Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

zinanın tüm dinlerde yasaklanması eski çağlarda faydalı bir kuraldır. çünkü neslin korunması gerekmektedir. neslin korunması derken hayvanlardan zerre kadar farkı olmayan insanların sağda solda çarpık ve belkide zevk uğruna üremeleri çeşitli çirkinliklere de yol açabilir. örneğin eski çağda önüne gelenle üreme yapan bir kadının ileriki zamanlarda kendi öz çocuklarından biriyle yada bir babanın kendi öz kızıyla cinsel ilişki kurma ihtimali artmaktadır.

ama günümüze dönersek artık hayat şartları eskisi gibi değil.

1) güvenlik güçleriyle tecavüz, taciz vb cinsel istismarlar engelleniyor ve böylece istem dışı doğumların önüne geçiliyor.

2) insan oğlunun hem erkek hem de dişi türleri cinsel birliktelik hakkında daha bilgili.

3) ilişki öncesi sonrası çeşitli korunma yolları mevcut.

4) tıp %99 gibi yüksek bir oranla ebeveyn tespiti yapabiliyor.

5) sağlık kuruluşlarında yapılan doğumlarda çocuğun ebeveyn kaydı yapılıyor. kafasına göre doğurdum ben kardeş hadi bakalım ben gidiyorum diyemiyorsunuz.

bu maddeleri sıralarım çünkü ilkel zamanlardaki zina yasağı bugun insanların önüne ısıtılıp ısıtılıp konmakta. 2 insanın karşılıklı istekle birliktelik yaşamasının artık normal olduğu bir çağda yaşıyoruz. günah kavramı olarak elbette hala eski önemini koruyor zina ama sosyal açıdan eski tehlikesi yok denecek kadar az.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki bir soru daha ekleyelim...

iki kişi gizlice birlikte oldular...

korundular ve çocukları olmadı...

ayrıldılar...

sonra bu kişilerin her biri diğerinin kardeşi yahut annesi yahut babası ile birlikte olabilme ihtimalleri var mıdır...

bu bir sorun oluşturur mu...

Sitelerde Paylaş

peki bir soru daha ekleyelim...

iki kişi gizlice birlikte oldular...

korundular ve çocukları olmadı...

ayrıldılar...

sonra bu kişilerin her biri diğerinin kardeşi yahut annesi yahut babası ile birlikte olabilme ihtimalleri var mıdır...

bu bir sorun oluşturur mu...

Gizlenmelerini gerektirecek sebebleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Sen birlikte oldugun kişinin bir yakınıyla birlikte olabilecek kalitedeysen yapcak bir şey yok.

Tabi o yakını içinde yapcak birşey yok.

Aynı şey dinin varlıgı durumundada engel olamazsınız zaten bunu idrak edin önce.

Yani o kalitede birini hiçkimse durdurmaz.

İnsanlar adam öldürüyor sen ne diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel, işte ateistlerden böyle cevaplar bekliyorum. Beni bilimsel olarak durdurmalısınız.

Şimdi bu bilgileri buraya taşıyan arkadaş bana bu bilgilerin doğruluğunu kaynak göstererek ispatlasın.

Bekliyorum...

Daha once okudugum bir makaleye dayanarak yazmistim ensest sonucu dogan cocuklarin digerlerine gore yuzde2 ila yuzde 4 daha fazla genetik hastaliklara yakalanma riski oldugunu. Tekrar bulabilecegimi zannetmistim ama pes ediyorum. Cunku cok onemli bir ayrintinin farkina vardim. Internette bu konuyu arastirirken sanilanin aksine bircok amerikalinin enseste olumlu baktiklarini ozellikle de anne ve ogul arasindaki cinsel iliskinin cok dogal oldugunu dusunduklerini gordum. igrendim. tiksindim. ve pes ettim.

Sitelerde Paylaş

Internette bu konuyu arastirirken sanilanin aksine bircok amerikalinin enseste olumlu baktiklarini ozellikle de anne ve ogul arasindaki cinsel iliskinin cok dogal oldugunu dusunduklerini gordum. igrendim. tiksindim. ve pes ettim.

Amerika'nın %80'inin Hristiyan olduğunu da unutmayalım.

Kısacası senin iğrendim dediklerin din mensubuymuş, ateistlerle ne alakası var Amerikalıların?

Biz enseste neden olumsuz yaklaşığımızın bilimsel açıklamasını yaptık önceki sayfalarda.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1) güvenlik güçleriyle tecavüz, taciz vb cinsel istismarlar engelleniyor ve böylece istem dışı doğumların önüne geçiliyor.

Onun icin mi kadinlara kizlara ve hatta kucuk cocuklara cinsel istismar ve tecavuz vakalari her gecen gun artmakta? Guvenlik gucleri olay olduktan sonra sucluyu hapse atmis ne yazar?

