Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Hayır ensest hep midemi bulandırdı. Ama zina konusu ile hiç ilişkilendirmiyordum. Dolayısıyla zinaya karşı değildim. İman ettikten sonra aradaki bağlantıyı kavraybildim. Ve Allah'a ne kadar şükretsem azdır dedim. Biz insanlara verdiği emir ve yasakların herbirinin ne kadar hikmet dolu olduğunu gördüm ve imanım daha da arttı. Umarım Allah birçoğunuza da bunu nasip eder.

Teşekkürler verdiğin cevap ile konuyu kapatmış bulunmaktasın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır ensest hep midemi bulandırdı. Ama zina konusu ile hiç ilişkilendirmiyordum. Dolayısıyla zinaya karşı değildim. İman ettikten sonra aradaki bağlantıyı kavraybildim. Ve Allah'a ne kadar şükretsem azdır dedim. Biz insanlara verdiği emir ve yasakların herbirinin ne kadar hikmet dolu olduğunu gördüm ve imanım daha da arttı. Umarım Allah birçoğunuza da bunu nasip eder.

Eskiden ateist miydin? Agnostik miydin? Hristiyan mıydın? Veya her neysen söyle.

Sitelerde Paylaş

beni bilen bilir normalde senin gibileri muhatap almam bu forumda ama sanırım sen yenisin. en azından ben yokken türemişsin. 1 serefrlik çiğneyeyim prensibimi.

Şeref duydum. Muhatap alınmasaydım çok üzülürdüm. Zira benim yegane emelim bir inkarcı tarafından muhatap alınmaktı(!)

Şaka bir yana ben sadece karanlık beyinlere birazcık ışık tutayım aynı zamanda inkarcıların inkar argumanlarını öğreneyim diye burdayım. Onun için herkese cevap yetiştirmekle ben de uğraşamam. Temsil ettiğin zihniyetin çarpıklığını gözler önüne sermek için son kez her maddeye ayrı ayrı cevap verecem.

1) kadınlara küçük kızlara ve hatta küçük erkek çocuklarına taciz tecavüz senin ve senin gibilerin takıldığı türediği tekke,dergah,şeyh şıh evi vb ortamlarda daha fazla olmaktadır. bu yüznden 1. madde ile zina ve dinlerin bunu yasaklamasını savunamazsın. ayrıca dinle bu konuda bir çok nikah türü icad etmişlerdir ki yeri geldiğinde arkadaşının karızını düzebilmen için taciz tecavüze yeltenmene gerek kalmadan nikahlarla işini halledebilesin. + ayşenin yaşı konusuna hiç girmek istemiyorum.

Tekke, dergah, şıh evi vesaire gibi yerlerde hiç bulunmadım. Ne müslüman olmadan önce ne de sonra gitmiş değilim. 3üncü sayfa haberlerinden okudugum kadarıyla bahsettiğin yerlerin bir kısmı konusunda haklı olsan da din kisvesi altında nice dolaplar döndüren insanlar var. Bu insanların yediği haltları dine mal edemezsin. Ergenlik çağına girmiş herkes evlenebilmelidir. Bu insanın en doğal hakkı olmalıdır. Kim neye göre koymuş 18 yaş kuralını? Bileniniz var mı? Gayet doğal olması gereken bir durumu "küçük yaştaki kızların evlendirilmesi" gibi cümlelerle dramatize ediyorsunuz ama küçük yaştaki çocukların flört etmesini çağdaş yaşamın bir parçası olarak görüyorsunuz... Bırakın bu ikiyüzlülüğü...

2) siz bu mercimek yemeğini ne çok seviyorsunuz? sanane insanların uçkurundan cinsel hayatından? sana bir zararı var mı?

