Jump to content

CUMHURİYET BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN!

Recommended Posts

Sayın Atabeyoğlu temennilerin güzel ,ama, gerçekleri de görmemiz gerek.

Gerçek ne dersen,bu a.k.p sinin seçimle gitmesi yakın zamanda mümkün değil.

Niye dersen,bana göre baş sebebi ekonomik.Halkın büyük çoğunluğu gırtlağa kadar borçlu durumda.İktidar değişikliği halinde faizlerin artacağını düşünüyorlar.Bunu gözlemlemiş biriyim.Bundan önceki seçimler sonrasını hatırla.Kime sorsan ben akp ye oy vermedim dedi.Hepimiz son seçimlerde hayal kırıklığına uğradık.

Kısacası,bu millet sahtekardır.Önce kendimenfaatini düşünür.Sol görüşlü olarak bildiğimiz Halil Ergün bile akp ye oy verdiğini söyledi.

Velhasıl bu akp si seçimle gitmesi yakın zamanda mümkün değil.

Halk hareketi ile de gitmesi düşünülemez.Gezi parkı olaylarında diktatörün tutumunu gördük.5 canı yok eden güvenlik güçlerine ,destan yazdılar diyen birinin,bu tip hareketler olduğunda nasıl gaddarca davrandığını hepimiz biliyoruz.

Bu akp si ile Cumhuriyetin ,maddi manevi tüm kazanımları yok edilmiştir ve yok edilmeye devam ediyor.

Yakın zamanda da bu akp sinden kurtulamayacağımızı düşünüyorum.

Sizi anlıyorum sayın strong.

Elbetteki bir önceki yorumunuzu ardniyetli yazmadınız.

Ülkenin içinden geçtiği sürecin çok içaçıcı olmadığı doğru.

Ancak iyimser olmak için de yeterince sebepler var.

Onları en altta sırasıyla açıklamaya çalışacağım.

İnsanları uyarmak amacıyla ülkemizdeki kötü gidişata vurgu yapan düşüncelere yer verilmesi elbette gerekli.

Bunu denk geldikçe ben de yapıyorum.

Ancak bu uyarıyı yaparken insanların bilinçaltına ne bileyim böyle ‘’biz öldük bittik, bizi artık kimse kurtaramaz’’ gibi düşünceler işlenmemeli.

Şunu bilmekte yarar var ki halkımızın ekserisi AKP’ye mevcut Cumhuriyet düzenini değiştirsin diye oy vermedi.

Gel gör ki AKP fırsatçılık yapıyor, bir daha eline böyle bir fırsatın geçmeyeceği düşüncesiyle alt çekmecede tuttuğu gizli ajandasını devreye sokuyor.

Evet, senin de dediğin üzere ekonomik istikrar arıyor Türk halkı.

Geçmişteki ekonomik krizler halkta çok feci travmalar yarattı.

Özellikle sayıları 4 milyonu bulan küçük esnaf o dönemde bu krizlerden fevkalede sarsıldı.

Bu esnaf kitlesinin aile bireylerini de hesaba katarsak neredeyse 20-25 milyonluk bir kitlenin geçmişteki ekonomik krizler yüzünden mağdur olduğu sonucu çıkıyor.

AKP’yi ayakta tutan da bu kitle bence.

Yalnız bu kitlenin bilmediği bir şey var ki mevcut ekonomik göstergeler çok yanıltıcı.

Zira ortada gerçek manada bir üretim yok.

Tamamen peşkeşe, ranta, iç ve dış borçlanmaya dayalı bir ekonomik büyüme var.

Küresel ekonomideki durgunluk sebebiyle ülkemize akın eden dış sermaye sayesinde uzun bir süre Lale Devri yaşandı ülkemizde.

Ancak bu dönemin artık sonuna gelindi.

ABD yeniden büyüme sinyalleri vermeye başladı.

Bunun sinyali bile ülkemize gelen sıcak paranın tekrar ülke dışına çıkmasına sebep oldu.

Özellikle 2014’te bu sıcak para çıkışı daha da hızlanacak.

Ve üstü cilalanıp boyanarak halka iyi gibi gösterilen ekonomik göstergelerin gerçekte ne kadar sahte olduğu işte o zaman ortaya çıkacak.

Bu durum halkta hoşnutsuzluk yaratacak ve 2015 genel seçimlerine yansıyacak.

