Jump to content

Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

Recommended Posts

Suclar saymakla bitmez ama biriki örnek verebilirim...

1) Dogacak cocugun sıcak bir aile ortamında büyümesine mani olmuş ve bunun vebalinin altına girmiş olacaksın. Hiç kimse senin kısa süreli zevkin için bir ömür boyu anne veya babasını tanımadan yaşamayı kabul etmez. Bu kimse senin çocuğun dahi olsa senden bunun hesabını sorar. Sen olsan sormaz mıydın?

2) Diyelimki doğan çocuğun umrunda bile değil anne veya babasını tanımak. Bu durumda doğacak torunlarının sakat doğması ihtimalini göze almak durumundasın. Hiç kimse senin kısa süreli zevkin için bir ömür boyu sakat kalmayı kabul etmez. Bu kimse senin torunun bile olsa senden bunun hesabını sorar. Sen olsan sormaz mıydın?

çocuk yapılacağı konusunda birşey belirtmedim. ben sadece salt ilişkilerden bahsettim. mesela birbirini sevip de nikahsız bir şekilde korunarak sevişen iki kişinin kime, ne zararı var? aynı soru ensest ilişki için de geçerlidir.

Dalacam şimdi sanada... :angry:

Adam alakasız konu açıyor sende kabul ediyorsun.

Amacın ne arkadaşım senin?

Olayın ensestle ne akalası varki?

olayın ensestle alakasını anlayamadıysan ilk mesajı oku, anlarsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 903
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Basligi acan arkadasi ne kadar davet etmissem kuran ayetlerinin elstirildikleri basliklara yazmaya cesaret edemedi...

Kendisine bu basligi actigi icin tesekkürler ediyorum. :)

Basliyoruz...

NİSA

23 - Size şunları nikahlamak haram kılındı: Anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek ve kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kızkardeşleriniz ve karılarınızın anneleri, ve kendileri ile zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan olan ve evlerinizde bulunan üvey kızlarınız.

Eğer üvey kızlarınızın anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur.

Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir.

Annesi ile zifafa girmemis üvey evlat ile babasi arasinda gecen konusmalar.

-Gel kizim yanima sana anlatacaklarim var.

-Peki babacigim.

-Gel otur kucagima.

-Ne oldu babacigim neden bana öyle bakiyorsun?

-Artik bana baba demesen iyi olur.

-Neden babacigim sen annemle evlenmedin mi?

-Evlendim ama annen pek hosuma gitmedi sen benim aklimi basimdan aldin.

-O da ne demek baba?Sen benim annemle evlendiginde, annem senin bizlerin babasi olacagini bakip büyütecegini söyledi.

-Hayir, annenle birlikte hasna fisna yapmadigimdan yüce allah seninle hasna fisna yapmama razidir memnun olup keyif almaktadir.Yoksa sen müslüman degil misin, allahtan korkmuyor musun?

-Müslümanim baba allahtan da cok korkarim.

-Gel o zaman ben sana yatak odasinada Nisa 23. ayeti göstereyim yavrucugum. Yüce allahin söylediklerini yerine getirmezsen iyi bir müslüman olamazsin.

-Peki baba.

Sitelerde Paylaş

Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir.

Vay düzenbazlar vay...Sizi gidi sapiklar vay.

Cahiliyyet devrinin belirlenmis bir zamani tarihi saati var mi?Yok...

Oglunun esine sark sarkabildigin kadar, toplu fuhus yap yapabildigin kadar degil mi?

Eee ondan sonra cahiliyet devrinde gecen gecmistir.Ac ellerini havaya "tövbe yarabbi ham saralop"

Puuuu sizin inandiginiz zihniyetede allahinizada...

Bu nasil bir tanridir ki kafasi sapik iliskilerden baska bir seye calismiyor ve kadinlari pazarlamakla ugrasiyor?

Heee ne bicim tanriniz var müslümanlar?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

100 - Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kişinin iman etmesi mümkün değildir. Akıllarını kullanmayanlar üzerine Allah bir uğursuzluk yükler.

---------------------------------------------------

NİSA

89 - Onlar, küfür işledikleri gibi, sizin de küfür işleyip kendileriyle bir olmanızı arzu ettiler.

