Jump to content

29 ekim kutlamasıda iptal

Recommended Posts

Van depremi nedeniyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri iptal edildi.

Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, resepsiyon gibi kutlama faaliyetlerinin yapılmamasına ilişkin Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genelgede, 23 Ekim 2011'de Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul törenleri şeklinde icra edilmesinin; tören geçişi, resepsiyon gibi diğer kutlama faaliyetlerinin yapılmamasının uygun görüldüğü kaydedildi. (AA)

Önce 30 ağustos kutlamalarını iptal ettiler,baktılar ses yok şimdi de 29 Ekim Cumhuriyet bayramını iptal ettiler.O zaman kurban bayramınıda kutlamayalım.ramazan bayramında da şehit vardı .. saçmalık ya.Cumhuriyetle ilgili ne varsa yavaş yavaş yok ediyorlar.Uyuma uyuma..

Hani bir sloganları varya hedef 2023 diye..Bu tarih kuvvetli bir mesajdır amaç Cumhuriyetin 100. yılında şeriati getirmek...

tarihinde self_defans tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu adamlar gerçekten halka saygıdan bunu yapsalar gam yemem.Ama amaç sadece Türkiye Cumhuriyeti'ne ait ne varsa yok etmek ve halkı kendi tarikatçı rejimlerine alıştırmak.Halkı yıllarca Atatürkçüler size tepeden bakıyor diye kandırdılar ama milletle kafa bulur gibi elitist Osmanlı sülalesine hayranlıklarını açıklıyorlar.Cumhurbaşkanı Gül'den bütün tarikatçı paçavralar ' başkomutan' olarak bahsediyorlar.Görmemişin oğlu olmuş şeyini koparmış misali bir görgüsüzlük bir ne oldum deliliği.Sonları Ali Kemal gibi olur bence ama fırsat bu fırsta deyip dünyalıklarını tamamlama derdindeler.Ama o kurtuluş savaşı yıllarındakı imkansızlıklar içinde bile bu halk kimseye pabuç bırakmamış..

...........

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk

Bursa, 5 Şubat 1933

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

10 Kasım bayram olsun; ya da boşver ya yanlış olur öyle de ölmüş adamın arkasından...

En iyisi sıradan bir gün olsun, kimse tınlamasın.

Zaten kimsenin tınladığıda yok, halkımız zaten elhamdülillah 10 Kasım bilmez, o okul törenleri falanda serbest bıraksan hocaların %95 den fazlası, çocukların tamamı bayram eder.Aynen şöyle: " ATAM İYİ Kİ ÖLDÜN ATAM."

Sitelerde Paylaş

Yunanistan'da halk bayram falan tanımadı, tören alanı göstericilerin işgaline uğradı.

"İtalya işgaline Ohi!" yani "İtalya işgaline hayır!" bayramı, "hükümete ohi!" ye dönüştü

.http://www.sondakika.com/haber-ohi-gunu-kutlamalari-hukumet-karsiti-gosterilere-3090789/

Bizde de kimse hükümetin kararına aldırmasın, bayrakları assın, havai fişekleri atsın, yürüyüşlere katılsın.

Sitelerde Paylaş

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

Sitelerde Paylaş

Sayın elitist ;

Pkk binasına Türk bayrağı asan vatandaşı polis tutuklamış.Sonra da halkla dalga geçer gibi, aslında halkı galeyana getirip mala zarar verenleri tutukladık demiş..Sonuçta ha nurculuk ha pkk..Kürtlerden çıkma belalar..

Sitelerde Paylaş

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

İlkokulda bu hitabeyi okurken Atatürkün ne güzel ülkemizi kurtarmış,Cumhuriyeti getirmiş sevgi dolu gözleriyle kara tahtanın üzerindki çerçeveli resmi ile bize bakarken Gençliğe Hitabesini her okudduğumda duyduğumda,ister istemez endişelenir olmuştum...Atatürk sanki haklı çıktı galiba..ne dersiniz..Türk Öğün Güven Çalış derken sanırım O da tam güvenememiş bize galiba ki..

Sitelerde Paylaş

İlkokulda bu hitabeyi okurken Atatürkün ne güzel ülkemizi kurtarmış,Cumhuriyeti getirmiş sevgi dolu gözleriyle kara tahtanın üzerindki çerçeveli resmi ile bize bakarken Gençliğe Hitabesini her okudduğumda duyduğumda,ister istemez endişelenir olmuştum...Atatürk sanki haklı çıktı galiba..ne dersiniz..Türk Öğün Güven Çalış derken sanırım O da tam güvenememiş bize galiba ki..

Doğru. Malesef...

Sayın elitist ;

Pkk binasına Türk bayrağı asan vatandaşı polis tutuklamış.Sonra da halkla dalga geçer gibi, aslında halkı galeyana getirip mala zarar verenleri tutukladık demiş..Sonuçta ha nurculuk ha pkk..Kürtlerden çıkma belalar..

Asil azmaz, bal kokmaz. Kokarsa yağ kokar, çünkü aslı ayrandır.

Sitelerde Paylaş

Çok mantıklı bir karar. Van da göcük altında insanlar varken, hala ordaki insanlara doğru düzgün yardım gitmemişken kutlamalar yapılması, İbrahim Tatlısesin Askerlerimiz öldüğünde dansöz oynatmasından farkı olmaz

Peki kurban bayramı nasıl olmalı?

Sitelerde Paylaş

Kurban etmenin bayramımı olur üstad. Olsa olsa egoist allahı memnun etme günü olabilir.

Nasıl olmalı kısmına gelince bence hiç olmamalı.

Yok, ben bugünkü şartlarda nasıl olmalı demek istedim.

Hükümet, kurban bayramı için bir karar alabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...