2) insan oğlunun hem erkek hem de dişi türleri cinsel birliktelik hakkında daha bilgili.

Mercimek firina girdikten sonra en alim olana bile bilgisi fayda etmiyor.

3) ilişki öncesi sonrası çeşitli korunma yolları mevcut.

Hangi korunma yontemi yuzde 100 etkili?

4) tıp %99 gibi yüksek bir oranla ebeveyn tespiti yapabiliyor.

zina yapmadan once tam tesekkullu hastaneye gidip "biz cinsel iliskiye girmek istiyoruz da bi bakiverin DNA'larimiza aman ana/baba/kardes olmayalim birader!" mi diyecek insanlar?

5) sağlık kuruluşlarında yapılan doğumlarda çocuğun ebeveyn kaydı yapılıyor. kafasına göre doğurdum ben kardeş hadi bakalım ben gidiyorum diyemiyorsunuz.

Babasinin kim oldugunu da kaydedebiliyormu saglik kuruluslari her dogan bebegin?

Sitelerde Paylaş

Amerika'nın %80'inin Hristiyan olduğunu da unutmayalım.

Kısacası senin iğrendim dediklerin din mensubuymuş, ateistlerle ne alakası var Amerikalıların?

Biz enseste neden olumsuz yaklaşığımızın bilimsel açıklamasını yaptık önceki sayfalarda.

Freand. Farkindaysan konu basliginda ateistleri hedef almadim. Sadece zinayi dogru bulanlari hedef aldim. Zina yapmaya karsi olan ateistler olabilecegi gibi zina yapmayi dogru bulan teistler de olabilir. Fakat gercek sudur ki, zina yapan aslinda ensest kumari oynamis oluyor. Yanlis miyim?

Sitelerde Paylaş

Freand. Farkindaysan konu basliginda ateistleri hedef almadim. Sadece zinayi dogru bulanlari hedef aldim. Zina yapmaya karsi olan ateistler olabilecegi gibi zina yapmayi dogru bulan teistler de olabilir. Fakat gercek sudur ki, zina yapan aslinda ensest kumari oynamis oluyor. Yanlis miyim?

Din seçmek de kumar oynamaktır aslında.

Sitelerde Paylaş

Din seçmek de kumar oynamaktır aslında.

"DE" dediniz...

yani zina ensest kumaridir diyorsunuz ve ekliyorsunuz

"din secmek de kumar oynamaktir."

Konumuz ne? Din mi? Degil!

Zina'yi dinle iliskilendiren kim? Siz ateistler!

Zina ensest kumari midir? Evet!

Zina dinle ilgili olmasa da ensest kumaridir olsa da!

Tekrar donelim konunun basligina... Bircogunuzun da tipki benim gibi tiksindiginizi biliyorum ensestten. Saniyorumki sizler dahi bilmiyorsunuz neden esnestten tiksindiginizi. Ama ensestten tiksinen siz zinadan tiksinmiyorsunuz. Bu naaaaaaasil is yahu?

Siz ki bilimin ustunlugune inanan arastirmaci insanlarsiniz. Bilimi kullanarak dinleri alt etmeye and icmis inkarcilarsiniz.

Naaaaaaaaasil oluyor da ensest kotu zina iyi diyebiliyorsunuz?

Sonu olarak konu basligini acarken vermek istedigim mesaj;

ZINA IYI BIRSEY DIYENLER

Ya ENSEST IYI BIRSEYDIR DEMELILER! Ya da "Yaw biz yanlis biliyomusuz aslinda zina iyi bisey degilmis!" diyebilecek kadar durust olabilmeliler.

VAR MI OTESI?

Sitelerde Paylaş

"DE" dediniz...

yani zina ensest kumaridir diyorsunuz ve ekliyorsunuz

"din secmek de kumar oynamaktir."

Konumuz ne? Din mi? Degil!

Zina'yi dinle iliskilendiren kim? Siz ateistler!

Zina ensest kumari midir? Evet!

Zina dinle ilgili olmasa da ensest kumaridir olsa da!

Tekrar donelim konunun basligina... Bircogunuzun da tipki benim gibi tiksindiginizi biliyorum ensestten. Saniyorumki sizler dahi bilmiyorsunuz neden esnestten tiksindiginizi. Ama ensestten tiksinen siz zinadan tiksinmiyorsunuz. Bu naaaaaaasil is yahu?

Siz ki bilimin ustunlugune inanan arastirmaci insanlarsiniz. Bilimi kullanarak dinleri alt etmeye and icmis inkarcilarsiniz.

Naaaaaaaaasil oluyor da ensest kotu zina iyi diyebiliyorsunuz?

