Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Sanane milletin birlikte olma isteğinden?

İnsanların özellerinden hesap mı soracaksın?

Birbirini seven insanlar var ama imzaya yanaşmıyorlar. Hadi erkek için elinin kiri der geçersin de kızları bu kadar ucuz harcattırmamalıyız. Eğer bir erkek kızı seviyor ise sorumluluk almak zorundadır. Yok öyle vur kaç..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hmm yani diyorsun ki iki kişi alenen beraber yaşadığını ilan etse, beraber yaşamaya başlamadan da kendi araların sosyal bir anlaşma imzalasalar dediğin hukuki sorumlulukları kabul etmek için, fakat işin içinde nikah falan olmasa sorun olmaz.

Doğru mu anlamışım?

Anlayısına kurban olsunlar senin :) Zinaya kılıf bulmak için kıvrandın kıvrandın sonunda yarım yamalak bır kılıf buldun. Ille de oyle yapacaksan ufak bır ekleme yapmakta fayda var. Bahsettigin iki insan sahitler huzurunda yaptıkları o sozlesmeyi sonlandıracakları zaman da yine sahitler huzurunda yaparlarsa materyalıst bakımdan bir sorun yok.

Amaaa sen Allah'a karsı gelıyorsun o sorunların en buyugu oluyor onun da hesabını verirsin mahserde..

Sitelerde Paylaş

zina yasağı ensesti engellemek için konulmuş görünüyor...

her zina yapan ensest yapıyor denmek istenmiyor...

ama zinanın yaygınlaşması ileriki döenmde ensesti kendiliğinden gündeme getiriyor...

kimin kimle ilişkiye girdiğini toplum bilecek...

bilmezse ensest ihitmali ortaya çıkıyor...

Zina'nın yasaklanmasının tek sebebi bu degil. Sadece bir sürü sebebinden birisi. İnkarcıların gözüne sokmak istedim zinanın en igrenc tarafını. Yoksa daha bir sürü sebep sayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Birbirini seven insanlar var ama imzaya yanaşmıyorlar. Hadi erkek için elinin kiri der geçersin de kızları bu kadar ucuz harcattırmamalıyız. Eğer bir erkek kızı seviyor ise sorumluluk almak zorundadır. Yok öyle vur kaç..

Sanane diyoruz sanane?

Kızın bedeninin sahibi senmisin kızın kendisimi?

Sen kim oluyorsunda kızın yerine karar verme yetkisini kendinde görüyorsun?

Hayatımda senin kadar ahlaksız insan görmedim!

Sitelerde Paylaş

Sanane diyoruz sanane?

Kızın bedeninin sahibi senmisin kızın kendisimi?

Sen kim oluyorsunda kızın yerine karar verme yetkisini kendinde görüyorsun?

Hayatımda senin kadar ahlaksız insan görmedim!

O kız senin kızın da olabilir. Bütün bireyleri İslam düşünür. Ateist olsun olmasın. Bizim dinimizde "Bana dokunmayan ateist bin yaşasın." yoktur.

Sitelerde Paylaş

O kız senin kızın da olabilir. Bütün bireyleri İslam düşünür. Ateist olsun olmasın. Bizim dinimizde "Bana dokunmayan ateist bin yaşasın." yoktur.

Lütfen ya yalvarıyorum biri şunu şurdan atsın sinirlerim boşalmaya başladı.

Bu kadar ahlaksızlığa ragmen bu kişiyi burda tutmayın.

Bakın şaka yapmıyorum ben gerilmeye başladım.....

Sitelerde Paylaş

Seni çok gergin görüyorum bugünlerde Difficulty. :)

Hemen hemen bütün başlıkların altında Cübbeli'yle koyu tartışmalara girmişsiniz.

Sitelerde Paylaş

Onlari ciddiye alma,benim taktigimi kullan,vur kacma yine vur :lol:

Sitelerde Paylaş

peki bir soru daha ekleyelim...

iki kişi gizlice birlikte oldular...

korundular ve çocukları olmadı...

ayrıldılar...

sonra bu kişilerin her biri diğerinin kardeşi yahut annesi yahut babası ile birlikte olabilme ihtimalleri var mıdır...

bu bir sorun oluşturur mu...

Iyi de bu sozkonusu 2 kisi, birbirlerini bilmiyorlar mi?

