Jump to content

Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği Var mıdır?

Recommended Posts

Nur 32- Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

33- Evlenemiyenler (malî imkânı buna elvermiyenler) Allah kendilerini fazl-u kereminden zengin kılıncaya kadar iffetli kalmaya çalışsınlar.

Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız— yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi —iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa— fuhuşa sakın zorlamayın. Kim onları (bu hususta) zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra (o cariyeleri) çok bağışlayan ve (haklarında) çok merhamet edendir.

Cübbelicim kuran ayetlerine ekleme yapma...Bold siyah renkte yaptigim yerler sonradan eklemelerdir.

Orjinal kuran ve orjinal tercüme olacak...

Bu ayeti asacagini bildigimden bekledim ki seni astigin ayetle vurayim. :)

Yalniz tartismaya asilan iletilerin tümünü göze alarak devam etmeni öneririm.Umarim yazdiklarini unutmuyorsundur.Örnegin asagida ki alintida bulunan yazdiklarini hic unutmamanini öneririm cünkü onlari sana karsi devamli kullanabilirim.

Ayet asmakla bir sonuca varamayız. O ayetlerin hangisi neshedilip, hangisinin yürürlükte olduğuna nasıl karar vereceğiz.?

"Biz bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, mutlaka daha hayırlısını veya benzerini getiririz." Bakara Sûresi, 106

İşte durum böyleyken bana hak vereceğini umut ediyorum.

Geciyoruz NUR 33. ve 32. ayete...

Her ne kadar orjinal olmayan ve üzerinde oynanmis ayet asmis olsan bile astigin ayetle Kuranda fuhus ve sex köleliginin var oldugunu kanitlamis bulunuyorsun.Dolayisi ile sana tesekkür ederim.Daha sonra ben diger ikisini asacagim ayetlerle kanitlarim.

Bold olan cümleler kuranin orjinalinda yoktur.Istersen Ingilizce Almanca Fransizca tercümeleri ile karsilastirabilirsin cübbelicim ama her ne kadar ekleme ifadeler olsada onlarla ilgilenmeden her iki ayette koyu kirmizi renkte olanlari iyi okuyalim...

Köle Cariye ve Fuhuş gecmekte degil mi?

Cariyenin anlami sex kölesidir...Kadin sex kölelerine cariye denilir.Anlami budur.Sadece köle erkek köleler icin kullanilir.Erkek köleleride sex kölesi olarak kullananlar olmustur fakat bunu kuranda kanitlayacak kesin ifade yoktur.

Asagida ki ayette cariyelerini istedigin zaman sorgusuz sualsiz cinsel iliskide kullanilabilecegi yazmakta.Ayni anda kac tane cariye ile birlikte olmasida dogal cünkü bir kisitlama yok...Itiraz edilecek tartisilmayacak sekilde acik ve net...

AHZAB

52 - Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

Geliyoruz fuhuşa...

"fuhuşa sakın zorlamayın. " Ifadesinden sex köleleri cariyelerle fuhusu serbest birakan allahin daha fazla pislik ve bataga batanlari nazikce "yapmazsaniz iyi olur" diyor...

Kafirleri yakin kesin parcalayin caninizla malinizla onlarla savasin sakin dost arkadas olmayin yoksa yakarim asarim keserim diyebilen allah "köle edinmeyin fuhus yapmayin yoksa yakarim keserim" demiyor...Bu sekilde icinde ifade olan bir tane ayet yoktur.

Aslinda NUR 33. ayette "fuhusa zorlamayin" ifadesinde "pezevenklik yapmayin" uyarisi vardir.Esirini sex kölesiyle her istedigi anda cinsel iliskiye rahatlikla girip keyifle ve allahin emriyle zinasini fuhusunu yaparken "fuhusa zorlamayin" ifadesi aslinda "cariyelerinizi birbirinize peskes cekmeyin" demektir.

