Jump to content
IFeelGood

Kemalizm Dini

Recommended Posts

Önce Tayyip'in yavaş yavaş palazlanmaya başladığı dönemde ettiği büyük yemini hatırlayalım:

"Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, Allah'ım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

Bu ve benzeri bir yığın sözü var, hepsini duymuş ve okumuşsunuzdur. Atatürk dincilerin en büyük düşmanıdır, bu da yeni bir şey değildir ve herkesçe malumdur.

AKP gerçekten dindar, dinci ve bunlar dışında dinden nemalananların bir araya geldiği bir resmi çetedir. Çok iyi çalıştıklarını, her yolu sonuna kadar kullanmaktan çekinmediklerini, iktidara sahip olduktan sonra da büyük bir saldırıya geçtiklerini de biliyorsunuz.

Bu sırada yanlarına ilk aldıkları kitle, her zaman her iktidarın beslemesi olan, kırıntıları toplamak için sıraya geçen ve iktidarın her isteğini koşa koşa yerine getiren kraldan çok kralcı liberaller oldu. Bu kitle hazır ve nazır emir bekler, yeter ki kırıntıları eksik olmasın. Satılıktırlar, fiyatlarının da öyle pek kayda değer olduğunu sanmıyorum.

Onlara Kürtçüler eşlik etti, hükumetin açılım saçılım politikalarını süsleyip halka duyurdu,yetmedi; PKK'yı, ezilenlerin bağımsızlık mücadelesinin gerillalarından oluşanulu bir örgüt gibi savunmaya başladı ve Apo adlı korkunç sapkını daha ulu birlider ilan etti. Bunları yaparken kullandıkları dil "Kahrolsun Kemalizm, ezilenlere özgürlük!" tadında bir dildi.

Ezilenler de teröristler ve destekçileri, onlardan başka şeriatçılar ve sair... Bu arada da Atatürk diktatör, faşist, ırkçı, gerici falan oldu, onu seven ve savunanlar dadaha beter..

Şeriatçılara din özgürlüğü(!) istemek ve PKK'yla birlikte sapkın liderini savunup övmek ilericilik, aydınlık ve demokratlık, Atatürk'ü sevmek ve savunmak ise gericilik, yobazlık, dindarlık, faşistlik ve hatta ırkçılık. Bu sırada Said Nursi gibi bir deliyi nur yüzlü bir özgürlükçü gibi pompalayıp Atatürk'le kıyaslamaları ve Atatürk'ü gerici diktatör ilan etmeleri ise ayrı bir lezzet tabii…

Bütün bunları aynı başlık altında toplamak tastamam dincinin işidir, o başlık da "Kemalizm Dini"dir. Kendi dinciliklerini unutup bu yeni dine bağlı olmadığınızı, hatta böyle bir din bulunmadığını, Atatürk'e bir puta tapar gibi tapmadığınızı vs. anlatmaya koyulur, bir süre sonra da onların saldırı ve ithamları altında bir tür savunmaya geçersiniz. Bu hep böyle olmuştur.

Bu ülke hiçbir zaman bu kadar çamura batmadı. Kalitesizliğin, avamlığın, külhanbeyliliğin, küfürün, zorbalığın ve şiddetin bu denli hüküm sürdüğü bir başka dönem olmadı.

İmamlar ülkenin başında, yanlarına aldıkları omurgasız ve aslında tümüyle ahlaksız liberaltayfa ile bir kısım komünist, bir de çok itibarlı özgürlükçü Kürtçülerle birlikte sabah akşam Atatürk'e ve Atatürkçü'ye saydırıyor.

Bunlar geçicidir. Bir doyum noktası vardır ve kısa süre sonra o noktaya doğru gidecektir ülke. Bu halk Atatürk'ün istediği gibi eğitilememiş, dinle uyutulmuştur. Atatürk ki cumhuriyetin daha ilk yıllarında liselere evrim teorisini anlatmış, İslam batağının nemenem bir şey olduğunu açıkça haykırmıştır. Bilime inanmış ve güvenmiş, bilimle bizzat ilgilenmiş bir bilim meraklısı olmanın dışında "Her işi bilimcilere danışınız" diyen tek liderdir.

Ahlaki çöküntüye çoktan uğramış olan liberaller, kendinden menkul terörist savunucuları, ırkçılar, bölücüler, gerici yobazlar ve onların iktidarı, Atatürk gerçeğini asla gölgeleyemeyecektir. Onlar, şeriatçıların yarattığı Kemalizm diniyle dövüşedursun…

Atatürk meselesi, son yılların moda deyimiyle turnusol kağıdı gibidir...

