Jump to content

Çağdaş İnsan Nasıl Evrilmiştir?

Recommended Posts

Canım ben, toba kadastrofisinin ne olduğunu biliyorum.

Doğal seçilimin canlılar eli ile yapılmasıdır.

Yani birbiri ile beslenen canlıların, ister kendi türdaşlarını, ister diğer türleri avlayarak neslini tüketmesi olarak biliyorum.

Eh hal böyle olunca. Hitleri de haklı çıkarabiliriz, lombrozoyu da.

Hatta çağdaş insan da diğer çağdaş insanların güçsüz olanlarını ortadan kaldırmasına açık kapı bırakıyor.

Yani homo sapiens, kendi türdaşlarını ordadan kaldırdığı gibi. Diğer homo sapienslerin ekonomik ve sosyal olarak geri kalanlarını da ortadan kaldırmaya başlamasıdır toba kadastrofisi.

Eh toba kadastrofobisine meydanı bıraktığımızda.

ABD ve onun şakşakçıları yaşayacak, diğerlerinin kökü kazınacak.

Eh meseleyi bu şekilde açık ettikten sonra.

Toba kadastrofisini savunmak biraz zorlaşacak elbette.

Sevgiler.

Sevgili Drekinci..

ABD'nin canı cehenneme.. Kapitalistlerin de canı cehenneme..

Onlarla aklını bozmuşsun sen..

Aş onları lütfen.

Biz insanlardan bahsediyoruz..

Onlara empoze edilen rejimlerden değil..

Konumuz doğal seçilim..

Homo sapiens kimlere, nelere karşı seçilmiştir?

Soru bu?

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

toba kadastrofisini yanlışmı biliyorum.

Etobur ilkel canlıların, diğer türleri avlaması değil mi?

Homo sapiens de etobur, etini yiyebileceği her canlıyı öldürüp yiyor.

Maymunları yiyen afrika, avustralya yerlileri günümüzde de olduğuna göre, yamyamlık bu günlere dek uzanmış.

Aç kalmış homo nun gözünü kan bürür. Başka canlılara, hatta kendi türünden olan diğer canlılara bile yaşama hakkı tanımaz. Diğer canlıların zaaflarını yakaladığı zaman kökünü kurutuncaya kadar avlar.

Bu da bir tür doğal seleksiyon.

Homo sapiens insan olmuş, milyarlarca çoğalmış bugünlere gelmiş, doğal ortamda bütün rakiplerini etkisiz hale getirmiş. Dünyayı dikensiz gül bahçesine çevirmiş.

Amaaa toba kadastrofisi var ya. Hani genlerimizin derinliklerinde. Rahat durmuyor, dürtüyor.

Bu nedenle birbirimizi yiyoruz.

Savaşlar bu nedenle.

Sevgiler.

Du bakalım bu yaklaşımı sevgili hacı beğenecek mi?

Sitelerde Paylaş
toba kadastrofisini yanlışmı biliyorum.

Etobur ilkel canlıların, diğer türleri avlaması değil mi?

Homo sapiens de etobur, etini yiyebileceği her canlıyı öldürüp yiyor.

Maymunları yiyen afrika, avustralya yerlileri günümüzde de olduğuna göre, yamyamlık bu günlere dek uzanmış.

Aç kalmış homo nun gözünü kan bürür. Başka canlılara, hatta kendi türünden olan diğer canlılara bile yaşama hakkı tanımaz. Diğer canlıların zaaflarını yakaladığı zaman kökünü kurutuncaya kadar avlar.

Bu da bir tür doğal seleksiyon.

Homo sapiens insan olmuş, milyarlarca çoğalmış bugünlere gelmiş, doğal ortamda bütün rakiplerini etkisiz hale getirmiş. Dünyayı dikensiz gül bahçesine çevirmiş.

Amaaa toba kadastrofisi var ya. Hani genlerimizin derinliklerinde. Rahat durmuyor, dürtüyor.

Bu nedenle birbirimizi yiyoruz.

Savaşlar bu nedenle.

Sevgiler.

Du bakalım bu yaklaşımı sevgili hacı beğenecek mi?

Hiç de fena değil.. Tebrikler sevgili Drekinci..

İnsanın doğal seçiliminde rol oynayan etmen yine kendisidir.

Sevgili Drekinci bunu biraz sert bir dille belirtmiş ama, Toba katostrofisinden sonra, başka bir etmenin olabileceğini sanmıyorum.

