Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Bu dediğini ispatlayan bir ayet getir. Sadece inanmamak..

Yani şöle bir ateist düşünün inanmıyor kimsenin inancına karışmıyor, saygı duyuyor ve kendi halinde düzgün bir hayat yaşıyor. Bu kişiyi de Allah yakar diyorsanız bana Kuran'dan delil getireceksiniz?

difficulty bekliyorum... Es geçme..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani şöle bir ateist düşünün inanmıyor kimsenin inancına karışmıyor, saygı duyuyor ve kendi halinde düzgün bir hayat yaşıyor. Bu kişiyi de Allah yakar diyorsanız bana Kuran'dan delil getireceksiniz?

Vaay ilk kez müslüman oldugunu belirten birinde büyük söylem değişikliği...

Yani bir ateisti Allah yakmaz diyorsun?

O zaman müslümanları niye yakıyor be mübarek? :lol:

Ayet bulmaya gerek kalmadı sanırım amaa... sizde ateistlere karışmayacagınızı garantileyebilcekmisiniz?

Ben yinede bunu yapacagını belli eden ayetleri bulup getirmeye çalışacagım.

Çünkü size güvenmiyorum sizin bugün egilmeniz yarın ayağa kalkmayacagınız anlamına gelmiyor çok iki yüzlülüğünüzü gördüm güvenmemem için çok sebeb yarattınız.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Günümüzde zaten evlilik kurumunun hiçbir anlamı kalmadı. İnsanlar yavaş yavaş seven iki kişinin arasına 3. Birinin (devletin) girmesinin ne derece saçma olduğunu anlıyorlar. Sadece bir prosedür bir imza başka birşey değil. İsteyen istediğiyle birlikte olur canı sıkılınca da ayrılır çeker gider. Yok neden ayrıldınız, yok sorununuz neydi bilmem ne diye hesap soracak birinin olmasını istemem ben şahsen.

Sitelerde Paylaş

Atatürk bile, Lâtife Hanım'la Şeriat hukukuna göre, bugünkü deyimle imam nikahıyla evlenmişti. Ki o tarihte Mecelle-i Ahkâm-ı Adliye yürürlükteydi.

Eee bunun ne ilgisi var. Sana göre o doğru zaten onu sormadık sana. Yanlış dediğine neye göre yanlış diyorsun onu soruyoruz.

Yani yanlış demekteki amacın çocuğa iyi bakılıp bakılmaması mı, adamın çocuğunun babasının belli olup olmaması mı, eşine iyi bakmaması mı? yoksa araya allahı sokmaması mı?

Çünkü diğerlerini yapıp yapmaması farketmiyor gördüğün üzere araya allahı sokmadıkça. Yani senin tek derdin kişinin bunları yapması değil araya allahı sokup sokmaması?

Yok öyle değise imam nikahı ile evlenmemenin ama çocuğuna bakmanın, eşine bakmanın vs . neresi yanlış onu sorduk? ona cevap ver?

Sitelerde Paylaş

mümtehine 6-7-8: Allah'in sizinle, dusmanlik gosterdiginiz kimseler arasinda bir sevgi yaratmasi umulur; Allah Kadir'dir, Allah bagislayandir, aciyandir.

Allah, sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah, âdil davrananları sever.

Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

difficulty oku...

Sitelerde Paylaş

HAC suresi (8-9) İnsanlardan öylesi de vardır ki, bir ilmi, bir yol göstericisi, aydınlatıcı bir kitabı olmadığı hâlde kibirlenerek insanları Allah’ın yolundan saptırmak için, Allah hakkında tartışmaya kalkar. Ona dünyada bir rezillik vardır. Ona kıyamet gününde de yangın azabını tattıracağız.

