile bu olay olağan değil olağanüstüdür. .aklın önünde eğildiği mucizeler zinciridir bunlar.

sen bilmesen inanmasan bile.............

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cübbeli, senin şu allhın şuraya bir köpek kulübesi yapsın, bende müslüman olucam. Hadi bekliyoruz...

Allah böyle şeyleri kendisi yapmaz, parasını verip Dünya'daki kullarına yaptırır. öldürme işini bile..

Tevbe-111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sitelerde Paylaş

<<Biz mucizeci değiliz.

charles yine yanlış yoldasın.

Doğa insan üstü mucize değilmi ? baksana seni yampış bundan daha büüyük mucizemi olur ! insanlar hayvanlar bitkiler var eden depremleri yapan insanları öldürüp yokluğa atan şu merhametsiz doğa değilmi ? tövbe tövbe durduk yerde beni doğaya çattırdın...

Yahu hem doğayı savunup hemde mucizeler alemini yok saymak olsa olsa işte ateizmde olur. pes artık.

Kimmiş mucizeci ?

Hep derim şu ateizm gerçekten hayciliktir diye ..nedense tespitlerim hep doğu çıkıyor.

Nasıl saçmalayacağını bilememişsin.

Mucize nedir, doğa kanunları nedir onu bile ayıramıyorsan senin zekandan şüphe duyarım.

hokus pokusla canlıların yaratıldığına inanan sizsiniz.

Bizler herşeyin çok uzun süre, çok büyük mekanlarda yavaş yavaş doğa kanunları içinde geliştiğini savunuyoıruz ve böyle olduğunu kanıtlıyoruz.

Varsa hokus pokus kanıtın gösterirsin.

Sitelerde Paylaş

Ölümü durdurun ateist olacağım,

Yağmuru yağdırın ateist olacağım,

Süt yapın ateist olacağım,

Maymunu insan yapın ateist olacağım.

Bir gün .... yaparsınız!

Cübbeli benim bildiğim yağmuru yağdırıyorlar.

Keşke yazarken biraz araştırsaydın :)

Neyse artık ateist olarak bize karşı yazarsın. :)

Sitelerde Paylaş

Cübbeli benim bildiğim yağmuru yağdırıyorlar.

Keşke yazarken biraz araştırsaydın :)

Neyse artık ateist olarak bize karşı yazarsın. :)

Yanlış biliyorsun.

BAKARA 22- O (Rabb) ki yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı. Gökten su indirdi, onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkardı. Öyleyse siz de, bile bile, Allah'a eşler koşmayın.

ENAM : 99- Gökten suyu indiren O'dur. Onunla her çeşit bitkiyi çıkardık, o bitkiden bir yeşillik çıkardık, ondan da birbiri üzerine binmiş taneler; hurmanın tomurcuğundan sarkan salkımlar, üzüm bağları, zeytin ve nar (bahçeleri) çıkarıyoruz. (Bunların) kimi birbirine benzer, kimi benzemez. Bunlar meyvelendikleri zaman meyvelerinin olgunlaşmasına bakın! Bunlarda inanan bir toplum için ibretler vardır.

ARAF: 57- Rahmetinin önünde müjdeci olarak rüzgarları gönderen O'dur. O rüzgarlar, yağmur yüklü bulutları yüklenince, onu kurak bir memlekete gönderir, sonra onunla yağmur yağdırır ve onunla her çeşit ürünü yetiştiririz. İşte Biz, ölüleri de böyle diriltiriz. Gerekir ki düşünür, ibret alırsınız.

RAD: 12. Size korku ve ümit içinde şimşeği gösteren ve o yağmur yüklü bulutları meydana getiren O'dur.

HİCR: 22- Biz rüzgarları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten bir su indirip sizi onunla suladık. O suyu hazinelerde tutan da siz değilsiniz.

NAHL: 10- Sizin için gökten su indiren O'dur. İçecek su ondandır; hayvanlarınızı otlattığınız bitkiler de o su ile yetişir.

HAC: 63-Allah’ın gökten yağmur indirdiği, böylece yeryüzünün yemyeşil olduğunu görmedin mi? Şüphesiz Allah, çok lütufkârdır, hakkıyla haberdardır.

