Jump to content

Kafirlerin ölümüne dair

Recommended Posts

Hayır kastettiğim o değildi Allahın sadece azabı var gibi gösteriyorsunuz adamlarda haklı tepki olarak ne bu azap azap nereye kadar diyolar. O kadar rahmeti var Allahın bunlardan hiç bahsetmiyosunuz bak yukarda bi yerde bilmem kaç yerde azap geçiyo kuranda dedi arkadaş dedim iki katı kadar da rahmet adı geçiyo sen bunu söylemezsen adam nereden bilecek. Allah rahmetim azabımı geçer buyuruyor. Bizde en çok rahmetinden bahsetmek durumundayız. Tamam adam zaten biliyo azabın ne olduğunu adama durmadan azap var demen bişey ifade etmez :)

İslam dini hakkındaki hakikatleri anlatmak ve hak dini yaymak için her şekilde mücadele etmek her mü'minin vazifesidir. Bu hususta harcanan çabalar karşılıksız kalmayacak, Allah'ın rahmeti bu kimselerin üzerine olacaktır. Bu mücadele yönetimi bireyden bireye değişir. İnsanların her biri özel yaratılmıştır. Düşünsene 6 milyar insanın her biri kendine has niteliklere sahip. Herkesin kendine has incelikleri var. Bu mükemmel eserleri veren sanatkarı inkar etmek büyük bir yanlıştır. Ben ateistlerin bu haline de üzülüyorum. Sadece cehenneme gidecekleri için değil, Allah'ı sevmenin, kalblerinde imanın o sıcak hissiyatını yaşamanın tadına varamadıkları için üzülüyorum. Allah Kuran'da peygamberimize elem verici azabını müjdelemesini defalarca buyurmuştur. Demek ki Allah'ın(c.c.) azabını müjdelemek ve kafirleri uyarmak aynı zamanda sünnettir de. Herkesin yöntemi farklı.

İNŞİKAK 24: ''Öyle ise sen onlara elem dolu bir azabı müjdele!''

tarihinde Neither tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 353
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Durumuna göre değişiyor mesela adam ateist ise yok edilir. ruhu kabzedilir.

Ebedi Cehennemde Kalacak Olan Kafirler Kimlerdir?

İslâm'ı inkâr eden, nimete nankörlük eden, uzak kalan, kaçınan, örten kimse. "Kefere" fiilinin ism-i fâili. Terim olarak, imanı olmayan kimseye verilen isimdir. Kalbinde imanı olmadığı halde, dışa karşı mü'min görünene "münâfık *", müslümanlığından sonra dinden dönene "mürted*" denir. İki ve daha çok ilâh olduğunu söyleyen, Allah'a başkasını ortak koşan kimseye "müşrik*", yahudilik veya hristiyanlık dinine bağlı olanlara "kitabî" veya "ehl-i kitap" adı verilir (et-Teftazâni, Şerhu'l-Makâsıd, İstanbul, t.y. II, 268 vd.).

Kur'ân-ı Kerîm'de "küfür" terimi ve türevleri pek çok âyette geçer ve imansız kimselerin nitelikleri, karşı karşıya bulundukları tehlikeler açıklanır. Yahudilerin İslâm'a çağrıldığı bir âyette şöyle buyurulur: "Elinizdeki Tevrat'ı tasdik edici olarak indirdiğin Kur'ân'a iman edin. Onu ilk inkâr edenlerden olmayın. Âyetlerimi basit bir değere değişmeyin. Ve yalnız Ben'den korkun." (el-Bakara, 2/41). Allah'a ortak koşanların durumu da şöyle açıklanır: Onlar Allah'ı bırakıp kendilerine fayda da, zarar da vermeyen şeye taparlar. Kâfir, Rabbine karşı olanların yardımcısıdır." (el-Furkân, 25/55).

ama hristiyan mesela Allah inancı var teslis inancı yoksa İslamı bilmediği takdirde cennete girebilir.