Kimsenin cinsel hayatına bireysel anlamda mercek tutmuyoruz. Toplumun genelini etkileyen bir hastalıktan, zinadan bahsediyoruz. Zinayı meşru gören geri kalmış zihniyet yüzünden gelecek nesiller kendi soyağaçlarını dahi bilemeyecekler. İşte o zaman sorun toplumsal oluyor ve beni de ilgilendiriyor. Çünkü eğitimsizlikten kaynaklanan bu iğrenç işi (zinayı) bu bahsettiğimiz açıdan görmeyen bir sürü insan var ve bunlar bilselerdi bu işi yapmazlardı. İnkarcılar başka. Onlar ne olursa olsun inkar edeceklerdir.

3) koruma yöntemleri %100 etkili olmasa bile %99 etkili. arada kalan %1 lik kısmıyla da şuan olduğu gibi burada biz uğraşıyorz genelde.

Bahsettiğin %1 çok atmasyon bir rakam olmuş ama doğru olduğunu varsaysak bile Sen kendinin o bahsettiğin %1lik kısıma girmeyeceğinin garantisi mi var? Korunmana ragmen yaptığın cinsel ilişkiden hamile kalan bir kadın çocuğu senden habersiz doğursa ve doğan bebek kız olsa ve (çocuk büyüdügünde) yıllar sonra sans eseri karsılassan ve kendi kızın olduğunu bilmeden onunla da (korunarak) cinsel ilişkiye girsen doğacak çocuğa oğlum veya kızım mı dersin yoksa torunum mu? Daha nasıl anlatayım yahu biraz daha zorlayın çalıştırın şu saksıyı.

4) okumaktan anlamaktan aciz kara cahil, zina yapanın dna'sından değil zina sonucu doğacak çocuğun dna'sından ve ana-baba akrabalığından bahsettim. cevap yazmış olmak için bişiler yazmayı bırakacağınız gün bu forumda birşeyler öğrenebileceksiniz.

Bu kadar dar görüşlü olabileceğini tahmin etmediğim için yeterince açıklama yapmadım. Madem anlamamışsın. İzah edeyim. Zina sonucu doğan çocuk büyüdüğü zaman (zina yapabilecek yaşa geldiği zaman) kendisi de bir ebeveyn olabilecektir. Yani bu durumda senin dediğin "tıp %99 gibi yüksek bir oranla ebeveyn tespiti yapabiliyor." cümlesinin bir değeri yok. Tıp ebeveyn tespiti yapana kadar iş işten geçmiş oluyor. Kapiş?

5) geçerli bir anne-baba adı kaydediliyor hastanede bebeğe ait. kaydedilen kişi %100 öz babası olmasa dahi "doğurdum oldu bitti" olayı olmuyor. doğuran kişi baba adı göstermede hastahane görevlilerinin şüphesini çekerse eğer polise haber veriliyor ve olası bir tecavüz vakasının tespiti yapılmaya çalışılıyor.

Tamam ya bebek hastanede değil de bir okul tuvaletinde (burda amerikada çok karşılaşılır), yada bir evde doğmuşsa ya da baba olduğunu iddia eden kişi polislerin dikkatini çekmemişse? Bu durumda da mı babanın kimliğini tespit edebiliyorsunuz? (konuyu tecavüze çekme konumuz zina ve soyun karışması)

bu da demek oluyor ki, eskiden gerekli olan neslin korunmasını sağlayan zina yasağı dinlerin tarihe gömülen gereksiz tutumlarınının başında gelmektedir. yani kimin şeyi kimin neresinde kesinlikle birbaşkasını ilgilendirmez.

Gelecek nesillerin tamamının piç olmasını istemiyorsak zina konusundaki cehaleti durdumak için çorbada hepimizin katkısı olması gerek diye düşünüyorum. Elbetteki bireysel olarak her zina edenle uğraşamayız. Uğraşmayız da. Ama bu cehaletin önüne geçmek için insanları aydınlatabiliriz. İşimiz zor... Çünkü cehaletin en kötüsü cehaletinden cahil olanlarınkidir...

Sitelerde Paylaş

Eskiden ateist miydin? Agnostik miydin? Hristiyan mıydın? Veya her neysen söyle.

