Jump to content

Kafirlerin ölümüne dair

Recommended Posts

BENİM HRİSTİYAN BİR AİLEM OLSAYDI, HRİSTİYAN OLACAĞIM VE ONU SAVUNACAĞIM SADECE BİR İDDİA. BÜYÜK İHTİMALLE YİNE ARAŞTIRIRDIM. AMA ŞİMDİKİ KADAR KOLAY OLURMUYDU? GERÇEKLERE BAKARSAK HAYIR. AMA HRİSTİYANLIĞI SAVUNUYOR OLABİLİRMİYDİM? BELKİ... YİNE DE MATEMATİK OLARAK BU İHTİMAL DAHİLİNDE...

ÖYLE OLMADIĞI İÇİN BU DA SADECE İHTİMAL OLARAK AÇIKLANMAKTAN ÖTEYE GİTMEYECEKTİR.

Tabii ki bir iddia ama doğru olma ihtimali %100'e yakın bir iddia. Bunu kanıtı da 2 milyardan fazla hristiyan ve 1,5 milyara yakın müslüman. Hangi birisi diğer dinleri doğru dürüst araştırıyor, anası, babası, dedesi neye inanmışsa, aynen onlarda ona inanıp devam ediyor.

İSLAMDA TESADÜFLERE YER YOKTUR. CENNET YADA CEHENNEME GİTME SADECE KİŞİNİN KENDİ TERCİHİNE, YAŞAMASINA GÖRE OLMAKTADIR.

Dünyada doğan herkes aynı şartlarda mı doğuyor, aynı eğitimi mi alıyor da, tercih ve yaşamasından bahsedelim. Birinin seçme şansı çok daha fazla, diğerininki ise alabildiğine kısıtlı. Biris doğru dürüst eğitim bile almıyor, diğeri en iyi şartlarda eğitim alıyor.

Bazen filmlerde görüyorum, çocuğun anası da, babası da uyuşturucu bağımlısı, yaşadığı ortam berbat, aldığı eğitim sıfır. Çevresindeki hemen hemen herkes kanunsuz işlere bulaşmış. Şimdi bu çocuğun önündeki tercihlerle, düzgün bir ailede yetişmiş, iyi bir eğitim almış, çevresinde düzgün insanlar olan bir çocuğun önündeki tercihler aynı mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 353
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah bir insan yaratacağı zaman onun gelecekte ne yapıp ne yapmayacağını biliyor mu?

Biliyorsa neden adamı cehennemlik yaratıyor?

Sonra da adamı neden bana inanmadın diyerek sorguya çekiyor.

Ya da sen mühendissin.

Ve bir makina üretiyorsun.

Bu makinanın çalışmayacağını bilerek üretir misin?

Hadi ürettin diyelim. Peki ürettiğin makinaya niye çalışmıyorsun ulan der misin?

Dersen sana ne derler?

Veya genetik mühendisisin.

Suni döllenme gerçekleştiriyorsun.

Mikroskobun başına geçip bir tane yumurta aldın.

Ve bir tane de X kromozomlu bir sperm seçtin.

Sonra bunları birleştirdin.

Ve yavru dişi doğdu.

Sen bu yavruya niye dişi doğdun diye kızmaya hakkın var mı?

Kızarsan sana ne derler?

Sitelerde Paylaş

Sen ne utanmaz,arlanmaz,ahlaksız bir herifmişsin be !

Hayır 1500 dini araştırmadım, önyargılarımla ailem ve yaşadığım ülkedeki insanlar müslüman oldğu için müslüman oldum demek, gerçeği itiraf etmek yerine gelmiş burda yalancılık,sahtekarlık,düzenbazcılık oyunu oynuyorsun.

Gene kaşıntıların azdı herhalde...Anlayacağın cevap yazıldı. Beni kendinlemi karıştırıyorsun. Müslümanlığı beceremeyip, önemsenmeyince kendini herkese göstermek için, önemli hissetmen için islama iftira bile atarak ateist olmayımı seçtin. Senin tercihin böylemi oldu?

Herkesi kendinle karıştırma... Ben yazılarımla tercihimi ve bilgimi ortaya koyuyorum. Ama sen saldırmadan başka bir şey yapmıyorsun. Yok haksızlık yaptım sana galiba...

Birde kendin bir cümle mkurup bunun kuran ayeti olduğunu söyleyecek kadar yalancı ve basit olabiliyorsun...

Asayımmı yazdığın yalan ayeti, suratına bir daha çarpayımmı? Ama yüz yok bende deyip güleceksin herhalde...

Kendi seçiminden herkesi sorumlu tutan birinin hezeyanı... herkesi kendin sanma...

Sitelerde Paylaş

Akıl özürlü ve küçük (büluğa ermemiş)kimseler dışında herkesin sınava tabi olduğunu bilmiyormusun?

Sınava tabi olmadıklarını nerden çıkardın. Herkes dünyaya geldi, yaşadı. Yaşam süresinde yaptıkları sınavdır. İnsanlar öldü, sınav bitti.

İnsanlar diriltildi. Sınav sonuçları açıklanıyor. Geçtin gir cennete, kaldın gir cehenneme...

başkası yok, eğer düşünebilirsen...

Allah biz kendisini uyarmadığımız hiç bir kavme azap etmeyiz buyuruyor.

Sitelerde Paylaş

aorskaya şunu bil ki asıl hadisleri ve sünnetleri inkar etmek seni dinsizliğe götürecektir. Peygamberimizin 1400 yıl önceki ahir zaman hadislerinin şimdi tek tek olması hadislerin asla vazgeçilemeyecek bir kaynak olduğunu gösterir. Peygamberimiz bana getirilen kuran gibi sözlerim ve yaptıklarımda bir kitaptır buyurur. Elbette araya uydurma hadisler sokulmuş ama bunların hangileri olduğu kesinlikle ortadadır. Sahte olmayan hadisler günümüze kadar geçerliliğini koruyarak gelmiştir.

Mesela ahir zaman hadislerinden bir parça paylaşalım ve sizde bana hangilerinin uydurma olduğunu söyleyin.

*İnsanların başına bir zaman gelecek ki ,onlardan faiz yemiyen kalmayacak yemese bile tozu mutlaka bulaşacaktır.

*Bir çok kişi az bi dünyalık zarfında dinini feda edecektir.

*Kazanç,belirli kişiler arsında dolaşacak,dar gelirliler açlık ve sıkıntıya düşecekler.

