Jump to content

Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği Var mıdır?

Recommended Posts

eyvahcubbeli ve cigi nickli katılımcılar, seks köleliği, fuhuş, sübyancılık ve tecavüz konularının Kur'an'da yer alıp almadığını; bunlara izin veren, yönlendiren veya işaret eden ya da engelleyen ve dışlayıp günah sayan ayetler olup olmadığını tartışacak ve yorumlayacak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eyvahcübbeli'nin istegi üzerine bas basa "Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği Var mıdır?" konusunu tartisacagiz.

Simdiye kadar ateistforumda Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği oldugunu astigim ayetlerle kanitlamistim onun icin tekrar tekrar ayni ayetleri asip okuyuculara ayni ayetlerle bikkinlik vermek istemedigimden tartismaya ayni sekilde baslamak istemiyorum.

Eyvahcübbeli arkadasimiz Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliğinin olmadigini iddia ettiginden, olmadigina dair ayetleri onun asmasini rica ediyorum.

Eyvahcübbeli,

Tartismamiza önce sen argümanlarini ve kanitlarini sun, sonra ben sunmaya baslayayim.Istemezsen ben sunarim ve tartismaya baslariz.

Umarim okuyucular adina güzel ve yararli bir tartisma olur.

Basarilar Eyvahcübbeli.

Bu tartismanin sonunda ateist olacaksin. :lol:

Sitelerde Paylaş

Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu müslüman kardeşlerim.

Elhamdulillahi Rabbilalemin vessalatu vesselamu ala Rasulina Muhammed.

cigi 2 nolu iletisinde dedi ki: " Eyvahcübbeli'nin istegi üzerine bas basa "Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği Var mıdır?" konusunu tartisacagiz."

Soru 1:

Evet cigi seninle 1) Sübyancılık, 2) Tecavüz, 3) Fuhuş, 4) Sex Köleliğini sırasıyla tartışacağız. İlk konuyu halletmeden diğer konulara geçilmeyecek. Bana katılıyor musun?

Soru 2:

Ben Ehli Sünnet vel cemaatin Hanefi Mezhebindenim. Diğer hak mezhepler Şafii, Hanbeli ve Maliki mezheplerinin koyduğu kuralları saygıyla karşılarım ve asla yanlışlamam ama beni ilgilendiren ve seninle tartışırken esas alacağım kurallar İmam-ı Azam Ebu Hanefinin ve talebeleri İmam Ebu Yusuf ve İmam Muhammed Hazretlerinin olacak. Bunu belirtmemin sebebi diğer hak mezheplerin ve de sapık mezheplerin (şia, vahhabi, alevi, mutezile vs. gibi) koyduğu kural ve hükümleri bana dayatmayacaksın. Bunu kabul ediyor musun?

Sorduğum 2 soruya da cevabın evet ise tartışmaya 1. konumuz olan Sübyancılıktan başlayabiliriz. İddalarını ve seni desteklediğine inandığın ayet ve hadisler ile buyur başla...

Sitelerde Paylaş

Eyvahcübbeli,

Beni kuranin icinde olanlarin disinda hic bir seyin kirintisi dahi ilgilendirmez baglamaz ve onlarla ne ugrasirim nede tartisirim.Beni sadece kuran ayetleri ilgilendirir ve bir müslümaninda ilk önce kurana inanmasi gerekir.

Sonradan ayetler yani allah sözleri hakkinda "allah sunu demek istemisti söyle düsünmüstü" gibi akila mantiga sigmayan deli sacmalari ve zirvalarla ugrasmam.

Tartismaya baslarken seninle karsilikli anlastik ve Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği olup olmadigini tartismaya karar verdik ve baslik acildi.Saga sola kivirmanin baska abuk subuk isimleri kitaplari önüme getirmeye hic calisma.

Kuran ayetlerini tartismaya cesaretin yoksa simdiden "tartisamam" de ve beni de bos yere ugrastirma!

Cigi sadece kuran ayetlerini tartisir ve bunu devamli vurgular.