MÜ'MİNUN: 18- Gökten uygun bir ölçüde yağmur indirip onu yerde durgunlaştırdık. Bizim onu gidermeye de elbet gücümüz yeter.

NUR: 43- Görmez misin ki Allah bulutları (dilediği yere) sürüklüyor; sonra onları biraraya getirip üstüste yığıyor. İşte görüyorsun ki bunlar arasında yağmur çıkıyor. O, gökten, sanki oradaki dağlardan da dolu indirir. Artık onu dilediğine isabet ettirir; dilediğinden de onu uzak tutar.

FURKAN: 48- Rüzgarları rahmetinin önünde müjdeci olarak gönderen ve gökten tertemiz bir su indiren O'dur.

49- Ki biz (o suyla) ölü toprağa can verelim, yarattığımız nice hayvanlara ve insanlara su sağlayalım, diye.

LOKMAN: 34- Şüphesiz ki, kıyamet saatinin bilgisi Allah yanındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde ne varsa (erkek veya dişi oluşunu, renk ve özelliklerini) O bilir. Hiçbir kimse yarın ne kazanacağını bilmez. Hiçbir kimse hangi yerde öleceğini de bilemez. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilir, her şeyden haberdardır.

FATIR: 27- Görmedin mi Allah gökten bir su indirdi. Biz onunla renkleri başka başka meyveler çıkardık. Dağlarda da yollar, beyazlı kırmızılı çeşitli renklerde ve kapkara topraklar var.

SURA: 28-O'dur (insanlar) ümit kesmişlerken yağmuru indiren ve rahmetini her tarafa yayan. O, öyle dost, öyle övülmeye layık olandır.

ZUHRUF: 11-O ki bir ölçü ile yukarıdan su indirmekte ve onunla Ölü bir beldeye hayat neşretmekteyiz, işte siz de (kabirlerinizden) öyle çıkarılacaksınız.

VAKİA:68. İçtiğiniz suya baktınız mı?

69. Buluttan onu siz mi indirdiniz, yoksa indiren biz miyiz?

70. Dileseydik onu tuzlu yapardık. O halde şükretseniz ya!

MÜLK: 30-De ki: "Baksanıza, eğer suyunuz çekilse, size kim bir akarsu getirebilir?"

NEBE 14- Yoğunlaşmış bulutlardan şarıl şarıl bir su indirdik.

15- Onunla taneler ve otlar çıkaralım diye.

16- Ve sarmaş dolaş bağlar bahçeler (çıkaralım diye).

Sitelerde Paylaş

Nasıl saçmalayacağını bilememişsin.

Mucize nedir, doğa kanunları nedir onu bile ayıramıyorsan senin zekandan şüphe duyarım.

hokus pokusla canlıların yaratıldığına inanan sizsiniz.

Bizler herşeyin çok uzun süre, çok büyük mekanlarda yavaş yavaş doğa kanunları içinde geliştiğini savunuyoıruz ve böyle olduğunu kanıtlıyoruz.

Varsa hokus pokus kanıtın gösterirsin.

Çoooook uzun süre çoook büyük mekanlarda yavaş yavaş doğa kanunları içinde gelişir. iyi güzel de bu doğa hokus pokusla mı oldu. Birşeyin gerçekleşebilmesi için var olması gerekir.

Hiç bir şey kendiliğinden var olamaz.

Kanıt isteyen burdan kanıtlarını alabilir zaten. (isteyene)

Sitelerde Paylaş

Senin bile yapabileceğin şeyi yapamayan allahtan ne medet umuyorsun ki?

Seni yaratan Allah a sen niye medet ummuyorsun. Uçuk bir örnek olabilir mantığını kavraman açısından söylüyorum. Ağır bir işte çalışıyorsun işçi olarak senin birde patronun var doğal olarak. Hangi patron işçi gibi çalışır yük kaldırır o sadece senin yapmana vesile olur. Eğer o seni işe almasaydı işi yapamazdın.

Tekrar söylüyorum örneği tam manasıyla vermiyorum.

Sitelerde Paylaş

Seni yaratan Allah a sen niye medet ummuyorsun. Uçuk bir örnek olabilir mantığını kavraman açısından söylüyorum. Ağır bir işte çalışıyorsun işçi olarak senin birde patronun var doğal olarak. Hangi patron işçi gibi çalışır yük kaldırır o sadece senin yapmana vesile olur. Eğer o seni işe almasaydı işi yapamazdın.

