Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Erken yaşta evlendirirsen, zinaya gerek kalmadan ihtiyacını giderebilir gençler.

Boş laf bunlar.

Kaçınızın evlenmek isteyenlere yardım için gücü yetiyor?

Kaçınız evlenmek isteyenlere saygı gösteriyorsunuz?

Kaçınız çocuklarınızın evlenmesi durumunda evliliği idare edebilecekleri bilgilerle donatıyorsunuz?

Kaçınızın çocugu iyi bir ailede yetişmiş ve iyi şeyler görmüş öğrenmiş.

Eminim birçogunuz evde mutlu bir yuva sergilemekten eşinizin yanagına bir öpücük kondurmaktan bile aciz.

Kaçınız çocuklarınızı yargılamak yerine oldugu gibi kabul ediyor?

Çocuklarınıza din şöyle emrediyor o komşu seni kınar bu komşu bizi kınar öğrettiğiniz kadar çocugum komşunun değil benm için senin fikrin önemli diyen kaçınız var?

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

buyur işte. bir tane hasta müslüman daha.

yahu bırakın teoriyi, pratikte siz ensest ürünüsünüz zaten.

ayrıca senin bütün sahabelerin zina yapıyordu, cariyerlerle yatarak, cariyelerle evlilik yapılmıyordu.

o bahsettiğin teorik olasılık senin için de geçerli:

doğduğun zaman terk edildin, büyüdün, 25 yaşına geldin ve 45 yaşında bir kadınla tanıştın, onunla evlendin. o kadının senin annen olma ihtimali..

aldatma yoksa, iki insan birbiriyle olabilir, bunun için nikaha gerek yok.

evliysen başkasıyla birlikte olmayacaksın, evli değilsen arkadaşınla birlikte olabilirsin. bu kadar basit. sizin buna zina demeniz birşey ifade etmiyor. bu normal bir ilişki...

bir de unutma, müslümanların çoğu zina yapmıştır ve yapıyor.

en basitinden çoğu erkek belli bir yaşa geldiğinde genelevin yolunu tutar.

belli bir yaşa gelip de "milli olmayana" erkek demiyorlar bu toplumda.

yani sen git bunu müslümanlara söyle..

Sitelerde Paylaş

özgürce sex yapılırsa neler olur...

isteyen isteyenle yapsın desek...

yani sexin tek şartı istemek...

istedingmiydi yapacaksın...

karşıdaki istemiyorsa onun istemesi için bişeyler yap ...

o da istedimi artık hiç bir engel kalmaz...

efendim yaşı küçük müş büyük müş evliymiş bekarmış akrabaymış bunlar engel olmasın...

sexin sonunda bir hamilelik vuku bulursa ne yapmalı...

bunları şimdi düşünme bakılır bir çaresine engel olmasın yani bu düşünce olaya...

eee hamile kaldı diyelim sonra ne olacak...

bana ne be sen de özgürsün ister doğur ister düşür...

hem bakalım benden olduğu kesin mi kimbilir kaç kişiyle özgür sex yaptın....

benden se bile ben bakamam daha okulum bitmedi doğru dürüst işim yok...

ama özgürce sex yapma hakkımızı kimse elimizden alamaz demi...

ikimiz bir anlık anlaştık böyle oldu naapalım...

bir anlık hatamızı ömür boyu birmbirimize ve çocuğa katlanarak geçirmek zorundamıyız...

ilkellik bu...

çocuğu makaslarla parçaparça edip öldürelim sorun da böyle ce bitsin olma mı...

yada doğunca çamaşır makinesine atarız...

yahut tekmeyle öldürürz...

yahut cami duvarına bırakırız...

yahur çocuk yuvalarının bahçesine bırakırız onlar iyi bakar...

bizle yine özgürce sex hayatımıza devam ederiz...

zina gibisi varmı ya...

hayatın anlamı bu...

Prezervatif denen birsey var.Hemen hamile biraktiniz.Elestirdiginiz sex mi?Korunmadan sex yapmak mi?

Sitelerde Paylaş

Kaçınız dediğin, müslüman insanlar herhalde.

