Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Asil trajikomi olan guncel olmayan bir muesseseyi kullanarak guncel olan bir yanlisi savunmaktir. Zina iyidir diyorsan sebebini anlat. Cariyelerin cinsel hayatina girmemize de gerek kalmaz.

sen laf anlamıyorsun ya.. bi düşün bakalım neden güncel olmayan bir müessese oldu cariyelik?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Asil trajikomi olan guncel olmayan bir muesseseyi kullanarak guncel olan bir yanlisi savunmaktir. Zina iyidir diyorsan sebebini anlat. Cariyelerin cinsel hayatina girmemize de gerek kalmaz.

Zina iyidir demiyorum, savunmuyorum da.

Beni de ilgilendirmez. Kendimden sorumluyum.

Ahlak, namus bekçiliği gibi bir misyonunum da yok, kimsenin yok.

Benim söylediğim şudur;

Zina kötüdür, ama cariyelik zina değildir dersen.

Güncel olamayan islam gerçeklerini hatırlatmak zorunda kalırız.

Yani birini savun, diğeri kötüdür dersen,

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu deriz.

Sitelerde Paylaş

Ben cariyelik sistemi geri gelsin falan demiyorum. Ama sartlar oyle gerektirse (birsuru savas esiri olsa) Bunlarin bir insan ihtiyaci olan cinsel ihtiyaclarinin -mesru dairede kalmak sartiyla- karsilanmasinin Kuran'da duzenlenmesini de garipsememek lazim diye dusunuyorum. Sonucta cariyelere zorla tecavuz edin demiyor ki Kuran.

senin ne dediğine değil inandığın din ne diyor ona bak sen.. zorla tecavüz edin demiyor ama etmeyinde demiyor... bir süür konuda yakan cehenneme atan bu ince hassas konuyu nasıl es geçiyor..

aycıra sorun şu.. kadınları ganimet diye esir alıp daha sonra aralarında da ganimet diye kırışılıyor buna ses çıkarmıyorsun sonra da gelmiş bize cariyenin bile cinsel ihtiyacı düşünülüyor bunda ne var diyorsun ? kadınları seçip götürüyorlar sonra da ilişkiye giriyor bunun zina dan ne farkı var güya karşılıklıymış... sonra canı isteyince pazarda satabiliyor, tekas edebiliyor.. cariyeyi al bir ay düz ardından sat başka al bir ayda onu düz böyle bir imkan veriliyor bu pezevenklik değil mi?.. bu zina olmuyor neymiş cariye de istiyormuş ama iki insanın karşılıklı ilişkiye girmesi zina oluyor.. bir laf vardır tabiri caizse, kişi dötündeki kazığı görmez ama karşısındakinin kaşındaki çöpü görür..

Sitelerde Paylaş

"Benim gibi erkekler de evlenmeye kalkışırsa, senin gibi erkeklerin karılarını kim mutlu edecek?"

Oha! Sen manyak filan mısın yav? Sen hiç tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna diye bir şey duymadın mı? Mutlu olmayan eşler biz mutlu değiliz der, oturur biz niye mutsuz mutsuz anlamsız bir birlikteliği zorla sürdürüyoruz diye düşünürler. Biz gidelim mutlu olalım derler, sepetini koluna takan mutlu olacağına gider, mutluluğu yeniden arar.

Yoksa kimse kimsenin eşini mutlu etme memuru değildir. Böyle abuk sabuk argümanlarla saçmalıyorsunuz, ondan sonra adı, ateistler saçmalıyor oluyor! Senin saçma sapan, yamuk yumuk argümanların sana aittir.

Bu deli saçmaları kimseyi bağlamaz, ilan ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu durumda zina iyi birsey mi oluyor? Onu mu demek istiyorsunuz?

"Zina", aralarında resmi ve/veya zamanın devlet otoritesi tarafından tanınmış bir "evlilik akdi" olmayan, hür ve aklı başında bireylerin birbiriyle cinsel ilişki kurması olayıdır ve bunun iyisi veya kötüsü yoktur. Eğer varsa eşler, çocuklar ve bazen aile bireyleri dışında diğer üçüncü kişileri de ilgilendirmez. Kendileri bilirler ve varsa da kendi eşleri ve çocukları... Bu olayın bir cezası falan da olmaz; boşanma davası açar boşanırsın, mallar ve çocuklar da mahkemeye göre kime aitlerse ona verilir, hepsi bu... Yani kimseyi mahalle meydanında taşlaman, kırbaçlaman da gerekmez. Artık 7. yy çöllerinde yaşayan bedeviler değiliz, 21. asırda yaşıyoruz...

