Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

NİSA:

23 - Size şunları nikahlamak haram kılındı: Anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek ve kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kızkardeşleriniz ve karılarınızın anneleri, ve kendileri ile zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan olan ve evlerinizde bulunan üvey kızlarınız.

Eğer üvey kızlarınızın anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur.

Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir.

Final argümanini da ortaya sunup cekiliyorum.Kuranin icindekilere sorgusuz sualsiz mal gibi inananlar düsünsünler dursunlar...

Yukarida ki ayette kimlerle iliskiye girilmemesi gerektigini yazmakta degil mi?

Evrimlesmeye degilde Adem Hava katıksız ensest masalina inanan ey müslümanlar, Yanlislik nerde, kim ve neden yalan söylüyor?

Kuranin allahi bir ayetinde desteksiz atip yalan söylerken diger ayetinde ayni islemin yapilmasinin haram ve günah oldugunu söylemekte...

Umarim bu celiskiyi görüp anlarsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cübbeli efendi benim fikrimi soruyorsan biseksuellik benim midemi bulandırıyor. ama birileri bu şekilde diye onları yadırgayamam sonuçta kendi zevkleri

Ensest yapanları niye yadırgıyorsun, sonuçta kendi zevkleri? Ateizm enseste iğrenç bakarken aynı iğrençliği ibneliğe niye göstermiyor ve onları toplumdan dışlamıyor?

Sitelerde Paylaş

Bisekseksülik de, homoseksüllik de hastalıktır elbette.

Bunları sağlıklı durumlar olarak gören kişinin sağlıksız olduğunu düşünürüm.

Şimdi bu olay senin düşünmenle ola birşey değil. Bilimsellikten uzaklaşmayalım. Bu sözlerin yüzünden diğer ateistlerden fırça yersin sonra demedi deme.

Sitelerde Paylaş

herkes1ben1, on 27 October 2011 - 02:35 PM, said:

Cübbeli efendi benim fikrimi soruyorsan biseksuellik benim midemi bulandırıyor. ama birileri bu şekilde diye onları yadırgayamam sonuçta kendi zevkleri

freand, on 27 October 2011 - 02:49 PM, said:

Yukarda 2 zıt yorum ama ikisi de ateist. Sizce hangisi bilimsel?

Sitelerde Paylaş

herkes1ben1, on 27 October 2011 - 02:35 PM, said:

freand, on 27 October 2011 - 02:49 PM, said:

Yukarda 2 zıt yorum ama ikisi de ateist. Sizce hangisi bilimsel?

Ateistlerin arasına fitne mi sokmaya çalışıyorsun sen? :) Şaka bir yana net bir duruş sergilemek lazım.

Ben iddiamın bilimsel olduğunu düşünüyorum, yazımın tamamını okuduysan bilimsel iddialara dayandırdığımı görebilirdin.

Eşcinsellik elbette bir hastalıktır ve bu kesindir, bilimsel olarak bu bellidir ama bilimadamları feministlerden, vejeteryanlardan, modacılardan, sanatçı bozuntusu bir takım makenlerden..v.b.(işsiz güçsüz insanlardan) çekindiği için açık konuşamıyor diye yazdım.

Herkes1Ben1 arkadaşımız eşcinselliği normal karşılamamış, aksine iğrendiğini belirtmiştir. Sen onun sözlerini çarpıtmaya çalışıyorsun muhtemelen.

Eşcinsellik doğuştan gelen ve değiştirilemez bir hastalık olduğundan onlara ceza vermek gereksizdir dedim.

Kendi haline bırakmaktan kasıt onları öldürmemek veya cezalandırmamaktır.

Arka sayfada kaldığı için okumayanlar için bir kez daha koyayım buraya. :)

2 tane miting yaptılar diye sağlıklı olacak değiller, bilimadamları bile insanları kırmamak adına zaman zaman yalan söyler.

Bugünlerde eşcinselliğe hastalık diyenler modern geçinenlerin sözlü linçine uğruyor. Oysa bu çok nadir rastalan doğal bir genetik bozukluk ve kesinlikle hastalıktır.

Normal bir kişinin eşcinsel haline gelmesi mümkün değildir, psikolojiyle alaksı yoktur bu konunun.

