Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Günümüzde "babası belli olmayan" diye bir şey yok. DNA testleri ile hemen her şey ortaya rahatlıkla konulabiliyor... Erişkin insanların bedenleri üzerinde de hak iddia edemezsin. Yaptıkları ve sonuçları kendilerini ilgilendirir. Mahalleliye insan taşlatıldığı devirler geçti...

Boşanma diye bir şey var. Çocukların haklarını ve mal paylaşımını da modern hukuk halleder... Artık uyanın 21. yy'dayız...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bazı şeyler vardır ki kötülüğü ilk bakışta anlaşılmaz zamanla yahut baya derince düşününce filan anlaşılabilinir...

işte bu ilk bakışta anlaşılmayan şeylere günah yahut kötü diyen ahlaki kurallar olmuş sanırım...

Sitelerde Paylaş

Günümüzde "babası belli olmayan" diye bir şey yok. DNA testleri ile hemen her şey ortaya rahatlıkla konulabiliyor... Erişkin insanların bedenleri üzerinde de hak iddia edemezsin. Yaptıkları ve sonuçları kendilerini ilgilendirir. Mahalleliye insan taşlatıldığı devirler geçti...

Boşanma diye bir şey var. Çocukların haklarını ve mal paylaşımını da modern hukuk halleder... Artık uyanın 21. yy'dayız...

Herkes her istediğini yapıyor ve herkes kendinden sorumlu bu devirde artık uyanalım bencede :)

Sitelerde Paylaş

Günümüzde "babası belli olmayan" diye bir şey yok.

orası zaten öyle dostum..

ama kendi iddiası üzerinden gitmek istedim ki ileri sürdüğü iddianın pratikte geçerli olmadığının örneğini görsün..

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

LightningStorm :) Direttin kaldın, "zina iyidir deyin" diye... :D

Fakat görüyorsun ki sana bu arzunu yerine getiriverecek kimse yok. Birisi çıksın bunu desin, zina iyidir, süper bir şeydir desin diye çırpınıyorsun ama, yok işte, yaratamayız olmayınca! B)

Vardı bunu savunacaklar, ateist ahlakı yoktur, ateist demek ahlaksız demektir diyenler ama, şu an ortalıkta gözükmüyorlar.

Bak kardeşim, sana anlattım. Şu anki modern hukuka göre bir kadından çocuk sahibi olur da o çocuğu reddedersen, o kadın var ya seni öttürür, düdük olur ötersin! Babalık davasını açar, çocuğun senin olduğunu kanıtlar, tazminat, nafaka, veraset, tüm yükümlülüklerin altına girersin. İlişkiye girdiğimde sarhoştum filan demekle kurtulamazsın.

Eee, biz de şeriatı değil, modern hukuku savunuyoruz. Şeriat yanlış, kötü, eksik, yetersiz, zararlı diyoruz. Bu yüzden modern hukuk var ve kabul ettik, değil mi?

Bu ülkede modern hukukun tam olarak uygulanamayışının nedeni de dincilik, yobazlık, şeriatçılık, tutuculuk, bu gerzeklerin hukuka kadar ellerini uzatmış ve oralarda bile yuvalanmış olmalarıdır. Bu şeriatçı pislikler temizlenmediği sürece modern hukuk olmayacaktır.

Şu yamuk yumuk haliyle bile modern hukuk yine kör topal işliyor. Benim tanıdığım biri gül gibi karısının üstüne bir gül kokladı, kadın var ya bunu bitirdi resmen. O kadından bir çocuğu oldu ve çocuğu reddetmeye kalktığında başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmedi! Kadın bunu var ya öttürdü, dilli düdüğe çevirdi. Malını mülkünü sattı o kadının tazminatını, nafakasını ödemek için. Anlatabildim mi? Senin yamuk yumuk cariyeci, iki, üç, dört... allah ne verdiyse alıncı şeriatınla hiç işimiz olmaz...

Modern hukukmus:)

Zina'nin zararlarindan sadece birisidir nesep davalari. Hadi diyelimki hukuk sistemine biriki madde koyup zina mahsulu cocuklarla ilgili duzenleme yapildi. Yine de zina eden genclerin durumunu ne olucak??

