Jump to content

CHP'den Kürt Sorununa

Recommended Posts

On 03.09.2017 at 11:20, Cercis Hz Circis yazdı:

Yeni anayasa'da Kürt dili ve Kürtçe eğitim hakkı tanınmalıydı ama malesef yine yok. Türk isminin "töreli - töre sahibi" anlamına geldiğinin en yakın benzeri Kürt isminin kökeninde vardır. Kürt ismi Medce ve Farsça "gord - qord - kahraman" isminden türemiştir. Kürt ve Türk insanları, Süleyman Demirel'in kardeş devlet ünvanı verdiği Azerbaycan'dan daha yakındır ve daha samimidir. Bu samimiyeti değersizleştirerek, birbirimizi ezmeden yaşabileceğim gerçeği kimseye inandırıcı gelmediği sürece akp islamı kullanarak kârlı çıkan taraf olmaya devam edecektir.

Hmm. Kürtler evvela bi PKK vb it sürüsünü kullanıp ülkenin bu tarafını öldürmeyi, tehdit etmeyi bıraksın, sonrası kendiliğinden gelir. Ayrıca düne kadar AKP'yle öpüşüp sevişen ve işbirliği yapanlar yine Kürtler. Şimdi düşman oldular da bizi AKP'yle mi korkutuyorlar? Aman da ne samimiyet ne samimiyet...

Bak bakalım referandumda nereye oy vermişler. Tayyip Kürt oyunu/desteğini artırmış mı artırmamış mı, gör.

HDP var işte. Ona bile oy vermiyorlarsa sorunu kendiniz bulun.

Kürtçe eğitim hakkı verilmemesi doğru karar. Ülke bölünür diye veya milliyetçilikten filan değil, Kürtler için iyi. Seçmeli ders olarak okutsunlar, isteyen gitsin öğrensin. Hoş, o zaman bile gidip öğrenmezler, o da ayrı ironi.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

CHP kongre sonrası Kürt sorununa çözüm getirecek konumdaki tek parti olduğunu ortaya koydu. Önümüzdeki başkanlık seçimlerinde HDP'den ve AKP'den CHP'ye oy geçişleri olacaktır. Ve gerçekten anayasal ortamda AKP'nin dinci şirretine mecbur kalmadan bu işi başarabileceğine inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Boyla Kutlug yazdı:

CHP kongre sonrası Kürt sorununa çözüm getirecek konumdaki tek parti olduğunu ortaya koydu. Önümüzdeki başkanlık seçimlerinde HDP'den ve AKP'den CHP'ye oy geçişleri olacaktır. Ve gerçekten anayasal ortamda AKP'nin dinci şirretine mecbur kalmadan bu işi başarabileceğine inanıyorum.

Hahahaha CHP'ye oy geçişleri mi olacak kafan güzelmiş güle güle kullan.

CHP barajı aşabilir mi onu tartışmak lazım artık.

Sitelerde Paylaş

Ülkede kürt sorunu yok,terör sorunları var.Yani hangi ırk olursa olsun bayrağımıza vatanımıza ve Atatürk'e saygı duysun hizmet etsin yeter.Ama hainlik yapmasın ben böyle düşünüyorum.Hem dünyada bu böyledir,ama özerklik,eyalet istiyoruz demek açıkça vatan hainlik olarak görüyorum.Çünkü bunların olması sonucu ülkeyi iç  savaşa götürür.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ülke de herşey garip bir biçimde kilitlenmiş durumda.

En başta da siyaset kilitlendi. Ana muhalefet başarısız olmaya mahkum bir kadronun elinde oyuncak olmuş. MHP zaten iktidarın gönüllü hizmetkarı, kölesi. HDP ile ortak proje yürüttükleri dönemde epey bir cilalayıp parlattılar. %4 oy alan bir partiyi %13'lere kadar çıkardılar. Ama baktılar ki bunlardan bize hayır yok sesini kesiverdiler. Açılım süreci dedikleri dönemi şöyle bir hatırlayın, allahın her günü TV kanallarında bu kürtçüler ahkam keserlerdi. Bugün bir tanesini bile TV'de göremezsiniz.

Her şey iktidarın istediği gibi şekilleniyor. Kılçıkdaroğlu gerçekten de bulunmaz bir adam. Ben onun bir eşi benzeri daha olduğuna inanmıyorum.

Artık çözüm üretecek, umut olabilecek hiçbir şey kalmadı.

Memleketin ipleri Tayyibin elinde. O ölüne kadar da aynen böyle gidecektir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Boyla Kutlug yazdı:

Thravelyn, Kürtler anadillerinde okuyup yazmayı anayasal hak olarak bir Sinoplu'dan bir Çankırılı'dan daha fazla layıklar. Kürt dilinin eğitim dili olmasına çemkirenler ancak yobazlar ve ırkçılardır.

Hayır yok böyle bir hak falan. Bu ülkenin dili tektir ve Türkçedir. Herkes s.ke s.ke bu dili konuşacak, bitti. Anadilde eğitim niye verilsin ki? Bu insanlar Türkçe öğrenmeyecek mi hiç? Kürtçe ikinci dilimiz falan mı olacak? Nedir amacı anadilde eğitimin?

Ayrıca git biraz sosyal medyayı kullan. Neredeyse bütün CHP'liler artık İyi Parti'ye oy vereceğim diyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...