Ama önce kafaların modernleşmesi gerek. Gerçekleri psikolojik heveslerden yahut asılsız inançlardan dolayı gizlemek yanlıştır.

Bilim eşcinselliğin hastalık olduğunu kabul eder ama bir takım feministleri, vejeteryanlar, yogacıları v.b. rahatsız etmemek için gerçeği gizler.

Eşcinsellik hastalık olarak kabul edilebilir, insanlar da dahil olmak üzere tüm canlılar genlerini aktarmak için yaşar.

Canlılığın tanımında bile bu ifadeler aynen geçer, canlılığın amacı bir bakıma 3.6 milyar yıl önce başlamış bir reaksiyonu devam ettirmektir.

Günümüzde yaşayan canlıların en basiti olan Arkebakteriler, tıpkı ilk canlılar gibi 2 eş bakteriye bölünerek çoğalırlar.

Bir DNA molekülü kendini kopyamış ve 2 tane olmuştur, ilk genetikl materyaller bazı değişimler ve çeşitlenmelerle günümüze gelmiştir.

Bakteriyel konjugasyon eşeyli üremenin başlangıcını andırır.

1 milyar yıl önce cinsiyet kavramı belirginleşmeye başlamış ve 500 milyon yıl önce cinsiyetli balıklar ortaya çıkmıştır.

Gelişmiş canlıların hemen hepsinde cinsiyet kavramı vardır, bir canlının soyunu devam ettirmesi ve yavru oluşturabilmesi için karşı cinsiyetteki canlıyla temas kurması gerekir.

Eşcinseller ise yaşamın en temel fonksiyonu olan üreme ve DNA larını daha sonraki nesillere aktarabilme güdüsünden yoksundurlar.

Bu bakımdan eşcinsellik doğuştan gelen genetik ve kalıtsal bir rahatsızlıktır. Eşcinsellerin hastaşığının doğuştan ve değiştirilemez olması da onları rehabilite edilmelerini imkansız kılar.

Eşcinsellik gerçekten de toplumun ve canlılığın genel yapısına aykırıdır ama bu onları öldürmemiz, cezalndırmamız ve zorlamamız için yeterli bir sebep değildir.

Renk körü hastalarını nasıl cezalandırmıyorsak, onlara da tahammül etmek gerekir, hasta oldukları için öldürmemize gerek yok onları bence.

Eşcinsellik, toplum kendi halinde bırakıldığında sona erecektir.

Eşcinselliğin en temel sebebi zorunlu evlendirmektir, bu şekilde çevre baskısıyla karşı cinsle evlenen eşcinseller bu genetik sorunu gelecek nesillere aktarıyorlar.

Sanılanın aksine toplumsal baskı, din ve gelenekler eşcinselliği artırır.

Doğu toplumlarında eşcinsellik daha yaygındır ama su üstüne çıkmaz.

Bu sebeplerden dolayı onlara ceza vermek, onlara işkence etmek ve onları öldürmek gereksizdir.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soruna cevap yazarken senden bu şekilde düz mantık bir soru geleceğini biliyordum. Sen sorular sorarken insanları tuzağa düşürmeye çalışırsın öğrenme veya açıklama amacın yoktur senin gibileriçok iyi bilirim. bu senin gibi müslümanlara özgü bir olay değil ateistler içinde de senin gibler var.Unutulmamlıdır ki tazağı hazırlayan tuzakdan kurtulmanın yolunu bilir. sen bu sorunun cevabını biliyorsun. ben yinede sana kendi cevabımı vereyim.

biseksuellik veya eşcinsellik benim midemi bullandırdğını söyledim ancak ensesetliğe nasıl bir tepki verdiğimi söylemedim. Ensestlik bende beyin tranvası yaratıyor tüm hücrelerimi mutasyona (kötü mutasyon) uğratıp vücudumda milyonlarca kanserli hücre meydana getiriyor.

Midem bulandımı istifra ederim geçer ama diğerinden kurtuluş yok umarım anlatabilmişimdir.