Bu arada cinsel ilişki kuranların yaşları küçükse ve özellikle de birisinin yaşı çok küçükse bu tabii toplumsal bir suç olarak algılanmalı ve elbette bir cezası olmalıdır... Yani 6 yaşında bir kızla nikah kıymak veya 9 yaşında gerdeğe girmek gibi bir olaya asla göz yumulmamalı ve olursa da şiddetle cezalandırılmaldır elbette.

Hukuk bilimi, sosyoloji, etik, tarih, antropoloji, biyoloji, tıp gibi disiplinlerden hareket ederek aklı kullanmak da bu işler için yeterlidir...

Sitelerde Paylaş

@demirefe

Sen bugün çok saldırgansın, farkında mısın? ;)

Dün de, hafiten bile olsa, hissedilir biçimde saldırgandın.

Halbuki ben bazı konuları sırf sen de katılıyorsun diye okuyordum. Mazahî tarzına bayılıyorum.

İstersen bir kahve iç, ne dersin? ;)

Ama benim, yalanları yazmamı ve bazı çevreler gibi yalakalık üzerine bir tavır sergilememi istiyorsan, öyle olsun.

Ben dobra dobra düşündüğümü yazarım. Hayatımda pek sır yoktur. Belki de farkındasın.Beğenmeyen okumasın.

Sitelerde Paylaş

Şimdi kardeşim, Ali ile Ayşe, devlet tarafından tanınmış veya tanınmamış, resmi veya gayriresmi bir sözleşme ile birlikte yaşıyorlarsa... Ali Fatma ile ya da Ayşe Ahmet ile eşinin haberi yokken ilişkiye girerse bu zinadır. Bu işi Ali yaptıysa Ayşe, Ayşe yaptıysa Ali hadi sana güle güle, sen onunla mutluymuşsun, ona git, hadi şekerim, anca gidersin, toz ol da bakalım berberin ense traşını nasıl yapmış bi görelim der! :D

Haa, haberi varken yaptıysa ne olacak diyeceksiniz. Onu ben ne bileyim kardeşim, onu haberi olan bilecek! "Noolacak yaav" diyorsa "olur mu noolacak yaav, çok şey olur" deme hakkı bizde yoktur. Az şey mi olur, çok şey mi olur, hiç bir şey mi olmaz, o kendi bileceği bir iş! Nasıl bir sıfatın kendine yakıştığını o iyi bilir. Bilmiyorsa kendi sorunu olur! Toplum ona o sıfatı yine verir. Kabul etmez, üzerine alınmazsa toplum üsteler, üstelemez, o da topluma kalmış bir şey. Toplum bizim istediğimiz şekilde davranacak diye elimizde bir çoban kavalı yok!

Toplumda çifte standart var, dizi oyuncusu yapınca ayran budalası gibi bakıyor, köşedeki Ayşe ablayla Ali abi yapınca vay zeuslar diyorsa toplumun etik değerlerinde bir sorun vardır. Etik sosyal bir olgudur, bireyler kendi etikleri ile fazla yol alamazlar. Karşılıklı olmayan dürüstlük aptallık olur.

Sen dürüstsün, söz senettir diyorsan, söz senettir diyenle iş yaparsın. Sen söz senettir diye düşünürken sözler tutmamak içindir diyenle iş yaparsan aptalsındır...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İstersen bir kahve iç, ne dersin?

Olgun tavrın için teşekkür ederim. Kahveyi çok severim, iyi öneri. Ama ne yapsam aynı düşünceleri yine ifade ederim. Bunlar benim etik normlarımdır, ben de bunları dobra dobra her zaman ve her ortamda söyler, yazarım. Herhangi bir taviz vermem kesinlikle söz konusu değildir.

Olgun ve aklıbaşında tavrını takdir ediyor ve her konuda göstermeni umut ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Olgun tavrın için teşekkür ederim. Kahveyi çok severim, iyi öneri. Ama ne yapsam aynı düşünceleri yine ifade ederim. Bunlar benim etik normlarımdır, ben de bunları dobra dobra her zaman ve her ortamda söyler, yazarım. Herhangi bir taviz vermem kesinlikle söz konusu değildir.