Sonu olarak konu basligini acarken vermek istedigim mesaj;

ZINA IYI BIRSEY DIYENLER

Ya ENSEST IYI BIRSEYDIR DEMELILER! Ya da "Yaw biz yanlis biliyomusuz aslinda zina iyi bisey degilmis!" diyebilecek kadar durust olabilmeliler.

VAR MI OTESI?

Konuyu dağıtanlar sen değilsin belki ama diğer müslüman üyeler.

Enseste olumsuz yaklaşma eğilimi doğuştan gelen bir özelliktir.

İnsanlar birarada yetiştikleri ve büyüdükleri kişilere cinsel obje gözüyle bakmazlar.

Bu evrimsel süreç boyunca doğal seleksiyonla kazanılmış bir özelliktir.

Ensesti normal karşılama özelliğine sahip olanlar, seleksiyonda elendiği için, ensestten uzak durma eğilimi olanların soyu devam etti.

Bu konuyu 12-13-14. sayfalarda enine boyuna tartıştık ve bilimsel açıklamasını yaptık.

Yani dinlerdeki kurallar toplumsal yaşayış kurallarına geçmemiş, toplumsal yaşayış kuralları dine geçmiştir.

Ensestle zina arasındaki en büyük fark zinanın insanların bilinçli olarak koyduğu bir yasak olmasıdır.

Ensestten uzak durma evrimsel süreçte ortaya çıkan doğal bir davranışken, zina yasağı Neolitik çağın tarım toplumları tarafından yapay olarak oluşturuldu.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konumuza tekrar dönelim ve şu haberi at gözlüklerini çıkartıp okuyalım:

Fuhuşa en çok talep hangi ülkeden? İlginç araştırma, çarpıcı sonuç!

http://www.haberturk.com/polemik/haber/683220-fuhusa-en-cok-talep-hangi-ulkeden-ilginc-arastirma-carpici-sonuc

APRAMP başkanı Rocio Nieto, her yıl fuhuş için Avrupa kentlerine 500 bine yakın kadın ve kız çocuğu getirildiğini belirterek, ''Bu sömürü, fuhuşa talep olmasından kaynaklanıyor. O yüzden, mafya gruplarının ve aracıların dışında hayat kadınlarıyla olmak isteyenlerin de cezalandırılması gerekir'' diye konuştu.

İspanyol hükümetinin eşitliklerden sorumlu devlet sekreteri Laura Seara da, hayat kadınlarını fuhuştan kurtarmak ve korumak için çok kısa bir süre içinde birkaç bakanlığı kapsayacak bir protokol imzalayacaklarını duyurdu.

Öte yandan Valencia kentinde, Nisan ayından bu yana halk otobüslerinde ve metroda konulan erotik gece kulüpleri ve internet sitelerine ait reklamlar gelen tepkiler üzerine kaldırıldı.

Millet kabul etsin etmesin en sonunda Allah'ın kanunlarını getirmek zorundadır. Tek kurtuluş budur...

APRAMP başkanı Rocio Nieto, her yıl fuhuş için Avrupa kentlerine 500 bine yakın kadın ve kız çocuğu getirildiğini belirterek, ''Bu sömürü, fuhuşa talep olmasından kaynaklanıyor. O yüzden, mafya gruplarının ve aracıların dışında hayat kadınlarıyla olmak isteyenlerin de cezalandırılması gerekir'' diye konuştu.

her yıl fuhuş için Avrupa kentlerine 500 bine yakın kadın ve kız çocuğu getirildiğini belirterek,

her yıl fuhuş için Avrupa kentlerine 500 bine yakın kadın ve kız çocuğu getirildiğini belirterek,

Bir önceki sayfaya bu iletiyi dün astım ve bekledim ki ateistlerin kıyıda köşede az da olsa biraz vicdanı vardır, bir ateist bu iletiyi okur da ya hakkaten zinanın bu boyutunu düşünememiştim der diye bekledim ama nafile.

Sitelerde Paylaş

Bir önceki sayfaya bu iletiyi dün astım ve bekledim ki ateistlerin kıyıda köşede az da olsa biraz vicdanı vardır, bir ateist bu iletiyi okur da ya hakkaten zinanın bu boyutunu düşünememiştim der diye bekledim ama nafile.

Dogru diyorsun,biliyoruz zaten.Medeni olanlar düsünsün...

Sitelerde Paylaş

Ensestle zina arasındaki en büyük fark zinanın insanların bilinçli olarak koyduğu bir yasak olmasıdır.

Ensestten uzak durma evrimsel süreçte ortaya çıkan doğal bir davranışken, zina yasağı Neolitik çağın tarım toplumları tarafından yapay olarak oluşturuldu.

Zina yasagını kimin koydugu dinlerin konusudur. Biz müslümanlar bu yasagı Allah'in koyduguna inanırız. İyi ki de yasaklamıs deriz.