Cünkü cariye sahibine karsi itiraz edebilecek karsi gelebilecek pozisyonda degildir fakat eve gelen diger misafirlerle cinsel ilisikilere girmeleride istenilmektedir.Cariyesini gelen misafiriyle yatmasini isteyen bedevi elbette karsiligini ayni sekilde almaktaydi. Bazi cariyelerin pisliklere katlanamamalarindan evlerin kadinlariyla konusmalari ve bazi gelisen olaylardan dolayi bi zahmet "fuhusa zorlamayin" denilmistir.

"Cariyelerle fuhus zina yasaktir cariye ve köle edinenlerin cezalari ölümdür" ifadesi kuranda hic bir ayetin icinde yoktur.Isteyen istedigi kadar arasin bulamaz.

Kuran ayetlerinde "köle azad" etmekle korkutulma vardir.Cünkü bedevi kölesiz cariyesiz yasayamaz.

Su anda Arap ülkelerinde cariyeleri olan zengin Arap seyhleri ayni zihniyette yasamaktadirlar ve tabiki kurana icindeki ayetlere inanip onlari harfiyen yerine getirerek. Arastirabilme veya görme olanagi olanlar dogru oldugunu göreceklerdir.

Sevgili eyvahcübbeli,

Iki tane ayet astin kuranda fuhusun ve sex köleliginin oldugunu kantiladin...Tesekkür ederim... :)

Rica etsem sübyanciligin tecavüzün olmadigina dairde iki tane ayet asar misin?

Üzülme kardesim...

Kuran, savunanı rezil eder.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

NİSA suresi 6- (Sorumluluğunuz altındaki) yetimleri evlenebilecekleri yaşa gelinceye kadar deneyin; sonra aklen olgunlaştıklarını tesbit ederseniz, mallarını onlara iade edin; (sakın,) onlar büyümeden önce, aceleyle ve müsrifçe harcayarak mallarını tüketmeyin. Zengin olan kimseyi (vesayeti altındakinin malından) tamamen uzak tutun. Fakiri ise ondan uygun bir şekilde istifade ettirin. Mallarını kendilerine teslim ettiğinizde, onlar adına şahitler bulundurun ve (unutmayın ki) nihai hesap sorucu olarak Allah kafidir.

cigicim sen b ayetler ile biraz oyalan.

Cübbelicim alintidaki ayet, akraba evlatlik yetimlerle ilgili tartistigimiz konumuzla ilgisi bulunmamakta. :)

Sitelerde Paylaş

cigi dedi ki: "Cariyelerle fuhus zina yasaktir cariye ve köle edinenlerin cezalari ölümdür" ifadesi kuranda hic bir ayetin icinde yoktur.Isteyen istedigi kadar arasin bulamaz.

Bence de istediği kadar arasın bulamaz. Bir müslümanın isterse 100 adet cariyesi olsun ve 4 adet de karısı olsun ve hepsiyle de zorlama olmaksızın cinsi beraberlik kursun kimse ona sen napıyorsun, yanlış yapıyorsun, bu yaptığın haram diyemez. Diyen de kafir olur. Benim bu dediğime bir itirazın var mı?

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cigi dedi ki: "Cariyelerle fuhus zina yasaktir cariye ve köle edinenlerin cezalari ölümdür" ifadesi kuranda hic bir ayetin icinde yoktur.Isteyen istedigi kadar arasin bulamaz.

Bence de istediği kadar arasın bulamaz. Bir müslümanın isterse 100 adet cariyesi olsun ve 4 adet de karısı olsun ve hepsiyle de zorlama olmaksızın cinsi beraberlik kursun kimse ona sen napıyorsun, yanlış yapıyorsun, bu yaptığın haram diyemez. Diyen de kafir olur. Benim bu dediğime bir itirazın var mı?

Eyvahcübbeli komik olmaya ve yazdikca batmaya basladin.Alintida olan benim cümlemi ve yazdiklarini iyi okumani öneririm.

Fuhusun ve sex köleligin alanen yapilmakta oldugunu gören söyleyen kafir olursa yapilmamis mi oluyor?