Onun için, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin.

Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün; Onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinmeyin.

---------------------------------------------------------

BAKARA

191 - Onları nerede yakalarsanız öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın. O fitne, öldürmeden daha şiddetlidir. Yalnız Mescid-i Haram yanında onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Fakat sizi öldürmeye kalkışırlarsa, hemen onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

--------------------------------------------

NİSA

91 - Diğer birtakım kimseleri de bulacaksınız ki; hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak isterler. Fitne için her davet olunuşlarında onun içine başaşağı dalarlar. Eğer bunlar sizden çekinmezlerse, kendilerini bulduğunuz yerde yakalayın ve öldürün. İşte bunlar aleyhinde size açık bir ferman verdik.

---------------------------------------------

Nisa Suresi:

88. Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına (küfre) döndürmüştür. Allah’ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.

89. Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

---------------------------------------

4:89. Sizin de kendileri gibi inkar etmenizi istediler ki onlarla bir olasınız. ALLAH yolunda harekete geçinceye kadar onlardan kimseyi dost edinmeyin. Size karşı dönerlerse onları yakalayın, onları bulduğunuz yerde öldürün. Onları ne dost ne de yardımcı edinmeyin;

4:90. "Ancak aranızda anlaşma bulunan bir topluluğa katılan, yahut sizinle veya kendi halkıyla savaşmaktan dolayı göğüslerinde sıkıntı duyarak size gelenler hariç... ALLAH dileseydi onları başınıza musallat eder ve onlar da sizinle savaşırdı. Sizi yalnız bırakır, sizinle savaşmaz ve size barış önerirlerse ALLAH sizin onlara saldırmanıza izin vermez."

4:91. "Hem sizinle hem kendi toplumlarıyla güven içinde durmak isteyen bir başka grup bulacaksın. Ne zaman kargaşalığa çağrılsalar içine dalarlar. Sizi yalnız bırakmaz, barış yapmak istemez ve ellerini sizden çekmezlerse karşılaştığınız yerde onları öldürebilirsiniz. Böylelerine karşı size apaçık yetki verdik."

-----------------------------------------

TEKVİR 81/29. Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe sizler bir şey dileyemezsiniz.*

-------------------------------------

TEVEBE:

5 - Şu haram aylar bir çıktı mı artık o müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

(hoş burda ateistlerden değil müşriklerden söz etmiş ama ona ne madem kendisine inanılmasını istiyor madem senin söylediğin gibi kendisine karışılmadıgı sürece diğerlerinin neye inandıgı önemli değil insanları azmetiren ayetlerinden sonra yakmayacagını nasıl söyleyebilyorsun? ben neden güveneyim)

Ben buralardayım.

Buyur cübbeli..

Mutlaka daha vardır ama ben şuan bu kadarını bulabildim.

Sana son bir söz daha.

Senin şu yukardaki yazdıgın yazıyı müslümanlar görmesin ateistleri Allahın yakmayacagını söyledikten sonra seni yaşatmazlar linç ederler.

Bir ateisti allah yakmayacaksa bir müslümanı neden yakıyor demezlermi adama? :lol:

Yani tabi sizin inancınıza göre..

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah Teâlâ «Evlerinizde bulunan üvey kızlarınız size haram kılındı.» buyuruyor. İmâmların tamâmı kişinin ister evinde olsun, isterse olmasın, üvey kızların haram olduğunu söylemişlerdir. Onlar derler ki: Bu hitâb çoğunluğa hamledilmelidir. Ve mefhûm-i muhalifi yoktur. Nitekim şu âyet-i kerîme'de de durum böyledir: «İffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın.» (Nûr, 33)

