Jump to content

Müslüman aymazlığı yada saflığı/ Çocuklara isim

Recommended Posts

Dünyada birbiri ile rekabet içinde olan tüm dinler ele alındığında İslam dışında hiçbiri diğerini tanımaz..İslamın tek Tanrılı bir din olarak mevcudiyetini, kendinden önceki iki büyük dini kabul etmekle birlikte geçersizliğini öne sürerek sürdürmek istemesidir. En başında bu Muhammedin yahudi ve hristiyanların hoşnutluğunu kazanma hususunda yürüttüğü bir siyasetti fakat saf inanırlar bunu coşkuyla kabüllenip sorgulama ihtiyacı hissetmemiştir. Bu durum ayrıca İslamın nasıl bir narkotik olduğu konusunda ayrıca araştırılmasını gerektirir..

Anlatmak istediğim en basiti adamın adı Davut, Süleyman, İshak,Yakup, İbrahim ; bir bakıyorsun azılı yahudi düşmanı..Adını babası İsa koymuş hristiyanlara sövüyor..Hem yahudi düşmanı olup hemde çocuklarına onların peygamberlerinin adını vermek bilinçli bir davranışmıdır, temiz kalple tek Allaha inanırlıkmıdır, kendi dili ve kültüründe sonsuz güzellikte seçenek varken neden kendi dili ve kültürü dışında çocuklarına isim verilir..

Bir yahudi çocuğuna Muhammed, Abdullah yada Hasan,Hüseyin diye isim veriyormu allanızı severseniz yaaa... bu ne perhiz bu ne lahana

Sitelerde Paylaş

Dünyada birbiri ile rekabet içinde olan tüm dinler ele alındığında İslam dışında hiçbiri diğerini tanımaz..İslamın tek Tanrılı bir din olarak mevcudiyetini, kendinden önceki iki büyük dini kabul etmekle birlikte geçersizliğini öne sürerek sürdürmek istemesidir. En başında bu Muhammedin yahudi ve hristiyanların hoşnutluğunu kazanma hususunda yürüttüğü bir siyasetti fakat saf inanırlar bunu coşkuyla kabüllenip sorgulama ihtiyacı hissetmemiştir. Bu durum ayrıca İslamın nasıl bir narkotik olduğu konusunda ayrıca araştırılmasını gerektirir..

Anlatmak istediğim en basiti adamın adı Davut, Süleyman, İshak,Yakup, İbrahim ; bir bakıyorsun azılı yahudi düşmanı..Adını babası İsa koymuş hristiyanlara sövüyor..Hem yahudi düşmanı olup hemde çocuklarına onların peygamberlerinin adını vermek bilinçli bir davranışmıdır, temiz kalple tek Allaha inanırlıkmıdır, kendi dili ve kültüründe sonsuz güzellikte seçenek varken neden kendi dili ve kültürü dışında çocuklarına isim verilir..

Bir yahudi çocuğuna Muhammed, Abdullah yada Hasan,Hüseyin diye isim veriyormu allanızı severseniz yaaa... bu ne perhiz bu ne lahana

Sapla samanı birbirinden ayıramayan bir ateist daha.

Şimdi sana anlatırdım ama nasıl olsa anlamayacaksın. O yüzden sen takma kafana böyle şeyleri

Sen çoçuğuna istediğin ismi verirsin.Başkalarına musallat olma yeter.

Sitelerde Paylaş

Oh my God , çok korktum..bilinçten bahsediyorum size söveni,öldüreni baş tacı yapıyorsunuz demek istiyorum ama bu siyasetiniz gereği..İki yüzlülüğünüz,lapacılığınız,sahtekarlığınız demek istiyorum..sapı samanı san sormuyorum..Mavi Marmaraya öleceklerini bile bile doldurup gönderdiğiniz insanların kanıyla siyaset yaptığınızı söylüyorum..Sürmeli gözlü cüppelii geçi sen anlamazsın bu işlerden.