Sen kurandan bana ayet gösterceksin bende sana...Olay bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Eyvahcübbeli,

Beni kuranin icinde olanlarin disinda hic bir seyin kirintisi dahi ilgilendirmez baglamaz ve onlarla ne ugrasirim nede tartisirim.Beni sadece kuran ayetleri ilgilendirir ve bir müslümaninda ilk önce kurana inanmasi gerekir.

Sonradan ayetler yani allah sözleri hakkinda "allah sunu demek istemisti söyle düsünmüstü" gibi akila mantiga sigmayan deli sacmalari ve zirvalarla ugrasmam.

Tartismaya baslarken seninle karsilikli anlastik ve Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği olup olmadigini tartismaya karar verdik ve baslik acildi.Saga sola kivirmanin baska abuk subuk isimleri kitaplari önüme getirmeye hic calisma.

Kuran ayetlerini tartismaya cesaretin yoksa simdiden "tartisamam" de ve beni de bos yere ugrastirma!

Cigi sadece kuran ayetlerini tartisir ve bunu devamli vurgular.

Sen kurandan bana ayet gösterceksin bende sana...Olay bu kadar basit.

cigi dedi ki: "Sen kurandan bana ayet gösterceksin bende sana...Olay bu kadar basit."

Bu şekilde ben tartışamam sebepleri:

1. çünkü Kuran'da Allah bana diyor ki:

(Peygamber size neyi verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa da ondan kaçının.) [Haşr 7]

Peygamberin bana verdikleri Kuran'da yazılı değildir. Hadislerde yazılıdır.

2. Allah diyor ki:

(Size, âyetlerimizi okuyacak, sizi her kötülükten arıtacak, size kitabı ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek aranızdan, bir resul gönderdik.) [bekara 151]

Hikmet nedir? Bunu bilmek için de hadislere müracaat etmek gerekir.

3. Kuran açıklanması gereken bir kitaptır. Bizzat bunu Allah bunu bize bildirmiştir, Kur’an-ı kerim açıklamasız öğrenilseydi, Peygamber efendimize, (tebliğ et yeter) denilirdi, ayrıca (açıkla) denmezdi. Halbuki, açıklanması da emredilmiştir. İki ayet meali şöyledir:

(Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

(Biz bu Kitabı, hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye sana indirdik.) [Nahl 64]

Bu âyet-i kerimeler, açıklamayı gerektiren âyetlerin bulunduğunu gösterdiği gibi, bunu açıklamaya Resulullah efendimizin yetkisi olduğunu da göstermektedir. Kur’an-ı kerimde her bilgi açık değildir. Peygamber efendimiz bunları vahiy ile öğrenmiş ve ümmetine bildirmiştir. İki hadis-i şerif meali de şöyledir:

(Bana Kur’anın misli kadar daha hüküm verildi.) [İ. Ahmed]

(Cebrail aleyhisselam, Kur’an ile beraber açıklaması olan sünneti de getirdi.) [Darimi]

4. Peygamber (a.s.m.)’e hitaben “Ey peygamber! Müminleri savaşa teşvik et” (8/65) buyuruyor; ancak bu teşvikin nasıl ve ne gibi ifadelerle yapılacağını bildirmiyor. Demek ki Hz. Peygamber (a.s.m.) Kuran’ın emriyle, Kuran’ın dışında da söz söyleme yetkisine sahiptir. “Sizin için Allah’ın Rasulünde –alınacak- güzel bir örnek vardır” âyeti, Hz. Peygamberin konuşan ve yaşayan bir Kuran olarak her zaman canlı bir örnek olduğuna, varlığının zorunluluğuna işaret etmektedir.

Bütün bu sebepler ışığında bir insan yalnızca Kuran'a bakarak hadisleri devre dışı bırakarak müslüman olamaz. Bu durumda sen beni sadece Kuran'la tartışmaya zorlayamazsın. Ne vakit benim tam bir müslüman olduğumu kabul edersin o vakit tartışmaya devam edebiliriz. Bunu da bir kıvırma gibi göstermeye çalışırsan da bana haksızlık etmiş olursun. Seçim senin?

Sitelerde Paylaş

Yani allah kuranda ne söylecegini bilememis onlari insanlarin evirip aciklamalarina muhtac duruma düsmüs öyle mi?