Daha önceye gidersek durum elbette çok farklı.

Afrika savanalarında yaşayan etoburlar da insanlara baskı yapmıştır, diğer hayvanlar da..

Doğal seçilim onların baskılarına karşı insanı seçmiştir.

İnsanın iki ayak üzerine dikilmesinin sağladığı kazançlardan biri etrafı yalnız panaromik bir şekilde görmek değildir.. Bu sırada üst ekstremitelere giden kan beyne yönelmiş ve beyin büyümüştür. Tabii bu Toba'dan çok önce vuku bulan anatomik değişikliklerdir..

Toba'dan sonra ise insanın rakibi artık doğa değildir.

Diğer insanlardır..

Ve onlar insanda gelenek, görenek ve kültürle birlikte, teknolojinin de gelişmesini sağlamışlardır.

Savaşlar her zaman ileri teknoloji için bir neden değillerdir.

Bazan ileri teknoloji savaşların nedenidir.

Mızrağı ilk bulan onu kullanarak düşmanlarını veya komşu rakip kabileleri hızaya getirmek istemiş olabilir.

Burada benim vurgulamak istediğim katastrofilerdir.

Savaş en korkunç, iğrenç, acımasız insan hallerinden biridir.

İnsanlar kendileri gibi olmayanları cezalandırmak için durmaksızın yeni teknolojiler geliştirmekte ve buluşlar yapmaktadırlar.

Onlara karşı önlem almak da yeni bir takım teknolojileri geliştirmeyi gerektirmektedir.

Bence bütün olay budur..

Toba katastrofisinden sonra insanın doğal seçilimi doğadan kendisine geçmiştir.

Bunun da insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceğini tahmin etmek şimdilik mümkün değildir..

Selamlar.

HACI

Sitelerde Paylaş

Son geldiğiniz noktayı çok beğendim SAYIN HACI.

Sanırım insan beyni artık kendisiyle rakip.

Şu an okuduğum bir kitap var bitmedi henüz fakat çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Terry Eagleton, İDEOLOJİ.

Yeni başlık bu olabilir mi ?

İdeoloji nedir ?

Saygılarımla....

Sitelerde Paylaş
Hiç de fena değil.. Tebrikler sevgili Drekinci..

İnsanın doğal seçiliminde rol oynayan etmen yine kendisidir.

Toba'dan sonra ise insanın rakibi artık doğa değildir.

Diğer insanlardır..

Ve onlar insanda gelenek, görenek ve kültürle birlikte, teknolojinin de gelişmesini sağlamışlardır.

Savaşlar her zaman ileri teknoloji için bir neden değillerdir.

Bazan ileri teknoloji savaşların nedenidir.

Mızrağı ilk bulan onu kullanarak düşmanlarını veya komşu rakip kabileleri hızaya getirmek istemiş olabilir.

İnsanlar kendileri gibi olmayanları cezalandırmak için durmaksızın yeni teknolojiler geliştirmekte ve buluşlar yapmaktadırlar.

Onlara karşı önlem almak da yeni bir takım teknolojileri geliştirmeyi gerektirmektedir.

Bence bütün olay budur..

Toba katastrofisinden sonra insanın doğal seçilimi doğadan kendisine geçmiştir.

Bunun da insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceğini tahmin etmek şimdilik mümkün değildir..

Selamlar.

HACI

Ben dedim mi hacının getirmek istediği yeri adım gibi biliyorum diye.

Bu yaklaşım insanın çağdaşlaşması ile çöpe atılacak bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşım bilimsel bir yaklaşım değildir.

İnsanın kendisi gibi olmayanı cezalandırmak gibi bir içgüdüsü yoktur. Hele çağdaş insanın hiç olmamalıdır. Benim yaklaşımımı insanlara düzen dayatmak diye gören sevgili hacı aslında bize dayatılmış mevcut düzeni bilimsellik adına savunuyor. Adını da ben koyayım; Kendisi gibi olmayanları cezalandırma düzeni. Yani günümüzün düzenini savunan sözde bilimsel bir düzen.

Nedir kendisi gibi olmayan? Derisinin rengi mi? Gözlerinin çekikliği mi? vs. Yoksa sömürücülüğü, bireyselliği, bencilliği ve zenginliği mi?

Bence de bütün olay budur.