Sitelerde Paylaş

İslam dini hakkındaki hakikatleri anlatmak ve hak dini yaymak için her şekilde mücadele etmek her mü'minin vazifesidir. Bu hususta harcanan çabalar karşılıksız kalmayacak, Allah'ın rahmeti bu kimselerin üzerine olacaktır. Bu mücadele yönetimi bireyden bireye değişir. İnsanların her biri özel yaratılmıştır. Düşünsene 6 milyar insanın her biri kendine has niteliklere sahip. Herkesin kendine has incelikleri var. Bu mükemmel eserleri veren sanatkarı inkar etmek büyük bir yanlıştır. Ben ateistlerin bu haline de üzülüyorum. Sadece cehenneme gidecekleri için değil, Allah'ı sevmenin, kalblerinde imanın o sıcak hissiyatını yaşamanın tadına varamadıkları için üzülüyorum. Allah Kuran'da peygamberimize elem verici azabını müjdelemesini defalarca buyurmuştur. Demek ki Allah'ın(c.c.) azabını müjdelemek ve kafirleri uyarmak aynı zamanda sünnettir de. Herkesin yöntemi farklı.

İNŞİKAK 24: ''Öyle ise sen onlara elem dolu bir azabı müjdele!''

Aslına bakarsan ben kimseye üzülmüyorum herkes kararında özgür olduğu için herkes seçtiği yolun karşılığını alıcak. Benim burada anlattıklarım tamamen kendim için kendi imanımı arttırıyorum bilmediğim yerleri öğreniyorum yani tamamen kendimi geliştiriyorum. Ben cennete gireyimde kim ne yaparsa yapsın :) Kimseye birşey ispat etmek zorunda hissetmiyorum çünki hak olanı ispat etme zorunluluğu olmaz.

tarihinde rexti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Durumuna göre değişiyor mesela adam ateist ise yok edilir. ruhu kabzedilir.

o kişi sınava dahil olamıyor ve dolayısıyla dünyaya boş yere gelmiş oluyo, dünyaya geldiyse sınava dahil olması gerekmez mi? diğerlerine tanınan şans ona tanınmamış oluyor

Sitelerde Paylaş

o kişi sınava dahil olamıyor ve dolayısıyla dünyaya boş yere gelmiş oluyo, dünyaya geldiyse sınava dahil olması gerekmez mi? diğerlerine tanınan şans ona tanınmamış oluyor

E bu ateistlere göre daha kötü çünki ölümden sonra yaşam yok diyorsunuz :) size göre kimse yaşamına devam edemiyor. o zaman şunu bil ki sen her durumda boşuna yaşıyorsun :)

Sitelerde Paylaş

Bu sitedeki ateistler mürted kategorisindedir. Hak dinden dönen bu kişiler cehennemde ebedi kalırlar.

bak bu mesaj senin ön yargılı olduğunun kanıtıdır. nerden biliyosun herkesin böyle olduğunu tek tek öğrendin mi

Sitelerde Paylaş

İslam dinini duymamış kişilere fetret ehli denir. Bunlar imansızlıklarından dolayı cehenneme gitmezler. İçlerinden tek tanrıyı kavrayabilenler varsa cennete girebilir, diğerleri yok edilir.

Sitelerde Paylaş

E bu ateistlere göre daha kötü çünki ölümden sonra yaşam yok diyorsunuz :) size göre kimse yaşamına devam edemiyor. o zaman şunu bil ki sen her durumda boşuna yaşıyorsun :)

şimdilik beni boşver B)

neden o gruptakilere sınav hakkı tanınmıyor?

Sitelerde Paylaş

şimdilik beni boşver B)

neden o gruptakilere sınav hakkı tanınmıyor?

Ösym gibi seçme olmuyor ne yazıkki :) dünyada herkes sınava tabi boş kağıt verirsen öyle oluyo bide düşün eksi yapanlar cehenneme gidiyo :) Allah diyoki bir sevap işleyene 10 hasene 1 günah işleyene de 1 hasene yazılır. Yani sadaka veriyosun 10 sevap hırsızlık yapıyosun 1 günah buna rağmen sınavda kalırsan cehenneme gidiyosun. Daha ne olsun be :) Sınava tabi olmayanları sorucaksan diğer mahluklarda tavşanlar yılanlar onlarında canı yok olucak onlarda giremicek. Bu insanlarda o kavildendir. Şimdi diceksin ki Allah bu insanlara neden hayvan muamelesi yapıyor. Bende dicem ki asıl siz evrimciler insanlara hayvan muamelesi yapıyorsunuz :)

tarihinde rexti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cübbeli bu yazılanlara sırf okuduğumuz için inanmalımıyız???