Olgun ve aklıbaşında tavrını takdir ediyor ve her konuda göstermeni umut ediyorum.

Becerebilisem, sana bir özel ilşeti göndereyim.

Sitelerde Paylaş

Özele gerek yok, konu herkesi ilgilendiren bir konu. Özelden yanıtlayacağımı sanmıyorum. Ne söyleyeceksen burada söyle...

Yahu sana benim ağbağlarımın bağlantılarını gönderdim. Buradan versem, aşırı tarza reklâm kabul edilir. :D

Sitelerde Paylaş
ağbağlarım

Ben forumda link, video, copy ile ilgilenmem. Ortaya konan ve tartışmaya açılan görüşlerle ilgilenirim. Ötekiler tüm nette zibil zaten.

Tartışılır, bahsi gelir de ha işte o video, o link, o metin şu diye konur, o ayrı... İçeriğinden bahsedilip tartışılmadan böyle şeylerle zaman kaybetmem. Sonu yok çünkü, izle, oku, zaman öldür dur, sayısız yani, bi dolu var! Belli bir içerik üzerinden gidip seçici olmak gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

"Zina", aralarında resmi ve/veya zamanın devlet otoritesi tarafından tanınmış bir "evlilik akdi" olmayan, hür ve aklı başında bireylerin birbiriyle cinsel ilişki kurması olayıdır ve bunun iyisi veya kötüsü yoktur. Eğer varsa eşler, çocuklar ve bazen aile bireyleri dışında diğer üçüncü kişileri de ilgilendirmez. Kendileri bilirler ve varsa da kendi eşleri ve çocukları... Bu olayın bir cezası falan da olmaz; boşanma davası açar boşanırsın, mallar ve çocuklar da mahkemeye göre kime aitlerse ona verilir, hepsi bu... Yani kimseyi mahalle meydanında taşlaman, kırbaçlaman da gerekmez. Artık 7. yy çöllerinde yaşayan bedeviler değiliz, 21. asırda yaşıyoruz...

Bu arada cinsel ilişki kuranların yaşları küçükse ve özellikle de birisinin yaşı çok küçükse bu tabii toplumsal bir suç olarak algılanmalı ve elbette bir cezası olmalıdır... Yani 6 yaşında bir kızla nikah kıymak veya 9 yaşında gerdeğe girmek gibi bir olaya asla göz yumulmamalı ve olursa da şiddetle cezalandırılmaldır elbette.

Hukuk bilimi, sosyoloji, etik, tarih, antropoloji, biyoloji, tıp gibi disiplinlerden hareket ederek aklı kullanmak da bu işler için yeterlidir...

Islam'a inananlar icin gecerli olan ve hayatlarini duzenleyen kurallari biz muslumanlar Kuran'dan ve Sunnetten ogreniyoruz. Inanmayanlari baglamaz bu kurallar. Ama boylesine toplumu ilgilendiren bir konuda KURAN'A inanmayan insanlarin DAHI bir duzenlemeye ihtiyaci vardir. Saniyorum bu kadarinda hem fikiriz.

Nerede ayriliyoruz? Ben zina kotudur diyorum. Siz demiyor veya demek istemiyorsunuz. Zina'nin bir suc olmaktan cikarildigi gunumuzde (sagolsun takiyyeciler basimiza gelip dini somurerek her turlu kanunu cikarma hakkini ele gecirdiler. BKZ %51) bu konu daha da hassas hale geldi. Toplum zaten medya yoluyla dejenere edilmekteyken, kanunlar da bu bozulmaya uyduruldu. Haliyle insanlar neyin dogru neyin yanlis oldugunu idrak edemez hale geldiler. Simdi ben cikip zina kotudur deyince otomatik olarak tepkiyle karisilaniyorum. Dinci yobaz, gerici muamelesi goruyorum. Halbuki size gore gerici bir fikir olan zina yasagi aslinda cok ileri goruslu bir dusuncenin urunu. Zina yasaklanarak toplumda insanlarin aile sefkatinden uzak olarak buyumesi engellenmis, babasi ve hatta annesi belli olmayan cocuklarin dogmasi mumkun oldugunca engellenmis, cinsel yolla bulasan hastaliklarin yayilmasi onlenmis, cinsel birlesmenin daha guvenli ve zevkli hale gelmesi mumkun kilinmistir. Bu yasagi deldiginiz anda neler mi olur? Biraz buyuk resme bakalim. Ateist bile olsaniz dogruya dogru diyebilmelisiniz. Sadece materyalist pencereden baksaniz bile zina iyi degildir. $oyleki;

Zina serbest olursa;

1)Evlilikler kisa surer ve hatta artik insanlar hic evlenmemeye baslarlar.