Sen ucmaya basladin.

Kendi ellerinle kuranda fuhusun ve sex köleliginin oldugunu kanitladigin gibi alintidaki yazilarla iyice percinledin arkadasim.

Astigin Nur 33. ayette aslinda cariyelere tecavüzde var ama ben baska ayet asarim.Tabi sübyancilikla iligili ayetleride.

Seni ateist yaptiktan sonra kurani savunup rezil olmaktan kurtulup hayata bakis acin yasaman degisecek ve kuslar kadar özgür olacaksin. :)

Sitelerde Paylaş

Fuhusun ve sex köleligin alanen yapilmakta oldugunu gören söyleyen kafir olursa yapilmamis mi oluyor?

cigicim kafan iyi mi senin? Benim yazdıklarımı anlama bozukluğun mu var?

Ben di yo rum ki.

İs lam da kö le lik ve de ca ri ye lik VARDIR.

Köle ve cariye sayısında bir sınır YOKTUR.

Bir müslümanın 1000 adet kölesi ve 1000 adet cariyesi olabilir.

Bu cariyeler ile zorlamaksızın hepsiyle cinsi münasebet kurabilir. Kötü huylu cariye veya kölesini para ile başkasına satabilir. Veya parayla başkasının kölesini veya cariyesini alabilir.

Şim-di be-ni an-la-dın mı?

Sitelerde Paylaş

İs lam da kö le lik ve de ca ri ye lik VARDIR.

Köle ve cariye sayısında bir sınır YOKTUR.

Bir müslümanın 1000 adet kölesi ve 1000 adet cariyesi olabilir.

Anlamaz olurmuyum?

Kuranda sex köleliginin ve fuhusun var oldugunu itiraf etmektesin...Nasil anlamam? :lol:

Sitelerde Paylaş

Anlamaz olurmuyum?

Kuranda sex köleliginin ve fuhusun var oldugunu itiraf etmektesin...Nasil anlamam? :lol:

Ama bak yine yanlış anlamışsın cigicim.

Ben Kuranda sex köleliginin ve fuhusun var oldugunu itiraf etmedim.

Ben Kuranda köleligin ve cariyeliğin var oldugunu söyledim.

Niye inatla benim dediklerimi çarpıtıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ama bak yine yanlış anlamışsın cigicim.

Ben Kuranda sex köleliginin ve fuhusun var oldugunu itiraf etmedim.

Ben Kuranda köleligin ve cariyeliğin var oldugunu söyledim.

Niye inatla benim dediklerimi çarpıtıyorsun.

Arkadasim cariye ne demek? Kimlere cariye denir?

Cariyelerle nikahsiz sorgusuz sualsiz yapilan cinsel iliskiye ne denir?

Kivirip calkalama cübbelicim.

Sitelerde Paylaş

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye, erkeklere de köle denir.

Onlari biliyoruz...Cariyelerin hangi isler icin kullanildiklarini yazarmisin?

Ha gayret az kaldi...

Sitelerde Paylaş

Evin hanımına yardım işlerinde kullanılır.

Öyle mi?

Cübbelicim seni ezip yogura yogura pestilini cikartip bu tartismadan ateist adayi olarak ayrilmani saglayacagima emin olabilirsin...Zaten biliyorsun da köseye sıkıştın hareket edemez oldun ama gözlerin kaçabilmek icin ufak bir delik aramakta....

Bos yere delik filan arama her tarafin Cigi tarafindan kapatilip tikanmis durumda...:lol:

Yok öyle yagma...Bol kepceden atip sallamanin cezasini cekeceksin.

NİSA

3 - Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz. Eğer adaleti gözetmemekten korkarsanız, o zaman bir tane ile veya elinizin altındakiyle (sahip olduğunuz câriye ile) yetinin. Doğruluktan ayrılmamak için bu daha elverişlidir.

