Jump to content

GENEREL SALDIRAY BERK ,TÜRKİYEYİ SATTI DEDİMİ

Recommended Posts

İşte böyleee,

Erzincanda Kürt Nakşıbandı tarıkatı yobazlarına DUR deyen YİGİT adam.

Bu tarıkatla ilgili başımdan geçen bir olayı anlatıyım.

Köyümüze Nakşı tarıkat şeyhı geldiydi.

Halıyla tüm avanasıyla.

Köyün hocası babam istekli olmadığı halda,köylününistegi doğrultusunda camıda gerici törene istekli görünmüştü.

Köyün erkeklerinin tümü ordaydı,çocuhlarda.

Sırt sırta saf tutturdular bize.

Gözlerimizi yumdurmuşlerdı.

Sakın açmayın deyede,sık sık söyleniyordulardı.

Dualar

Kur,anlar

Hular

Pat

Kütler gırla gidiyürdü.

Bir gürültükü sorma gitsin.

Biz erkek çocuklarına en geride saf tutturnuşlardı.

Yanımdakı arkadaş dediki ula hamsi Tolon ne bu gürültü .

Bende herhalde bir birlerini dövüyürler dedim.

Marah ediyürsen aç bah gözünü dedim.

Ya kör olursam dedi:-)))).

Gorhma ülen yallandırıyorlar milleti dedim.

Ben gözümü bir milim kadar açtım.

Birde ne göriyim YOBAZIN biri elinde bir çaydanlıh içinde su dolu,önüne geldigi kişinin iki kaşı arasından eccik su döküyür.

Su dökerkende peygamber efendimiz şimdi iki kaşınızın arasından ZEMZEM suyu dökmektedir diye gonuşuyordu.

Arhadaşa dedimki,ülen gırro ben gözümü eccig araladım,birşey olmadı bana sende aç gözünü eccik.Ben neler gördüm neler deyince oda marahdan gözünü açtı ve looo hamsi bunlar birbirini dögiyler dedi,ayahtakılar sıralardakıların sırtını yumruhlıy dedi.

Sonraları babam köylüyü bu DÜMBELEGLERDEN soğuttuydu,iki kereden başka köye bir daha gelmediydilerdi,

Daha bir sürü zırvalar ama çoğunu unuttum.

Saldıray Berk'e Hapis

Saldıray Berk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiası ile 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

emekli-orgeneral-saldiray-berk-e-basbakan-a-3083639_o.jpg Üçüncü Ordu eski Komutanı, emekli Orgeneral Saldıray Berk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiası ile 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Devlet büyüğüne hakaret etmekten Kemaliye Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen ceza kararı ertelendi.

Erzincan'da 'İrtica ile mücadele eylem planını' uyguladıkları iddiasıyla Ergenekon silahlı terör örgütünün lideri olmaktan 7.5 ila 15 yıl arasında hapis cezası ile hakkında dava açılan ve son YAŞ kararı ile Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı görevinden emekli edilen Orgeneral Saldıray Berk, 20 Mayıs 2008 günü PKK'lı teröristler tarafından 1993'te 33 kişinin öldürüldüğü Kemaliye'nin Başbağlar Köyü'nde düzenlenen törene katıldı. O dönem Üçüncü Ordu Komutanı olan Berk, helikopterin gelmesini beklerken iddiaya göre vatandaşlara "Başbakanın memleketi sattığını da biliyor musunuz?" dedi. İddianın internet sitelerinde yayınlanması üzerine 20 Temmuz 2010 günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Fatih Şahin, Orgeneral Saldıray Berk hakkında 'Kamu görevlisine hakaret' ettiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Dosyanın gönderildiği Kemaliye Cumhuriyet Savcısı Ramazan Temel'in isteği üzerine yazılı ifade veren Orgeneral Berk, "Başbağlar Köyüne gittiğim doğrudur. Ancak iddialarda yer alan konuşmalar olmamıştır. Helikopterim kalkış için hazırlanırken yanımda duran köy halkı ile bölücü terör örgütünün saldırıları hakkında sohbet ettik. O sırada bazı köylüler yollarının yapılmadığından dert yandı. Ben de onlara iyi seçilmiş yöneticilerin her şeyin üstesinden gelebileceğini söyledim. Şahsıma zarar verilmek istenmektedir" dedi.

Bunun üzerine 21 Ekim 2010 günü Kemaliye Cumhuriyet Savcılığı kovuşturmaya yer olmadığına dair takipsizlik kararı verdi. Karara Başbakanın avukatının itirazı üzerine dosya, bir üst mahkeme olan Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi 23 Aralık 2010 günü itirazı haklı bularak Orgeneral Saldıray Berk'in yargılanmasına karar verdi.