İnsanın yamyam ve hayvan geçmişini, günümüze taşımak, İçimizde tek tük taşıdığımız bu çağdışı yönümüzü tüm çağdaş insanlığa mal etmek. Çağdaşlaşmak değil ilkelleşmek, canavarlaşmak. Bu görüşlerin bizleri götüreceği yer meçhul değildir. Soykırımdır, tehcirdir, tecrittir.

Bu tür görüşler tehcir ve tecrit edilmelidir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Ben dedim mi hacının getirmek istediği yeri adım gibi biliyorum diye.

Bu yaklaşım insanın çağdaşlaşması ile çöpe atılacak bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşım bilimsel bir yaklaşım değildir.

İnsanın kendisi gibi olmayanı cezalandırmak gibi bir içgüdüsü yoktur. Hele çağdaş insanın hiç olmamalıdır. Benim yaklaşımımı insanlara düzen dayatmak diye gören sevgili hacı aslında bize dayatılmış mevcut düzeni bilimsellik adına savunuyor. Adını da ben koyayım; Kendisi gibi olmayanları cezalandırma düzeni. Yani günümüzün düzenini savunan sözde bilimsel bir düzen.

Nedir kendisi gibi olmayan? Derisinin rengi mi? Gözlerinin çekikliği mi? vs. Yoksa sömürücülüğü, bireyselliği, bencilliği ve zenginliği mi?

Bence de bütün olay budur.

İnsanın yamyam ve hayvan geçmişini, günümüze taşımak, İçimizde tek tük taşıdığımız bu çağdışı yönümüzü tüm çağdaş insanlığa mal etmek. Çağdaşlaşmak değil ilkelleşmek, canavarlaşmak. Bu görüşlerin bizleri götüreceği yer meçhul değildir. Soykırımdır, tehcirdir, tecrittir.

Bu tür görüşler tehcir ve tecrit edilmelidir.

Sevgiler.

Yine politika yapıyorsun sevgili Drekinci...

Ben insanın doğasının bu şekilde tecelli etmesini bir gerçek olarak dile getirdim.

Sen onun politikasını yapıyorsun.

Ben bilim yapıyorum.

Sen politika yapıyorsun.

Politika senin genlerine işlemiş..

Lütfen ona en azından bilim forumunda yer verme..

Biz yaptığımız gözlemleri dile getiriyoruz.

Soykırım var mıdır?

Tehcir var mıdır?

Tecrit var mıdır?

İnsan canavarlaşır mı?

Kendisi gibi olmayanları yok etmeye çalışır mı?

Bunu sen bile bu forumda yapıyorsun.....

Senin gibi düşünmeyenlere büyük bir öfke ve hırsla saldırıyorsun..

Ve ardından bize kendi iyi huylarından dem vuruyorsun..

Sen onları reddedemiyorsun ama, o gözlemi yapanlara saldırıyorsun..

İnsaf hakim bey..

İnsaf...........

Sen insan denen yaratığı tanımamışsın..

Ya da bize numara yapıyorsun.. Oyun oynuyorsun..

Sen bu düşüncelerinle insanlığa yararlı olduğunu sanıyorsun ama, onu doğru dürüst tanımadığın için insanlığa zararlı oluyorsun..

Kendine bile yararlı olduğunu sanmıyorum senin...

Bizim amacımız hatalarımızı bulup göstermek ve insanlığı ilerletmek.

Sen hatalarımız yok, biz kusursuz yaratıklarız diyorsun..

Elinde insanlığın doğasının her zaman iyi olduğunun tek bir kanıtı yokken, hatta aksinin milyonlarca kanıtı varken, bu zırvalara tahammül etmek zor.

Ama ne yapalım..

Senin saçma da olsa görüşlerini açıklama hakkın var..

O hakka hürmet ediyorum.

Sapık düşüncelerine değil..

Hoşçakal...

HACI

Sitelerde Paylaş

Hangi tür düşüncelerin sapık olduğunu bırakta başkaları söylesin.

İnsanın yamyamlığını öne çıkaran düşüncenin neresi bilimsel.

Gözlem yapıyormuş ve bizim kavgamız bile bunu gösteriyormuş?

A canım fikirlerin, düşüncelerin savaşması güzel şeydir. Bu savaş insanları ilerletir.

Ama kendisi gibi olmayanları ortadan kaldırmanın neresi bilimsel. Asıl sapık düşünce budur.

Hem sapıklığı savunuyor hem de zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

İdeoloji, politika yapıyormuşum. Seninki politika değil mi?