Beyin iyi ve kötüyü sadece ayırt etmemize sağlamaz onu derecelendirebilirde. örnek apo benim için kötüdür - rasim ozan kütahyalı gıcıktır.sonuçda ikisini de sevmem birini öldürmek isterim birini gördüğümde zaping yaparım.

Sitelerde Paylaş

Ensest işini buradaki süper ateistler şunun için iğrenç buluyor;

pis koku dolayısıyla vücudun göstermiş olduğu reaksiyon.

Örnek olarak ise bazı "kedi soylu" hayvanların davranışlarını gösteriyorlar, hem de o kedilerin ensestle problemleri olmamasına rağmen.

Bu yüce akımın temsilcileri ise hacı ve arkadaşları.

Esasen günü gelip şartlar değişince ahlak da değişecek, o vakit böylesi saçmalıklarla uğraşmaya gerek kalmayacak.

Acı olan ise o zaman geldiğinde teistlere nanik yapılamyacak olması, soyları çoktan tükenmiş olacak çünükü.

Sitelerde Paylaş

Tuzakçı cübbeli sen benim fikrimi sordun bende midemi bulandırdığını söyledim. freand ise sana kapağı yerleştirdi. Hala utanmadan buralarda otlanmayaçalışıyorsun. sen eline kuranı alda imanını güçlendir. yoksa ailenin durumu bana sarmıyor.

Cübbeli, ateistlerin arasına fitne sokmaya çalışıyor muhtemelen. :)

Rahat ol, takma kafanı.

Sitelerde Paylaş

bilimadamları bile insanları kırmamak adına zaman zaman yalan söyler.

Günün sözü, bunu da imzama koyayım... :lol:

Sitelerde Paylaş

H. S. Lipson:

Eğer canlılık atomların, doğa güçlerinin ve radyasyonun karşılıklı etkileşimleri sonucunda oluşmamışsa nasıl oluşmuştur?.. Sanırım tek kabul edilebilir açıklamanın yaratılış olduğunu kabul etmeliyiz. Bundan ne kendim ne de fizikçiler hoşlanmamaktadır. Ancak eğer bir teoriyi bilimsel deliller destekliyorsa, o teoriyi sırf hoşlanmadığımız için reddedemeyiz. Aslında evrim bir anlamda bilimsel bir din haline geldi; hemen hemen bütün bilim adamları bunu kabul etti ve birçoğu onunla uyumlu olması için gözlemlerini eğip bükmeye hazırlandılar.

Sitelerde Paylaş

H. S. Lipson:

Eğer canlılık atomların, doğa güçlerinin ve radyasyonun karşılıklı etkileşimleri sonucunda oluşmamışsa nasıl oluşmuştur?.. Sanırım tek kabul edilebilir açıklamanın yaratılış olduğunu kabul etmeliyiz. Bundan ne kendim ne de fizikçiler hoşlanmamaktadır. Ancak eğer bir teoriyi bilimsel deliller destekliyorsa, o teoriyi sırf hoşlanmadığımız için reddedemeyiz. Aslında evrim bir anlamda bilimsel bir din haline geldi; hemen hemen bütün bilim adamları bunu kabul etti ve birçoğu onunla uyumlu olması için gözlemlerini eğip bükmeye hazırlandılar.

H.S. Lipson'ın yalan söylemesi de benim iddiamı kanıtlıyor aslında. B)

Sizi kırmamak için yalan söylemiş bu adam, Amerikan Evangelist derneklerinin gönlünü hoş tutma derdine düşmüş.

Sitelerde Paylaş

Yaratılış daha mantıklı diyenlere: B)

Ey aziz, malûm olsun ki, müfessirler ve muhaddisler ittifak etmişlerdir ki: Hak Taâlâ yerleri ve gökleri yaratmak murat eyledikte; daha önce anlattığımız yeşil cevherlerin suyundan, cennetler ve hazineler altında kalan artığının saf ve lâtifinden yedi göğü yaratıp, ondan kalan bulanık suyu ve tortuyu birbirine vurmuştur. O zaman, bunun özü yüzüne çıkıp, dalgaları yükseldikte; o öz ve dalgalarını dondurmuştur: Yerler ve dağlar olmuştur. Dağlar dahi yerin direkleri olmuştur. Sonra Hak Taâlâ, bütün dağların damarını, yeri kuşatmış olan kaf dağına bağlamıştır. Bir büyük meleği, zelzeleye müvekkel edip, dağların damarlarını onun eline vermiştir. Şu halde Hak Taâlâ, bir yein halkını isyanlardan men ve yasak etmek murat eyledikte; o melek, Hak'kın emriyle o yerin damarını hareket ettirir. Ta ki oranın halkı, o zelzeleden korkuyla kendilerine gelip, Hak Taâlâya yöneleler ve itaatkâr olalar.

