Jump to content

Ilk Musluman kimdir?

Recommended Posts

Ya sizinle bizim aramızda o kadar çok fark varki işte bu islamın bize verdiği fark.Şu yorumlardaki rezalete bayalığa bi bak.Biz küfretmeyiz hakaret etmeyiz insan gibi konuşuruz .Ama sonuçta maymundan geldik diyenlerdende insanlık beklenmez

layda biz maymundan gelmedik bikerem.

bizim büyük büyük yani bayağı büyük dedelerimiz maymunlarla amca çocuklarıymış.aynı şey değil yani.

ateist haklı...

biraz karıştır forumu ondan sonra herkese laf yetiştirmeye çalış.ve söylediğin herşeyi dayanağın ile birlikte yazmaya çalış.

elanur ablan gibi yazmış olmak için adem ilk insandır yazma.

yoksa ademin fosili mi bulundu da haberimiz yok... :blink:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

.

elanur ablan gibi yazmış olmak için adem ilk insandır yazma.

yoksa ademin fosili mi bulundu da haberimiz yok... :blink:

murteddd kardeşim şu sıralar benimle bayağı uğraştığının farkında mısın? :rolleyes:

açılan başlıkla ilgili vermiş olduğum yanıtı(19.iletimi) bi gözden geçir istersen..

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elanur kimseye açıklama yapma bence gayet yalın bi şekilde yapmışsın açıklamayı onlşar bi kere inanmıyacakya herşeye saldırıyorlar .ayrıca mürtedd arkadaşım haklısın maymunu dememeliydim şimdi maymuna hakaret ettiğim için üzüldüm.sonuçta size benzettim onlarıda

Sitelerde Paylaş
Elanur kimseye açıklama yapma bence gayet yalın bi şekilde yapmışsın açıklamayı onlşar bi kere inanmıyacakya herşeye saldırıyorlar .ayrıca mürtedd arkadaşım haklısın maymunu dememeliydim şimdi maymuna hakaret ettiğim için üzüldüm.sonuçta size benzettim onlarıda

o allta da kalmıyorsun hiç.

ama ben ensest konusuna hiç girmeyeceğim.

herşeye saldırmıyorum.yanlış gördüğümüzü söyleyemeye çalışıyorum. ;)

Sitelerde Paylaş

Konuya bastan sona bir goz attim..

Henuz ortada somut bir cevap vermis tek musluman yok.

Sadece "tabiki ilk musluman ademdir" gibi hacidan hocadan duydugunu, ya da geceleyin kici acik uyurken gordugu ruyadan esinlenerek cevap verenler olmus..

oysa ortada Allah'in kitabi var ve kitapta 3 peygamber'in 3'u de ilk musluman benim diyor..

Ortada ki celiskiyi daha ne kadar gormezlikten geleceksiniz?

madem kuran cok acik ve net, hemde kusursuz bir kitap.

neden bu tur bir yanlis anlasilmaya neden oluyor?

Sitelerde Paylaş

islamın kelime anlamı nedir ? islam nedemek ?

adamın biride şunu demiş,dünya kelimesi var,ee marsa gidince orası dünya değil kuran orda geçerli değilmi ?

sizler hakıkaten kötü yoldasınız.

siz şaka yapıyorsunuz,yada makara geçiyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
Konuya bastan sona bir goz attim..

Henuz ortada somut bir cevap vermis tek musluman yok.

Sadece "tabiki ilk musluman ademdir" gibi hacidan hocadan duydugunu, ya da geceleyin kici acik uyurken gordugu ruyadan esinlenerek cevap verenler olmus..

oysa ortada Allah'in kitabi var ve kitapta 3 peygamber'in 3'u de ilk musluman benim diyor..

Ortada ki celiskiyi daha ne kadar gormezlikten geleceksiniz?

madem kuran cok acik ve net, hemde kusursuz bir kitap.

neden bu tur bir yanlis anlasilmaya neden oluyor?

islam nedir?

sen avatarındaki kıçını kapat önce.

Sitelerde Paylaş
Islam demek teslimiyet..

Her musluman Muhammedin uydurmalarina teslim olmustur.

kuran,

neden uzunca bir süreçte inmiştir ?

çünkü kuran,her önemli olaydan sonra;her ortada kalınan şaşılan durumdan sonra ayetlerin inmesiyle,tasdiklenmiş,güçlenmiş,ortaya somut önerilerin çarelerin gelmesiyle konunun kapanması sağlanmıstır.Misal verelim savastan kaçan askerler yakalanmıstır,hemen akabinde ayet inerek bu adamların bir müddet tecrit altında tutulmaları tavsiye edilmiştir.

Kuran için zaman önemlidir,anı anına detay gereken sorunların ardında inmiştir.

kuran bütündür.

kuran dünyadaki sınavın,denklerimlerini çözer,

ARKADAŞLAR BU FORUMDA KALMANIN ANLAMI YOK,MESAJLARINIZI OKUDUKÇA,SÜREKLİ BENİM İNANDIKLARIMA SÜREKLİ HAKARETLER ETMİŞŞİNİZ.HATTA ALLAHIN BACAĞINA S.. BİLE VAR.OKUSAM ACABA DAHA NELER ÇIKACAK

HELE SEN S.HURİ SEN BUNLARIN ÖNDE GİDENİSİN ! SÜREKLİ HAKARET KÜFÜR,MÜSLÜMANLARI BEĞENMEME VS VS

BEN SİZLERE HAKARET ETMEZKEN,İNANCSIZLIĞINIZLA ALAY ETMEZKEN İNANAN İNSANLARIN İNANÇLARINA SÖVMEK NEDEN ?