*Fitne her veve girecek ve tecrübesiz gençler başa geçecekler.

*Kur'an'dan bir resim,islam'dan bir isim,Müslümandan bir cisim kalacak.

*Üç şey çok kıymetlenecek;Helâl para,kendisiyle amel edinen sünnet ve candan bir dost.

Size göre kuran dışında hiçbirşey doğru değil ama peygamber yalan söylemiş dimi.

*Ecnebiler çoğalacak ve müslümanlara galebe edecekler.

*Sonradan gelen nesiller ,önceden gelenlere sövüp sayacaklar.

*Mihnet,bela,musibet artacak,rahat ve huzur kalmayacak,kimse eliyle bunları önleyemeyecek.

*Köylüler şehirlere akın edecekler ve ne idüğü belirsiz deve çobanları,bina yaptırmakta birbirleriyle yarışacaklar.

*Bir Müslüman koyundan daha âciz olacak,hor ve hakir görülecek.

*İlim azalacak,cehalet,anarşi ve cinayetler artacak,adam öldürmek hafif bir suç sayılacak.

*Hilesiz iş yapılamayacak,tacirler ve yazarlar artacak kalem bollaşacak.

*Kişi elbisesini sakındığı kadar dinini sakınmayacak ve fakirler de namaz kılmayacak.

*Akrabalık bağları kopacak ve selam,sadece tanıdık olanlara verilercek.

*Zenginler ticaret için,hafızlar riya ve gösteriş için hacca gidecekler.

*Büyükleri merhametsiz küçükleri hürmetsiz olacak;çocukları terbiye,köpekleri terbiyeden daha zor olacak.

*İnsanlar kötülüklerden birbirlerini sakındırmayacak ve iyiliği emretmeyecekler.

*Minareler çoğalacak,camiler süslenip ziynetlenecek(kkilise ve havralar gibi) ve içlerinden yüksek sesler gelecek.

*Hainlere emin,emin olanlara hain denilecek ve ''şurada emin bir insan vardır''denilecek kadar emin insan sayısı azlacak.

*Kişiye ,şerrinden korkulduğu için ikramda bulunulacak.Görünüşte dost fakat esasında düşman sayısı artacak,sözler hep yalan ve birbirine muhalif olacak,amir ve memur çok ,doğru iş yapan az olacak.

*Yıldızlar(fal)doğrulanacak ve kader yalanlanacak.

*Allah ü Teâlâ apaçık inkar edilecek.

*Âlicenaplık,izzet-i ikram ve cömertlik duyguları kaybolacak ve haklar para karşılığı satılır hale gelecek.

*Cemaatin inancı zayıf,ibadeti taklit olacak,hafızlar çok ama âlim bulunmayacak.

*Zenginlere itibar edilecek,cimrilik artacak,zekat ağır bir borç olarak kabul edilecek.

*Âlimler para ve dünyalık karşılığında ilim öğretecek,ahiret ameli ile dünyalık talep edecekler.

*Dinden garı hususlar için öğrenim yapılacak.

*Erkekler kendilerini kadınlara,kadınlar da erkeklere benzeyecekler.

*Erkekler erkeklerle ,kadınlar kadınlarla münasebetsiz alakalar kuracak.

*Her tarafta şarkıcı ve çalgıcı kadınlar zuhur edcek.

*Söz kadınlarda olacak ve zina yaygınlaşacak.

*Kadınlar,saçları deve hörgücü gibi ,sokaklarda dolaşacaklar.(Burada deve hörgücü gibi baş bağlayan kızlara söylenmiş. Nitekim kureyşte cahiliye dönemi kadınlarıda bizim tesettürlüler kadar baş bağlıyorlardı. Tesettür boyna dolanmış üstü dikilmiş başartürüsü değildir.)

*Haram işlemeyi kolaylaştıran imkanlar artacak,gençler günah işlemeye ve kötülük yapmaya çok meyledecekler.

*İmanı kalpte tutmak,kor ateşi elde tutmaktan daha zor olacak,kişi gece mü'min yatacak sabah kafir olarak kalkacak veya bunu tersi olcak.

*İçkiyi devletler teşkil edecekler ve muhteliif isimler altında içilecekler.

*Dünya işlerine dalıp ahiret işleri unutulacak,Allah'ın kitabıyla hükmetmek ayıp sayılacak.

*Büyük ve gösterişli binalar yapılacak ve bunlardan dolayı sokaklar daralacak.

*Yırtıcı hayvanların derileri tabaklanarak çeşitli giyim eşyası yapılacak.

*Sabah giyinen elbise başka akşam giyinen elbise başkaolacak.Önünüze yemeklerden biri gelip diğeri gidecek ve Kabe'nin örtüldüğü gibi evlerimizin duvarları da halılarla süslenecek.

*Ümmetimin erkekleri şişmanlayacak ve semizleşecekler.

*Dedikodu yaygın bir hal alacak.

*Herkes ''kazanamadığından ve geçinemediğinden ''şikayetçi olacak.

*Yalancı şahitlik ve boşanmalar artacak,ani ölümler sık görülecek.

*Mal çoğalıp sel gibi akacak,mal sahibi malına tapacak ve tüccarların çoğu hilekar olacak.

*Kişi karısına itaat edip anasına asi olacak ve arkadaşına yaklaşıp babasından uzaklaşacak.

*Gönüller birbirini sevmez olacak,dince ve dünyalık işlerde muhtelif görüşler belirlenecek,kardeşler bile dinde ve mezheplerde ihtilaf edecekler.

*İmar edilen şeyler harap edilecek,harap olanlar ise imar edilecek.

*Fazıklar başa geçecek ve konuşmasını bilmeyenler halka hitap edecekler.

*Arap arazisinin çölleri ,nehirlere ve çöllere kavuşacak.

*Faize alış-veriş;rüşvete hediye denecek,tefecilik artacak,helal-haram unutulacak,para gelsin de nerden gelirse gelsin dencek.

KAYNAKLAR:

1.Riyâzüs-Salihîn.İmam Nebevi Terc:Mehmed Emre

2.Tezkiret-ül-Kurtubî.İmam Şaranî

3.Kıyamet almametleri Ramuz el-Ehadis'ten Dersler

4.Kitab ül-Keşf,Celaleddin-i Suyuti,El yazma eser Süleymaniye Kütüphanesi

5.Kıyamet alametleri,Muhammet el-Hüseyni. Terc:Naim erdoğan.