Bundan sonra yedi denizi yaratmıştır ki, en küçüğü yerin çevresini, kaf dağının ötesinden kuşatır. Onun nâmı bahr-i muhit olmuştur. Onun gerisindeki ikinci denizdir ki, namı: Kaynes'tir. Onun ötesindeki üçüncü denizdir ki, nâmı: Esam'dır. Onun ötesindeki dördüncü denizdir ki, nâmı: Muzlem'dir. onun ötesindeki beşinci denizdir ki, nâmı: Mırmas'dır. Dnun ötesindeki altıncı denizdir ki, nâmı: Sâkin'dir. Onun ötesindeki yedinci denizdir ki, nâmı: Bâki'dir. Yedi denizin sonuncusu odur. Bütün bu denizler, birbirini kuşatmıştır. her birinin eni beşyüz yıllık yoldur. Hak Taâlâ, yeşil cevherin artığından her iki deniz arasında, ilk denizle yerin çevresi arasında ve yedinci denizin ötesinde birer yeşil kaf dağı yaratmıştır ki, sayıları sekize yetmiştir. Bu dağların her birinin eni beşyüz yıllık yoldur. Bundan sonra Hak Taâlâ, kudretiyle, çadırla misali yedi dağı üzerine yedi göğün kenarlarını kubbeler gibi kuymuştur. Sekizinci kaf dağı ise, dünya göğünün içinde, bahr-i muhit ile yer arasında hepsinden mücerre ve sade kalmıştır. Hak Taâlâ o yeşil dağı, göğün içinden güneş ışığı, ay e yıldızların nuruyla aydınlatıp, şuaları kaf dağından havaya aksettiğinden, renksiz hava yeşil renk gösterip, halk bunu göğün rengi zannederler.

Sitelerde Paylaş

H.S. Lipson'ın yalan söylemesi de benim iddiamı kanıtlıyor aslında. B)

Sizi kırmamak için yalan söylemiş bu adam, Amerikan Evangelist derneklerinin gönlünü hoş tutma derdine düşmüş.

Peki şimdi gelelim asıl soruya:

Bilimadamlarının yalan söylediklerini artık biliyor isek, biz neye inanacağız?

Sitelerde Paylaş

Peki şimdi gelelim asıl soruya:

Bilimadamlarının yalan söylediklerini artık biliyor isek, biz neye inanacağız?

Yalan söylemeyen bilimadamlarına inanacaksın elbette. H.S.Lipson gibi yalancı olanlarına değil.

Bir üstteki iletimi oku, siz kaf dağına inanmaya devam edin.

Sitelerde Paylaş

Gregory Alan Pesely:

Ayrıca bilim adamlarının temel prensibi "gereksiz söz tekrarı" olan bir kanundan memnun kalmaları utanılacak bir şeydir. Bu problem ile ilgili başarılı bir çözüme kavuşulmadıkça doğal seleksiyon teorisi asla ciddi bir bilim olamaz.

Dr. Colin Patterson (İngiltere Doğa Tarihi Müzesi yöneticilerinden, evrimci paleontolog. Doğa Tarihi Müzesi Gazetesi'nin editörü, Evolution kitabının yazarı):

Bu anti-evrimci bakış açısını almaya başlamamın nedenlerinden birisi, bu şey üzerinde 20 yıl çalışıp bu konuda tek bir şey bilmemenin yaptığı etkiydi. Bir kişinin bu kadar uzun bir süre yanlış yönlendirildiğini öğrenmesi onun için oldukça büyük bir şok.

Bu yüzden geçen birkaç hafta, çeşitli insanlara ve insan gruplarına basit bir soru sormaya çalıştım.