Yardım edende vardır, saygı gösterende, bilgi verende, olduğu gibi kabul edende. Kaçı bunu yapıyor bilemem, hepsi yapmalı. Yapan yapmayan kendinden mesul.

Başkası neder diye korktuğu için yapmayan birisi, allah korkusundan yapmıyor değildir zaten. Kimse görmese yapacak demekki. Çocuğun fikrini alır, ama dinin sınırları içinde kalmak zorundasın yine de. İnanıyorsan, uyacaksın.

Sitelerde Paylaş

Bu konunun açılma sebebi belli, Kuran'da zina yasak ya. Aklısıra Kuran'ın ne kadar ve islam'ın ne kadar mükemmel bir din olduğu bu yasak yoluyla ıspatlanmak isteniyor ama nedense Kuran'ın bu konu hakkında neler önerdiği göz ardı ediliyor. Zina sadece Kuran'da değil, hemen hemen her toplumda hoş karşılanmaz, özellikle evli insanların zinası.

Aslında Kuran'a göre zinayı tespit etmek çok güçtür, mesela zinanın ıspatı için 4 şahit gerekir ve bu 4 şahitte birleşmeyi gözleri ile görmelidir veya zina yapanların eylemi kabul etmeleri lazımdır. 2, 3 şahit yeterli değildir, sonunda 80 sopa yemek var. Gelelim cezasına, olaki 4 şahit bulundu veya yapanlar itiraf etti. Cezası nedir, hadislere göre taşlayarak öldürmektir. Buda ne kadar insanlığa sığar, onuda müslümanlar düşünsün.

Birde cariyelerle cinsel ilişki var. Kuran'a göre cariyelerle cinsel ilişki serbesttir, arada nikah falan yoktur. Gerçi bazıları cariyenin sahibinin mülk yoluyla cariyeye sahip olduğu için, bu mülk sözleşmesini nikah olarak kabul ederler. Ama buda sakat bir düşüncedir. Sahibi cariyeden çocuk sahibi olmadığı sürece istediği zaman cariyesini satabilir, eğer bu gerçek nikah olsa, insan karısını satar mı hiç? Gerçi İbrahim peygamber can korkusu ile karısını kızkardeşim diye tanıtmıştır firavuna ama olsun o peygamber. Firavun kadının İbrahim'in karısı olduğunu öğrenince İbrahim'e çok kızmış, neden doğruyu söylemediğini söyleyerek azarlamıştır. Ama yine de İbrahim'e bir sürü hediye ve yanında bir cariye vererek İbrahim'i ülkesinden postalamıştır. Ulan ben peygamber olacağım, arkamda Allah gibi bir güç olacak canımdan korkacağım, ha? Kim takar firavunu miravunu? Haa, bu arada İbrahim'in karısı Sara'da İbrahim'in baba bir ana ayrı kızkardeşidir. Ensest yani. Cariye konusuna devam: Cariye efendisinden çocuk sahibi olursa artık o cariye satılamaz, efendisi öldüğü zamanda hür olur. Bu cariyelere ümmü'l-veled denir.

Sitelerde Paylaş

Şaka gibi ama en azından sırf birşeyler yazmış olmak için yazanlara bir örnek olması açısından yeterli bir cevaptı. tebrikler...

Ne alaka?Ben cidden baglantiyi kuramadim?Biraz aciklama yapsaydin keske, su sebepten anne babasiyla sex yapmis gibi olur filan diye?

Desteksiz atiyorsun ortaya tespitini.Ne alaka?Bence mor giyenler annesini bafiliyor.Bana ne, sana ne?Bunu mu tartisicam seninle?Ortaya tartisilcak birsey koymamissin ki "Bak kardesim surda yanlis dusunuyorsun" diyeyim.

Ben tekrardan yaziyorum var mi bir sorunun.

Zina etmeyi doğru bulmayanlar aslinda teorik olarak kendi öz anne veya babaları ile cinsel ilişkiye girmeyi doğru bulmalılar!

tarihinde DarkMastaforHumans tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Firavun kadının İbrahim'in karısı olduğunu öğrenince İbrahim'e çok kızmış, neden doğruyu söylemediğini söyleyerek azarlamıştır. Ama yine de İbrahim'e bir sürü hediye ve yanında bir cariye vererek İbrahim'i ülkesinden postalamıştır.