24 - Bir de harb esiri olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlarla evlenmeniz de size haram kılındı. Bütün bunlar Allah'ın üzerinize farz kıldığı hükümlerdir. Bunların dışında kalanlar ise iffetli olarak zina etmeksizin mallarınızla mehir vermek suretiyle evlenmek istemeniz size helal kılındı.

O halde onlardan nikah ile faydalanmanıza karşılık mehirlerini kendilerine verin ki, bu farzdır. O mehri takdir edip kesinleştirdikten sonra birbirinizi razı etmenizde bir mahzur yoktur. Şüphesiz ki Allah her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

MÜMİNUN

6 - Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (cariyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerinden dolayı) kınanmış değillerdir.

AHZAB

50 - Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

51 - Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.

52 - Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

Cariyeler hangi isler icin kullanilirmislar?

Pamuk ellerinle yaziver cübbelicim. :)

Hadi canim benim...

Sitelerde Paylaş

Cariye isterse evet onunla cinsi birliktelik kurabilirsin. Ben bunu taa en başta söyledim. O da bir kadın sonuçta, onun da cinsel ihtiyaçları vardır ve sen bir erkek olarak bu ihtiyacını karşılamalısın. Ama cariyen iffetli kalmayı arzular ise o vakit onu zorlayamazsın.

Bu verdiğim bilgilere itirazın var mı?

Sitelerde Paylaş

Yani neymis?

Cariyeler ile yapilan cinsel iliskiler fuhuş zina ve tecavüz imis degil mi?

Cariyelerde sex köleleriymis...

Bu kadar.

Kuranda köleligin sex kölelerinin fuhusu zinanın oldugunu özendirildigini astigimiz ayetlerle kanitlamis olduk...Tecavüz tam istedigim gibi olmadi okuyuculara daha acik ve net göstermeliyim.

Sira geldi sübyanciliga ve tecavüze...

Islam ne sapik dinmis nasil bir kitapmis kuran akillara zarar kardesim...

Kendini kasma Cigi'nin sundugu argümanlari ve sorulari cok iyi düsün, bak nasil rahatlayip ateist olacaksin...

Geriye dönüp baktiginda "yazik olmus bunca zaman kaybina ve cektiklerime" diyeceginden eminim. :)

Istersen sübyanciligi ve tecavüzü yasaklayan iki tane ayet sen as cübbelecim...

Ne dersin var midir? :)

Sitelerde Paylaş

Yani neymis?

Cariyeler ile yapilan cinsel iliskiler fuhuş zina ve tecavüz imis degil mi?

Cariyelerde sex köleleriymis...

Bu kadar.

Hoppala niye işine geldiği gibi anlıyorsun. SEX kölesi demen için bu işi zorlayarak yaptırman lazım. Böyle birşeyin Ayet ile yasak olduğunu bilip dururken niçin hala SEX kölesi demeyi uygun görüyorsun.

Cariye verirse alırsın. Vermezse alamazsın. Bu SeX köleliği midir? Dürüstçe cevap ver.

Sitelerde Paylaş

Demek oradan öyle görünmekte. :D

Yukarida asilan ayetleri iyi oku...Cünkü sen okuduklarini anlamayan tescilli bir arkadasimizsin. :)

Fakat sayende bu tartismayi okuyanlar senin gibi inanclilarin beyinlerinin mühürlü gözlerinde ise perde oldugunu anlayacaklar...

Cübbelicim bildigin yabanci bir dil var mi?

Sitelerde Paylaş

Cariyeler cinsel iliskilerde kullanilir ve nikahlanma yoktur...

Cariyeler evin gündelik her türlü islerinde kullanilirlar...

Cariyelerinden bikanlar bir mal gibi esir pazarina götürüp satarlar veya baska bir cariye ile degis tokus ederler...

Isterlerse cariyelerini baskalarina hediye ederler...

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel iliskiye girebilmeleri icin ikram edilirler...

Sahip olunan cariyelerin geneli evli, kocalari öldürülmüstür...