Tekrar söylüyorum örneği tam manasıyla vermiyorum.

Yani ben de biliyorum cuk oturmadigini ama yine de bir sey soylemek icin salladim diyorsun yani :)

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Cübbeli,sen ve senin gibiler .ancah ve ancah PUTPEREST olabilir.

Irahmatlıh dedem derdiki 4 çeşit CAHAL vardır.

Cahal

Zır cahal

Zırzır cahal

Vede hınzır cahal.

Ulan yamuk.

Ağabeyimle İsviçrenin basel kentinde bir mezerlige gettik.

Dedik bahalım bu kefirlere Arabın Allahı uzunmu gısamı ömür vermiş.

Neyse girdik mezerlige başladık mezer taşlarındakı tarıhlara bakmaya.

101

99

81

80

78

77

75

74

70

68

65

60

55

Çoğunluh bu yaşlarda ölmüş.

Bizim köyün mezerligine gettim,çoğusu 50 den erken ölmüşler.

Çoh bülmüş Cübbeli nedersin buna?

Depremden çıharılan birinin hesteneye götürülürken yolda YÜREGİ durdu.

Mehemmedin zamanında olsaydı,Allah bukadar ömür verdi deyip toprağa gömeceklerdi.

Dohtorlar netti YÜREK MASAJI yapıp yuregi tekrer çalıştırdılar.

Hadi gel ataıst ol.

Ama ataıstler seni gabul etmezler.

Ataıstlar beyinleriyle hereket ediyürler.

Sen ve senin gibiler Arabın beyninize koyduğu ÇİPSLE hereket ediyürsünüz.

YÜCEGÜÇ yalnız ınsanlara US koymuş,diger tüm canlılaraysa türüne göre kellelerine ÇİPSLEr koymuştür.

Her tür taşıdığı çipse göre hereket eder.

Din tüccerleriyse Yücegücün koyduğu usu çöpe attırıp bir kısım ınsanlarada TEK TİP Arabın çipsini koymaktadırlar ınsanların kellelerine.

Bu nedenledirki islem dünyesi bir baltaya sap olamamıştır.

Biri neyse ötekilerde odur.

Kafalardaki keset Arabın keseti çünkü.

İngilizler derlerki

biz tesedüfen ölür

müslümenlerse tesedüfen yaşarlar.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Yani ben de biliyorum cuk oturmadigini ama yine de bir sey soylemek icin salladim diyorsun yani :)

Maksat cevap vermek olsun sallayayım diye yazmayı sevmem. Malum derin düşünen arkadaşlar 'senin Allahın patronun mu' falan diye saçma sorular sormaması için o açıklamayı yaptım. Düşününce pek de sallanan bir şey demedim yani.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Cübbeli,sen ve senin gibiler .ancah ve ancah PUTPEREST olabilir.

Irahmatlıh dedem derdiki 4 çeşit CAHAL vardır.

Cahal

Zır cahal

Zırzır cahal

Vede hınzır cahal.

Ulan yamuk.

Ağabeyimle İsviçrenin basel kentinde bir mezerlige gettik.

Dedik bahalım bu kefirlere Arabın Allahı uzunmu gısamı ömür vermiş.

Neyse girdik mezerlige başladık mezer taşlarındakı tarıhlara bakmaya.

101

99

81

80

78

77

75

74

70

68

65

60

55

Çoğunluh bu yaşlarda ölmüş.

Bizim köyün mezerligine gettim,çoğusu 50 den erken ölmüşler.

Çoh bülmüş Cübbeli nedersin buna?

Depremden çıharılan birinin hesteneye götürülürken yolda YÜREGİ durdu.

Mehemmedin zamanında olsaydı,Allah bukadar ömür verdi deyip toprağa gömeceklerdi.

Dohtorlar netti YÜREK MASAJI yapıp yuregi tekrer çalıştırdılar.

Hadi gel ataıst ol.

Ama ataıstler seni gabul etmezler.

Ataıstlar beyinleriyle hereket ediyürler.

Sen ve senin gibiler Arabın beyninize koyduğu ÇİPSLE hereket ediyürsünüz.

YÜCEGÜÇ yalnız ınsanlara US koymuş,diger tüm canlılaraysa türüne göre kellelerine ÇİPSLEr koymuştür.