Bu hadisler yüzlerce yıllık kitaplardan alınmıştır. Sizin dediğiniz gibi uydurma olsa gerçekleri göremezdi. İkincisi bu hadisler yüzlerce yıllık kitaplardan alındığına göre bu hadisler geçen 3 5 yılda uydurulmuştur diye bir atıfta da bulunamazsınız.

tarihinde rexti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen azaptan korkmadığın içinmi iman etmiyorsun?

bi sürü toplu yaz salağa yatma demişsin. dikkat et yazdıklarına.

toplu yazmamamın sebebi konu dağılsın istemedim. ilk iletilerde arkadaş sadece bana değil aynı zamanda genel de yazıyordu zaten.

aynı soruyu yazmaktan bıktım ama son kez açık haliyle yazayım.

ingiltere de bir kişi hristiyan, inanıyor ve de aktif olarak yaşıyor dini senin dediğin gibi kuru boş bir inanç değil. cehenneme gidiyor senin dediğine göre çünkü islama inanmamış. kafir olarak ölüyor islamı araştırmamış diye. ama diğer taraftan müslüman olup nisbeten ona göre daha kötü bir hayat geçiren kişi rahmetten faydalanıp cennete gidebilir. sırf peygambere inanmadı diye adam ebedi işkence görecek diyorum. burada nerede salağa yattım anlamadım.

şimdi bu adam hristiyanlığı en doğru din olarak tanıyor ve diğerlerine fasa fiso gözüyle bakıyor tıpkı sizlerin de diğerlerine değişmiş veya uydurma gözüyle baktığınız gibi. kendisi akıl etsin felan diyorsunda müslüman aileden doğan birisiyle bu adam sence eşit mi?

adam iyi yaşamasına rağmen neden cehennemlik. bana diyeceksin ki o kişi sana göre iyi ama islama göre iyi değil çünkü İslam ın peygamberine ve getirdiklerine inanmayan adam iyi olamaz bu sebeple kötü diyeceksin.

ama o kişi ile bir müslüman ı kıyaslarsak ikisi de Allah için yaşamaya çalışıyor ebedi cehennem biraz sanki fazla bir ceza değil mi buna!

soruna gelince, korkma yada korkmama değil, bana hiç inandırıcı gelmiyor o sebeple inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

İSLAMDA TESADÜFLERE YER YOKTUR. CENNET YADA CEHENNEME GİTME SADECE KİŞİNİN KENDİ TERCİHİNE, YAŞAMASINA GÖRE OLMAKTADIR.

BENİM HRİSTİYAN BİR AİLEM OLSAYDI, HRİSTİYAN OLACAĞIM VE ONU SAVUNACAĞIM SADECE BİR İDDİA. BÜYÜK İHTİMALLE YİNE ARAŞTIRIRDIM. AMA ŞİMDİKİ KADAR KOLAY OLURMUYDU? GERÇEKLERE BAKARSAK HAYIR. AMA HRİSTİYANLIĞI SAVUNUYOR OLABİLİRMİYDİM? BELKİ... YİNE DE MATEMATİK OLARAK BU İHTİMAL DAHİLİNDE...

ÖYLE OLMADIĞI İÇİN BU DA SADECE İHTİMAL OLARAK AÇIKLANMAKTAN ÖTEYE GİTMEYECEKTİR.

Tabii ki bir iddia ama doğru olma ihtimali %100'e yakın bir iddia. Bunu kanıtı da 2 milyardan fazla hristiyan ve 1,5 milyara yakın müslüman. Hangi birisi diğer dinleri doğru dürüst araştırıyor, anası, babası, dedesi neye inanmışsa, aynen onlarda ona inanıp devam ediyor.

Searcher, neden ihtimal %/100 olsunki? Ben ihtimal oranımı %1 den düşük gördüğümü belirttim. Ama tabi bu değerlendirmeleri bugün, bu konumda ve tecrübeyle yapıyoruz. İlgili ortam ve zamana göre oranın şartlarına göre durum değişeblirdi. Ancak; ailesi dinsiz dinlilerden oluşan, yahudi yada hristiyan olanlardan islama görüp, anlayıp islama geçen yokmu? Ben de kendimi o gruba girenlerden olarak tarif ettim. Bunun neresi yanlış, bunda bile beni bir yerden çıkamayacak olmakla itham ediyorsun.

Sen belkide müslüman bir aile ve çevrede büyüdün. Ama şimdi ateistçilik yapmaya çalışıyorsun. Sen müslüman aileden ateist olabiliyorsunda ben niçin hristiyan aileden müslüman olamamayım. Bu kadar darmı düşünürseün hep?

Dünyada doğan herkes aynı şartlarda mı doğuyor, aynı eğitimi mi alıyor da, tercih ve yaşamasından bahsedelim. Birinin seçme şansı çok daha fazla, diğerininki ise alabildiğine kısıtlı. Biris doğru dürüst eğitim bile almıyor, diğeri en iyi şartlarda eğitim alıyor.

Bazen filmlerde görüyorum, çocuğun anası da, babası da uyuşturucu bağımlısı, yaşadığı ortam berbat, aldığı eğitim sıfır. Çevresindeki hemen hemen herkes kanunsuz işlere bulaşmış. Şimdi bu çocuğun önündeki tercihlerle, düzgün bir ailede yetişmiş, iyi bir eğitim almış, çevresinde düzgün insanlar olan bir çocuğun önündeki tercihler aynı mı?

Bak, islami bilmiyorsun deyince kızıyorsunuz, bizden iyi bilmekle de övünüyorsunuz. Eğer islamı bilseydin, bahsettiğin uyuşturucu ortamı içinde doğan ve yetişen bireyin, onların etkisinden kurtulamayan bir hayat sürmesi halinde islami hükümleri uygulamaya gücü yetmemişse; onun muaf tutularak cezalandırılmayacağını bilirdin, yada düşünebilirdin değilmi? "İslamda kimseyi gücünün yettiğinden fazlası yüklenmez" in hikmetinin bir kısmı burda ortaya çıktı bak...

Belki de senin talihsizliğin, dinden çıkmana sebep; Mezhepçi bir ortamda ve bu bilgilerle yetiştirilmenden, seninde bu bilgilere göre "islamı değerlendirip, mantıksız, çelişik uygulamaları görmen" olabilirmi? Ama mezhepçilik islam değilki! Şimdi islamı bildinmi? islam=kuran

Sitelerde Paylaş

Allah biz kendisini uyarmadığımız hiç bir kavme azap etmeyiz buyuruyor.