Evli bir cariye ile cinsel iliskiye girmek kurana göre normaldir ve buna da yasaklama getirmez...Kuranda evli cocuklu cariyelerle cinsel iliskiye girilmemesi gerektigine dair ayet bulunmaz...

Islamin ortaya cikisindan sonra milyonlarca kadin sex kölesi (Cariye) yapilmis ve hayatlari karartilmistir.

Yakin tarihimiz Osmanli hanedaninin harem yasantisi incelenecek olursa bedevi zihniyetinin aynisini uyguladiklari ortaya cikar.

Yani kurana harfiyen uyarak Osmanli padisahlari sehzadeleri pasalari sex köleleri edinmisler fuhus tecavüz zina ve sapikliklar icinde yasamislardir.

Okuyucular yukarida yazilanlarin gercek olduklarini astigim ayetlerde görebilirler...

Tarihçe bilir misin?

Dilini anlamak için bu yeter.

Bu haberci sağlam konuşur,

Dayanakları kesinliklerden oluşur hep.

Turan Dursun

Sitelerde Paylaş

Cariyeler cinsel iliskilerde kullanilir ve nikahlanma yoktur...

CARİYELERİN RIZASI VARSA cinsel iliskilerde kullanilir ve nikahlanma yoktur.

Cariyeler evin gündelik her türlü islerinde kullanilirlar...

DOĞRU.

Cariyelerinden bikanlar bir mal gibi esir pazarina götürüp satarlar veya baska bir cariye ile degis tokus ederler...

DOĞRU..

DOĞRU..

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel iliskiye girebilmeleri icin ikram edilirler...

ÇİRKİN BİR İFTİRA. İSPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN!

Sahip olunan cariyelerin geneli evli, kocalari öldürülmüstür...

DOĞRU..

Evli bir cariye ile cinsel iliskiye girmek kurana göre normaldir ve buna da yasaklama getirmez...Kuranda evli cocuklu cariyelerle cinsel iliskiye girilmemesi gerektigine dair ayet bulunmaz...

CARİYELER FUHUŞA ZORLANAMAZ. AYET İLE SABİT.

Islamin ortaya cikisindan sonra milyonlarca kadin sex kölesi (Cariye) yapilmis ve hayatlari karartilmistir.

CARİYELER FUHUŞA ZORLANAMAZ. AYET İLE SABİT.

NUR 33 .

33- Evlenemiyenler (malî imkânı buna elvermiyenler) Allah kendilerini fazl-u kereminden zengin kılıncaya kadar iffetli kalmaya çalışsınlar. Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız— yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi —iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa— fuhşa sakın zorlamayın. Kim onları (bu hususta) zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra (o cariyeleri) çok bağışlayan ve (haklarında) çok merhamet edendir.

Şimdi cigi, Kuran diyor ki cariyeleri fuhuşa zorlamayın. Sen bunu niye görmezden geliyorsun.?

Şimdi cigi, Kuran diyor ki cariyeleri fuhuşa zorlamayın. Sen bunu niye görmezden geliyorsun.?

Bilerek 3 kez yazdım ki görmedim deme..

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Cariyelerin eve gelen misafirlere cinsel iliskiye girebilmeleri icin ikram edilirler... tespitime "ispatlamazsan serefsizsin" demissin ve nasil bir yobaz cahil kütük oldugunu sen ispatlamissin.

Sicak ve eglenceli bir tartisma olabilmesi icin esprilerle birlikte sana olan hitabimda farkli idi ama seni rezil eden kurani savunamayacak pozisyonlara girdikce gercek yüzünü göstermeye basladin.

Zaten biliyordum ama iyice anladim ki, sen okudugunu anlamayan kütügün tekisin...

Nur 33. ayetini akli basinda olan bir müslüman "Kur'an'da Sübyancılık, Tecavüz, Fuhuş ve Sex Köleliği Var mıdır" tartismasina kendi elleriyle asmaz.