Her tür taşıdığı çipse göre hereket eder.

Din tüccerleriyse Yücegücün koyduğu usu çöpe attırıp bir kısım ınsanlarada TEK TİP Arabın çipsini koymaktadırlar ınsanların kellelerine.

Bu nedenledirki islem dünyesi bir baltaya sap olamamıştır.

Biri neyse ötekilerde odur.

Kafalardaki keset Arabın keseti çünkü.

İngilizler derlerki

biz tesedüfen ölür

müslümenlerse tesedüfen yaşarlar.

Tolonbeg

Sen ve senin gbiler ölümü bitiş olarak görürken biz ebediyete doğuş olarak görüyoruz. Sen istersen 1000 sene yaşa yaptığın yapacağın şeyler belli. Bizim için burası çekilmez bi yer zaten. Erken ölenler için büyüklerimiz Allah sevdiği kulunu yanına tez alırmış derlerdi. Senin için birşey ifade etmez tabi.

Sizinkiler 1500 sene önce ölenleri kalp masajıyla mı diriltiyorlardı da o zaman için gömerlerdi falan diyorsun.

Hani sen hadi gel ateist ol; ama ateistler seni kabul etmez diyorsun ya biz ve bizim gibiler için. Bizde öyle birşey de yok. Gel ne olursan ol gel deriz. Çünkü biz aklımızla beraber gönüllerimizi de çalıştırıyoruz.

Bu yüzdendir ki islam dünyası çok kalıcı izler bırakmıştır dünyaya. Ama biz ne zaman yükselsek sizin giblerden bazıları tarafından hazmedilemeyip hislerimize kara lekeler bırakmaya çalıştınız.

Bu din arapların dini değildir.

Ölmeyi bizler dert etmeyiz yani tolonbeg. Biz haksızsak yok olup gideriz zaten ha 50 sene ha 100 sene. 60 dan sonra beli bükülür zaten adamın. Ha eğer siz haksızsanız öteki tarafta elbet karşılaşırız zaten. Yaaa tolonbeg işte böylee...

Sitelerde Paylaş

Sen ve senin gbiler ölümü bitiş olarak görürken biz ebediyete doğuş olarak görüyoruz. Sen istersen 1000 sene yaşa yaptığın yapacağın şeyler belli. Bizim için burası çekilmez bi yer zaten. Erken ölenler için büyüklerimiz Allah sevdiği kulunu yanına tez alırmış derlerdi. Senin için birşey ifade etmez tabi.

Sizinkiler 1500 sene önce ölenleri kalp masajıyla mı diriltiyorlardı da o zaman için gömerlerdi falan diyorsun.

Hani sen hadi gel ateist ol; ama ateistler seni kabul etmez diyorsun ya biz ve bizim gibiler için. Bizde öyle birşey de yok. Gel ne olursan ol gel deriz. Çünkü biz aklımızla beraber gönüllerimizi de çalıştırıyoruz.

Bu yüzdendir ki islam dünyası çok kalıcı izler bırakmıştır dünyaya. Ama biz ne zaman yükselsek sizin giblerden bazıları tarafından hazmedilemeyip hislerimize kara lekeler bırakmaya çalıştınız.

Bu din arapların dini değildir.

Ölmeyi bizler dert etmeyiz yani tolonbeg. Biz haksızsak yok olup gideriz zaten ha 50 sene ha 100 sene. 60 dan sonra beli bükülür zaten adamın. Ha eğer siz haksızsanız öteki tarafta elbet karşılaşırız zaten. Yaaa tolonbeg işte böylee...

Seninki zugurt tesellisi olmus. Biz cennete gitcez, siz cehenneme diye kendinizi kandirmaya devam edin.

Neden muslumanlarin hayat sartlarinin cok daha kotu oldugunu kabullenmiyorsun ki?

60'tan sonra belin bukulmez, sporunu yapiyorsan, sagligina, disine, yedigine ictigine dikkat ediyorsan, cevren iyi durumdaysa.