Cocuk yasta dediginiz genclerin nikahsiz olarak cinsel yonden aktif olmasi yobazlik degil de modernlik oluyo dolayisyiyla modern hukuka aykiri olmuyor. Hala cariye diyorsunuz yaaaa :)

Sitelerde Paylaş

Sizin cariyelerle ilgili saplantinizin kokeninde bastirilmis hayvani duygulariniz mi vardir nedir:)))

Yok diyoruz cok sukur cariyelik muessesesi kaldirildi yavas yavas bu sistem yok oldu gitti diyoruz hala anlatamiyoruz.

Sizin durumunuz DINAZOR ETI YEMEK HELAL MI HARAM MI tartismasi yapan isguzarlara benziyor:)))

Sitelerde Paylaş

ben sen miyim ki işkembeden atıyorum... verdiğim linki okumamışsın bile, okusan böyle yazmazdın.. şimdi verdiğim linkte yazıyorsa ne yapacaksın ha? döt gibi kızararacaksın.. bidaha işkembeden sallıyor diye iftira atmamayı öğren..

806 nolu iletide, verdiğim linkten alıntıdır:

Cariye ve statüsü

"Savaş sırasında düşman tarafından esir edilen kız ve kadınlar "cariye" olarak alınır. Hukuk itibariyle ganimet sayıldıklarından İslâm devleti tarafından hizmetçiye ihtiyacı olan gazilere verilirdi. Azat edilmedikleri müddetçe de, ticarî bir eşya gibi alınıp satılırdı. Artık o andan itibaren "cariye" ailenin bir parçası ve bir ferdi olarak kabul edilir, ona göre muamele görürdü. Cariyenin sahibi olan "efendi" onu şahsî hizmetlerinde ve ev işlerinde istihdam edebildiği gibi, isterse, ayrıca bir nikâh kıymaya ihtiyaç duymadan istifade edebilirdi."

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/472/islam-da-cariyelerin-konumu-nedir-birden-fazla-cariye-edinmek-caiz-midir.html

Sen cehaletinle ovunuyor musun anlamadim. Cariyelik muessesesini okuyup anlamadigin her lafindan anlasiliyor. Iyi oku ve arastir. Bir cariye efendisine cocuk verdikten sonra efendisi omur boyu o cariyeyi baskasina satamiyor! Sen iskembeden sallamaya devam :)

Sitelerde Paylaş

orası zaten öyle dostum..

ama kendi iddiası üzerinden gitmek istedim ki ileri sürdüğü iddianın pratikte geçerli olmadığının örneğini görsün..

Hicbir DNA testi %100 kesin bilgi vermez. Bu konuda icinizden bir tane bile doktor veya biyolog ciksin aksini iddia etsin forumu terkederim.

Ayrica siz cinsel iliskiye gireceginiz herkesle once DNA testi yaptirip oyle mi iliskiye giriyorsunuz?

Ya cinsel iliskiye gireceginiz kisi sizin (bilmeden) kendi oz anneniz veya babaniz ise? Bundan nasil emin olacaksiniz? DNA testi yaptirarak mi?

Komik olmayin yahu.

Sitelerde Paylaş

Sizin cariyelerle ilgili saplantinizin kokeninde bastirilmis hayvani duygulariniz mi vardir nedir:)))

Yok diyoruz cok sukur cariyelik muessesesi kaldirildi yavas yavas bu sistem yok oldu gitti diyoruz hala anlatamiyoruz.

Sizin durumunuz DINAZOR ETI YEMEK HELAL MI HARAM MI tartismasi yapan isguzarlara benziyor:)))

bizim değilde sizin ashabın duyguları ve bunların Kuran a yansıması yüzünden bu konuları tartışıyoruz.. cariyelik kaldırıldı diyosun ama teşvik eden ayetler var fakat yasaklayan birtane ayet yok.. nasıl kaldırıldı anlatsana.. ? ama cevap veremediğin için dinazor eti felan filan salla gitsin.. linki gözüne soktum iftira atıyorsun işkembeden salladın diyodun.. ne oldu kestin sesini şimdi..

zina kötüdür diyosun ama cariyelik adı altında zinanın kralı var.. yani kötü dediğin şey savunduğunun içinde ama anlamıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Hicbir DNA testi %100 kesin bilgi vermez. Bu konuda icinizden bir tane bile doktor veya biyolog ciksin aksini iddia etsin forumu terkederim.