Azap farklı şey, sınav farklı şey bunu anlamıyormusun?

Azap sınavdan aldığı nota göre kalıp geçmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Ama sınav dünya hayatıdır. Herkes bu sınavda vardır.

Herkesin sınavda yaptıkları yazılır ve değerlendirilir. Diriliş gününde sonuçları açıklanır.

İslamın ulaşmadığı yerler ve burada yaşayanlar olamazmı, sadece matematiksel olarak bakıldığında olabilir. Ama islam bu matematik ihtimali de kaldırır. Bu ihtimali de yok eder. İslam mantığıyla baktığında uyarılmayan, bilgi verilmeyen kavim, kişi OLAMAZ.

Neden olamaz? Olamaz, çünkü "Allah; biz insanları ve cinleri kulluk etsin diye yarattık" diyerek insanları neden yarattığını anlatırken yine "insanları imtihan üzere yarattık" diyerekte imtihansız kimseyi bırakmayacağını belirtiyor.

Yani, Allah yarattığı her insan için kulluk beklerken, onlara nasıl kulluk etmeleri gerektiğini de mutlaka iletir. Onları başıboş bırakmaz. Aksi halde bu söyleme ters düşer.

sen; "Allah biz kendisini uyarmadığımız hiç bir kavme azap etmeyiz" açıklamasınından hareketle bunu yanlış yorumlayıp, "uyarmayacağı ve azap etmeyeceği kimselerin olduğunu" düşünüyorsun.

Bu senin düşündüğün anlama gelmiyor. Bu "azap edilenlerin kendileri ve bilmeyenler tarafından, azap edilmelerine itirazlarına karşılık bir açıklamadır. Yani, azap ediyoruz, çünkü; onlara bilgi ulaştı, azap ediyoruz çünkü; bilgi ulaşmayana azap etmeyiz, demektir.

Aksi, yani bir kısım insanlara bilginin ulaştırılmaması hem Allah'ın sıfatlarına uygun değildir, hem de sünnetullah'ına aykırıdır.

Sağlıklı olarak, düşünerek yazmanı diliyorum...

Sitelerde Paylaş

Aksi, yani bir kısım insanlara bilginin ulaştırılmaması hem Allah'ın sıfatlarına uygun değildir, hem de sünnetullah'ına aykırıdır.

Sağlıklı olarak, düşünerek yazmanı diliyorum...

bilgi daha düne kadar ulaştırılamıyordu ki bundan yıllar önce bir sürü insana ulaşmadığı kesin.

bide öyle bir yaratıcının bilgi ulaştırma ve dini yayma sitemi; ordu ve kılıç.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aorskaya şunu bil ki asıl hadisleri ve sünnetleri inkar etmek seni dinsizliğe götürecektir. (1) Peygamberimizin 1400 yıl önceki ahir zaman hadislerinin şimdi tek tek olması hadislerin asla vazgeçilemeyecek bir kaynak olduğunu gösterir. (2)

Peygamberimiz bana getirilen kuran gibi sözlerim ve yaptıklarımda bir kitaptır buyurur. (3)

Elbette araya uydurma hadisler sokulmuş ama bunların hangileri olduğu kesinlikle ortadadır. Sahte olmayan hadisler günümüze kadar geçerliliğini koruyarak gelmiştir. (4)

Mesela ahir zaman hadislerinden bir parça paylaşalım ve sizde bana hangilerinin uydurma olduğunu söyleyin.(5)

Size göre kuran dışında hiçbirşey doğru değil ama peygamber yalan söylemiş dimi.(6)

Bu hadisler yüzlerce yıllık kitaplardan alınmıştır. Sizin dediğiniz gibi uydurma olsa gerçekleri göremezdi. İkincisi bu hadisler yüzlerce yıllık kitaplardan alındığına göre bu hadisler geçen 3 5 yılda uydurulmuştur diye bir atıfta da bulunamazsınız.(7)

Of, of… Allah akıl fikir versin size yahu!

Kardeşim sizler, en az ateistler kadar aklınızı kullanamazsanız nasıl Müslüman olabilirsiniz?

Aklınızımı kaybettiniz? Allah’ın kitabına bakmazmısınız, onu yeterli bulmazmısınız, eksikmi bulursunuz? Yanlışmı bulursunuz da kitabı bırakıp hadis olup olmadığından %100 emin olmadığınız sözlerin peşinden gidersiniz?

Siz KURANI bırakıp, insan kaynaklı bilgilere teslim olursanız, kuranda belirtilen “atalar dinini” yaşayanlardan ne farkınız kalır?

Sen; “kurandan sorulacaksınız” hükmünü, “Allah’ım ümmetim kuranı terk etti” diyen peygamberimizin şikayetini bilmezmisin? Bunları anlamazmısın?

Allah’ın sözüne güvenmiyormusun? Allah’ın sözü varken (peygamber dahi olsa) başka söze gerek varmı? Peugamber yaşayan kuran değimlidir? Dolayısıyla kuranı yaşarsan peygamberin hadis ve sünnetini de yaşamış olmazmısın?

Biz kitabı herkesin okuyup anlayacağı kolaylıkta ve ne eksik, ne fazla yarattık diyen Allah’a inanmıyormusun? Kitaptan neden ayrılıyorsun?

Önce aklını başına al, iyice düşün, sonra ortaya çık… BIRAK ŞU MEZHEPÇİ ANLAYIŞI, MEZHEPÇİLERİN YANLIŞLARINI SAVUNMA, YAŞAMA, SENİN FELAKETİN OLUR.

Şimdi senin itirazlarına bakalım…

(1) Hadisleri ve sünnetleri, dolayısıyla peygamberi inkar etmek tabiî ki müslümanı Müslüman olmaktan çıkarır, cehennemlik yapar.

a) Ama ben hadis, sünnet, peygamberi inkar etemiyorumki! Peygamberimiz var ve doğal olarakta onun söz ve uygulamaları tabi vardır. Ben bunları reddetmiyorum, önce bunu kavra…

b-) Ben, bugün gelinen noktada; hadis sünnet diye öyle zırvalıklar sahih denen kaynaklara bile girmişki, samanlıkta iğne aramaya benzer bunların içinden doğru hadisleri aramak diyorum.