Dosyanın 30 Aralık'ta Kemaliye ilçesine ulaşmasının ardından aynı gün Kemaliye Cumhuriyet Savcısı Ramazan Temel, TCK'nın 125/ 3A ve 125 /4 maddeleri uyarınca 'Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' ve 'alenen hakaret' suçları ile hazırladığı iddianameyi Sulh Ceza Mahkemesine gönderdi. Sulh Ceza Mahkemesinin iddianameyi kabul etmesinin ardından Berk hakkında, 1 yıl 4 ay ila 2 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Başbakan Erdoğan 6 Ekim'de şikayetini geri çekerken, davanın bugün görülen karar duruşmasında, emekli Orgeneral Saldıray Berk'e devlet büyüğüne hakaret etmekten 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Mahkeme cezayı 5 yıl süreyle erteledi. - Erzincan / Merkez

(Doğan Haber Ajansı) 25.10.2011 16:54 [3083639]

İşteee:Saldıray Berk bu yobazların tekerlegine çomah sokuyordu.

Erzıncanda tarıkatcılıh ınanılmaz boyutlara ulaşmıştır.

Saldıray Paşaya saldırmalarının nedeni,onlara engel olmaya çalışması.

Dolayısıyla başbahanımıza ters düşüyürdü.

Loooo girrüler,bu yazıyı neden astım buraya büliysizmi,ceryana çarpılmayasınız deye.

Lestik ayakkabı geyip

Lastik eldiven tahmayı unutmayalım deye.

Yohsa çarpılırız vallaaaa.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Alıntıdır:

Adalet herkese lazım:

Militan, saldırgan, zorba, insan hakları ihlalcisi, faşist, vicdansız, vesayetçi, milÎ kimlik ve kültür karşıtı, neokolonyalist İslam düşmanları yakın tarihimizde yargıyı alet ederek çok zulümler yaptılar. Onlar çoğunlukta olan Müslümanları ezdiler. Zalimâne kanunlarla temel hak ve hürriyetleri ayaklar altına aldılar.

Neydi o İstiklal mahkemeleri...

Şu meşhur TCK 163'üncü madde...

İskilipli âtıf Efendiyi nasıl asmışlardı...

Evlerinde Risale-i Nur okuyan Müslümanları, kesinleşmiş beraat kararlarına rağmen nasıl tekrar tekrar yakalayıp zindanlara tıkmışlar, ağır cezalarda süründürmüşlerdi...

Erzurumlu bohçacı kadın Şalcı Bacı'yı, şapka kanunun tenkit ettiği için idam etmişlerdi...

Düzmece ve abartma Menemen vak'asında asılanlar.

Ziylan vadisinde kurşuna dizilen binlerce vatandaş.

General Muğlalı'nın kurşunu dizdirttiği 33 vatandaş.

On bin sayfalık bir ansiklopedi yazmak gerekir yakın tarihimizdeki adaletsizlikleri yegân yegân anlatmak ve açıklamak için.

Camiden çıkarken namaz takkesini başında unutan dalgın Müslümanları tutukladıkları günleri ne çabuk unuttular.

Onlar bu ülkenin asıl sahibi Müslüman çoğunluğun temel insan haklarını ayaklar altına almışlardı.

1930'lu yılların ikinci yarısında Bursa'da bir vatandaş Ulu Cami minarelerinden birine çıkmış, Ezan-ı Muhammedî okumuştu. Bugün adalet istiyoruz diye bağıranların dedeleri, babaları, amcaları yeri göğü birbirine katmış, irtica diye haykırarak Müslümanlara iğrenç zulümler yapmışlardı.

Millî Şef İsmet Paşa'nın diktatörlüğü zamanında Necip Fazıl Büyük Doğu dergisinin kapağına kocaman bir kulak resmi koymuş, "Başımıza kulak istiyoruz!" diye yazmıştı. Sonra apar topar tutuklanmıştı. Gerekçesi?.. Paşa hazretleri ağır işitiyormuş...

Stalin Türkistan'da, bunlar Türkiye'de yıllar boyunca Müslümanlara kan kusturdu.

Müslüman halkın kimliğini ve kültürünü değiştirmek için her zorbalığı yaptılar.

Şimdi kalkmışlar bağımsız adalet, ah adalet vah adalet, adalet istiyoruz diye yaygara kopartıyorlar, şamata yapıyorlar.

Ben, çoğunluğa mensup Müslüman bir vatandaş olarak elbette yargıya müdahale edilmesini istemem.

Adalet herkese lazımdır.

Samimî olarak adalet istiyorum.