Yani, diyelim diskoya gittin, kusana kadar ictin, sictin, ve senin gibi zil zurna bir yalniz hatuna yanastin ve 10 dakika sonra bir otel odasina kapagi attiniz.

Takkeler kulahlar alindi verildi.

Neyse,

Ornek boyle bir seyse, bu salt hayvani cinsel durtulerin rol oldigi bir olay. Boyle bir iliski zaten genel/normal bir toplum ahlaki icin de kinanan bir olay.

Telefondan bir fahise cagirip ya da bir geneleve gidip rastgele bir fahiseyle yatmaktan en kucuk bir farki yoktur bu iliskinin.

Bu tur iliskiler yasayan kisiler her toplumda zaten mevcuttur. Ve hic de iyi, ovunulecek, guzel, ideal bir tarafi yoktur.

Birlesmeden benim kastim, akli basinda ve yetiskin 2 insanin cinselliklerini yasamasi.

Ve bu iliskinin icinde basta sevgi, guven, gelecek vaadi, paylasim varsa bu iliski normaldir.

Cinsel azginli degil, icinde gercek anlamda SEVGI olmadan yasanan her turden iliski, salt cinsellige endeksli mekanik bir iliskidir. Ve gelecek vaad etmesi, aile kurmasi aklina bile gelmez. Guven, paylasim, sadakat beklenmez.

Geneleve ya da bilumum kari-kiz tavlanan mekanlara giden bir adam boyle bir ruh halinde gitmez. Onun hedefi basta cinsel acligin tatminidir. O kadar.

Bu davranis ne medeni yasa tanir, ne din, ne iman.

Toplumun yarisini carsafa da soksan, yapacak olan kisi bunu carsaf altindan da yapar.

Islam dininin onerdigi toplum yapisina gelince, bu toplum yapisinin ozru kabahatinden daha buyuk bir yapidadir.

Islam ahlaki sadece muslumanlarin kendi cercevesinde AHLAKLI'dir.

Oysa bir baskasina gore cok eslilik, kadini dayakla islah etmek buyuk bir ahlaksizliktir.

Cok eslilik konusunda SEVGI'nin yeri nedir?

SEVGI sozcugunun ne olup olmadigini kendimize sorarsak o zaman bunun cevabini verelim.

Muhammed'e amca, dayi, hala, teyze kizlari helal.

Evlatliginin karisini bile elinden 2-3 ayetle alip koynuna sokmasi,

Cariyeleriyle cinsel iliski kurmasi,

Savasta ele gecirilen gencecik kizlari ganimet payi olarak zimmetine gecirip onlarin da irzina gecmesi,

vs, vs...

Muhammed'in zina yapmasina gerek var mi?

Bu yapilanin karsisinda, zina dedigin sey nedir ki?

Sitelerde Paylaş

Anlayısına kurban olsunlar senin :) Zinaya kılıf bulmak için kıvrandın kıvrandın sonunda yarım yamalak bır kılıf buldun. Ille de oyle yapacaksan ufak bır ekleme yapmakta fayda var. Bahsettigin iki insan sahitler huzurunda yaptıkları o sozlesmeyi sonlandıracakları zaman da yine sahitler huzurunda yaparlarsa materyalıst bakımdan bir sorun yok.

Amaaa sen Allah'a karsı gelıyorsun o sorunların en buyugu oluyor onun da hesabını verirsin mahserde..

Ahahaa manyak mısın be :). Ben çatır çutur sevişirim ne kılıf bulucam. O kılıf sizin için bulunmuştu. Bak bilinçaltı kendini nasıl da ortaya koyuyor yine. Freud'un canına kurban :).

Sitelerde Paylaş

Madem dinde zina yasak, neden cariyelerle cinsel ilişkiye müsaade ediliyor? Neden esir alınan evli kadınlara bile tecavüz edilmesine müsamaha gösteriliyor?

Nisa:24. "Evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı. Maliki bulundu­ğunuz cariyeler müstesna, bunlar, Allah'ın üzerine farz kıldığı hükümler­dir..."