bu adam bunu yazdı diye hemen bunu doğru olarak nasıl kabul edebilirsin?

neden hep korkutma yoluna giderler hiç düşündünmü..

ibrahim bile tanrıyla konustuğu halde (ibrahimdi değilmi o )

yinede tanrıdan ikna olmak için mucize isterken bu yazıylamı biz ikna olacağız..

yüzlerce din var hepside böyle hikayelerle dolu...

ya anlayamdığınız noktada zaten bu.kendin diyorsun dinler var diye,ama hangisi,bir insanın kendi felsefi görüşüyle inandığı gözüyle görüp ilahlahştırdığı metamı yoksa ilahi bir yaratıcı güç tarafından bize elçiler vasıtasıyla indirilen bildirilen semavi dinler.

8sana ve senin gibilere nasılda masal gibi geliyor değilmi).zaten hikmeti ve olyın en can alıcı yönü bu semavi dinlere inanmaktır.gözüyle görmemiş,elçiye mucizelerine ve davetine iştirak etmemiş, o çağda yaşayıp bulunmamış, teknolojinin ve bilimin ana rahminde olduğu bir dönemde, dinlerin ve ilahların insan sayısının çok üstünde oldukları ve helede arap çölünde çobanlık yappan okuması yazması dahi bilem olmayan,krallardan , imparatorlardan filozof ve alimlerden bilem aşağıda olan birinin elçilikle görevlendirilmesi seçilmiş kişi olması size mantık dışı gelimiştir.

mesela firavunlarda nemrutlarda kendilerini ilahlaştırmışlardı.aynı bugünkü aleviler gibi.insanın kemale erip ilahlaşacaklarını düşünüyorlar.sizden bir farkları yok.siz evrimleşeceğinize-aleviler ilahlaşacaklarınıve insan meziyetlerinden kurtulacaklarına ve öldükten sonra başka bir don'da(bedende hayat bulacaklarına inanıyorlar.bu firavunlar bir çok yapıt esr ve yazı yazmalarına rağmen yok olup gitmişlerdir.oysa bir arap çobanın daveti ve davası (ilahi)gün geçtikçe güçlenmi,ş ve artmıştır.sizler mantığınızla hereket eden kişilersiniz bunun cavabını bulabilirsiniz.

ben söyliyeyim tanrının biri insandı aynı bizim gibi yatar uyur içer işer gezerdi.öteki ise görülmez bilinmez bir sırdı.hiç kimse kalkıp kendisini tanrı lan etmek varken görülmez duyulmaz bi,linmez bir şeyi tanrı yapmaz.ona deve de evde parada verdiler bunlardan vazgeçebilirdi.o acılara ,entrikalara,savaşlara girmezde,canını ortaya koymazdı.

mesela ben burada ölünceye kadar yazsam d,retsem sana müslümanlığı kabul ettiremem.peki bu adam nasıl bunu becerdi.cahil, çoban , medeniyetten ve ilimden uzak olan bu kişi nasıl olduda bu kadar büyük bir miras bıraktı.imparatorları,kralları,firavunları, nemrudları dize getirdi ve müslüman yaptı.

ben olmuyorum kardeşim deyip bir kenara atabilirlerdi.o öldükten sonra bu ölümlüymüş deyip gelen vahiyleri ateşe atıp herşeye bir çizgi çekebilirlerdii.bu insanlar ne yaşamıştı ve ne görmüşlerdiki bunu devam ettirmeye ve uğrunda ölmeye hazır oldular.

Sitelerde Paylaş

ama onların önüne kağıt bile gelmiyor sınavdan haberleri bile yok.

neden farklı muamele var diye sormuyorum çünkü cevabını biliyorum.

Sınava tabi olmayanları sorucaksan diğer mahluklarda tavşanlar yılanlar onlarında canı yok olucak onlarda giremicek. Bu insanlarda o kavildendir. Şimdi diceksin ki Allah bu insanlara neden hayvan muamelesi yapıyor. Bende dicem ki asıl siz evrimciler insanlara hayvan muamelesi yapıyorsunuz.