Meramını, lafı nereye getireceğini açık seçik ortaya koyuyorum. Zaten söylediklerini inkar da etmiyorsun.

Yeniden gözden geçir savunduklarını. Bak bakalım sapık kim düşünüyor.

Toplumda, hırsızlık, adam öldünme vs gibi bir sürü suç işleniyor. Bunları hep beraber gözlüyoruz. Bunlara bakarak işte insanlık budur? İşte insan böyle sapıktır? Diyebilir miyiz?

İnsanların bu yönlerini öne çıkarmak, suçluların savunması olmaz mı? insanların bu yönlerini savunmanın neresi bilimsel?

Evet ben de düşündüklerimin arkasındayım. Tüm insanların melek olduğunu söylemiyorum elbette. Burayı da saptırıyorsun. Ama Adi suçlarla nasıl mücadele ediyorsak. Bu suçları makul gösterecek her türlü düşünce ile de mücadele etmeliyiz diyorum.

Sevgiler.

Öyle

Sitelerde Paylaş
Hangi tür düşüncelerin sapık olduğunu bırakta başkaları söylesin.

İnsanın yamyamlığını öne çıkaran düşüncenin neresi bilimsel.

Gözlem yapıyormuş ve bizim kavgamız bile bunu gösteriyormuş?

A canım fikirlerin, düşüncelerin savaşması güzel şeydir. Bu savaş insanları ilerletir.

Ama kendisi gibi olmayanları ortadan kaldırmanın neresi bilimsel. Asıl sapık düşünce budur.

Hem sapıklığı savunuyor hem de zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

İdeoloji, politika yapıyormuşum. Seninki politika değil mi?

Meramını, lafı nereye getireceğini açık seçik ortaya koyuyorum. Zaten söylediklerini inkar da etmiyorsun.

Yeniden gözden geçir savunduklarını. Bak bakalım sapık kim düşünüyor.

Toplumda, hırsızlık, adam öldünme vs gibi bir sürü suç işleniyor. Bunları hep beraber gözlüyoruz. Bunlara bakarak işte insanlık budur? İşte insan böyle sapıktır? Diyebilir miyiz?

İnsanların bu yönlerini öne çıkarmak, suçluların savunması olmaz mı? insanların bu yönlerini savunmanın neresi bilimsel?

Evet ben de düşündüklerimin arkasındayım. Tüm insanların melek olduğunu söylemiyorum elbette. Burayı da saptırıyorsun. Ama Adi suçlarla nasıl mücadele ediyorsak. Bu suçları makul gösterecek her türlü düşünce ile de mücadele etmeliyiz diyorum.

Sevgiler.

Öyle

Bu boş laflarla bilim forumunu izleyenleri aptal yerine koyuyorsunuz sevgili Drekinci..

Buna izin veremem..

İnsanlık tarihi meydanda..

Ona kısa bir göz atan, sizin ne kadar yanlış olduğunuzu görür..

Siz ya yazılanları anlamıyorsunuz, ya da anlamak istemiyorsunuz.

Biz insanlık yalnız kötüdür demiyoruz.

İnsan aynı zamanda hem iyidir, hem de kötüdür, diyoruz..

İnsanlar birbirlerini ayırırlar.. Birbirlerini sevmezler.. Birbirlerini öldürürler diyoruz.

Ve bunun binlerce örneği olduğunu vurguluyoruz.

Siz bunu anlamıyorsanız, bu sizin sorununuzdur..

Bu konuda öteden beri bazı saplantılarınız var..

Nedenini bilmiyorum.

Ama tümüyle mantıksız buluyorum.

İnsanlar kendileri gibi olmayanları ortadan kaldırması bilimsel değil elbette..

Bunu kimse iddia etmiyor..

Biz diyoruz ki:

Yapılan gözlemler insanların kendileri gibi olmayanları ortadan kaldırmaya çalıştığını gösteriyor..

Ve bunun binlerce örneği olduğunu vurguluyoruz..

Burada bilimsel olan bu gözlemin kendisi..

Yoksa gözlemin gözlediği değil..

Bunu bir idiot bile anlayabilir.

Siz anlamıyorsunuz.. Veya anlamak istemiyorsunuz..

Burada biz ne zaman sapıklığı savunduk?

Bunun kanıtı nedir?

Neden kendinizi bu kadar küçültüyorsunuz?

İnanın bazan sizi anlamakta güçlük çekiyorum..

