Jump to content

Kafirlerin ölümüne dair

Recommended Posts

pekde soruma cevap olmadı bu. bir rahibe hayatını dinine adıyor ve hep iyi olmaya çalışıyor. o neden dini araştırsın ki zaten kendisinin doğru yolda olduğunu düşünüyor ve kendini dinine adıyor üstelik Allah a da inanıyor ama sonuçta yeri yine cehennem, fakat diğer tarafta, annesi babası müslüman olup inandığı için müslüman olan bir insan affedilip cennete gidebilir.

Soruyu açık sorarsan elbette istediğin gibi cevabını alırsın. :)

Adalet ve ihsanı karıştırmamalıdır! Allahü teâlâ, her ülkede yaşayan kulları için, adaleti fazlası ile yapmıştır. Yani akıl-baliğ olmadan ölen kâfir çocuklarını Cehenneme sokmayacaktır.Büluğa erdikten, yani evlenecek çağa geldikten sonra, Muhammed aleyhisselamın dinini duymadan ölen kâfirlere de azap yapmayacaktır.Bunlar, İslam dinini, Cenneti, Cehennemi işittikten sonra, merak etmez, öğrenmez ise, inat edip inanmazsa, o zaman azap görecektir. Yani islamı duymak islamın içeriğini görmektir. Yoksa şurda islam diye bir din varmış demekle bu hüküm yerine gelmiş olmaz. Sen adama islam dini var diyince bu islamdan sorumlu olmaz adama anlatman lazım cenneti cehennemi Allahı hak dinin neleri emrettiği neleri yasakladığı o zaman bundan sorumlu olurlar.

Hz. ibrahime kimse Allahı öğretmediği halde rabbini yaratıcısını bulmaya çalıştı. Aya baktı bu benim rabbim dedi ay batınca bu olmaz dedi güneşe rabbim dedi ama güneş batınca buda olmaz dedi böyle araya raya en sonunda benim rabbim bunların hepsinden münezzehtir dedi peygamberlikle şereflendirildi.

(Büluğ çağına giren, ana-babanın, çevrenin yapmış olduğu eski etkilerin altında elbette kalır) denilemez.

Eğer kalsaydı, Türkiyeyi düşünün yıllardır İslam ülkelerinde, İslam terbiyesi altında yetişen yüzlerce Müslüman evladı, İslam düşmanlarının yalanlarına, iftiralarına aldanmaz, dinsiz, din düşmanı olmazdı. Bunlar, büluğa erince, hatta kırkından sonra, hoca-hafız olanları bile, dinden çıkıyor, din düşmanı oluyor ve din düşmanlığında önderlik yapıyorlar. Ana babasına, komşularına ve akrabasına, yobaz, gerici diyerek alay ediyorlar. Yani şuna emin olun insanlar kendi aklı iradelerini kullanarak birşeyleri görüyorlar hiç görmeden ölmek çok zor birşey. Siz kendinizi düşünün okumuş araştırmışsınız. emin olun çoğu insan sizin gibi hatta koyu iman sahipleri dahi islam doğrumu yoksa diğer dinler mi doğru diye araştırmıştır. Ancak sonuçta önemli olan doğru yolu bulmaktır ki buna örnek olarak hz. ibrahim gösterilir.

tarihinde rexti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 353
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

rexti

binlerce din var ne araştırması birine inanan diğerine yalan gözüyle bakılıyor. bırak diğer dinleri müslümanların çoğu kendi dinlerini bile bilmiyor...

müslüman ailede doğup büyüyünce insanlar da otamatikmen müslüman oluyor genelde, aile hristiyan ise hristiyan oluyor.

duyarsa sorumludur diyosun ama bi düşün batıda veya japonyada insan islamı iki kere duysa bile dinlerden herhangi biri der geçer.

ki benim verdiğim örnekte rahibe zaten Allah a inanan birisi yani onun sormasına gerek yok zaten inanıyor ve inandığı için de kendisini adıyor. İslam'ı duysa bile bir din diye duyar ve inanmaz çünkü kendisinin doğru olduğunu düşünür hep ki düzgün iyi yaşaması da bunu pekiştirir ama sonuç cehennem fakat diğer taraftan kendini dine adamayı bırak sırf inandı diye afedilip cennete gidebilir.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O ayrıntıyı zaten cevap içinde verdim farkındaysan :) dedimki islamın adını duyması yetmez içeriğini de bilmesi durumunda sorumlu olur. Yukarıda yazıyor. Ayrıca ateist görüşlerine sahip birçok insan herhangi bir dinden çıkma olduğuna şahitsin aynı bu şekilde diğer dinlerden de birbirlerine geçiş çok oluyor emin ol. Bizim buralara hergün yeni müslüman olmuş birileri geliyor. Bu durumu göz önünde bulundurunca ben dediğim şeyi daha iyi anlıyorum ama senin ortamın nasıl bilmiyorum eğer din ortamında değilsen din ileilgili eleştiride bulunmakta zor oluyor ben şimdi burda kim dine giriyo kim çıkıyo takip edebiliyorum çünki.

Sitelerde Paylaş

O ayrıntıyı zaten cevap içinde verdim farkındaysan :) dedimki islamın adını duyması yetmez içeriğini de bilmesi durumunda sorumlu olur. Yukarıda yazıyor.

Sende Hristiyanlığın içeriğini biliyorsun. Senin kitabındaki saçmalıkların aynısı onda da var. Ona neden inanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Sende Hristiyanlığın içeriğini biliyorsun. Senin kitabındaki saçmalıkların aynısı onda da var. Ona neden inanmıyorsun?