Bu şekilde cevap vermiştim zaten sınava tabi tutulmayanlar hayvan kavlindendir.Dünyada yaşar ve ölürler herşey biter

Sitelerde Paylaş

ama onların önüne kağıt bile gelmiyor sınavdan haberleri bile yok.

neden farklı muamele var diye sormuyorum çünkü cevabını biliyorum.

Sen yaratıcı olsan haşa yarattıkların şeylere mi sorcaksın size nasıl davranıyım diye. Ürettiğin bi miksere aman önüne katı hamur koymıyayım bozulur mu diyosun :) insana bak kendi çocukları içerisinde bir çocuğunu diğerinden daha fazla sevmiyolar mı :) yani bu kadar kapalı kapılar ardında kalmayın.

Sitelerde Paylaş

Bu şekilde cevap vermiştim zaten sınava tabi tutulmayanlar hayvan kavlindendir.Dünyada yaşar ve ölürler herşey biter

Iste budur: Bu dunyada yasariz, oluruz ve hikayemiz budur. Hayatimiz sonludur. Esasinda insanin ebedi olan bir ruhu Islam'a dahi aykiridir, zira Islam'a gore bir tek Allah ebedi degil miydi?

Evet kardesim: Neticede butun bu hayat bosunadir, olumden sonra hayat falan yoktur? (Olumden once sanki hayat vardi da..?)

Peki Islam'a gore nedir ya? 100000 milyar yil boyunca huri becermek, altindan irmaklar akan bahcelerde hurma agaclarinin golgesinde "Allah'im sen cohh boyyuksun!" diyip Allah'in egosunu tatmin etmek ha?

Kardesim, nasil evirip cevirsen fayda etmiyor: Islam'in bize sundugu ahiret inanci her turlu fanteziden, akildan, mantiktan yoksun. Bir dusunsene, ebedi olarka Allah'i pohpohlayacaksin, ayni anda dunya nufusunun %80'i cehennemde kaynar sular iciriliyor.. Bu mudur yani?

Bir insan icin ebedi yasamin kesinlikle hicbir anlami olamaz.

Sitelerde Paylaş

Sınava tabi olmayanları sorucaksan diğer mahluklarda tavşanlar yılanlar onlarında canı yok olucak onlarda giremicek. Bu insanlarda o kavildendir. Şimdi diceksin ki Allah bu insanlara neden hayvan muamelesi yapıyor. Bende dicem ki asıl siz evrimciler insanlara hayvan muamelesi yapıyorsunuz.

İslam ın insanların dünyaya gelme amacına baktığımızda, o insanlar boşuna gelmiş oluyorlar.

Farklı muamele var bunu evrimciler değil, ilah yapıyor. ve sende bunu herşey biter diyerek kabul ediosun.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste budur: Bu dunyada yasariz, oluruz ve hikayemiz budur. Hayatimiz sonludur. Esasinda insanin ebedi olan bir ruhu Islam'a dahi aykiridir, zira Islam'a gore bir tek Allah ebedi degil miydi?

Evet kardesim: Neticede butun bu hayat bosunadir, olumden sonra hayat falan yoktur? (Olumden once sanki hayat vardi da..?)

Peki Islam'a gore nedir ya? 100000 milyar yil boyunca huri becermek, altindan irmaklar akan bahcelerde hurma agaclarinin golgesinde "Allah'im sen cohh boyyuksun!" diyip Allah'in egosunu tatmin etmek ha?

Kardesim, nasil evirip cevirsen fayda etmiyor: Islam'in bize sundugu ahiret inanci her turlu fanteziden, akildan, mantiktan yoksun. Bir dusunsene, ebedi olarka Allah'i pohpohlayacaksin, ayni anda dunya nufusunun %80'i cehennemde kaynar sular iciriliyor.. Bu mudur yani?

Bir insan icin ebedi yasamin kesinlikle hicbir anlami olamaz.