İlk önce Hadis aramaya da niçin ihtiyaç duyulur onuda anlamıyorum! Kuran varken ondaki hükümü anlamak mümkünken, emin isenonu bırakıp, neden hadise ihtiyaç duyacaksın. Binlerce hadis içinden doğru-yanlış ayrımı ile zaman kaybedeceğine bu zamanı kuranı öğrenip yaşamaya ayırsan daha çok kurtuluşa yaklaşmazmısın?

c) Hadis, herhangi bir söz olmadığı için çok dikkatli olmak gerekir. Dinden, kurandan tam uzaklaştıramayan şeytan ve dostlarının en hoşuna giden hilelerdir bunlar. Hadis peygamber sözüdür ve Müslüman peygamber sözüne inanmak zorundadır. Bunu bilen şeytan dostları, korunan kurana güç yetiremeyince, korunmayan hadisleri ele alarak, ya olmayan hadis icat etmek suretiyle, ya mevcut hadisi değiştirmek suretiyle müslümanı zaafa uğratmaktadır. Hadise bu nedenle dikkatli yaklaşılmalı %100 emin olunamıyorsa ona bakılmamalıdır.

d) Peygamber yaşayan Kurandır. O halde siz de kuranı yaşarsanız peygamberin hadis ve sünnetini de yaşamış olursunuz. Başka dinlilerin hadis-sünnet oyununa düşmeyin. Şeytanın tuzağına düşmeyin. Kurana göre yaşayın. Allah bundan soracak bilin.

e) Hadisleri kuranın önüne geçirmeyin, Korunanın hadisler değil kuran olduğunu bilin ve nedenini iyi anlayın. Allah’ın sözü varken, başka söze gerek yok. AKILLI MÜSLÜMAN ANLAR.

f) Hadis kaynaklarındaki çelişkilerin farkına varın. Aynı hadis kaynağında hem peygamberden hadis nakletmenin önemi anlatılırken hem de peygamberin ve halifelerin hadislerin yazılmasını yasakladığını, yazılanların yakılmaya çalışıldığını, buna rağmen hadisle uğraşanların cezalandırıldığını yine bu kitapların anlatımından bulursunuz.

Meşhur hadis rivayetçilerinden Ebu Hureyre’nin; “ bizzat kendisinin hadis naklettiği için Halife Ömer tarafından cezalandırıldığını söylemesi” demi sizin aklınızı başınıza getirmez.

(2) Ahir zaman belirtileri kuranda anlatılmazmı küçüğüm. Yetmiyormu kuran anlatımı? O hadislerin hepsinin doğru olduğunu neye göre ölçüyorsun? Nasıl tam emin oluyorsun. halbuki kuranı bir şeye göre ölçmene gerek yok. Çünkü kuran kendisi ölçüdür değilmi? O halde kuran anlatımı varken başka anlatıma niye bakıyorsun zaten, aklını kullansana…

Ahir zaman bilgileri, seni neden çok ilgilendiriyor bu arada, ahir zaman uzak olsa ne olur, yakın olsa ne olur? Ahir zaman uzaksa, ibadetlerini aksatmayımı düşünürsün, yada ahir zaman yakınsa daha çokmu ibadet etmeyi düşünürsün? Herkes kendi ahir zamanının her an olacağını, birkaç saniye sonra ölümün geleceğini bilerek ibadetini yapması gerekmezmi?

Ahir zaman uzak olsa bile senin ahir zamanın yakın olabileceğine göre hareket etmen gerekmezmi?

(3) Keşke peygamberimizi görme şansımız olsaydı. Ama şu an yok. Dolayısıyla sadece kuran var en sağlam kaynak olarak. Hadis diye binlerce uyduruk sözle uğraşmak, doğruyu anlamak da Müslüman için hem çok zaman kaybı, hem enerji kaybı olacağından, Müslüman bunlarla uğraşırken asıl ibadetlerini aksatacağından gerekli de değildir.

O halde her şeyde onu ölçü alıp yaşamalıyız. Bu kadar basit.

(4) Mümkün değil ama varsayalımki sen doğru yanlış hadisi anında bilen bir yeteneğe sahip olsan bile bu doğru hadis için Yüzbinlerce hadise bakacaksın ve ondan doğruları bulacaksın. Herhalde hadislere bakmadan onların doğru yanlış olduğunu da söyleyemezsin değilmi? o halde dediğim gibi en iyi olasılıkla bile yüzbinlerce hadise bakman gerekirse bu kadar zamanın, gücün varmıdır peki… Samimi olarak cevapla, kendini de bizid e kandırma…

BU KONUDA HALA İNAT EDERSEN SANA HADİSLE İLGİLİ BİR UYGULAMA SORMAM GEREKİR.

(5) Yazdığınız hadisleri alıntılamadım. Bunlarla uğraşmak, (bu hadisler % 100 doğru olsa bile) bana göre gereksiz. Sebebini yukarıda açıkladım. Herkesi bilinmeyen ahir zamandan önce her an gelecek ölüm ilgilendirmeli ve ibadetini ona göre yapmalıdır. Doğrusu budur.

(6) Peygamber yalan söylemez, kendi hevasından konuşmaz. O hep kurandan konuşur. Kendi uydursaydı hemen öldürüleceğini Allah belirtiyor. Peygamberlere inanıyorum. Sadece bu gün hadis diye hilelere dikkat edelim, şeytan dostlarının oyununa düşmeyelim diyorum.

Hadise inananlarada hadislerin yazımını yasaklayan peygamber ve halifelerin uygulamalarına ilişkin hadise niye inanmadıklarını soruyorum.

(7) Hadisler çok eski kitaplardan alınınca uydurma olamıyorlarmı? Bunamı inanıyorsun? Bumu senin mantığın? Peygamberimizin zamanında münafık yokmuydu sanıyorsun? Onların hadis uydurmadıklarınımı sanıyorsun?

Ben hadislerin zamanları ile ilgili bilgi vermedim, ilgilendirmezde zaten. Hadisin eski zamanlı olması da onun doğruluğunun delili hiç olamaz. Akıllı insanlar da bunlarla uğraşmaz.

HALA HADİSLERE, MEZHEPLERE KURANA ÖNCELİKLE, YADA KURANI TERK EDEREK YAKLAŞACAKSAN SANA KISA BİR HATIRLATMAM OLACAKTIR.