Benim için çok değerli birinin dediği gibi, Atatürk "can"dır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Laik kesimlerin ülkeyi iyi yönetememesi ve uluslararası gericileşme akımının da etkisiyle başımıza çöreklenen bu iktidar da bir gün gidecek. Ama sandığımız ya da umduğumuzdan biraz uzun bir süre sonra.

Atatürkçü kadrolar net bir iktidar alternatifi oluşturuncaya kadar beklemek kaderimizde görünüyor.

Üzülmeyin, mahzun olmayın: Cumhuriyet bunu başaracak güç ve özgüvene sahiptir.

Birtakım devlet kadrolarının gericilerin eline geçmesi sizi kaygılandırmasın. Buna benzer bir süreç 1950-60 arası Demokrat Parti devrinde yaşandı. Devrin genelkurmay başkanı demokrat bakanlara palto giydiriyordu.

Bunları temizlemenin çok zor olacağını sanmayın. Bu bir rüzgardır; esip savurunca önünde hiçbir şey duramaz.

Yeter ki siz sağlam durun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alıntının kaynağını yazmamışsın.

Gerçi senin tarzına da benzemiyor değil.

Tabii ki kendim yazdım Diriliş. Alıntıya benziyor mu?..

Alıntı yapsam kaynak belirtirim.

Aslında uzun süredir yazmak istiyorum bu alçakları ama elim değmiyor bir türlü, bugünlerde çok yoğunum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Laik kesimlerin ülkeyi iyi yönetememesi ve uluslararası gericileşme akımının da etkisiyle başımıza çöreklenen bu iktidar da bir gün gidecek. Ama sandığımız ya da umduğumuzdan biraz uzun bir süre sonra.

Atatürkçü kadrolar net bir iktidar alternatifi oluşturuncaya kadar beklemek kaderimizde görünüyor.

Üzülmeyin, mahzun olmayın: Cumhuriyet bunu başaracak güç ve özgüvene sahiptir.

Birtakım devlet kadrolarının gericilerin eline geçmesi sizi kaygılandırmasın. Buna benzer bir süreç 1950-60 arası Demokrat Parti devrinde yaşandı. Devrin genelkurmay başkanı demokrat bakanlara palto giydiriyordu.

Bunları temizlemenin çok zor olacağını sanmayın. Bu bir rüzgardır; esip savurunca önünde hiçbir şey duramaz.

Yeter ki siz sağlam durun.

Kesinlikle katılıyorum.

Ben esas bu hükumet beslemesi çapulcuların o vakit ne yapacağını merak ediyorum.

Onlar utanmaz, hiç yüzleri kızarmaz ama ben yine de görmek istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neredeymiş bu Atatürkçü kadrolar?

Rüya görüyorsunuz siz.

Türk milleti Atatürk'ü asla anlamamış, haketmemiştir ve asla da anlamayacaktır.

Atatürk'ü bu milletin aydınlarına bile anlatamazsınız.

Bunu yapmaya kalktığınız anda, aydın geçinen bir takım körler sizi "puta tapıcılıkla" yaftalamak için yarışırlar.

Bu ülkenin solcusu da sağcıdır, ateisti de müslümandır, aydını da en aymazından cahildir.

Artık anladım ki soyaçekimimiz bizi İslam'a doğru sürüklüyor ve bu akını durdurmak neredeyse olanaksızdır.

Hepinize geçmiş olsun.

Ilımlı İslam cumhuriyetiniz hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tabii ki kendim yazdım Diriliş. Alıntıya benziyor mu?..

Alıntı yapsam kaynak belirtirim.

Aslında uzun süredir yazmak istiyorum bu alçakları ama elim değmiyor bir türlü, bugünlerde çok yoğunum.

Demek sen yazdın.

Seni putçu seni :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

I Feel Good, eline saglik. Bir an kendimden suphe etmeye baslamistim, bende bir yanlislik mi var diye. Teroru kinarsin adin irkci olur, Ataturk'u savunursun adin ona tapiyor olur. Neyse ki hala memleketini seven insanlar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neredeymiş bu Atatürkçü kadrolar?

Rüya görüyorsunuz siz.

Türk milleti Atatürk'ü asla anlamamış, haketmemiştir ve asla da anlamayacaktır.

Atatürk'ü bu milletin aydınlarına bile anlatamazsınız.