Muhammed b. Abdirrahman b. Bünanî, Muhammed b. Ahmed b. Hamdan'dan, o Ebû Ya'la'dan, o Amr en-Nakıd'dan, o Ebû Ahmed Zübeyri'den, o Süfyan'dan, o Osman el-Bettî'den, o Ebu'l-Halil'den, o da Ebû Said el-Hudrî'den şöyle dediğini bize rivayet etti:

"Evtas Gazvesi'nin olduğu gün kocaları olan esir kadınları ele geçirmiştik. Onlara mücamaatta bulunmayı çirkin bulmuştuk. Peygamber (s.a.v.)'e bunu sorduk da bu âyet nazil oldu. Biz de o kadınları böylece helal bulduk."

Sitelerde Paylaş

Onun icin mi kadinlara kizlara ve hatta kucuk cocuklara cinsel istismar ve tecavuz vakalari her gecen gun artmakta? Guvenlik gucleri olay olduktan sonra sucluyu hapse atmis ne yazar?

Mercimek firina girdikten sonra en alim olana bile bilgisi fayda etmiyor.

Hangi korunma yontemi yuzde 100 etkili?

zina yapmadan once tam tesekkullu hastaneye gidip "biz cinsel iliskiye girmek istiyoruz da bi bakiverin DNA'larimiza aman ana/baba/kardes olmayalim birader!" mi diyecek insanlar?

Babasinin kim oldugunu da kaydedebiliyormu saglik kuruluslari her dogan bebegin?

beni bilen bilir normalde senin gibileri muhatap almam bu forumda ama sanırım sen yenisin. en azından ben yokken türemişsin. 1 serefrlik çiğneyeyim prensibimi.

1) kadınlara küçük kızlara ve hatta küçük erkek çocuklarına taciz tecavüz senin ve senin gibilerin takıldığı türediği tekke,dergah,şeyh şıh evi vb ortamlarda daha fazla olmaktadır. bu yüznden 1. madde ile zina ve dinlerin bunu yasaklamasını savunamazsın. ayrıca dinle bu konuda bir çok nikah türü icad etmişlerdir ki yeri geldiğinde arkadaşının karızını düzebilmen için taciz tecavüze yeltenmene gerek kalmadan nikahlarla işini halledebilesin. + ayşenin yaşı konusuna hiç girmek istemiyorum.

2) siz bu mercimek yemeğini ne çok seviyorsunuz? sanane insanların uçkurundan cinsel hayatından? sana bir zararı var mı?

3) koruma yöntemleri %100 etkili olmasa bile %99 etkili. arada kalan %1 lik kısmıyla da şuan olduğu gibi burada biz uğraşıyorz genelde.

4) okumaktan anlamaktan aciz kara cahil, zina yapanın dna'sından değil zina sonucu doğacak çocuğun dna'sından ve ana-baba akrabalığından bahsettim. cevap yazmış olmak için bişiler yazmayı bırakacağınız gün bu forumda birşeyler öğrenebileceksiniz.

5) geçerli bir anne-baba adı kaydediliyor hastanede bebeğe ait. kaydedilen kişi %100 öz babası olmasa dahi "doğurdum oldu bitti" olayı olmuyor. doğuran kişi baba adı göstermede hastahane görevlilerinin şüphesini çekerse eğer polise haber veriliyor ve olası bir tecavüz vakasının tespiti yapılmaya çalışılıyor.

bu da demek oluyor ki, eskiden gerekli olan neslin korunmasını sağlayan zina yasağı dinlerin tarihe gömülen gereksiz tutumlarınının başında gelmektedir. yani kimin şeyi kimin neresinde kesinlikle birbaşkasını ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş

Dediginiz konuya da sıra gelecek. Ama bu konuyu önce hazmetmesi gerek inkarcıların..

Önce zina=ensest diyebilmeyi öğrenin sonra devam edeceğiz...

Burada bu rezil başlıkları açarak kendinizi ne kadar küçük düşürdüğünüzün farkında değil misiniz siz yahu?

Ne kadar saçmalamışsınız. Ne demek ensest=zina? Asıl inkarcılar sizlersiniz. Gerçekleri inkar edenler sizlersiniz.