2)Cocuklar babalarini bilmeden buyurler, baba sevgisi ve sefkatinden uzak kendine guvensiz ve ondersiz baslarlar hayata.

3)Cinsel yolla bulasan hastaliklar yayilir ve artik zina edenler de etmeyenler de bu hastaliklardan nasibini alirlar. (dolayisiyla zinanin yasak olmasini zina etmeyenlerin talep etmesi kadar dogal birsey yoktur.)

4)Anneler tek baslarina buyutmek durumunda kaldiklari cocuklari yeterince iyi donanimla yetistiremeyebilir ve hatta cami avlusuna yada sosyal hizmetler kurumuna terketmek durumunda kalabilirler. Bu cocuklar buyuduklerinde topluma adapte olmakta zorluk cekebilir ve suca karisma ihtimalleri artar.

5)Annesi-babasi belli olmayan bu cocuklar buyuduklerinde -ailelerini tanimadiklari icin- birinci derece akrabalariyla cinsel iliskiye girme riski altindadirlar. Bu ihtimal zina yayginlastikca artar.

6)Cinsel iliskiden alinan tat azalir. Monogami azalir poligami baslar.

7)Zina eden insanlarin bu is icin harcadiklari ekonomik degerler daha verimli ve faydali islere yonlendirilmedigi icin israf artar. Ekonomik cokus kaynaklarin israf edilmesiyle baslar. Zina edenlerin ekonomik durumu zina etmeyenlere oranla daha kotu olmaya yatkindir.

8)Kadinlarin cinsel bir obje olarak gorulmesi ve hatta seks koleligi amaciyla alinip satilmasi yayginlasir.

Simdi zina iyidir diyenler hala var mi?

Sitelerde Paylaş

Sevgili dostum, başka bir konuda da anlatmıştım; sen de iyi dinle.

Bir arkadaşım bana, neden evlenmediğimi sordu.

Ona yanıtım şöyle oldu: "Benim gibi erkekler de evlenmeye kalkışırsa, senin gibi erkeklerin karılarını kim mutlu edecek?"

Eminim sen, bu sözlerimi, sana saldırmak istiyormuşum gibi algılayacaksın.

Ama durum öyle değil. Sözlerim tam anlamıyla gerçeği yansıtıyor.

Zinayı yasaklayan zihniyet, sevdiği insanların mutluluğnu yasaklar.

Özetle: Zinayı yasaklayan erkekler, hiç bir suretle, kendi karılarının cinsellik ve aşk gereksinimi olabileceğini aklından geçirmez. "Nasıl olsa benden başka erkek ona el değdiremez! Ben ona ne verirsem, onunla yetinsin!" diye düşünerek, karının gereksinimlerini inkâr edersin.

İşte o anda ben devreye ben giriyorum. Yardım isteyen insanlara, yardım elimi uzatıyorum.

Anlatabildim mi?

İşte zinanın ne anlama geldiğini öğren.

Ayrıca: Seninle aynı fikri paylaşmayana sürekli, "Öğren de gel" veya "Sen cahilsin; anlamzsın!" gibi ithamlarda bulununca, kendi zekâ seviyeni göstermiş olursun. Zaten Müslümanlar bu şekilde insanları sustururlar. İşte böyle durumlarda kendileri de bir şey öğrenemez.

İnanmıyorum ya! Bunu yazan ne olabilir ki!Senin şu saatten sonra kimseye uçkur düşkünü deyip aşağılamaya hakkın yok.

