Jump to content

Dinden Çıkaran 99 Söz ve Hareket

Recommended Posts

islamda afarozda varmış bilmiyorudm öğrendim sayenizde.

İslam'da tekfir vardır. Dinden çıktığından en ufak bir şüphe duyulan kişi hemen tekfir edilir. Hapsedilir ve tövbe etmesi için bir süre verilir. Eğer etmezse ne olacağını sen düşün. :)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam'da tekfir vardır. Dinden çıktığından en ufak bir şüphe duyulan kişi hemen tekfir edilir. Hapsedilir ve tövbe etmesi için bir süre verilir. Eğer etmezse ne olacağını sen düşün. :)

bu aforoz değil.islam kimseyi dinden çıkarmaz.kendi çıkmak istemedikçe.önemli olanda budur.dinden çıkaran söz diye birşey yok,tehlikeli olan söz ve davranışlar var.

Sitelerde Paylaş

Allah'tan başka kimse kimseyi dinden çıktı diye yargılayamaz. Kimse kimsenin içini bilmez çünkü. Sana göre dinsiz bir adam, belki sendne önce cennete gidecek, nerden biliyorsun?

Ama yobazlar dinsizdir, bunu rahatça söyleyebilirim...

Sitelerde Paylaş

Müslümana kafir diyen kafir olur. Yobaz dediklerinin arasında 1 tane bile imanlı varsa, sen bu sözünden dolayı kafir olursun. Onu bunu tekfir etmeye tekfir hastalığı denir.

Yok öyle yağma.. Sen ne kadar müslümansan, bir yobaz da senin kadar müslüman işte. Dolayısıyla bir yobaza müslüman deyip yalan atamam. İslam'ın başında sülük gibi gölge yapan pis insanlardır yobazlar...

Bana dinimi öğretmeye kalkma Ques..

Sitelerde Paylaş

Hanefilik mezhebinin kurucusu Ebu Hanife müslüman mıdır?

Ben de hanefi mezhebi üyesiyim. Ebu Hanefi'yi görmediğim için hüküm veremem. Ama bir İslam aliminin her dediği doğru değildir bunu unutma. Ben Hanefi olsam da, Ebu Hanife'nin her sözü kesin kanun hükmünde değildir benim için. Kimse Kuran'dan önde değildir dinimde...

Sitelerde Paylaş

Ben de hanefi mezhebi üyesiyim. Ebu Hanefi'yi görmediğim için hüküm veremem. Ama bir İslam aliminin her dediği doğru değildir bunu unutma. Ben Hanefi olsam da, Ebu Hanife'nin her sözü kesin kanun hükmünde değildir benim için. Kimse Kuran'dan önde değildir dinimde...

Müslüman mı kafir mi?

Sitelerde Paylaş

Müslüman mı kafir mi?

Ben müslüman biliyorum, ama nerden bileyim? Tanımıyorum..

Bana sakın görüşlerini söyleyip, yobazlara o da örnek deme. Ben her dediğini kabul etmem diyorum zaten. Kuran dışındaki herşey kusurlu olabilir...

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ebu Hanife de müslüman değilse memlekette müslüman kalmadı o zaman

Bunlar iyice azıttılar. Müslümanlar arasında tekfir hastalığı başladı. Müslümanlar görüş ayrılıkları yüzünden birbirlerini tekfir ederken, toplu halde dinden çıktıklarının farkında değiller.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlar iyice azıttılar. Müslümanlar arasında tekfir hastalığı başladı. Müslümanlar görüş ayrılıkları yüzünden birbirlerini tekfir ederken, toplu halde dinden çıktıklarının farkında değiller.

Fread, sen ciddi ciddi İslam'la kafayı bozmuşsun. Hatırlatırım sen ateistsin yani bir kafirsin.. :) Bırak kardeşim bizim tekfir mi yapacağımızı biz bilelim. Nevertheless'ten kurtul sen ateistsin...

Sitelerde Paylaş

En çok boşanmalar laik kesimden oluyor. Çocuklar sevgisiz büyüyor, uyuşturucu, kumar, içki sığındıkları liman oluyor.

yoo ne alaka ? asıl tam tersi en çok uğuşturucu kullanan bu tip işlere yönelen kişiler dindar kesimlerin çocuğu oluyor. boşanmalara gelince laik kesimde kadın erkek anlaşamadıklarını anlayınca boşanıyorlar ama dindar kesimde kızın babası gelinliğinle gittin kefenle gelirsin ancak bu eve diyor. böyle oluncada kadın dayakta yese , aldatılsada susuyor başka çaresi yok çünkü .sonrada laik kesimde daha çok boşanmalar oluyor diye teşhis konuluyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...