Bak bunları defalarca açıkladım kitapta saçma olan birşey yok. Daha öncede söyledim muhkem ve müteşabih ayetler var Allah diyorki inanmayan dinsizler müteşabih ayetlerin peşine takılır ve onları hep didikler durur da doğru yolu bulamaz. Onları alim olanlar açıklıyorzaten sen kurandan okuyunca bişey anlamazsın bir hocadan dinleyince haaa böyle demek istemiş dersin bana istediğin ayeti söyle açıklayayım.

“Bunlar (münafıklar), iman edenlerle karşılaştıkları vakit "Biz de müminiz" derler. Fakat şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında da: "Emin olun biz sizinle beraberiz, biz onlarla alay ediyoruz" derler.

“Asıl Allah onlarla alay ediyor azgınlıklarını arttırıyor da şaşkınlık ve şüphe içinde kalıyorlar." (Bakara, 2/15)

Yukardaki ayetler gibi bu ülkede çoğu ateist işte bu durumda ve Allahın alayına mazhar kalmış durumda kitapta saçmalık yok sadece müteşbihlere takılıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Bazen ateistler için çok üzülüyorum, onların her şeyin farkına vardığı an gözlerimin önüne geliyor. Siz de iman edeceksiniz ateistler, ama iman ettiğinizde artık çok geç olacak. Azab çok büyük...

sen azabdan korktuğun için mi iman ediyosun

Sitelerde Paylaş

Bazen ateistler için çok üzülüyorum, onların her şeyin farkına vardığı an gözlerimin önüne geliyor. Siz de iman edeceksiniz ateistler, ama iman ettiğinizde artık çok geç olacak. Azab çok büyük...

Kardeşim öyle konuşman dinen uygun değil bilesin :)

Sitelerde Paylaş

sen azabdan korktuğun için mi iman ediyosun

Bu sorun çok mantıksız ve sakat bir soru. Ya varsa diye iman edenin imanı zaten zayıftır. Ben bu müthiş düzenin kör bir tesadüfün eseri olamayacağını bildiğim, Allah'ı(c.c.) sevdiğim için iman ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim öyle konuşman dinen uygun değil bilesin :)

Gaybı yalnız Allah bilir. Kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu bilemeyiz. Ama iman etmezlerse sonlarının böyle olacağını inkar etmek de dinen uygun değil. Bazıları iman edebilirler elbette.

Sitelerde Paylaş

Ama devamında açıklama yaptım islamı duyması adını duyması değil içeriğini duymasıdır dedim. :)

merak etmeli öğrenmeli de dedin :)

ayrıca hiç duymazsa sonuç değişmiyor.

Sitelerde Paylaş

Bak bunları defalarca açıkladım kitapta saçma olan birşey yok. Daha öncede söyledim muhkem ve müteşabih ayetler var Allah diyorki inanmayan dinsizler müteşabih ayetlerin peşine takılır ve onları hep didikler durur da doğru yolu bulamaz. Onları alim olanlar açıklıyorzaten sen kurandan okuyunca bişey anlamazsın bir hocadan dinleyince haaa böyle demek istemiş dersin bana istediğin ayeti söyle açıklayayım.

“Bunlar (münafıklar), iman edenlerle karşılaştıkları vakit "Biz de müminiz" derler. Fakat şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında da: "Emin olun biz sizinle beraberiz, biz onlarla alay ediyoruz" derler.

“Asıl Allah onlarla alay ediyor azgınlıklarını arttırıyor da şaşkınlık ve şüphe içinde kalıyorlar." (Bakara, 2/15)

Yukardaki ayetler gibi bu ülkede çoğu ateist işte bu durumda ve Allahın alayına mazhar kalmış durumda kitapta saçmalık yok sadece müteşbihlere takılıyorsunuz.

Hiç olmaz mı canım? Konuşan karıncalar, kuşlar, ejderhaya dönen asa, savaşan melekler falan acaip mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Gaybı yalnız Allah bilir. Kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu bilemeyiz. Ama iman etmezlerse sonlarının böyle olacağını inkar etmek de dinen uygun değil. Bazıları iman edebilirler elbette.

Hayır kastettiğim o değildi Allahın sadece azabı var gibi gösteriyorsunuz adamlarda haklı tepki olarak ne bu azap azap nereye kadar diyolar. O kadar rahmeti var Allahın bunlardan hiç bahsetmiyosunuz bak yukarda bi yerde bilmem kaç yerde azap geçiyo kuranda dedi arkadaş dedim iki katı kadar da rahmet adı geçiyo sen bunu söylemezsen adam nereden bilecek. Allah rahmetim azabımı geçer buyuruyor. Bizde en çok rahmetinden bahsetmek durumundayız. Tamam adam zaten biliyo azabın ne olduğunu adama durmadan azap var demen bişey ifade etmez :)

Sitelerde Paylaş

Hiç olmaz mı canım? Konuşan karıncalar, kuşlar, ejderhaya dönen asa, savaşan melekler falan acaip mantıklı.

Ne kadar mantıklı mı çanakkale savaşını ne çabuk unuttun bir bulutun gelip bir taburu kaldırıp götürmesinin şahitleri yabancı albaylardır. Bunu gemiden gözlemiş ve itiraf olarakta resmi olarak yazdırmışlar. Sen bu kadar batak durumdaysan zaten birşey göremezsin.

Sitelerde Paylaş

içeriği duyduktan sonra elbette merak etmesi öğrenmnesi şart zaten ama içeriği görmek ilk şart :)

sadece herhangi bir din gibi duyarsa (içerik değil sadece isim olarak) veya hiç duymazsa sonuç cehennem oluyor.

Sitelerde Paylaş

Hayır asla onların cezası yok :) Tefsir kitaplarına bakabilirsin. Veya internetten fıkıh siteleri bile ihtiyacını görür.

ama onlar cenente gidemiyor. toprak oluyor o zaman .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...