Ayrica siz cinsel iliskiye gireceginiz herkesle once DNA testi yaptirip oyle mi iliskiye giriyorsunuz?

Ya cinsel iliskiye gireceginiz kisi sizin (bilmeden) kendi oz anneniz veya babaniz ise? Bundan nasil emin olacaksiniz? DNA testi yaptirarak mi?

Komik olmayin yahu.

sana diyorum ki japonya, avrupa , amerika hepsi zina yapıyor.. orda millet kendi annesiyle mi kızıyla mi ilişkiye giriyor ?

Sitelerde Paylaş

Linki gozume sokmusmus:) Once kendin okusaymissin ogrenecekmissin. Ama nerdeeeee:)))))

Cariye efendisine cocuk verdikten sonra OMUR BOYU EFENDISININ MALI OLARAK kaliyor. Yani kimseye satilamiyor artik. Anladin mi???? Bundan daha keskin bir bag mi olur? Nikahtan bile keskin bir bag kurulmus oluyor. Sen hala zina ile kiyaslayabilecek kadar cehaletinle ovunuyorsun. Biraz aklinizi kullanin lutfen!

Sitelerde Paylaş

Sen cehaletinle ovunuyor musun anlamadim. Cariyelik muessesesini okuyup anlamadigin her lafindan anlasiliyor. Iyi oku ve arastir. Bir cariye efendisine cocuk verdikten sonra efendisi omur boyu o cariyeyi baskasina satamiyor! Sen iskembeden sallamaya devam :)

ulan hala kıvırıyorsun ya ticari eşya gibi satılır diyo daha ne yazsın bunuda savunuyorsun be..

bak sana kendi dilinden görsel bir hikaye yazayım başka türlü anlamayacaksın.. bir kadın cariye edilsin, efendisiyle bir ay beraber olsun ve ilişkiye girsin(olacakya 25. gün hamile kaldı) bir ayın sonunda satılsın başkası alsın sonra o efendisi kadını gebe olduğunu bilmez ve düzer zaten kadında bilmez:) ee ne olacak bu kadının ilerde karnı şişince..

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana diyorum ki japonya, avrupa , amerika hepsi zina yapıyor.. orda millet kendi annesiyle mi kızıyla mi ilişkiye giriyor ?

sen hayatinda kac kere gittin bu dedigin memleketlere? ben yasiyorum adamlarin icinde. bol keseden salliyorsun ama etrafimda gercekten olan olaylari gozlemliyorum. insanlar burada (amerikada) anneleriyle babalariyla once yanlislikla cinsel iliskiye girdiklerini farkedip daha sonra aman nasolsa biz birbirimizi anne-ogul ilisikisi icinde tanimadik hicbirzaman deyip iliskilerine devam ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Linki gozume sokmusmus:) Once kendin okusaymissin ogrenecekmissin. Ama nerdeeeee:)))))

Cariye efendisine cocuk verdikten sonra OMUR BOYU EFENDISININ MALI OLARAK kaliyor. Yani kimseye satilamiyor artik. Anladin mi???? Bundan daha keskin bir bag mi olur? Nikahtan bile keskin bir bag kurulmus oluyor. Sen hala zina ile kiyaslayabilecek kadar cehaletinle ovunuyorsun. Biraz aklinizi kullanin lutfen!

cariye çocuk verirse dediğin gibi. ama çocuk vermezse istediğin gibi düzüp sonra da satarsın bu pezevenklik değil mi..