Benim için tek bir yaratıcı her zaman vardı. Ama birsürü din olması hep canımı sıkardı. Bir sürü farklı dinden bir sürü farklı ırktan insanlarla hep içiçe yaşadım. Hepsini tanıma fırsatım olmuştu ama ben dinlerin hepsini bir kenara itmiştim. Hiçbir dinin kuralı beni ilgilendirmiyordu.

Yani senin anlayacağın ateist de degildim. Agnostik de değildim. Veya herhangi bir dini inanışı da takip etmiyordum.

Sitelerde Paylaş

LightningStorm bu söylediklerin küçük de olsa bir ihtimaldir. Bir insan tanımadığı keni kızı, oğlu veya kardeşi hatta torunu ile ilişkiye girebilir. Söylediğim gibi bu küüçük bir ihtimaldir. %1 bile değildir.

Ancak bu ihtimalin sadece zina (evlilik dışı ilişki) ile ilişkilendirmen senin önyargılı olman ve mantıksız olduğunu gösteriyor.Bunu bir örnek ile açıklayalım, Diyelimki fakir bir karı kocanın çift yumurta ikizleri dünyaya geliyor. Fakir oldukları için ikisine de bakmaya güçleri yetmiyor. İkizlerden kız olanını evlatlık veriyorlar. Gel zaman git zaman bu ikizler büyür ve iyi birer müslüman olurlar hatta kız çiçekli türban takar oğlan badeem bıyıklı. Bu ikisi aynı yaştalar ya oğlan yurt dışında okumak için burs kazanır kızında üvey anne ve babası zengin yurt dışına okumaya gönderir. Bunlar burda tanışırlar bir birlerini severler hatta ordaki badem bıyıklı konnsolosluğumuzda düğün yaparlar imam nikahınıda kıyarlar sonuçda o gece gerdek.

Alsana müslüman mantığı. İhtimal dahilindemidir. Dahilindedir.

Bak LightningStorm kardeş bizim Trabzonlu atalarımızın bir lafı vardır. Halammın taşakları olsaydı amcam olurdu. Senin mantığıda böyle. Madem bu kadar inciğine kadar sorguluyorsun birde Kur'an'da kileri sorgula Nisa 23'ü sorgula

Sitelerde Paylaş

LightningStorm bu söylediklerin küçük de olsa bir ihtimaldir. Bir insan tanımadığı keni kızı, oğlu veya kardeşi hatta torunu ile ilişkiye girebilir. Söylediğim gibi bu küüçük bir ihtimaldir. %1 bile değildir.

Ancak bu ihtimalin sadece zina (evlilik dışı ilişki) ile ilişkilendirmen senin önyargılı olman ve mantıksız olduğunu gösteriyor.Bunu bir örnek ile açıklayalım, Diyelimki fakir bir karı kocanın çift yumurta ikizleri dünyaya geliyor. Fakir oldukları için ikisine de bakmaya güçleri yetmiyor. İkizlerden kız olanını evlatlık veriyorlar. Gel zaman git zaman bu ikizler büyür ve iyi birer müslüman olurlar hatta kız çiçekli türban takar oğlan badeem bıyıklı. Bu ikisi aynı yaştalar ya oğlan yurt dışında okumak için burs kazanır kızında üvey anne ve babası zengin yurt dışına okumaya gönderir. Bunlar burda tanışırlar bir birlerini severler hatta ordaki badem bıyıklı konnsolosluğumuzda düğün yaparlar imam nikahınıda kıyarlar sonuçda o gece gerdek.

Bak LightningStorm kardeş bizim Trabzonlu atalarımızın bir lafı vardır. Halammın taşakları olsaydı amcam olurdu. Senin mantığıda böyle. Madem bu kadar inciğine kadar sorguluyorsun birde Kur'an'da kileri sorgula Nisa 23'ü sorgula

Gerçekten de Türk filmi senaryosu olabilecek nitelikte. :) :)

LightningStorm'un son argümanını da yerle bir ettin dostum.