Dün adaletin canına okuyan, Müslüman çoğunluğa zulm eden zihniyetin adalet diye bağırması çok ibretlidir.

Adalet herkese lazımmış... Anladılar mı?

Dünkü yargı katillerinin bugün adalet ağıtları yakmaları kanıma dokunuyor.

Namaz kılıyor, karıları başlarını örtüyor, içki içmiyorlar, altın yüzük takmıyorlar suçlamalarıyla binlerce ordu mensubunu ordudan ihraç edip hayatlarını söndürmüşlerdi.

28 Şubat'tan sonra Müslümanların yurtlarına gidip kızların saçlarını çekiştirmişlerdi. Peruk takıp takmadıklarını anlamak için.

Onlar medeniyetimizin ve kültürümüzün en temel vasıtası olan İslam yazısını bile yasaklamışlardı.

Sözde adaletleri ve yalancı uygarlıkları sayesinde bugün Türkiye halkı atalarının, dedelerinin Türkçe mezar taşlarını bile okuyamayacak kadar kara cahil kalmıştır.

Dün Müslümanları ezerken, çoğunluğa kan kustururken, vatandaşları dinlerinden, inançlarından dolayı zindanlara atarken adalet diye bağırmıyorlardı.

Attıkları zulüm bumerangları döndü dolaştı kendi kafalarına çarptı.27 Mayıs 1960'ta adalet var mıydı?

Halkın seçtiği sivil iktidar adaletle mi alaşağı edilmişti.

Adnan Menderes ve iki bakanı adaletle mi asılmıştı?

12 Mart 1971.

Bir yığın adaletsizlik, zulüm, haksızlık, işkence.

12 Eylül 1980.

Yaşını büyültüp astıkları ülkücü çocuk.

Zulüm, işkence, vahşet, merhametsizlik, insafsızlık.

28 Şubat adaleti... Aman ne adalet ne adalet...

Evet bendeniz kimseye zulm edilmesini istemiyorum.

Adaletsizlik yapılıyorsa asla memnun ve razı değilim.

Lakin lakin lakin...

Zulüm bumerangları dönüp dolaşıp atanların başına çarpınca ibret alıyorum. Onlar almıyor.

Bu memleketin Müslüman çoğunluğu adalet diyerek çok ağlamış inlemişti.

Bendeniz 1984'te ellerim ayaklarım zincirli olarak mahkum sevk aracında İstanbul'dan Gerede'ye sevk edilirken ah adalet diye inlemiştim.

Gerede cezaevindeyken ziyaret günü, İstanbul'dan gelen dostlarım cezaevine alınmamış, görüştürülmemişti. O zaman ah adalet diye inlemiştim.

Benim suçum neydi.

Darbe teşebbüsü mü?

Hayır, birkaç mâsum yazı yazmıştım.

Adalet herkese lazım.

Dindara da lazım, dinsize de lazım.

Selanikliye de lazım.

Bu lüzumu inşallah herkes anlamıştır.

Zulüm bumerangının dönmesi.

Bu da adaletin bambaşka bir tecellisi...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Cübbeli,12 Eylul Kenen Evren sizlerden biriydi.

Burdada yalan söylüyürsün.

Alavı köylerine CAMI yapıp imam atayan 12 Eylul kimden olur Dİ BAHAM.

On yıllardır bu camılar kapalı.

Tayın edilen İmemler 6 aykadar camılarda müşteri beklediler,gelen olmayınca ,geldikleri gibi gittiler.

Islamın adalatı budur işte 12 eylulun adalatı.

Sen hankı usla 12 eylulu kınaya biliyorsun ?

Sahtakarlıhdan başka işiniz yok.

Kimselere ınanç hakkı tanımayan din bağımlılarından Cübbeli HAK HUKUK GUGUKTAN dem vuruyor.

Vay TORPAH başıyıza sizin :-)))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Alavı köylerine CAMI yapıp imam atayan 12 Eylul kimden olur Dİ BAHAM.

İsmet Paşaya sormuşlar:

Paşam siz dini bitirecem diyonuz sonra da kalkıp diyaneti kuruyonuz, bu ne perhiz bu ne lahana?

Paşa gülmüş:

Oğlum ben orda dini bilen dinsizler yetiştiricem. İzle ve gör...

Sitelerde Paylaş

ne yani paşa yalan mı söylemiş ki hapis cezası vermişler. yahu adam ülkeyi satmadımı, 8 senede cumhuriyetin kuruluşundan beri yapılan bütün birikimi peşkeş çekmediler mi ? şimdi bunlar olmadı da ben hayal dünyasındamı yaşıyom yoksa :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...