İyimser olmamızı gerektiren bir diğer husus ise AKP’nin artık dış desteğini yitirmiş olması.

Geçmişte AKP ve temsilcileri yurtdışında muhafazakar demokratlar olarak adlandırılıyorlardı.

Ancak Gezi Direnişi AKP’nin üzerindeki tüm cilayı döktü ve Batılı müttefiklerinin desteğini yitirmesine sebep oldu.

İlaveten AKP ve liderinin Ortadoğu’da kendi başına buyruk tavırları, yeni Osmanlıcılık rüyasıyla bölgesel güç olma çabaları efendisi ABD’nin sırtını dönmesine sebep oldu. En son Mayıs’ta gerçekleşen ABD ziyareti AKP için tam bir hayalkırıklığıydı.

Son yaşanan Hakan Fidan krizi bu gerginliğin dışavurumu diyebiliriz.

Bu arada AKP’nin uzun süredir ittifak halinde olduğu cemaatle de arası iyi sayılmaz.

Aralarında güç savaşı var ve bu durum ittifakın parçalanmasına ve her iki kesimin de güç yitirmesine sebep olacak.

Gezi Direnişi’ne uzun uzun değinmek istemiyorum. Yine de özetle söylemek gerekirse Gezi Direnişi ülkedeki muhalif güçlerin korku duvarını aştığının en önemli göstergesi oldu. Bundan sonra artık ne yapılırsa yapılsın muhalif insanlar kolay kolay sinmeyecektir diye düşünüyorum. Son ODTÜ Direnişi bunun en bariz göstergesidir.

Kısacası AKP birçok yönden kuşatılmış durumda.

Benim şahsi görüşüm insanların güç birliğine gitmesi.

Demek istediğim şu; insanlar nerede olursa olsun çeşitli demokratik örgütlere, partilere üye olup mücadelesini bu yollardan sürdürmeli.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AK Partinin birçok uygulamasını bende benimsemiyorum. Müslümanım Atatürk'ü seviyorum, bu ülke için yaptıkları reddedilemez. En önemli eseri de Türkiye Cumhuriyeti'dir. Recep Tayyip Erdoğan'da Cumhuriyet sayesinde Başbakan olmuştur. Seçimle gelmiştir ve ancak seçimle gider Cumhuriyete bu yakışır. Her yeri yakıp yıkmak çözüm değildir ki böyle yaparak ekmeklerine yağ sürdüğünüzün farkında mısınız? bilmiyorum. Ak parti'nin bu kadar oy almasının tek sebebi var karşısında duracak alternatif bir lider yok...

Gezi Direnişçileri nereyi yakıp yıkmışlar anlamadım, biraz açar mısınız?

Madem Kamu malları Gezi karşıtlarının bu kadar umurunda, bu ülkenin maddi kaynakları 11 yıldır yandaşlara haraç mezat peşkeş çekilirken neredeydiler?

AKP'nin alternatifinin olmadığını söylemek insanları umutsuzluğa sürükleyip AKP'nin eline mahkum etmekten başka bir işe yaramaz.

Eğer bu kasıtlı yapılmıyorsa ancak safdillikle açıklanabilir.

AKP'nin altenatifi vardır; o da halktır.

AKP'ye verilen o oylar emanet oylardır; geçmişte nasıl Demirel'e, Ecevit'e, Özal'a verilmişse, aynen öyle.

Dolayısıyla bir partinin alternatifinin olmadığı düşüncesi yanlıştır ve bilinçaltına zerkedilen zehirli bir fikirdir.

Ben önümüzdeki seçimlerde herkesi MUTLAKA oy vermeye davet ediyorum.

Zira mevcut seçim sisteminde vermeyeceğiniz her oy sanki AKP'ye verilmiş gibi işlem görecektir.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Cumhurıyet bayramımız ona ınananlara kutlu olsun.

Laik bir ülke KAVGASIZ bir ülkedir.

Din , ınsanları birbirine düşmen ediyürse o DİN degil KİNDİR.

LAIK TC yi bize bırakan ATAMIZIn ardındayız.

Bir tarıhda gazatacılar Ecevite başbakan oldun bütün kilitli kapıları açabildinmi deye sorarlar.

Biri dışında hepsini açtım demişti.