Bunu yapmaya kalktığınız anda, aydın geçinen bir takım körler sizi "puta tapıcılıkla" yaftalamak için yarışırlar.

Bu ülkenin solcusu da sağcıdır, ateisti de müslümandır, aydını da en aymazından cahildir.

Artık anladım ki soyaçekimimiz bizi İslam'a doğru sürüklüyor ve bu akını durdurmak neredeyse olanaksızdır.

Hepinize geçmiş olsun.

Ilımlı İslam cumhuriyetiniz hayırlı olsun.

Ağlayalım mı? Ölelim mi? Küfredip kendimize mi acıyalım?

Geçici bunlar. Zaman geriye akmaz, yukarıda da söylediğim gibi bir doyum noktası vardır.

Demokrasiyi öğreniyoruz aslında, bugüne kadar hiç tanımadığımız bir zeminde duruyoruz. Ülke ilk kez din tehdidiyle bu denli ciddi biçimde karşı karşıya kaldı. Giderek de kötülüyoruz ama ortalarda bir yerlerde biraz sürünüp çıkacağız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Boşuna yemin etmiş Tayyip....

Şu anda Atatürkçü kıçı yalamakla meşgul.

O kıç onun ve ondan sonra geleceklerin gözünün önünde duracak.

Atatürk devrimleri ve ilkeleri çoktan yerleşti.

Onları söküp atamayacak bu sapılar..

Anıt Kabir'de ve Atatürkün heykelleri önünde hürmetle eğilecek ve tükrüğünü yalayacak.

Atatürkün bütün devrimleri sağ ve salimdir. Hiçbirine en ufak bir zarar veremeyecek bu sapık başbakan..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

I Feel Good, eline saglik. Bir an kendimden suphe etmeye baslamistim, bende bir yanlislik mi var diye. Teroru kinarsin adin irkci olur, Ataturk'u savunursun adin ona tapiyor olur. Neyse ki hala memleketini seven insanlar var.

Asla etkilenme denizbahar, onlarınki basit taktik. Ayaklar baş oldu, bütün çapulcular ezikliklerini dışa vuruyor şu dönemde.

İstediğin kadar anlar, istediğin kadar belgele, işe yaramaz. Onlar öyle yüsüzdür ki, aynı yalan ve saldırılara olduğu gibi devam ederler.

Diyorum ya, taktik aslında bu. Saldırıyla savunma yapıyorlar ama yalan ve iftiraya da sıklıkla başvuruyorlar.

Hocaları İslamcılar çünkü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kemalistmi oldum şimdide :)

Yakında mevlanacıda olursun sen.

Kemalist değilim ama Atatürk'e sempati duyuyorum.

Ayrıca IFeelGood'un yazısında Türkiye'nin durumu hakkında söyeldiklerine katılıyorum.

Kemalist olmasam da laikliğin getirilmesi Atatürk'e duyduğum sempatinin asıl sebebi.

Şeriata karşı verilen kahramanca mücadeler hiç de hafife alınacak cinsten değil.

Atatürk'e saygı duymak için milliyetçi veya ulusalcı olmak gerekmiyor.

tarihinde freand tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu Kemalizm dini'nin ideolojisi nedir?

Sağcı mıdır, solcu mudur?

Kapitalizmden mi yanadır, sosyalizmi mi savunur, yoksa sosyal demokrat mıdır?

Ne vaat ediyor insanlara?

Örneğin Kürtlere ne verebilir?

Devletçiliği yeniden tesis mi edecektir?

Yoksa hem sağda, hem solda, hem AKP'de, hem MHP'de yer alan, hem teist hem ateist her düşünceden, her ideolojiden insanların cumhuriyete ve laikliğe bağlılığı ve Atatürk sevgisi üzerine kurulan bir din midir?

ABD izin verince, iktidarı kafasından silip de Kemalistlere dönünce mi ayağa kalkacaklardır?

Ayağa kalkınca ne yapacaklar? darbe mi?

Böylece cumhuriyeti-laikliği kurtardık diye sevinirken, bir cunta dönemine daha mı imza atmış olacaklar?

Nedir kafanızdaki proje ya da beklenti?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alternatifimiz nedir? İmama bağlı hukuk, cemaat ve tarikatlerin idare ettiği bir devlet, yarı badembıyıklı şeriat düzeni, şahane bir diyanet mi?

Temel değerlerde buluşuruz, bilim, hukuk, akıl, adalet, demokrasi ve cumhuriyet.

Adını ne derseniz deyin siz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...