O ayette cariyeleri "fuhusa zorlamayin" neden yazmakta oldugunu dahi düsünüp anlamayacak kadar cahil ve yobazsin.

Cariyelerin sahipleri cariyelerini eve gelen misafirlere ikram etmeseler sapik iliskilerde zorlamasalar "fuhusa zorlamayin" denilir mi?

Üstelik "Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi fuhusa zorlamayin" denilmekte. Yani pezevenklik yapilmakta...Cariyeler, kimilerine cinsel iliski karsiligi cikar amacli, kimilerine ise dost arkadas ilisikileri karsiliginda peşkeş cekilmekte...

Demek ki yaptiklari icin yapilmamasini allah bi zahmet rica etmekte ama nedense kesin sert bir ifade ile yasaklamamakta.

Kütük yobaz cübbeli, ayetlere kafana göre eklemeler yapma!...Sende kuranin allahi adina ayet yazan yobaz bedevi soyundan misin? Kuran ayetlerini degistiren yalaka reformist misin?

Ayrica tartismayi tek tek iletilere indirgeme bir bütün olarak görmeye calis...

Senin bunu yapabilecek kapasiten olmadigin belli cünkü Ateistforumda devamli senin tartismadigini farkli bir amacla her iletinin altina spam attiginin altini bir cok kere vurgulamistim.

Dolayisi ile senin bilgin birikimin ve kapasiten dogru düzgün bir tartisma yapabilmeye yetmemekte.

Bana "ispatlamazsan serefsizsin" diyen bre yobaz kütük...

Bu ne bu?

DOĞRU..

DOĞRU..

Dogrulari büyük harflerle ve bold olarak yazan kim? Sen degil misin cahil yobaz?

Sen baska bir yobaza cariyeni hediye edince o yobaz cariyeyi ne yapacak?

Yatagami atacak yoksa nikahina alip evinin kadini yapip cocuk sahibi olmak mi isteyecek?

Yazdigin "DOĞRU.." larla zaten cariyelerin hediye ikram edildiklerini onaylamakta oldugunun farkinda olmayan yobaz cübbeli...

Tartismayi okuyunlar kimin hakli olup olmadigi konusunda karar vereceklerdir...Bu iletiden sonra "kuranda yani islamda sübyancilik ve tecavüzün" oldugu ayetleri asacagim.

Bilgisiz birikimsiz okudugunu anlamayan ve tartisma adabini bilmeyen bir yobaz kütük müslüman oldugunu kanitladigin icin sana tesekkür ederim.

Sana yabanci dil biliyor musun sorusunu sordum yanit vermedin...Bilmeyebilirsin ama okuyucular icin simdiye kadar astigim ayetleri üc farkli dilde olanlarini da asacagim...

...okuyucular okuyup görsünler orjinal tercüme nasil olurmus.

Sitelerde Paylaş

cigi dedi ki: O ayette cariyeleri "fuhusa zorlamayin" neden yazmakta oldugunu dahi düsünüp anlamayacak kadar cahil ve yobazsin.

Cariyelerin sahipleri cariyelerini eve gelen misafirlere ikram etmeseler sapik iliskilerde zorlamasalar "fuhusa zorlamayin" denilir mi?

Üstelik "Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi fuhusa zorlamayin" denilmekte. Yani pezevenklik yapilmakta...Cariyeler, kimilerine cinsel iliski karsiligi cikar amacli, kimilerine ise dost arkadas ilisikileri karsiliginda peşkeş cekilmekte...

Demek ki yaptiklari icin yapilmamasini allah bi zahmet rica etmekte ama nedense kesin sert bir ifade ile yasaklamamakta...

cevap: İfadenin sert olmaması senin bir yorumun. Sonuçta bu ayet indikten sonra bir müslüman Allah'a inanıyorsa, Kuran'ın Allah'ın kelamı olduğunu kabul ediyorsa cariyesini ARTIK FUHUŞA ZORLAYAMAZ.

Bana katılıyor musun?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...