Sitelerde Paylaş

Adamlar sonsuz hayat ve memeleri yeni çıkmış hurilerin hayaliyle yaşıyorlar. Kolay mı bu hayali bırakmak onlar için? Herkes gerçeği kaldıramaz. Yalanda olsa o hayal onlar için amaçtır. O hayal için herşeyi yapabilirler. Bir insanı gözlerini kırpmadan kesebilir, beline bomba bağlayıp onlarca, yüzlerce insanı kendileri ile birlikte öldürmekten çekinmezler. Yönlendirilmesi en kolay insanlardır onlar. İşte Muhammed'in kullandığı taktikde budur, bu taktiğin yetersiz kaldığı durumlarda da ganimet işini devreye sokmuştur. Allah, tanrı falan hikaye onlar için. Eğer gerçekten tanrı denilen kavrama inansalardı, İslam'daki saçmalıkları görmemeleri olanaksız olurdu.

Sitelerde Paylaş

Seninki zugurt tesellisi olmus. Biz cennete gitcez, siz cehenneme diye kendinizi kandirmaya devam edin.

Neden muslumanlarin hayat sartlarinin cok daha kotu oldugunu kabullenmiyorsun ki?

60'tan sonra belin bukulmez, sporunu yapiyorsan, sagligina, disine, yedigine ictigine dikkat ediyorsan, cevren iyi durumdaysa.

Ben cennete girecem sizde yanarsınız falan demiyorum zaten.Benim de yerim cehennemlik zaten ama ben inanıyorum. İnançlıyım çok şükür.

Müslümanların hayat şartı yada başkalarının hayat şartı diye birşey yok. Herkes tek birey sonuçta kimi müslüman olmayan insanlarda sefalet içinde yaşıyor. Kimi müzlüman zengin insanlarda süper lüks yaşıyorlar. Her müslüman 60 ından sonra beli bükülecek diye bi kaide yok ayrıca. Genel olarak söyledim yani. Elbetteki yaşantına kendine dikkat edeceksin sonrasına bizler müdahale edemeyiz zaten. Kesin olan birşey var oda hepimizin bir gün öleceği.

Sitelerde Paylaş

Adamlar sonsuz hayat ve memeleri yeni çıkmış hurilerin hayaliyle yaşıyorlar. Kolay mı bu hayali bırakmak onlar için? Herkes gerçeği kaldıramaz. Yalanda olsa o hayal onlar için amaçtır. O hayal için herşeyi yapabilirler. Bir insanı gözlerini kırpmadan kesebilir, beline bomba bağlayıp onlarca, yüzlerce insanı kendileri ile birlikte öldürmekten çekinmezler. Yönlendirilmesi en kolay insanlardır onlar. İşte Muhammed'in kullandığı taktikde budur, bu taktiğin yetersiz kaldığı durumlarda da ganimet işini devreye sokmuştur. Allah, tanrı falan hikaye onlar için. Eğer gerçekten tanrı denilen kavrama inansalardı, İslam'daki saçmalıkları görmemeleri olanaksız olurdu.

Diyor ki;

Cennet cennet dedikleri

Bir kaç köşkle bir kaç huri

Başkasına ver onu

Bana seni gerek seni...

Senin hayalini kuramadığın şeyleri biz istiyoruz. Bir insanı öldürmek kesmek müslümanların yaptığı işler değil.

O dediğin her kimse biz ona da karşıyız. İnsan öldürmek öyle kolay değil bizler için. Ben islam için 100 çocuk öldürdüm diyen adam islamdan ve insanlıktan uzaktır zaten. Cinayet işleyen müslüman var mı var tabiki ama müslümanlıkta gidin adam öldürün diye bi kural yok. Bazı istisnai durumlar var kendini müdafa etmek gibi ama onlarda çok nadir zaten. Gerçek anlamda müslümanlığı yaşatan insanda bu saydığın özellikler yoktur yani. Her katil olan müslümana tüm müslümanlar böyle demek saçmalıktır.

Sitelerde Paylaş

Diyor ki;

Cennet cennet dedikleri

Bir kaç köşkle bir kaç huri

Başkasına ver onu

Bana seni gerek seni...

Senin hayalini kuramadığın şeyleri biz istiyoruz. Bir insanı öldürmek kesmek müslümanların yaptığı işler değil.