Sitelerde Paylaş

Sadece meraktan soruyorum.Simdi dediginiz gibi alkol almayan, adam oldurmeyen, zina yapmayan bir adam var, kumarda oynamiyor.Bu adam Allah'in varligina inanmiyor yane Muhammed yalancidir diyor.Bu adamin sonu ne olacak?

Siz aciklayin ayetlerle.Cunku ben adim gibi eminim sadece Allah'a iman etmemek sonsuz iskence cekmek demektir.

Sitelerde Paylaş

İftiradan cehenneme girer.

Muhammede yalanci demeyen ateist var mi su dunyada?Adama yalanci demesen ateist olmazsin, Muhammed hem Allah'in kulu ve elcisi hem ben oyle olduguna inanmiyorum diyen birisi olabilir mi?

Yani ne kadar iyi olursan ol ateistsen sonun sonsuz iskence?

Sasirtmistiniz beni.Yeni model muslumanlar baya humanist diyecektim nerdeyse.:D

Sitelerde Paylaş

Müslümanlikta iki kisinin nikahlanmasinda ücüncü kisiye ve kisilere gerek yoktur.Sonradan milleti soymak icin uydurulmustur.

Müslümanlar dogru dürüst dininizi bilmiyorsunuz...Insan biraz arastirir yahu.

Inancli iki insan kendileri nikahlanabilirler...Arap ülkelerinde olan fuhusun ve zinanin neden cok fazla oldugunu anlayabildiniz mi?

Sizler bir ömürsünüz. :lol:

Sitelerde Paylaş

birde muta nikahı var, özellikle harp zamanlarında, uzun zaman kadınlardan uzak kalan askerler için muta nikahına izin verilmiş, Hayber savaşına kadar mübah olan bu mu­ vakkat nikah Peygamberin sünnetiyle yasaklanıp haram kılınmıştır. Muta nikahı ücret karşılığında belli bir vakit için kadınla evlenmektir. Muta'nın en az müddeti bir cinsel ilişki geçecek zaman parçasıdır. Bu nikahta muhammedin uydurmasıdır elbette. Muta nikahı , 1tek gecelik bile olabilr1 haftalık, 15 günlük vs. Nikah sona erdikten sonra kadın 2. Bir nikah yapabiliyor, ilk nikahtan sonra hamile kaldı farkında olamadı 2. Nikahta 3 gün sürdü, çocuk ne olacak veledi zina haliyle (muhammedin uydurduğu bir evlik yöntemi savaş bitince göya kaldırmış. Halen müslim ülkelerde uygulanmakta, bu bir zina çeşidi fakat muhammet resmileştirmiş,) kadında çocuğun 2. Adamdan olduğunu iddia edecek adamda nikah bitti aşk bitti bana ne dedi, allahda ona kaderini baştan yazmış olduğu ruhunu vercrek çocuk doğdu,gel işin içinden çık. Ama siz gene bir kolaylık bulur sıyrılırsınız. Artık akılların uçkurdan çıkması gerekiyor, LightningStorm, hep saçmalıkkar dizisin yoksa sen muta nikahından mı oldun..¿

Sitelerde Paylaş

Evrimden haberi yoktu Adem-Havva sacmaliyordu diyecem,

"Sana bilimadamlarından itiraflar ulaşmadı mı? Niye körükörüne evrime inandın" diye sorduklarında ne cevap vereceksin?

evrimci paleontolog Mark Czarnecki :

Teoriyi (evrimi) ispatlamanın önündeki büyük bir engel, her zaman için fosil kayıtları olmuştur... Bu kayıtlar hiçbir zaman için Darwin'in varsaydığı ara formların izlerini ortaya koymamıştır. Türler aniden oluşurlar ve yine aniden yok olurlar. Ve bu beklenmedik durum, türlerin yaratıldığını savunan argümana destek sağlamıştır.

Prof. Derek Ager:

Öğrenci iken öğrendiğim bütün evrim hikayelerinin bugün doğru olmadıklarının anlaşılması oldukça önemli.

Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):

Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...