Sabırları için herkese teşekkür ederim. SELAMLARIMLA…

tarihinde aorskaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bi sürü toplu yaz salağa yatma demişsin. dikkat et yazdıklarına.

toplu yazmamamın sebebi konu dağılsın istemedim. ilk iletilerde arkadaş sadece bana değil aynı zamanda genel de yazıyordu zaten.

aynı soruyu yazmaktan bıktım ama son kez açık haliyle yazayım.

ingiltere de bir kişi hristiyan, inanıyor ve de aktif olarak yaşıyor dini senin dediğin gibi kuru boş bir inanç değil. cehenneme gidiyor senin dediğine göre çünkü islama inanmamış. kafir olarak ölüyor islamı araştırmamış diye. ama diğer taraftan müslüman olup nisbeten ona göre daha kötü bir hayat geçiren kişi rahmetten faydalanıp cennete gidebilir. sırf peygambere inanmadı diye adam ebedi işkence görecek diyorum. burada nerede salağa yattım anlamadım.

şimdi bu adam hristiyanlığı en doğru din olarak tanıyor ve diğerlerine fasa fiso gözüyle bakıyor tıpkı sizlerin de diğerlerine değişmiş veya uydurma gözüyle baktığınız gibi. kendisi akıl etsin felan diyorsunda müslüman aileden doğan birisiyle bu adam sence eşit mi?

adam iyi yaşamasına rağmen neden cehennemlik. bana diyeceksin ki o kişi sana göre iyi ama islama göre iyi değil çünkü İslam ın peygamberine ve getirdiklerine inanmayan adam iyi olamaz bu sebeple kötü diyeceksin.

ama o kişi ile bir müslüman ı kıyaslarsak ikisi de Allah için yaşamaya çalışıyor ebedi cehennem biraz sanki fazla bir ceza değil mi buna!

soruna gelince, korkma yada korkmama değil, bana hiç inandırıcı gelmiyor o sebeple inanmıyorum.

SANA KISACA TOPARLAYARAK YAZIYORUM. ARTIK BURADAN ANLARSIN HERHALDE?

1- Hristiyan ne kadar iyi olursa olsun, isterse tüm ömrü iyilikle geçsin, Onu yaratan Allah’a eş koştuğu (teslis) için yaptıklarının önemi olmayacak, cehenneme gidecektir. Yaratanı ilgilendiren en önemli husus insanların kulluk etmeleridir. İnsan yaratanın söylediklerini yapmayacak, yaratana inanmayacak, sonra kendine göre insanlara iyilik yapacak… ÖNEMİ KALMAZ BU KİŞİNİN… Önce kendinin, yaratanına karşı durumunu anlaması ve isteneni yapması gerekmezmi?

KENDİSİNİ TAKMAYAN BİR KUL NEDEN YARATANCA ÖNEMSEN, NEDEN İLGİLENDİRSİNKİ?

2- Müslüman sadece Allah’ın varlığına inanmakla olmaz.( İman konusunu daha önce biraz daha detaylı anlattım. Okuduysan hatırlarsın. Okumadıysan istersen ordan okursun.) Allah’ın dediklerini de yapması halinde Müslüman olur. Allah’ta kötü şeyler yapmasını istemediğinden, kötü şeyler yapan biri varsa o zaten Müslüman olmayacağından o da cennete gidemez.

Sadece Allah’a (varlığına) inanıyor diye bir kişi cennede gidemez. BU ÇOK YANLIŞ BİLGİ VE BİR ÇOK AKLINI KULLANAMYAN MÜSLÜMAN KİŞİDE BUNA İNANIYOR.

“Bu insanlar Allah için yaşamaya çalışmıyor.” Sen aksini neye dayanarak söylüyorsun.

ALLAH İÇİN YAŞAMAK, ONA VE DEDİKLERİNE, AHİRETE TAM OLARAK İNANARAK YAŞAMAKLA OLUR.

Sitelerde Paylaş

bilgi daha düne kadar ulaştırılamıyordu ki bundan yıllar önce bir sürü insana ulaşmadığı kesin.

bide öyle bir yaratıcının bilgi ulaştırma ve dini yayma sitemi; ordu ve kılıç.

saçma sapan konuşacaksan, bilmeden alim olduğunu göstermeye çalışacaksan zırvalıklarını gösteririm.

1- Düne kadar bilginin ulaşmadığını nerden biliyorsun, sen bilgiye yakınken bile uzak durursan bilgi ulaşmadığınımı söyeleyeceksin ve bunu mantıklı bulup inanacaksın! Sadece komik olursun söyleyeyim.

2- İslam da Allah peygamberine bile; " sen sadece tebliğ edici ve uyarıcısın, dinde zorlama yoktur, sen onlar üzerine vekil değilsin" diyerek dinde bırak savaşı zorlama bile olmayacağını söylerken, sen hangi derin bilginle, ordu ve kılıçla dinin yayılmasının istendiğini iddia (iftira) ediyorsun.

Şu aptal cesareti ile saldıran "Don Kişot"luktan kurtarın kendinizi artık. Çok zavallı duruma düşüyorsunuz farkına varın.

HADİ, DOĞRUYSAN, DÜRÜSTSEN, KURANDA İSLAMIN SAVAŞLA, ÖLÜMLE YAYILACAĞINA İLİŞKİN HÜKÜMLERİ GÖSTER, SENDEN ÖZÜR DİLEYİM...

AMA GÖSTEREMEZSEN (VE SEN İNSAN ONURUNA SAHİPSEN) ÖZÜR DİLE. AKSİ HALDE İNSANIM DİYE ORTAYA ÇIKMA...

Sitelerde Paylaş

aorskaya nın dikkatine !

veri :

ali ölmüştür.

ali nin 10 torunu vardır.

alinin hiç çocuğu olmamıştır.

soru: alinin çocuğu yoksa nasıl olurda alinin torunu olur.

aorskaya tarzı cevaplar :

1) aslında torun olayını iyi bilmek gerek

2) ali ne yaparsa doğrudur

3) senin bir takım şüphelerin var

4) ali nin ölmesini iyi öğren

5) alinin torunu vardır denirken aslında orada torunu olmadığı belirtilmektedir

...

Sitelerde Paylaş

Allah bir insan yaratacağı zaman onun gelecekte ne yapıp ne yapmayacağını biliyor mu? (1)

Biliyorsa neden adamı cehennemlik yaratıyor? (2)

Sonra da adamı neden bana inanmadın diyerek sorguya çekiyor. (3)

Ya da sen mühendissin.