Buhârî ve Müslim'de rivayet edildiğine göre; Ümmü Habîbe şöyle demiştir : Ey Allah'ın Rasûlü, kızkardeşimi, Ebu Süfyân'ın kızını nikâhla —Müslim'in lafzına göre, kızkardeşim Azze Bint Ebu Süfyân^— Rasûlullah (s.a.); bunu ister misin? diye sordu. O : Evet, benden başka zevcelerin olacağını biliyorum. Benimle hayırda ortak olmasını istediklerimin en sevimlisi kızkardeşimdir, dedi. Rasûlullah (s.a.) : Bu bana helâl değildir, buyurdular. Ümmü Habîbe: Bizim işittiğimize göre; Ebu Seleme'nin kızım nikahlamak istiyormuşsunuz, dedi. Rasûlullah (s.a.) : Ümmü Seleme'nin kızını mı? diye sorunca Ümmü Habîbe evet, dedi. Bunun üzerine efendimiz: Şayet o evimde üvey kızım olmasaydı bana helâl olmazdı. Muhakkak ki, o süt kardeşimin kızıdır. Beni ve Ebu Seleme'yi Süveybe emzirmiştir. Bana kızlarınızı ve kızkar-deşlerinizi arzetmeyiniz, buyurdu.. Buhârî'nin rivayetinde ise : Ümmü Seleme ile evlenmemiş olsaydım, o bana helâl olmazdı, kısmı vardır.

Rasûlullah (s.a.) harâmlık ilgisini sadece Ümmü Seleme ile evlenmesine bağlamış ve bunun için haram olduğu hükmünü vermiştir. Dört imâmın fukahâ-i Seb'a'nın ve halef, selef âlimlerinin cumhûr'u bu görüştedir.

Sitelerde Paylaş

çocuk yapılacağı konusunda birşey belirtmedim. ben sadece salt ilişkilerden bahsettim. mesela birbirini sevip de nikahsız bir şekilde korunarak sevişen iki kişinin kime, ne zararı var? aynı soru ensest ilişki için de geçerlidir.

olayın ensestle alakasını anlayamadıysan ilk mesajı oku, anlarsın.

korunma denen şey ve prezervatif denen şey oldugu sürece ensestle alakası yoktur.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tevbe 4 ü yazsaydın sorun çözülecekti. Niye bilinçli olarak 4. ayeti koymuyorsun?

Gerçeğin üzerini niye örtüyorsun?

Müşriklerden ahd aldığınız kimselerden, sonradan sizden bir şey eksiltmeyenler ve size karşı birisiyle (hiç kimseyle) yardımlaşmayanlar müstesna. O taktirde onlara, onların müddetine kadar ahdlerini tamamlayın. Muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.

5 - Şu haram aylar bir çıktı mı artık o müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

Eyvahcübbeli astigin Nur 33. ayette müslümanlarin pezevenlik yaptiklarini vurgular.

Hayret yahu nasil oluyorda göremiyorsunuz anlamiyorum...

Istersen ben iyice acarim. :lol:

Sitelerde Paylaş

Aç tavuk, ambarda... atasözünü bilirsin..

Karsilikli öm ile özür diledik baristik ama iletilere verecek yanit bulamadigin zaman ayni cizgiye gelmemelisin yoksa bende sertlesirim.

Sitelerde Paylaş

Tevbe 4 ü yazsaydın sorun çözülecekti. Niye bilinçli olarak 4. ayeti koymuyorsun?

Gerçeğin üzerini niye örtüyorsun?

Müşriklerden ahd aldığınız kimselerden, sonradan sizden bir şey eksiltmeyenler ve size karşı birisiyle (hiç kimseyle) yardımlaşmayanlar müstesna. O taktirde onlara, onların müddetine kadar ahdlerini tamamlayın. Muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.

Birincisi bilinçli olarak birşey yapacak değilim kendimi kandırmaya niyetim yok Kuran Allah yapısıda ben mi inkar ediyorum?

Sitede yerlerini hatrladıgım satırları kopyaladım hepsi bu.

İkincisi size zarar vermedikten sonra size ne müşriklerden?

Hani diyordunya ateistleri yakmaz Allah kimseyle uğraşmadıktan sonra...

Sitelerde Paylaş

Eyvahcübbeli astigin Nur 33. ayette müslümanlarin pezevenlik yaptiklarini vurgular.

Hayret yahu nasil oluyorda göremiyorsunuz anlamiyorum...

Istersen ben iyice acarim. :lol:

Ayet bu olayı yapmasınlar diye iniyor. Yani yasaklıyor. Bunlar cahiliyye dönemi bedevilerine inen ayetler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...