Bana kuranin orjinal tercümesinden "hadis" gecen bir ayet yazman gerekiyor eyvahcübbeli.

Asta görelim hangi ayette allah hadislerden bahsetmis?

Orjinal tercümesinden diyorum reformistlerin kafalarindan uydurup yazdiklari mealleri sormuyorum...Örnegin diyanetin mealinde "hadis" gecen bir ayet bulamazsin.

Kurana ayetlerine inaniyor musun, inanmiyor musun? Laf ebeligi yapip dangalaklarin yazdiklarini buraya tasimaya calisacaksan hic bosa kendini yorma...

Kuranin orjinali ve tercümesi beni baglar o kadar... Senin ne derece müslüman oldugun hangi geri zekalilarin sonradan yazdiklari masallara sacmaliklara inanman beni ilgilendirmez.

Müslümansan kuranin icindekilere inanip onu savunacaksin.Savunamiyorsan aldatilmis zavalli caresiz bir müslüman oldugunu kabul edeceksin.

Sitelerde Paylaş

Yani allah kuranda ne söylecegini bilememis onlari insanlarin evirip aciklamalarina muhtac duruma düsmüs öyle mi?

Ben öyle birşey demedim, ima da etmedim. Benim dediğim şu:

Peygamber sadece Allah'ın emirlerini bildiren bir postacıdan ibaret değildir, Peygamber inen ayetleri okuyan ve bize o ayetleri hayatımıza nasıl geçireceğimizi anlatan kişidir. Bu şekilde yapmasını yine ona emreden Allah'tır.

Bu Allah'ın bir acizliği değildir. Bu şekilde olması bize imtihan içindir.

Sitelerde Paylaş

Bana kuranin orjinal tercümesinden "hadis" gecen bir ayet yazman gerekiyor eyvahcübbeli.

Asta görelim hangi ayette allah hadislerden bahsetmis?

Orjinal tercümesinden diyorum reformistlerin kafalarindan uydurup yazdiklari mealleri sormuyorum...Örnegin diyanetin mealinde "hadis" gecen bir ayet bulamazsin.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliğin olmadigina dair ayet asamiyorsun ama ben asarim o ayetleri...Asacagimi da bilmektesin.

Ne yapacaksin o zaman? Şabalak bin ahmet efendi hazretlerinin hadislerde olan su zirvalamalarini dikkate alirsak yok mu diyeceksin?

Binlerce cahil bedevinin uydurup yazdiklari ayetler yetmiyor mu?

Eger kurana inanan onun savunan bir müslümansan, Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliğinin olmadigina dair ayetleri asmalisin. Eger asamiyorsan fazla kivirip calkalayip durma.

Allahin kuranda "düzüp becerebilirsin" emrini hiyarin birisi kafasina göre degistirip allayip pullayip degistiremez.

Kuran ayetlerinin her biri müslümanlarin harfi harfine uymalari gereken allah sözleri degil mi?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cigi dedi ki: Kuran ayetlerinin her biri müslümanlarin harfi harfine uymalari gereken allah sözleri degil mi?

Cevap hayır çünkü Kuran'da Allah şöyle buyuruyor:

“Sana Kitab’ı indiren O’dur. Onun bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab’ın esasıdır. Diğerleri de müteşâbihtir. İşte kalblerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun te’viline yeltenmek için müteşâbih ayetlere yapışıp, onlarla uğraşır dururlar. Halbuki onun te’vilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek pâyeye erişenler (derinleşenler-râsih âlimler), ‘O’na inandık, hepsi Rabbimiz tarafındandır’ derler. Bu inceliği ancak akl-ı selim sahipleri düşünüp anlar.”

Sitelerde Paylaş

Orjinal kuranda "hadis" gecmez ve yoktur.

Yukarida astigin ayet mi?

Ayetse hangi sure ve kacinci ayet oldugunu rica edeyim.Ben ne astigini biliyorum ama okuyucularimiz icin senin yazmani istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Orjinal kuranda "hadis" gecmez ve yoktur.