Ve bir makina üretiyorsun.

Bu makinanın çalışmayacağını bilerek üretir misin?

Hadi ürettin diyelim. Peki ürettiğin makinaya niye çalışmıyorsun ulan der misin?

Dersen sana ne derler?

Veya genetik mühendisisin.

Suni döllenme gerçekleştiriyorsun.

Mikroskobun başına geçip bir tane yumurta aldın.

Ve bir tane de X kromozomlu bir sperm seçtin.

Sonra bunları birleştirdin.

Ve yavru dişi doğdu.

Sen bu yavruya niye dişi doğdun diye kızmaya hakkın var mı?

Kızarsan sana ne derler?

Sen şimdi yine kendine yazılanları ve sorulanları cevaplamadan bunun cevabını ısrarla istersin değilmi? Sen cevaplama cesaretini gösteremesen de ben cevaplamaya çalışayım.

SEN ŞİMDİ AKLINCA BİR PARADOKS YARATIP BİZİ SIKIŞTIRACAĞINI SANARAK SEVİNMİŞSİNDİR.

Buna hakkın var tabi, ama fazla sevinmemen gerektiğini görebilirsin…

(1) Allah sadece bu kısımla ilgili değil her zaman her şeyi bilir. Dolayısıyla insan yaratacağı anda da onun gelecekte ne yapacağını biliyor.

(2) “Biliyorsa neden adamı cehennemlik yaratıyor?” demişsin. Bunu iki şekilde cevaplayacağım. Teknik olarak ve esprili bir anlatımla ayrı ayrı cevaplayacağım.

a) Teknik olarak, Allah bir insanı; “kulluk etsin” diye (fakat etmemekte de serbest olacak şekilde) yaratıyor. Bu serbestiyi verirken de seçimine göre sonradan ebedi olarak ödül yada ceza vereceği bir yere koyacağını belirtiyor. “Burada insana başka bir müdahelede bulunmuyor.”

Bu arada Allah katında zaman kavramının olmadığını, zamanın bize mahsus olduğunu ve bunun da hıza göre değiştiğini , göreceli olduğunu (izafiyet teorisi) bildirmek isterim.

İşte başka hiç müdahelede bulunmayan Allah, insan için uzun sayılabilecek bir ömürde insanın ne yapacağını (zaman olmadan) görüyor ve biliyor. O nedenle de bu kimsenin cennet yada cehenneme gireceğini söyleyebiliyor.

Burada teknik olarak, tercih yapabilecek şekilde bir insan yaratılması ve onun ömründe hangi tercihin peşinde olacağını (anında) gören, bilen bir durum vardır.

İnsanlarda gerçekten bu serbestiye göre, yaratanın hemen gördüğü yaşamı zamanla, yaşayarak, ölerek, dirilip cennet yada cehenneme giderek doğrularlar.

(50-100 yıllık insan ömrünü (ve kuranda bazı yerlerdeki bir günün; bazen insanların 1000, 5000, 50000 vb. gibi yıllarına denk olduğunu) hatırlarsak burayı biraz daha iyi anlarız. )

b-) Esprili bir anlatım yapmaya çalışalım;

Şimdi ben bir marangozhanede, atölyede elimdeki tahtalardan güzel, güzel pinokyolar yaratsam (imal etsem), bunlarla da hoş vakit geçirmek istesem, bu nedenle pinokyaların bazılarını iyi taraf, bazılarını da kötü taraf saysam, sonra kötü taraf saydıklarımı kırsam, yaksam kime ne? Pinokyoların buna itiraz etme, eleştirme hakkı varmıdır? Yoktur. Çünkü onu pinokyo yapanda benim, onu yok eden de benim değilmi?

Burada doğru, yanlış mantığını tartışmayacağız. Bunu yapan benim. benim yaptığım başkasını ilgilendirmez. O ne düşünürse düşünsün benim sebebimi ben söylemedikçe bilemez.

Şimdi yaratanın bizi pinokyo gibi görmesine ne engel olabilir? Kim karışabilir.

O halde Allah bizi yaratmıştır, seçimlik hak vermiştir. Buna göre de bizi başka yerde ya muhafaza ediyordur, yada yakıyordur! Pinokyolar gibi biz de bir şey diyemeyiz.

SADECE BİZE KULLUK ETSİN DİYE YARATTIĞINI SÖYLEMEKTEDİR. NEDEN KULLUK ETSİN DİYE YARATTIĞINI BİZE SÖYLEYENE KADAR BİLEMEYECEĞİZ. BUNU BİLMEMİZ YETER.

Makine mühendisi veya genetik mühendisi örneklerin (yaratıcının insan olmasına dayandırıldığından) yukarıya tam uymadığından ayrıca cevaplamadım.

(3) SONRA ADAMI NEDEN BANA İNANMADIN DİYE SORGUYA ÇEKMİYOR? BÖYLE BİR OLGU YOK! NERDEN ÇIKARDIN BUNU?

Eğer dirlişten sonraki hesap gününden bahsediyorsan orda sorgu yok zaten. Sadece hesaplar yapılmış, artılar ve eksiler toplanmış, hangisi fazla çıkmışsa ona göre gideceği yer gösteriliyor.

ALLAH, TEKRAR NİYE SORSUN, ZATEN HER ŞEYİ GÖRÜP BİLMEKTEDİR.

Ama bilmeyen ve itiraz eden insandır. İnsana haksızlık yapılmadığını göstermek için hesapları gösteriliyor, delilleri gösteriliyor. İnsan ispatlanan durumuna artık itiraz edecek bir şey bulamıyor. (sadece kötü yeri gören insanlar yeniden dünyaya gelip islama uygun yaşama isteğinde bulunuyorlar ama o istek kabul edilmiyor) Sonra bazıları sizin inanmadığınız cennete giderken, bazılarımızda sizin sonra inanmamak isteseniz de inanacağınız cehenneme gidiyor.

KISACA SORDUĞUN YARATILIŞ SENARYOSUNU BÖYLE AÇIKLAYABİLİRİM.