Ama kimileri cıkıp da bu yasagı insanlar kendileri icat etti filan deseler bile zina hala zararlıdır. Cunku zina eden ensest kumarı oynamıstır! Yani zinanın teorik olarak ensestten hicbir farkı yoktur.

Ensestle ZINA arasında nasıl fark oldugunu iddia edebiliyorsun?

Sen zina mahsülü olsan ve hosuna giden bir kızla zina yapmak istesen nerden bileceksin o kisinin annen, ablan, halan veya teyzen olmadıgını?

Sitelerde Paylaş

zina yasağı ensesti engellemek için konulmuş görünüyor...

her zina yapan ensest yapıyor denmek istenmiyor...

ama zinanın yaygınlaşması ileriki döenmde ensesti kendiliğinden gündeme getiriyor...

kimin kimle ilişkiye girdiğini toplum bilecek...

bilmezse ensest ihitmali ortaya çıkıyor...

Sitelerde Paylaş

zina yasağı ensesti engellemek için konulmuş görünüyor...

her zina yapan ensest yapıyor denmek istenmiyor...

ama zinanın yaygınlaşması ileriki döenmde ensesti kendiliğinden gündeme getiriyor...

kimin kimle ilişkiye girdiğini toplum bilecek...

bilmezse ensest ihitmali ortaya çıkıyor...

Ben sana islamda zinanın neden yasaklandıgını söyleyeyim mi?

Sadece kendinizi düşünebilen insanlar sanıyorsunuz sadece kendinizi ahlaklı sanıyorsunuzda ondan :)

2 insanın birbirini sevip birlikte olmasıyla genelev insanlarını ve ikinci eş alanları birbirine karıştırıyorsunuz.

Hoş 2. eşden söz eden bir kitaptan sonra siz genelevdeki insanlardan daha kötüsünüz kendi eşinize bile saygınız yok bu apayrı bir iğrençlik.

Hele birbirini sevip birlikte olan insanların yakınından bile geçemezsiniz.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2 insanın birbirini sevip birlikte olmasıyla genelev insanlarını ve ikinci eş alanları birbirine karıştırıyorsunuz.

2 insan birbirini sevip evlendikten sonra birlikte olmasına kimse birşey demiyor. Evlenmeden birlikte olmaları yasaklansın.

Sanane milletin birlikte olma isteğinden?

İnsanların özellerinden hesap mı soracaksın?

Bence insanların yataklarına karışmak istediğini bu kadar belli etme ahlaksız insan.

Tek ahlaklı kendim varım gözükmeye çalışarak bunca kişiye hakaret etmiş oluyorsun farkında değilsin.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aman yüce yarabbimm...

Dinci yorumlarına bak hizzaya gel.

Biz buna yaşanmayan cinsel hayatın ağza vurması diyoruz.

Ne kadar pislik insanlar varmış aralarında yahu.

Bu kadar ahlaksız şeyleri bile akıl edebilmeleri çok enteresan açıkçası.

Birisi Freud mu dedi?

O değilde zina=ensest diyen bile var.

Kafatasınızın içinde ne var çok merak ediyorum açıkçası.

MRI çekip bilim adamlarının incelemesi lazım.

Rica etsem ölünce vücudunuzun tamamını böyle yararlı işler de kullanmak için bağışlar mısınız ?

tarihinde yokyaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nikahın esprisi onun ilan edilmesidir...

niye ilan ediliyor...

bu iki kişi artık birlikte yaşayacaklar...

bunlara başkası böyle bir teklifte bulunmasın ve bu amaçla yaklaşmasın...

bu birliktelikten doğacak hukuki sorumluluklar bilinsin...

cinsel birleşme önemli bir şeydir...

içinde yaşanılan toplumu ilgilendiren çok tarfı vardır...

o toplumun başka fertleriyle doğacak ilşkileri de ilgilendirir...

zina ise bu tür ilişkileri sarsar toplumsal depreme sebeb olur...

Sitelerde Paylaş

nikahın esprisi onun ilan edilmesidir...

niye ilan ediliyor...

bu iki kişi artık birlikte yaşayacaklar...

bunlara başkası böyle bir teklifte bulunmasın ve bu amaçla yaklaşmasın...

bu birliktelikten doğacak hukuki sorumluluklar bilinsin...

cinsel birleşme önemli bir şeydir...

içinde yaşanılan toplumu ilgilendiren çok tarfı vardır...

o toplumun başka fertleriyle doğacak ilşkileri de ilgilendirir...

zina ise bu tür ilişkileri sarsar toplumsal depreme sebeb olur...

Hmm yani diyorsun ki iki kişi alenen beraber yaşadığını ilan etse, beraber yaşamaya başlamadan da kendi araların sosyal bir anlaşma imzalasalar dediğin hukuki sorumlulukları kabul etmek için, fakat işin içinde nikah falan olmasa sorun olmaz.

Doğru mu anlamışım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...