Sitelerde Paylaş

Ben ateistim ve görüşlerimi de yukarıda yazdım ama bu Wild Justice 'in yazdıklarından utandım açıkçası. Bu nasıl bir anlayıştır ki anlamak çok zor. Umarım bu arkadaşımız sağda solda bu hastalıklı görüşlerini ateizme mal etmiyordur... "Ateist" demek "ahlaksız/hayasız insan" demek değildir; sadece etik görüşlerini antik dini kitaplardan almayan insan demektir. Dinsel ve çok eski dogmalarla aklını ifsad etmeyen demektir... Ulu orta başkasının karısına kızına atlamaktan söz eden bir insanın İslamın cariyelerini, çok eşliliğini eleştirmeye de hakkı olamaz...

Sitelerde Paylaş

Nerede ayriliyoruz?

Savaş esirlerinin cinsel ihtiyaçları diye bir söylem utanç vericidir. Kimse savaştığı, esir düştüğü düşmanı benim cinsel ihtiyacımı giderse diye beklemez. O zaman erkek esirlerin cinsel ihtiyacını da esir eden tarafın kadınları mı giderecek? Bu ne insanlık dışı, yüz kızartıcı bir söylem ya?

Sen tüm kurgulamalarını babası belli olmayan çocuklar üzerine yapıyorsun. E, ne olmuş? Modern devletlerin hepsi de nesep kavramına önem veriyor. Baba çocuğunu kabul etmezse babalık davası açma, nafaka yükümlülüğü koyma, modern hukukta var, isterse ilişki sırasında sarhoş olsun, babalık davasından ve nafaka yükümlülüğünden kurtulamaz yani babalık davası açıldığında.

Modern hukuk dese ki "ben ne bileyim senin çocuğunun babasını, yaparken düşünseydin çocuğu", o zaman haklı olurdun. Modern hukukta böyle bir ilke yok! Açar babalık ve velayet davasını, söke söke de, çatır çatır da alır. Malında da mirasçı olur, nafaka, tazminat, kök söktürürler adama. Feleğini şaşırtır, defterini dürerler. Ama kadın hakları, hukuk varsa... Guguk, yarı laik yarı şeriat hilkat garibesi abuk sabuk bir ucube değilse...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nerede ayriliyoruz? Ben zina kotudur diyorum. Siz demiyor veya demek istemiyorsunuz

inanmadığı için insanların esir alınmasına karşıyız, erkeklerin köle kadınların da cariye olarak kullanılmasına da karşıyız bunun dinde meşrulaştırılmış olması ciddi bir problemdir..

Demirefe'nin dediği gibi cariyelerin cinsel ihtiyaçları düşünülmüş ise, erkek kölelerde sahiplerinin karılarıyla birlikte olarak cinsel ihtiyaçları gideriliyor mu?

cariyelerin pazarlarda para karşılığında alınıp satılması pezevenklik değil mi? sen iletinde cariyeler nikah olmasa da kadınları oluyor diyordun karısını para karşılığı satan gavat/pezevenk değil midir?

cariyeler ile karşılıklı istek olunca ilişkiye girmek sorun değil ama iki insanın girmesi, birlikte yaşaması sorun oluyor.. babasız çocuklar olur diyorsun, cariyeler içinde bu geçerli ama buna karşı çıkamıyorsun...

"cariyelerinize tecavüz edemezsiniz onlarda benim kullarımdır ,nikahlayıp eş almanızın haricinde ilişkiye girmeniz haramdır, her kim bunu yaparsa üzerine azabım büyük olacaktır Allah tecavüz edenleri sevmez, helak edilenlerden olursunuz"

"cariyelerinizi ve kölelerinizi hür bırakın onlarda benim kullarımdır, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur ve bundan sonra kimse kimsenin kölesi ve cariyesi olmayacaktır, her kim ki bu ayetten sonra cariye ve köle edinmeye devam ederse Alemleri yaratan Allah'ın üzerine and olsun ki onları büyük ve sonsuz bir azab bekler"

"Ey Muhammed, de ki köle ve cariye edinen gafillere, alemlerin yaratıcısı Allah köleliği ve cariyeliği yasaklamıştır, her kim onları özgür bırakırsa Allah'ın rahmeti sonsuzdur, her kim onları özgür bırakmazsa, haklarını yiyip, tecavüz ederlerse, herşeyi gören Allah onlar için sonsuz cehennem hazırlamıştır."

böyle benzeri ayetler neden yok..?

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...