Sitelerde Paylaş

cariye çocuk verirse dediğin gibi. ama çocuk vermezse istediğin gibi düzüp sonra da satarsın bu pezevenklik değil mi..

sen sevgilinle birlikte oluyorsun sonra sevgilin seni baska bir erkekle (daha zengin bir erkekle) aldatiyor ve daha henuz cocugunuz olmamis sen de ne halin varsa gor defol git diyorsun sevgiline. bu pezevenklik olmadigi gibi cariyeni satman da pezevenklik olmamali

Sitelerde Paylaş

sen sevgilinle birlikte oluyorsun sonra sevgilin seni baska bir erkekle (daha zengin bir erkekle) aldatiyor ve daha henuz cocugunuz olmamis sen de ne halin varsa gor defol git diyorsun sevgiline. bu pezevenklik olmadigi gibi cariyeni satman da pezevenklik olmamali

sevgili aldatırsa bu şerefsizliktir ihanettir..

sen sevgilininle bir müddet beraber olup sonra onu para karşılığı ticari bir eşya gibi satarmısın yani?

Sitelerde Paylaş

Cariyelik varken de {IYI OKU ve ARASTIR} cariyesiyle iliskiye giren kisi o cariyeyi omur boyu baskasina satamiyor. Bu durumda senin cok heves ettgin o gavatlik/pezevenklik muessesesi cariyelik yuzunden olusmuyor. Gavatlar ve pezevenkler niye mi var? Cunku kadini cinsel bir obje gibi goren materyalist dinsiz imansiz insanlar yuzunden var. Kadini cinsel ihtiyaclarin karsilandigi bir meta gibi goren anlayisa sahip insanlar yuzunden var. Cariyeligin yasaklanmasi hikmete uygun olsaydi yasaklanirdi. Yasaklanmamis mutlaka bir hikmeti vardir. Kaldiki konumuz ZINA. Istedigin kadar dansozluk yap ZINA iyidir sebebi de sudur diyemedikten sonra bosa kurek salliyorsun bu baslikta....

Cariyesiyle ilişkiye giren kişi cariyesini satamaz diyordun.

Şimdi de çocuk doğurursa satılamaz diyorsun.

Zaten aksini iddia eden yok.

Biz ilişkiye girip de hamile kalmayan cariyelerin satılabileceğini söylüyoruz.

Yani cariyeyi alacaksın sonra kullanıp sıkıldığında satabileceksin.

Sizin dininizde böyle büyük bir rezalet hem de Allahınız, peygamberiniz ve kitabınız tarafından meşru ve kurumsal bir nitelik kazanmışsa o zaman bunu suratınıza çarpmamak bizim için zuldür.

O zamanın şartları deme. Bunu biz de çok iyi biliyoruz. Yani kölelik Hititlerde de, Eski Mısırda da, Romada da vardı.

Ama mesele şu: siz bu ayetleri çağdışı ve rezalet olarak niteleyemiyorsunuz. Peygamberinizin aldığı cariyeleri "onlar öksüz, yetim, duldu; o almasa ortada kalacaktı" diye aklamaya çalışıyorsunuz.

Ve daha da vahimi hala bunları Allahın değişmez ayetleri olarak görüyor ve bir hata olamayacağını iddia ediyorsunuz.

Sonra da birden yasaklayamazdı Allah diyerek resmen allahınıza da dolaylı olarak küfrediyorsunuz.

Koskoca Allah köleliği yasaklayamıyor, ama köleliğin ve cariyeliğin şartnamesini yazmasını çok iyi biliyor.

Tüm bunlardan sonra da utanmadan evlenmeden ilişkiye girenleri yadırgıyorsunuz.

Cariyelik kitabınız da olmasaydı söylemeye hakkınız bir nebze olabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Mesele dinlerden kurtulan ve aydınlanma yüzyılını yaşayan insanların cariyelik ve köleliği yenme ve ortadan kaldırma meselesi değildir. Bunu neden İslamın yapmadığı meselesidir. Hak dinse, bu sistemi kökünden ve çok çabuk kaldıracağına, bir de üstelik legalleştirmiş. Hatta iki köleyi azad eden karısına Muhammed'in çok kızdığı da sahih rivayetlerde var... Efendisini öldürüp kaçan kölelerin şeriata dayanarak idam edildiği de sahih rivayetlerde var... Siz olsanız sizi köle gibi kullanan insafsız bir insandan kurtulmak için elinizden geleni yapmayıp oturur musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...