Sitelerde Paylaş

Gercekten de güldürdün beni... Askerliğimi yaptığım Trabzon'a hayalimde kahkaha dolu bir yolculuk yaptırdın bana. Fıkra kahramanları gibisiniz...

Neyse şaka bir yana bu konuda Kuran'in hükümü açıktır. Aç Kuran oku AHZÂB SÛRESİ 5inci ayete bir bak. Yüce rabbimin ilminin biz insanlara yansıması olan Kuran'da en zeki Trabzonluların bile sorabileceği soruların cevapları daha sorular sorulmadan önce cevaplanmış...

Onları babalarına nispet ederek çağırın. Bu, Allah katında daha (doğru ve) adaletlidir. Eğer babalarını bilmiyorsanız, onlar sizin din kardeşleriniz ve dostlarınızdır. Hata ile yaptığınız bir işte size hiçbir günah yoktur. Fakat kasten yaptığınız şeylerde size günah vardır. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Nisa 23 konusunu cigi adlı inkarcı için ayrı bir başlıkta konuşmayı düşünüyorum. Tabi sırası gelirse. Öncelikle büyük günahlardan olan zinayı hazmedin sonra detaylara girmeniz kolay olur.

Sitelerde Paylaş

sorun neden kaynaklanıyor...

ebeveynin net bilinmemesinde değil mi...

ebeveynin bilinmemesinin tek sebebi zina denmiyor ki...

dediğiniz gibi bir örnekte buna sebeb olabilir...

ama orada buna sebeb evlilik değil evlatlık verme de bilgilerin ilgililerden saklanmasıdır...

siz bu sorunu evlilikten kaynaklanıyormuş gibi göstermeye çalışıyorsunuz...

zinanın yaygınlaşması ise bu sorunları olabildiğince çoğaltacaktır...

Sitelerde Paylaş

Hata ile yaptığınız bir işte size hiçbir günah yoktur. Fakat kasten yaptığınız şeylerde size günah vardır. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

[/b]

O zaman neden bu kadar duruyorsun bu ufak ihtimalin? Kazaran ensest dediğin bu olayın zina veya evlenmekle bir bağlantısı yoktur gördüğün gibi. Ömrün boyunca tanımadığın bir akrabanla bilmeden ilişkiye girme olasılığı evlenince de varmış. Öyleyse evlilik=ensest diyebiliyor muyuz? :lol:

Sitelerde Paylaş

sorun neden kaynaklanıyor...

ebeveynin net bilinmemesinde değil mi...

ebeveynin bilinmemesinin tek sebebi zina denmiyor ki...

dediğiniz gibi bir örnekte buna sebeb olabilir...

ama orada buna sebeb evlilik değil evlatlık verme de bilgilerin ilgililerden saklanmasıdır...

siz bu sorunu evlilikten kaynaklanıyormuş gibi göstermeye çalışıyorsunuz...

zinanın yaygınlaşması ise bu sorunları olabildiğince çoğaltacaktır...

Bakın öncelikle ben zinanın hiç bir şekilde iyi bir eylem olduğunu belirtmedim. Ancak kötü bir eylem olduğunuda belirtmedim. Ben sadece bunun zina ile değil başka şekillerde de olabileceği ihtimalini verdim. Başlığın saçma olduğunu göstermeye çalıştım. Sizler Atteistleri her akşam biri ile yatan orgy yapan erkekli kadınlı grup sex yapan biseksuel sanıyor olmalısınız.

Evatlığı beğenenmediysen evlatllığı çıkar oraya istediğini koy. Kadının doğum sırasında öldüğünü, adamında dayanamayıp intahar ettiğini koy buda Allahın suçu. Aynen oku ihtimal yine ihtimal dahilinde.

(Bu yorumu Mezarlıktan yazıyorum)

Sitelerde Paylaş

Freand çok acele ettin bu mesajı yazmakta :) Yerle bir olan birşey yok. Oku bakalım AHZÂB SÛRESİ 5.Ayet ne diyor bu işe?