Karşında senin aptal mı var?

İbrahim'e çok kızmış...

azarlamış....

İbrahim'e bir sürü hediye ve yanında bir cariye vermiş...

:lol:

Sitelerde Paylaş

Kaçınız dediğin, müslüman insanlar herhalde.

Yardım edende vardır, saygı gösterende, bilgi verende, olduğu gibi kabul edende. Kaçı bunu yapıyor bilemem, hepsi yapmalı. Yapan yapmayan kendinden mesul.

Başkası neder diye korktuğu için yapmayan birisi, allah korkusundan yapmıyor değildir zaten. Kimse görmese yapacak demekki. Çocuğun fikrini alır, ama dinin sınırları içinde kalmak zorundasın yine de. İnanıyorsan, uyacaksın.

Hiçkimse dine karşı sorumlu değil doğurdugun çocuga karşı sorumlusun.

Önce neye karşı sorumluluk sahibisiniz kavrayın bir kere.

Müslüman olsun ateist olsun farketmez ben genel konuşuyorum.

Tabiki bu sorunların başlangıç kaynagı Kuranda geçen ayetlerden ileri geldiği için konuşma ağırlıgım müslümanlara.

İslamın yogun şekilde kullanıldıgı bir ülkede ateistlerin yargılanmayacagını bilip doğru davranabilmesi zor.

Aynı durum malesef müslümanlar içinde geçerli.

Çünkü islam müslümanların müslümanları engellemesini sağlayıcı bir sisteme sahip.

Bu yüzden müslümanlarla aynı ortamda bulunan ateistlerin de müslümandan çok farklı bir davranış sergilememesini garipsemiyorum.

Ben Kurandaki kötülüklere saçmalıklara ragmen insanların kendini satmasını kendi zekalarını geliştirmeyip yeni sistemler yaratmamasını garipsiyorum.

Ateistler ellerinden geldiği kadar yapılan hataları ve nelere sebeb oldugunu anlatmaya çalışan insanlar.

Ancak islamı kullananlar yüzünden ateistlerde zor durumdalar.

Bu arada ben ateist değilim dinsizim.

Sitelerde Paylaş

Hiçkimse dine karşı sorumlu değil doğurdugun çocuga karşı sorumlusun.

Ben Kurandaki kötülüklere saçmalıklara ragmen insanların kendini satmasını garipsiyorum.

Çocuğuna karşı sorumlusun da, inandığın din, çocuğunu belli şekilde yetiştirmeni istiyor. Saldım çayıra mevlam hayıra demiyor.

Müslüman için, kuranda kötülük saçmalık yoktur, sana göre vardır ki; müslüman değilsin, garipsenecek bi durum yok.

Sitelerde Paylaş

toplumun düzeni bekası huzuru iyiliği ile cinsel ilişkilerin özgürce ve kuralsız olması bağdaşmaz...

nasıl ekmak almak için bile bir takım kurallara uyuyorsan...

cinsi münasebette bulunmak içinde öyle bir takım kurallara uyman gerekiyor...

kimle cinsi münasebette bulunacaksan bunu toplum bilecek...

ona göre sizin ikinizin beraber olduğunu doğan çocuğun sizin olduğunu anlayacak...

bu çocuğun bakımından sorumlu ilk siz olacaksınız...

mürasınız ona kalacak...

her insanın hukuki bir sürü hakkı gukuku var...

zina ile doğan çocuklarn bu konularda bir sürü sıkıntıları oluyor...

toplum bu durumu kabul etmez...

kabul etmezse banane diyorsan...

o toplumdan uzaklaşacaksın...

Sitelerde Paylaş

Çocuğuna karşı sorumlusun da, inandığın din, çocuğunu belli şekilde yetiştirmeni istiyor. Saldım çayıra mevlam hayıra demiyor.

Müslüman için, kuranda kötülük saçmalık yoktur, sana göre vardır ki; müslüman değilsin, garipsenecek bi durum yok.