Soru şu: Bana evrim hakkında bildiğiniz bir şeyi, doğru olan bir şeyi anlatabilir misiniz?

Bu soruyu Doğa Tarihi Müzesi'ndeki jeoloji grubuna sordum ve aldığım tek cevap sessizlikti.

Chicago Üniversitesi'ndeki Evrim Morfoloji Semineri'ndeki (Evolutionary Morphology Seminar) prestij sahibi evrimci üyelerde denedim ve aldığım tek cevap uzun süren bir sessizlikti ve sonunda bir kişi şöyle dedi: "Tek bir şey biliyorum, evrim teorisi liselerde okutulmamalıdır.

Sitelerde Paylaş

Gregory Alan Pesely:

Ayrıca bilim adamlarının temel prensibi "gereksiz söz tekrarı" olan bir kanundan memnun kalmaları utanılacak bir şeydir. Bu problem ile ilgili başarılı bir çözüme kavuşulmadıkça doğal seleksiyon teorisi asla ciddi bir bilim olamaz.

Dr. Colin Patterson (İngiltere Doğa Tarihi Müzesi yöneticilerinden, evrimci paleontolog. Doğa Tarihi Müzesi Gazetesi'nin editörü, Evolution kitabının yazarı):

Bu anti-evrimci bakış açısını almaya başlamamın nedenlerinden birisi, bu şey üzerinde 20 yıl çalışıp bu konuda tek bir şey bilmemenin yaptığı etkiydi. Bir kişinin bu kadar uzun bir süre yanlış yönlendirildiğini öğrenmesi onun için oldukça büyük bir şok.

Bu yüzden geçen birkaç hafta, çeşitli insanlara ve insan gruplarına basit bir soru sormaya çalıştım.

Soru şu: Bana evrim hakkında bildiğiniz bir şeyi, doğru olan bir şeyi anlatabilir misiniz?

Bu soruyu Doğa Tarihi Müzesi'ndeki jeoloji grubuna sordum ve aldığım tek cevap sessizlikti.

Chicago Üniversitesi'ndeki Evrim Morfoloji Semineri'ndeki (Evolutionary Morphology Seminar) prestij sahibi evrimci üyelerde denedim ve aldığım tek cevap uzun süren bir sessizlikti ve sonunda bir kişi şöyle dedi: "Tek bir şey biliyorum, evrim teorisi liselerde okutulmamalıdır.

Bu ne yüssüzlük, kaynağını bile yazmamışsın bunların. İslami sitelerden veya H.Y. derkenlerinin sayfalarından almış olduğuna eminim.

Yaratılışçıyken evrimci olan bilimadamları, evrimciyken yaratılışçı olanların en az 10 misli.

Darwin'in Kara Kutusu adlı evrim karşıtı kitabın yazarı 20 yıl sonra evrimi kabul ettiğini açıkladı, siz uyumaya devam edin.

Mutlaka çürük yumurtalar çıkar aradan ve her arkeolog evrimci olacak diye bir şey yok ki, oradakiler yaratılışçıymış demek ki.

Hiçbir evrimci bir anda yaratılışçı olmaz, hatta günümüzde birçok teist evrimin tanrının yaratma biçimi olduğunu söylüyor.

Daha önce de söylüyorum, evrimi yıkmanız mümkün ama ondan daha tutarlı ve bilimsel bir teori getirirseniz bunu başarabilirsiniz.

Eğer daha mantıklı bir açıklaması varsa, açık fikirli insanlar olarak bunu kanul edebiliriz.

Hikayenin uydurma olduğu kesin, ben bile evrimi savunabilirken, bir arkeologun savunamaması imkansız bir şey.

Kendiniz çalın, kendiniz oynayın hesabı bu.

Amma ve lakin, eğer yaratılışı, çamur ve balçık hikayelerini evrime alternatif olarak görüyorsanız avcunuzu yalarsınız.

Evrime ancak ondan daha bilimsel bir teori alternatif olabilir ve evrim gibi kanıtlarla desteklenmelidir.

Bügün evrim %99.999....999 ihtimalle gerçektir diyoruz biz, bilimi din haline getirenler dinci bilimadamlarıdır, siz bozuyorsunz bilimi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...