Çok boş konuşuyorsun bak diğer arkadaşla ne kadar güzel bir çerçevede konuşuyoruz gelip ortaya saçma bir tutumla atlıyorsun ben o söylediklerinin hepsini açıkladım zaten senin yaptığın asıl yobazlık işte körü körüne atlamak ve bilinçsizce eleştirmek.

Sitelerde Paylaş

" Bir kafir, bir mürted, islamiyeti beğenmeyen, kuranı kerime çöl kanunu diyen, insanların en üstünü, en şereflisi, peygamberlerin efendisi Muhammed aleyhisselama (haşa) deve çobanı diyecek kadar ilm ve ahlak yoksunu olan, beşeriyete huzur, saadet sağlayıcı, ilm, ahlak, temizlik, sıhhat, adalet kaynağı, medeniyete ışık saçan islamiyeti, ruhsuz, bir leş kutusu olan habis kafası ile bağdaştıramayarak, dinlere lüzum yoktur diyecek kadar aşağılaşan, yularını nefsinin eline kaptırmış bir ahmak öleceği zeman, gözünden perde kaldırılır. Cennet kendisine gösterilir. Güzel bir melek ona: (Ey kafir! Müslümanlara gerici, şehvetleri peşinden koşanlara, ahlak prensiplerini çiğneyenlere, aydın, ilerici diyen alçak! Yanlış yolda idin. Hak olan islam dinini beğenmezdin. Muhammed aleyhisselamın Allahü tealadan getirdiği bilgilere inanan, saygı gösteren bu Cennete gidecektir) der. Cennetteki nimetleri görür. Cennet hurileri de: (İman edenler, Allahü tealanın azabından kurtulurlar) derler. Biraz sonra şeytan, bir papas şeklinde görünür. (Ey filan oğlu filan! O gelenler yalan söyledi. O gördüğün nimetler hep senin olacaktır) der. Sonra Cehennem gösterilir. Ateşten dağları, katırlar gibi akrepleri, çiyanları vardır. Hadis-i şeriflerde bildirilen azapları görür. Cehennemdeki zebani denilen azap melekleri, ateşten çomakla vururlar. Ağızlarından alevler çıkar. Boyları minare gibi, dişleri öküz boynuzu gibidir. Gök gürültüsü gibi seslenirler. Kafir bunların sesinden titreyip, yüzünü şeytana çevirir. Şeytan korkusundan dayanamayıp kaçar. Melekler yakalayıp şeytanı yere vururlar. Bu kafire gelip: (Ey islam düşmanı! Dünyada Resulullaha sallallahü teala aleyhi ve sellem inanmadın. Şimdi de meleklere inanmadın, melun şeytana yine aldandın) derler. Boynuna ateşten zincirler takıp, ayaklarını başından aşırıp, sağ elini sol böğrüne, sol elini sağına sokup, arkadan çıkarırlar. Ayet-i kerime, bu hali haber vermektedir. Bağırır, dünyadaki yaltakcılarını çağırır. Zebaniler cevap verir: (Ey kafir, ey müslümanlarla alay eden ahmak! Yalvarmak zamanı geçti. Artık iman kabul olmaz, dua kabul olmaz. Küfrünün cezasını çekmek zamanı geldi) derler. Dilini ensesinden çekerler. Gözlerini çıkarırlar. Dürlü dürlü çok acı azaplar yaparak, habis ruhunu alır, Cehenneme atarlar. Allahü teala, Muhammed aleyhisselamın dinine ve yüce Peygamberin dinini doğru olarak bizlere ulaştıran Ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarında yazılı itikadda olarak can vermemizi nasip eylesin. Amin "

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim

ben ağlar sen gülersen.doğrular acıdır ağlatır yalanlar sahtedir güldürür.

Sitelerde Paylaş

İslam ın insanların dünyaya gelme amacına baktığımızda, o insanlar boşuna gelmiş oluyorlar.

Farklı muamele var bunu evrimciler değil, ilah yapıyor. ve sende bunu herşey biter diyerek kabul ediosun.

Allah yaratıcı olduğunu göre herşey üzerinde istediğini yapma ve her konuda istediği tasarrufta bulunma hakkına sahiptir. Bunun aksini iddia etmek zaten ilahlık vasfına aykırıdır kardeşim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...