Sitelerde Paylaş

aorskaya nın dikkatine !

veri :

ali ölmüştür.

ali nin 10 torunu vardır.

alinin hiç çocuğu olmamıştır.

soru: alinin çocuğu yoksa nasıl olurda alinin torunu olur.

aorskaya tarzı cevaplar :

1) aslında torun olayını iyi bilmek gerek

2) ali ne yaparsa doğrudur

3) senin bir takım şüphelerin var

4) ali nin ölmesini iyi öğren

5) alinin torunu vardır denirken aslında orada torunu olmadığı belirtilmektedir

...

Böyle bir veriyi ancak siz icat eder ve bunuda veri olarak kabul edebilirsiniz. Bunu veri olarak kabul edebildiğiniz içinde açıklamakta sakınca görmezsiniz. Çünkü sizin kurandan olmayan her şeyi veri kabul eden bir anlayışınız, kabulünüz var.

Bak ben bunu sizin için bir kaç arkadaşınızdan örnek getirerek ispatlayabilirim.

Peki sen yapabilirmisin? Bu iddialarını destekleyen sadece bir yazımı gösterebilirmisin?

YAZDIKLARINDA DÜRÜSTSEN YAZIMDAN ALINTI YAPARAK BUNLARI İSPATLA! AKSİ HALDE ÖZÜR DİLE! İSPATLA BEN ÖZÜR DİLEYİM! AMA BUNLARIN HİÇBİRİNİ YAPMAYACAKSAN İNSANIM DİYE BURALARDA DOLAŞMA, ÜÇ MAYMUNLARDAN HANGİSİ İSEN ÖYLE OLMAYA DEVAM ET...

Sitelerde Paylaş

EĞER ANLAYAN OLURSA MUHAMMED PEYGAMBERİN MUCİZESİNİNDE KURAN OLDUĞU GÖRÜLECEKTİR.

İnsan kardeşim bak ben senin dediğin gibi düşünen bir müslümandım. Tek kaynağın Kur'an olması gerektiğini düşünürdüm. Senin yazdıklarını gördükçe kendimi hatırlıyorum. Ben insanlara durduk yere laf sokmam veya hakaret etmeyene hakaret etmem ama insanlara gizliden gizliden yukarıdan bakanlardan da , kendini kurtarılmış veya seçkin sanalardan da hiç hazmetmem. Dinle savaşımda sürekli bizlere , ailelerimize baskı yaptığınızdan dolayı. Siz dini sadece kendiniz için yaşasanız , sosyal hayata inatla sokmaya çalışmasanız sen ineğe veya tavuğa veya neyse neye tapıyorsan beni hiiiiç ırgalamaz.

Neyse Kur'an mucize diyorsun peki Musa'ya inen Tevrat , İsa'ya inen İncil mucize değil diye anlıyorum senden, öyle midir?

tarihinde şaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İftira niteliğinde tek laf etmem. Dediğim gibi aslını araştırmadan beyan ettiğim hiç bir fikrim yoktur. Ama senin için gerçekler, iftiradır. Yalan düzmeceler karşında dilsiz bir soytarıya dönmek saygıdır. Bizde öyle yalanlara saygı da yok, iftira dersen hiç yok. Görmek istemediğin ve üzerini örtmeye çabaladığın gerçekler var.

Sana kuranı yağmacı arapların yazdığı gerçeğini söylediğimde sen buna iftira dersin. Halbuki bu gerçeğin ta kendisidir. Sen yaşamamış muhammedin olmayan allahına tapmayı ve yalanlar içinde gözün kapalı yaşamayı tercih edersin.

Bir gerçek kırıntısı, senin allahından, cennetinden, cehenneminden ve diğer arap uydurmalarından kıyas edilmez ölçüde değerlidir.

Bunları hala hangi yüzle söyeleyebilirsinki...

Buraya yeniden asayımmı senin kendi içinde çelişen yazılarını, cevabını veremediğin soruları buraya yeniden yazayımmı, burada cevaplamak isteyebilirimisin acaba?

İnsan edebiyle, haysiyetiyle yazışmak isterseniz buyrun. Yoksa iftira etmeyin. Sizin dininiz size, bizimki bize...

Sitelerde Paylaş

İnsan kardeşim bak ben senin dediğin gibi düşünen bir müslümandım. Tek kaynağın Kur'an olması gerektiğini düşünürdüm. Senin yazdıklarını gördükçe kendimi hatırlıyorum. Ben insanlara durduk yere laf sokmam veya hakaret etmeyene hakaret etmem ama insanlara gizliden gizliden yukarıdan bakanlardan da , kendini kurtarılmış veya seçkin sanalardan da hiç hazmetmem. Dinle savaşımda sürekli bizlere , ailelerimize baskı yaptığınızdan dolayı. Siz dini sadece kendiniz için yaşasanız , sosyal hayata inatla sokmaya çalışmasanız sen ineğe veya tavuğa veya neyse neye tapıyorsan beni hiiiiç ırgalamaz.

Neyse Kur'an mucize diyorsun peki Musa'ya inen Tevrat , İsa'ya inen İncil mucize değil diye anlıyorum senden, öyle midir?

şaman bey...

haniflikten şamanlığa geçiş nasıl oldu...

Sitelerde Paylaş

kuranı ve islamı hiç bilmeyen insanlar o kadar çoktur ki...

az bilenler de pek çoktur...

yanlış bilenler saymakla bitmez...

bir de kurandan islamdan sorgulanacak olunursak hepimiz çaktık demektir sınavdan...

belki üçbeş kişi geçer...

Sitelerde Paylaş

Savaş ayeti:

1/193. Fitne tamamen yok edilinceye ve din de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.

Burada açıkça yok edilmesi gereken fitne, "yalnız allah için olmayan din" olarak gösteriliyor. Allah için olmayan ve allahla beraber başka şeyler için de olan dinler yok edilmelidir. Din yalnız allah için olmadıkça savaş bitmez bu durumda. Vaz geçerler yalnız allahın dinini kabul ederlerse savaş biter. Zalimler demek, dini sadece allaha has kılmayanlar oluyor bu ayete göre. Yani allahla birlikte başka şeyi de dine katarsan bile, zalimsin ve savaş açılmak ve saldırılmak zorunda sana! Allahın dini hiç değilse zaten otomatik olarak zalim oluyorsun.

Kuran anlayışı bu.

Bu doğrultuda, Süleymana hüdhüd kuşunun, allahtan başkasına tapan bir kavim haberi getirmesi üzerine Süleymanın orduları hazırlayın emri verdiği anlatılır.

Anlamlar açık. Kim allaha tapmıyorsa tapıncaya kadar savaş açacaksın.

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...