O dediğin her kimse biz ona da karşıyız. İnsan öldürmek öyle kolay değil bizler için. Ben islam için 100 çocuk öldürdüm diyen adam islamdan ve insanlıktan uzaktır zaten. Cinayet işleyen müslüman var mı var tabiki ama müslümanlıkta gidin adam öldürün diye bi kural yok. Bazı istisnai durumlar var kendini müdafa etmek gibi ama onlarda çok nadir zaten. Gerçek anlamda müslümanlığı yaşatan insanda bu saydığın özellikler yoktur yani. Her katil olan müslümana tüm müslümanlar böyle demek saçmalıktır.

Yok onlar müslüman değil, yok bunlar müslüman değil. Ne bunlar o zaman? Nereden alıyor bu düşünceleri? Aniden içine mi doğuyor? O müslüman değil dediklerinin ana dili bile arapça, Kuran'ı kendi dillerinde okuyorlar, her an İslam'ı yaşıyorlar. Sen belki hayatında Kuran'ın kapağını açmamışsındır ama, o herifler baştan sona yüzlerce kez okumuşlardır. Hayatlarını Kuran'a göre yaşamışlardır.

Al işte, Kuran'da aşağıdaki ayete benzer nice ayetler var.

Tevbe:111 - Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sana bir soru: Menfaat karşılığı adam öldürene ne denir? Şimdi sen o savaşta diyeceksin. Peki menfaat karşılığı savaşan askerlere ne denir? Ben söyleyeyim: Paralı asker.

Sitelerde Paylaş

Yok onlar müslüman değil, yok bunlar müslüman değil. Ne bunlar o zaman? Nereden alıyor bu düşünceleri? Aniden içine mi doğuyor? O müslüman değil dediklerinin ana dili bile arapça, Kuran'ı kendi dillerinde okuyorlar, her an İslam'ı yaşıyorlar. Sen belki hayatında Kuran'ın kapağını açmamışsındır ama, o herifler baştan sona yüzlerce kez okumuşlardır. Hayatlarını Kuran'a göre yaşamışlardır.

Al işte, Kuran'da aşağıdaki ayete benzer nice ayetler var.

Tevbe:111 - Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sana bir soru: Menfaat karşılığı adam öldürene ne denir? Şimdi sen o savaşta diyeceksin. Peki menfaat karşılığı savaşan askerlere ne denir? Ben söyleyeyim: Paralı asker.

Kuranı sende okursun bende ama ikimizin çıkardığı anlam birbirinden farklıdır. Bu çoğu şeyde de aynıdır kişiden kişiye anlayışlar değişir. Sen bu ayeti bana karşı kullanmak için yazmış olabilirsin. Aynı ayeti bende sana karşı olarak kullanabilirim. Bu Kuranı anlamak için gözlükleri çıkarmak gerekir. Müslümanlardan da anlamayanlar var tabiki bende anlamıyorum belki ama şöyle birşey var. Yazdığı anlamı taşımayan ayetler var yani o da şöyle oluyor. Bazı ayetleri direk yazıldığı gibi okumak doğru anlaşılmayı engeller. Kuranda bi sürü benzetmeler ve örneklemeler var.

Sitelerde Paylaş

Kuranı sende okursun bende ama ikimizin çıkardığı anlam birbirinden farklıdır. Bu çoğu şeyde de aynıdır kişiden kişiye anlayışlar değişir. Sen bu ayeti bana karşı kullanmak için yazmış olabilirsin. Aynı ayeti bende sana karşı olarak kullanabilirim. Bu Kuranı anlamak için gözlükleri çıkarmak gerekir. Müslümanlardan da anlamayanlar var tabiki bende anlamıyorum belki ama şöyle birşey var. Yazdığı anlamı taşımayan ayetler var yani o da şöyle oluyor. Bazı ayetleri direk yazıldığı gibi okumak doğru anlaşılmayı engeller. Kuranda bi sürü benzetmeler ve örneklemeler var.

Yahu yazdığım ayeti anlamayacak ne var? Ayet açık seçik ortada. 5 yaşındaki çocuk bile ne demek istediğini anlar o ayetin. Artık o ayetin ne dediğini de anlamıyorsan boş yere okumuşsun. Hem bu Kuran'ın bir rehber olduğunu iddia eden siz müslümanlar değil misiniz? Bir rehberden herkes farklı anlam çıkarırsa o rehbere rehber mi denir artık? İşiniz gücünüz kıvırmak olmuş sizin. Arabın putuna laf gelecek diye her türlü insani değeri bile çiğnemekten çekinmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...