İnandıgın dinin sadece bir satırını red ettiğin zaman dinden çıkmış oluyorsun.

Sen kabul gördüğün dinin sadece iyi yanlarını görmeye çalışıp götürdügü yolun kötülüğünü göremiyorsan sana söyleyecek sözüm yok.

Çocuklarınızı satıyorsunuz dininiz için!

Sorumluluklarınız sizin umrunuzda bile değil.

Sitelerde Paylaş

toplumun düzeni bekası huzuru iyiliği ile cinsel ilişkilerin özgürce ve kuralsız olması bağdaşmaz...

nasıl ekmak almak için bile bir takım kurallara uyuyorsan...

cinsi münasebette bulunmak içinde öyle bir takım kurallara uyman gerekiyor...

kimle cinsi münasebette bulunacaksan bunu toplum bilecek...

ona göre sizin ikinizin beraber olduğunu doğan çocuğun sizin olduğunu anlayacak...

bu çocuğun bakımından sorumlu ilk siz olacaksınız...

mürasınız ona kalacak...

her insanın hukuki bir sürü hakkı gukuku var...

zina ile doğan çocuklarn bu konularda bir sürü sıkıntıları oluyor...

toplum bu durumu kabul etmez...

kabul etmezse banane diyorsan...

o toplumdan uzaklaşacaksın...

Ben yoruldum bu arkadaşa cinsel hastalıklardan ve istenmeyen hamileliklerden korunma yolları oldugunu birisi anlatsın dönüp dönüp başa sarmayı biliyor ama o yollar nelerdir diye sormayı akıl edemeyecek kadar zeka sorunu var.

Sitelerde Paylaş

Senin kötü dediğin yola, kötü görmeyip, iyi yolda olduğunu düşündüğü için dini kabul etmiyor mu.

Bakış açısı olarak açıklamak lazım demekki.

İyi olsaydı eş üstüne eş almaya izin vermezdi.

İyi olsaydı ağzından çıkanı kulağı duyardı insan yakmak ne demek ağzından çıkanı şöyle bir incelerdi.

İyi olsaydı şuan gençler cinsel ihtiyaçlarını giderebiliyor olurdu.

Bir seçim yapmak zorundasınız.

Sizin inancınıza göre bir insanın yakılması normal, evli insanların ikinci bir eşe sahip olması normal ama birlikte olmak isteyen 2 kişinin birlikte olması ahlaksızlık.

Başka hiçbirşey demeyecegim insan olan anlar.

Sitelerde Paylaş

24 askerimizi şehit edenlerin yakılması normal. Sence?

Bu soruyu benm sana sormam lazım değil mi?

Allahın insanları yakmasını kabul eden bir dine inanıyorsun.

bu arada yakması değil yakılması olarak yazımı düzelttim.

Neydiğini bilmediğim ve insan yapısı oldugu belli olan bir kaynaga inanmadıgım için beni yakmak isteyen zihniyet sence iyi bir zihniyetmidr?

Ve insan yapısı oldugu belli olan bir kitabı bana kabul ettirmeye çalışanlar iyi insanlarmıdır?

Konunun şehitlerle ne alakası var sormak istediğin soru da nereye varmaya çalıştıgında anlaşılmıyor.

Sitelerde Paylaş

İyi olsaydı eş üstüne eş almaya izin vermezdi.

İyi olsaydı ağzından çıkanı kulağı duyardı insan yakmak ne demek ağzından çıkanı şöyle bir incelerdi.

İyi olsaydı şuan gençler cinsel ihtiyaçlarını giderebiliyor olurdu.

Bir seçim yapmak zorundasınız.

Sizin inancınıza göre bir insanın yakılması normal, evli insanların ikinci bir eşe sahip olması normal ama birlikte olmak isteyen 2 kişinin birlikte olması ahlaksızlık.

Başka hiçbirşey demeyecegim insan olan anlar.

Sana göre iyi değilmiş, dinden uzaklaşmışın.

Dinine bağlı kişi, bunları hoş karşılıyor demekki. Veya itirazı yokki, inanmaya devam ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...