Sitelerde Paylaş

Oh my God , çok korktum..bilinçten bahsediyorum size söveni,öldüreni baş tacı yapıyorsunuz demek istiyorum ama bu siyasetiniz gereği..İki yüzlülüğünüz,lapacılığınız,sahtekarlığınız demek istiyorum..sapı samanı san sormuyorum..Mavi Marmaraya öleceklerini bile bile doldurup gönderdiğiniz insanların kanıyla siyaset yaptığınızı söylüyorum..Sürmeli gözlü cüppelii geçi sen anlamazsın bu işlerden.

Nehirden bir köpek su içti diye su kirlenmez.

Söven, öldüren ne İsa dır ne Musa. Onlardan sonra gelip de onun dinini hakkıyla yaşatamayan ve bozulmalara yol açan kişilerdir. Onlarda bizleri ilgilendirmiyor zaten. Bir babanın evladı yapılan herşeye rağmen kötüyse babada kabahat aranmaz, babasına sövülmez. O, çocuktandır...

Ayrıca Mike, Joseph, Michael da yabancıların (çeşitli dinlerdeki) verdiği isimler ama karşılığı Musa, Yusuf ve Mikail dir...

Sitelerde Paylaş

O degil de, muslumanlar cocuklarina 'Abdullah, Abdurrahman, Abdurrahim' gibi isimler koyarlar.

Buraya kadar hersey tamam.

Peki bir musluman cocuguna nasil olur da 'Abdulmenat, Bunyamin' gibi isimler koyar?

Abdullah = Allah'in kulu

Muhammed'in dedesi bir ogluna Abdullah (Allah'in kulu) adini koyarken diger ogluna da Abdulmenat (Menat'in kulu) isimini verir.

Kuran'da bir ayette Allah diger arap putlarindan bahseder:

Necm Suresi:

18. Andolsun, o, Rabbinin en büyük alametlerinden bir kısmını gördü.

19, 20. Lât ve Uzza'ya ve diğer üçüncüsü Menat'a ne dersiniz?

21. Erkek size de, dişi O'na mı?

22. Öyle ise bu çok insafsızca bir paylaştırmadır.

23. Onlar ancak sizin ve atalarınızın (ilah edindiğiniz şeylere) taktığınız isimlerdir. Allah, onlar hakkında hiçbir delil indirmemiştir. Onlar (putperestler)yalnız zanna ve nefislerin arzusuna tâbi oluyorlar. Andolsun ki, kendilerine, Rableri katından yol gösterici gelmiştir.

Ne ilginctir ki Allah'in degil de baska putlarin kulu anlamina gelen bu "Abdulmenat" "Abduluzza", "Abdullat" isimleri yine muslumanlar tarafindan kullanilir.

Mesela Adana'da bir otomobil kazasi olmus "Abdulmenat" isimli bir vatandasimiz yaralanmis:

Linki: http://www.haberler.com/adana-adana-da-trafik-kazasi-5-yarali-haberi/

Google'da "abduluzza" "abdullat" yazin bir suru bu isme sahip musluman bulacaksiniz.

Gelelim 'Bunyamin' ismine.

Orijinali ibranicede 'Beniamon'dur. Eski yunanca ve latincede 'Beniamin. (Ingilizcede 'Benjamin'.)

Ibranicede 'Beni' sozcugu 'ogul' demek. Bakiniz: Beni Israil (Israil ogullari).

'Amon' ise antik Misir tanrisidir. Cok tanrili antik Misir'in tanrilarindan biridir. Amon ve Ra bas tanrilardir.

Misir kulturunden etkilenmis bazi diger toplumlar gibi, Israil toplumu da kahramanlarina 'tanrinin oglu' sifatini verirlerdi.

Misir firavunlari tanrinin yeryuzundeki semboludur. (God on earth) Ve firavunlar tahta gectiginde buyuk tanrilardan birinin ismini kendine secerler ve oyle anilirlar. Bakiniz: Tutank-amon, Ra-mses, Akhn-aten, Amon-hotep, vs, vs....