Ahzap-5. Onları babaları namına çağırınız, Allah yanında o daha doğrudur, eğer babalarını bilmiyorsanız dinde kardeşleriniz ve dostlarınızdırlar. Yanılarak yaptıklarınızda size vebal yok; fakat kalplerinizin bile bile yöneldiğinde günah vardır. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Ne alaka şimdi.

Sitelerde Paylaş

O zaman neden bu kadar duruyorsun bu ufak ihtimalin? Kazaran ensest dediğin bu olayın zina veya evlenmekle bir bağlantısı yoktur gördüğün gibi. Ömrün boyunca tanımadığın bir akrabanla bilmeden ilişkiye girme olasılığı evlenince de varmış. Öyleyse evlilik=ensest diyebiliyor muyuz? :lol:

Süpersin Freand. Zekandan dolayı tebrik ediyorum. Trabzonlular için söylediğim şey senin için de geçerli.

Evlilik=ensest diyebileceğin durumlar elbette vardır. Fakat bu ihtimal insan neslini tehlikeye atmaz. Çünkü herkesin islamı yaşadığı bir toplumda kazara soyu karışan kişi bir elin parmağını geçmez. Yani sorun devamlılık arzetmez. Bunu da yüce Rabbim Hata ile yaptığınız bir işte size hiçbir günah yoktur. Fakat kasten yaptığınız şeylerde size günah vardır diyerek evlilik ile zinayı birbirinden ayrı tutmuştur.

Amaaaaa zina=ensest olan durumlarda (zinanın yaygın olduğu bir toplumda) işin ucu öyle bir kaçarki artık kimse kimsenin soy ağacını bilemez herkes piç olur. Hatta öyle bir zaman gelir ki nüfus cüzdanlarında baba hanesi işlevini yitirir. Ne kadar acı bir tablo.. Kapiş?

Sitelerde Paylaş

Bakın öncelikle ben zinanın hiç bir şekilde iyi bir eylem olduğunu belirtmedim. Ancak kötü bir eylem olduğunuda belirtmedim. Ben sadece bunun zina ile değil başka şekillerde de olabileceği ihtimalini verdim. Başlığın saçma olduğunu göstermeye çalıştım. Sizler Atteistleri her akşam biri ile yatan orgy yapan erkekli kadınlı grup sex yapan biseksuel sanıyor olmalısınız.

Evatlığı beğenenmediysen evlatllığı çıkar oraya istediğini koy. Kadının doğum sırasında öldüğünü, adamında dayanamayıp intahar ettiğini koy buda Allahın suçu. Aynen oku ihtimal yine ihtimal dahilinde.

(Bu yorumu Mezarlıktan yazıyorum)

ben bütün ateistler zina ederler gibi bir fikre sahip değilim...

böyle olmadığını da az çok biliyorum...

burada konu zina iyi midir kötü müdür...

bence kötüdür...

niye kötü olduğunun altını doldurmaya çalışıyoruz tartışıyoruz...

eğer konuyu bu bağlamdan taşırmazsak hepimiz için verimli şeyler çıkabilir...

çocuklarımıza gençlere iyi bir kaynak olabilir...

Sitelerde Paylaş

Ahzap-37. Allah’ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye, eşini bırakma, Allah’tan sakın diyor, Allah’ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah’tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kesince onu seninle evlendirdik ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlara evlenmek konusunda mü’minlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah’ın buyruğu yerine gelecektir.

sizin mideniz bunları nasıl kaldırabiliyor.

Sitelerde Paylaş

Ahzap-5. Onları babaları namına çağırınız, Allah yanında o daha doğrudur, eğer babalarını bilmiyorsanız dinde kardeşleriniz ve dostlarınızdırlar. Yanılarak yaptıklarınızda size vebal yok; fakat kalplerinizin bile bile yöneldiğinde günah vardır. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Ne alaka şimdi.

Freand anladı. Sen ona sor ne alaka oldugunu :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...