Ortada bir sapıklık varsa biz ona işaret ediyoruz.

Savundğumuz bir şey değil sapıklık..

Ama olduğu da bir gerçek..

Katliamları, soykıyımları, seri cinayetleri, işkenceleri ve diğer vahşetleri açıklamak onları yapmak demek mi?

Siz bu kadar basit bir insan olabilir mısınız?

Benim bu başlık altında yaptığım tek bir politikayı gösterir misiniz?

Nerede bilimsellikten uzaklaştım ve politika yaptım?

Tek bir cümlemi bulabilir misiniz?

Beni düş kırıklığına uğrattığınızı itiraf ediyorum..

Bana verdiğiniz yanıt karşısında ve bu iletiyi yazmak zorunda olduğumdan dolayı çok üzüldüğümü de sözlerime eklemeliyim..

Çok yazık...

HACI

Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı

Konu başlığı çağdaş insan nasıl evrilmiştir?

Çağdaş insan 2008 tarihine kadar gelmiş insan demek değildir.

Bilimsel olmak istiyorsak önce çağdaşlığın tanımını yapmamız gerekirdi. Ki ben dilimin döndüğü kadar yaptım. İstersen bir başka şekilde yeniden tanımlayayım.

Evet insanların hem iyi ve hem de kötü tarafları vardır. Çağdaşlık iyi taraflarını öne çıkarmak, kötü yönlerini törpülemektir.

Yazdıkların yukarıda duruyor. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Yazılarınla insanların hangi yönünü öne çıkartmaya çalıştın. Toba kadastrofisinden tut, savaşların kazanımlarından başlayıp. homo sapiensin kendinden olmayanı ortadan kaldırmaya kadar geldin. ve mesele budur diye noktayı da koydun.

Farkındasın veya değilsin ama insanlar, düşünürler, medya, ajanslar çok basit görünen gözlemlerden derlediği haberler bile o medya grubunun dünya görüşünü yansıtır. Çevreciler çevre kirliliğine ilişkin bulguları derlediği gibi. örnekler çoğaltılabilir.

Peki hiç düşünmüyor musun bir konu açtığın zaman lafı nereye getireceğini nasıl tahmin edebiliyorum? Nefret konusunda da açtığın konuya müdehale ettiğim için öylece kaldı.

Bu başlıkta da ben ne yaptım, insanların iyi yönleri üzerinde durmaya çalıştım. Savaşlara prim vermemeye, savaş aletlerinin oklardan, mızraklardan tutun da en modern silahlara kadar insanlığa kazanım değil, ölüm ve yıkım getirdiğini, asıl kazanımlar, karasabandan tutunda yaba, tırmık, orak-çekiç :lol: kazma kürek, motor, biçerdöver, bilgisayar, robot vs olduğunu, bu buluşları bulanların çağdaş olabileceğini vs anlatmaya çalıştım dilimin döndüğü kadar.

Peki benim bu çabam da ortada dururken sizin yaptığınız nedir? Politika yapıyormuşum, sapık düşünceler, boş laflar söylüyormuşum, buna izin vermeyecekmişsiniz.

İnsanların iyi yönlerini savunmak don kişotluk gibi hayalcilik gibi görünür.

Savaşların kaçınılmazlığını, insanların kendinden olmayanları yok etmesini savunmak ise 'gerçekçi, gözlemci ve bilimsel'?

Neyi görüp, neyi görmemezlikten gelmeyi izleyicilerin takdirine bırakmak en doğru davranış olur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Çok özür dilerim sevgili Drekinci.......

Hatalı olan benim..

Kendimi bu şekilde belirtmemem gerekirdi..

Düşüncelerimin doğru olması hiç bir şey ifade etmez..

Sana gösterdiğim bu tepki yanlış olmam için yeterli bir nedendir....

Beni bağışla....

HACI

Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı

Bu sitede önemsediğim insanların başında sen varsın.

Böyle olunca elbette övgülerinle sevinip, yergilerinle üzülüyorum.

Çoğu kez yergilerini hak ediyorum da denilebilir.

Çünkü çoğu kez burnumun doğrultusunda gidiyorum.

Pek çok konuda verimli tartışmalarımız oldu.

ve hassasiyetlerimizin farkına vardık.

Düşüncelerimin doğru olması hiç bir şey ifade etmez..

Bu saptama benim için de geçerli.

Meramımı aşan ithamlarım oldu.

Ben de özür dilerim.

kusurum varsa affola.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...