Ama o birinide açacağım deyince,Alpaslan Türkeş açta gör kapının arkasındakınıda dilin tutulsun gibi bir laf etmişti.

Şimdi AKP ye bir yere kadar ses edilmeyecek,amaaa o yer aşılınca Tavan başlarına çökecektir.

Gerisini söylemeye gerek yoktur.

Ne derler,SINIRI AŞMA.

Babam derdiki UŞŞAĞUM HADDİNİ HUTTİNİ pilmeyene piltureçeksun.

Ama zamanini eyi hesap eteçeksun.

No116.jpg

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeee.

Cumhuriyet bayraminizi en içtenlikle kutlar, daima en iyi olani, en guzeli, en mukemmeli butun Turkiye halki için diler daha nice basarilar umidiyle kutlarim. Bayraminiz kutlu olsun !

Levia, torun :wub:

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun!

Her yer bayrak, her yer bayram olsun bugün. Bayraklarımızı fenerlerimizi alıp kutlamalara katılalım.

Ne mutlu Türk'üm Diyene!

bltp7qkciaaaweu.jpg

İnanılmaz değil mi

Resmen işgaL altındayız ................

Bu olayların sorumlusu katillerin yönetiminde yaşamak onur kırıcı

gençlerimizi katlettiler ,kör bıraktılar .

Bu işin sonunda iç savaş var

Bu çakma dinci Türk halk düşmanları başka türlü defolup gitmez.

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ortada bir cumhuriyet mi kaldı ki kutlanabilsin ? kalmaz olur mu ? ileri ılımlı demokratik islam cumhuriyeti !

şu an canlı yayında diyanet işleri başkanı mehmet görmez "marmaray duası" yapıyor. bunun sonu osmanlı'daki gibi dua ile meclis açmaya, mecliste de "atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma ant içerim" yerine "allah'a ve resulüne köle olacağım. vallahi billahi tallahi" diye yemin etmeye kadar gider !

Sitelerde Paylaş

Marmaray vıcıklığı ile Cumhuriyet’i gölgeleme çabası

http://www.ulusalkan...akale,1693.html

Tayyip ve saz arkadaşları bu açılış için Üsküdar'dayken, Kız Kulesi'nde çok ilginç bir pankart asılı duruyormuş. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) ve Devrimci Liseliler (DEVLİS) üyeleri asmış. Kız Kulsesi'nde bu eylem yapılırken eylemcilerin kıyıdaki arkadaşları "ODTÜ yolu, 3. köprü, aceleye getirilen marmaray projeleri sürdüğü sürece eylemlerimiz sürecek" demiş ve eylemin bizim değil doğanın bir eylemi olduğunu, kapitalist sistemin hata verdiğini, artık başka bir sistem yüklenmesi gerektiğini söylemişler.

Çok yaratıcı ve cesurca. İki kişi deniz polisi tarafından gözaltına alınmış. Öncesinde arbede çıkmış tabii.

bbo.jpg

Sitelerde Paylaş

Haysiyet yoksunu isen tabiki başkalarının başlattığı projelere sahip çıkarsın..Ankara metrosu ,Marmaray falan bunları daha proje aşamasındayken imzalayıp başlatanlar bu sefiller değil .Bu arsızları daha sanata tükürdükleri dönemlerde sokaklara inip geniş çapta protesto etmeliydik aslında.Sanata tükürenden kime hayır gelmiş.

Sitelerde Paylaş

Haysiyet yoksunu isen tabiki başkalarının başlattığı projelere sahip çıkarsın..Ankara metrosu ,Marmaray falan bunları daha proje aşamasındayken imzalayıp başlatanlar bu sefiller değil .Bu arsızları daha sanata tükürdükleri dönemlerde sokaklara inip geniş çapta protesto etmeliydik aslında.Sanata tükürenden kime hayır gelmiş.

Evet, aynen öyle, Bu projeye resmen kondular. Geldiklerinde her şey hazırdı, bunlar üstüne konup millete hava yapıyor şimdi. On senedir tepemizdeler, hazır projeyi hayata geçirdiler sadece.

Üstelik de uzmanların "Açmayın, hazır değil, çok tehlikeli" demesine rağmen.

Bu Marmaray konusunu ayrı başlıkta konuşmalı aslında.. İmdat kolu lobisini de.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...