Kuran açıklanması gereken bir kitaptır dedikten sonra hala "hadis" diye diretmen akıllı birine yakışmaz.

Ali imran 7: “Sana Kitab’ı indiren O’dur. Onun bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab’ın esasıdır. Diğerleri de müteşâbihtir. İşte kalblerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun te’viline yeltenmek için müteşâbih ayetlere yapışıp, onlarla uğraşır dururlar. Halbuki onun te’vilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek pâyeye erişenler (derinleşenler-râsih âlimler), ‘O’na inandık, hepsi Rabbimiz tarafındandır’ derler. Bu inceliği ancak akl-ı selim sahipleri düşünüp anlar.”

Sitelerde Paylaş

Kuran açıklanması gereken bir kitaptır dedikten sonra hala "hadis" diye diretmen akıllı birine yakışmaz.

Kirmadigin icin sagol bende okuyuculara aciklayayim:

İki şeyin aynı seviyede benzeşmelerine “teşabüh”, birbirinden fark edilemeyecek şekilde keyfiyet bakımından birbirine benzeyen şeylere de “müteşabih” denir.

Simdiye kadar alintida olan düsünceyi asla savunmadim.Beni kuranin birebir orjinal tercümesi ilgilendirir. Birilerinin kafalarina göre yaptiklari yorumlar eklemeler aciklamalar ilgilendirmez.

Hadis kuranin orjinalinde gecmez...Burada duruyoruz... :)

Basligin tartisilan konusu disinda bir sey kabul etmedigimi yazmistim.

Sen istedigim ayetleri asamadin ve asamiyacaksin.

Zaten Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliğini yasaklayan ayetler olsa simdiye kadar keyifle alt alta dizmistin degil mi? :)

Sana yarina kadar zaman taniyorum asamazsan ben Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliğini serbest birakan özendiren ayetleri asmaya basliyacagim.

Hic bos yere hadis zirvalarini buraya tasima okumam yanit vermem.Tartismamizin konusu kuran ayetleri... :)

Sitelerde Paylaş

Ayet asmakla bir sonuca varamayız. O ayetlerin hangisi neshedilip, hangisinin yürürlükte olduğuna nasıl karar vereceğiz.?

"Biz bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, mutlaka daha hayırlısını veya benzerini getiririz." Bakara Sûresi, 106

İşte durum böyleyken bana hak vereceğini umut ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben sana hak veriyorum ama allaha hak vermiyorum. :)

O bir tanri degil mi? "OL" dedimi oldurmadigi bir sey yok ama hep lafta...

Sen "şu şu şu ayetler gecersizdir kullanimdan kaldirilmistir" diyebilir misin? Yaz bakalim hangi ayetlerin yürürlükte oldugunu hangilerinin olmadigini...

Kimin tarafindan gönderildigi iddia edilen kitabin icindekileri mıncıklamaya calisiyorsun?

"Isime gelmeyen ayetler yürürlükte degildir" diyebilir misin?

Diyebilirsen bos yere tartismis oluruz. :)

Sitelerde Paylaş

Nur 32- Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

33- Evlenemiyenler (malî imkânı buna elvermiyenler) Allah kendilerini fazl-u kereminden zengin kılıncaya kadar iffetli kalmaya çalışsınlar. Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız— yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi —iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa— fuhşa sakın zorlamayın. Kim onları (bu hususta) zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra (o cariyeleri) çok bağışlayan ve (haklarında) çok merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

NİSA suresi 6- (Sorumluluğunuz altındaki) yetimleri evlenebilecekleri yaşa gelinceye kadar deneyin; sonra aklen olgunlaştıklarını tesbit ederseniz, mallarını onlara iade edin; (sakın,) onlar büyümeden önce, aceleyle ve müsrifçe harcayarak mallarını tüketmeyin. Zengin olan kimseyi (vesayeti altındakinin malından) tamamen uzak tutun. Fakiri ise ondan uygun bir şekilde istifade ettirin. Mallarını kendilerine teslim ettiğinizde, onlar adına şahitler bulundurun ve (unutmayın ki) nihai hesap sorucu olarak Allah kafidir.

cigicim sen b ayetler ile biraz oyalan.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...