Sana ensest ve zinanın bilimsel açıklamalarını yaptık, sen hala senin dininin masallarından yola yıkarak, deli saçması hükümleri bize onaylatmaya ve kendinizce bize bir şeyler öğretmeye çalışıyorsunuz. Siz bize bir şeyler öğretebilmek bir yana bizi anlayabilecek düzeyden bile yoksunsunuz. Sana seni nasıl gördüğümüzü anlatayım. Sen bizim gözümüzde Zeus'un varlığını kanıtlamaya çalışan antik Yunanlıdan veya Ahura Mazda'nın adaletinden söz eden Zerdüştten farklı değilsin. Onlara nasıl acıyarak bakıyorsak size de acıyarak bakıyoruz. Onlara göre siz, size göre de onlar inkarcı. Herkes kendi dininin en doğru din olduğundan ölesiye emin ve diğerlerine inkarcı diye hitap ediyor. Nasıl Hristiyanlık hükümlerini mantıklı bulmamız ve kabul etmemiz imkansızsa, İslam hükümlerini mantıklı bulmamız da imkansız. Hoşunuza gitmese de hazmetmeniz gerekiyor gerçekleri sizin, bunu isteseniz de istemeseniz de öğreteceğiz size. Her şeyin bir sınırı var, derhal edebini takıl ve herkesi zan altında bırakmaktan vazgeç seni kibirli inkarcı. Sizler dinden çıkarlarsa, önce kendi kızını, bacısını becerecek kadar sapıklaşma tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

Sitelerde Paylaş

Burada bu rezil başlıkları açarak kendinizi ne kadar küçük düşürdüğünüzün farkında değil misiniz siz yahu?

Ne kadar saçmalamışsınız. Ne demek ensest=zina? Asıl inkarcılar sizlersiniz. Gerçekleri inkar edenler sizlersiniz.

Sana ensest ve zinanın bilimsel açıklamalarını yaptık, sen hala senin dininin masallarından yola yıkarak, deli saçması hükümleri bize onaylatmaya ve kendinizce bize bir şeyler öğretmeye çalışıyorsunuz. Siz bize bir şeyler öğretebilmek bir yana bizi anlayabilecek düzeyden bile yoksunsunuz. Sana seni nasıl gördüğümüzü anlatayım. Sen bizim gözümüzde Zeus'un varlığını kanıtlamaya çalışan antik Yunanlıdan veya Ahura Mazda'nın adaletinden söz eden Zerdüştten farklı değilsin. Onlara nasıl acıyarak bakıyorsak size de acıyarak bakıyoruz. Onlara göre siz, size göre de onlar inkarcı. Herkes kendi dininin en doğru din olduğundan ölesiye emin ve diğerlerine inkarcı diye hitap ediyor. Nasıl Hristiyanlık hükümlerini mantıklı bulmamız ve kabul etmemiz imkansızsa, İslam hükümlerini mantıklı bulmamız da imkansız. Hoşunuza gitmese de hazmetmeniz gerekiyor gerçekleri sizin, bunu isteseniz de istemeseniz de öğreteceğiz size. Her şeyin bir sınırı var, derhal edebini takıl ve herkesi zan altında bırakmaktan vazgeç seni kibirli inkarcı. Sizler dinden çıkarlarsa, önce kendi kızını, bacısını becerecek kadar sapıklaşma tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

Biraz yenilgi biraz hüsran tadı var bu mesajda ama öfkeni de anlayabiliyorum. Sonuçta önce midenizi sonra da zihninizi biraz bulandırdı. Saldırıya geçmek çözüm değil aslanım. Biraz acı oldu ama sonunda kavradınız. Çünkü sizler de biliyorsunuz teoride zina=ensest. Çünkü bu bir kumar kimse garanti edemez zina ettiği kişinin kan bağı olan bir akrabası olmadığını...

Asıl sapıklık bu ihtimali bile bile zinaya devam etmektir. Benden söylemesi....

Sitelerde Paylaş

LightningStorm anladığım kadarı ile sonradan müslüman oldunuz. Doğru ise müslüman olmadan önce ensest düşünceleriniz oldumu?

Hayır ensest hep midemi bulandırdı. Ama zina konusu ile hiç ilişkilendirmiyordum. Dolayısıyla zinaya karşı değildim. İman ettikten sonra aradaki bağlantıyı kavraybildim. Ve Allah'a ne kadar şükretsem azdır dedim. Biz insanlara verdiği emir ve yasakların herbirinin ne kadar hikmet dolu olduğunu gördüm ve imanım daha da arttı. Umarım Allah birçoğunuza da bunu nasip eder.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...