Diger toplumlar da aynen antik Misir gibi kahramanlarina ya da efsanelestirdikleri kisilere 'Tanrinin oglu' derlerdi.

Yani 'Bunyamin' isminin gercek orijinal anlami TANRININ OGLU'dur. Hem de antik Misir putu Amon tanrisinin. Beni-Amon

Israil toplumu (hatta yunan ve latin) sonradan efsanelestirilen Isa'ya da 'tanrinin oglu' dediler. (Son of God)

Aynen Buyuk Iskender'e verdikleri sifat gibi.

Fakat bugun bir musluman cocuguna neden 'Tanrinin oglu' (Bunyamin) ismini koyar?

Sitelerde Paylaş

Müslümanların peygamber bildikleri isimleri ırk-millet ayırımı yapmadan çocuklarına vermeleri normal görülmelidir.

Çoğu müslüman, bu peygamberlerin nerdeyse tamamının Yahudi olduğunu bilmez zaten.

İsimlerin kökenlerini de bilmez, Arap ismi mi, Türk ismi mi, Yahudi ismi mi diye bakmaz, müslüman ismi olsun diye düşünür.

Asıl yanlış, çocuğuna vereceği ismi Kur'an'dan ve İslam'dan arama zihniyetindedir.

Bu zihniyet dincilerce "müslüman ismi koy" diye yapılan pompalamanın sonucu oluşmuştur ki Arap milliyetçiliğinin ürünüdür.

Müslüman ismi diye bilinen tüm isimler, İslam öncesi putperest Arap isimleridir.

İnsan çocuğuna tarihte yer alan ünlü isimlerden birini koyabilir tabi.

Ama Türk isimlerini reddedip Arap isimlerinin teşviki nedeniyle isimlerimiz Araplaşmıştır.

Ayşe, Fatma, Hatice, Emine, Zeynep, Ahmet, mehmet, Ali, Hasan, Hüseyin, Mustafa, yusuf isimlerinin işgali altındayız.

Herhalde sadece bu isme sahip olanların sayısı, diğer tüm isimlerin sayısına yakındır.

İsimde esas olan; güzel bir anlama ve kolay bir telaffuza sahip olmasıdır.

Arap ismi, müslüman ismi olmasının zerre kadar önemi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Bir gün komşum bana geldi.Akrabalarından birinin oğluna nişan koymuşlar.

Nişanlısının ismi Refref miş.Kızcağıza bu ismi koymuşlar.

Kuran da geçiyormuş.Sen bilirsin dediler,bir araştır anlamı ne?

Kırmadım,ilk defa duydum,doğrusu merakta ettim.

Koskoca Kuran da bir yerde buldum Refref i

Cennetliklerin yaslandıkları cennet yastığı imiş bizim Refref.

Kızın babası büyük ihtimalle;-bu metodu çok uyguluyorlar-

Kuran dan bir sayfa açıp parmak basmıştır.

Ondan sonrada bir övünç kaynağı,çocuğumun ismi Kuran da geçiyor.

Aynı şey Kezban için de geçerli.Dolu dolu bir kelime,hoş.

Bizim oralardan bir kız arabistana gelin gidiyor.

Bu isim olmaz diyorlar,ismini değiştir diyorlar.

Kuran da geçiyor diye itiraz ediyorlar.

Evet Kuran da geçiyor ama anlamı Yalancı

Çoğu ismin anlamını bilmeden koyuyor zaten.

Irkçı bir yaklaşım güdülmemeli,insanlığın yüce önderleri vardır.

Kahramanları vardır.Milletinin önemi olmamalı.

Yabancı futbolcular Türk vatandaşlığına geçiyorlar sonra

İsmini değiştir.Böyle olmaz neden?Yabancı...

Neye yabancı Türk kültürüne ,yanlış....

Bırakın her kez çocuğuna istediği ismi koysun

Çocuk reşit olduğunda ismini değiştirebiliyor zaten.

Alp,Yücel,Arda,Ali,Fatma,Zeynep,Karl,Che,V.b.

Sıkıntı nerde???

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...