LEHEBİN DURUMUNA İSTERİMKİ DÜŞMEYESİN

BENIM INTERNET GÖRÜŞÜM,YAPICILIKTIR,YIKICILIK DEĞİL !

EMEK HIRSIZLIGI 5KB LIK DATA BOYUTUNDA AŞŞALAMARDA BULUNACAKDA DEĞİLİZ.

YADA SİZİ ŞİKAYET EDİP TÜRKİYEDEN YASAKLATACAKTA !

AMA İNSANLARDAN SAYGI HOŞ GÖRÜ BEKLERKEN,SİZ HAKARET HATTA ABUK SUBUK KÜFÜRLER EDİYORSUNUZ.

KÜFÜR DEN KASTIM,ALLAH YOK DEĞİL.AÇIK SEÇİK SOKAK KAHVE AĞZIYLA SÖVÜYORSUNUZ.

YAZIKLAR OLSUN DİYORUM.

HİDAYETE ERİN.

Sitelerde Paylaş
iyi güzel de herşeyi bilen allah , nasıl oluyorda muhammedin yaşamına bakarak ayetleri yolluyor. yani binevi şansa mı inmiştir ayetler.

olayı saptırma !!!!

insanların kalplerine kazınsın diye uzun zamanda inmiş

siz varya siz !

kuran 1 günde inse ozamanda suna bak cartttttttttttttttttt diye 1 günde inmiş dersiniz.kuran uzun zamanda; senaryoyu insanların toplulukların yaşamlarını konu alarak delillerle inmiştir.her ayetin öncesinde 1 olay cerayan etmiştir.

kuran 1 günde inse ozamanda suna bak cartttttttttttttttttt diye 1 günde inmiş dersiniz.

:angry: bukadar acizliğe ne gerek var.

Sitelerde Paylaş
çok anlıyorsunuz ya bi de ayrıntısıyla anlatacaktım değil mi..boş boş konuşup oyalama beni..

Boş konuşan sen misin bir başkası mı ölç,biç,dik,yırt.

Ayrıca o yazdığın uzunlaması yorumu okumaya tenezzül etmediğimi bil.

Kopyala-Yapıştırlarla bana kanıt veremezsin beyin sıvısı minimun yavrum..

Allah sana ihsan eylesin -) Sen uyumaya devam et ama yine de..

Sitelerde Paylaş
Boş konuşan sen misin bir başkası mı ölç,biç,dik,yırt.

Ayrıca o yazdığın uzunlaması yorumu okumaya tenezzül etmediğimi bil.

Kopyala-Yapıştırlarla bana kanıt veremezsin beyin sıvısı minimun yavrum..

Allah sana ihsan eylesin -) Sen uyumaya devam et ama yine de..

yanıtımı üzerine alınmam boş konuştuğunun bir göstergesidir..iki satırlık cümle seni inandırmaya teşvik edecek öyle mi?ben yine kulluk vazifemi yaparak ayrıntılı bir şekilde kopyalayıp yapıştırdım..uzun yorumların okunmasına tenezzül etmiyorsan o halde kanıt istemeyeceksin tamam mı beyin sıvısının maksimum seviyeye ulaştığını zanneden zavallı....

amin Allah cümlemize ihsan eylesin..

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kuran,

neden uzunca bir süreçte inmiştir ?

çünkü kuran,her önemli olaydan sonra;her ortada kalınan şaşılan durumdan sonra ayetlerin inmesiyle,tasdiklenmiş,güçlenmiş,ortaya somut önerilerin çarelerin gelmesiyle konunun kapanması sağlanmıstır.

hayır dostum.kuran muhammedin gündelik siyasetine binaen inmiştir.muhammed dara düştüğünde ayet geldi diyerek işlerini görmeye çalışmıştır.kuran herşeyi bırak,basit temel şeyleri bile çözebilmiş olsaydı,onca farklı ictihatlar ortalıkta uçuşmazdı. ;)

tasdiklenme ve güçlenme pek söz konusu değil bence.çünkü allah tıpkı bi insan gibi bi de bunu deneyelim,belki bu olur tarzı sık sık fikir değiştirmiştir.ayetlerin hangisinin hangisinin hükmünü kaldırdığı ayrı bi muamma zaten. ;)

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
hayır dostum.kuran muhammedin gündelik siyasetine binaen inmiştir.muhammed dara düştüğünde ayet geldi diyerek işlerini görmeye çalışmıştır.kuran herşeyi bırak,basit temel şeyleri bile çözebilmiş olsaydı,onca farklı ictihatlar ortalıkta uçuşmazdı. ;)

tasdiklenme ve güçlenme pek söz konusu değil bence.çünkü allah tıpkı bi insan gibi bi de bunu deneyelim,belki bu olur tarzı sık sık fikir değiştirmiştir.ayetlerin hangisinin hangisinin hükmünü kaldırdığı ayrı bi muamma zaten. ;)

saygılarımla...

farklı bişey demedim bende,ama sen saldırganca yaklasıyorsun o ayrı.gündelik siyaset tabiki 33 sene bu dile kolay boru değil,ozamanlarda insanların ortalama yasına bakarsak,gerçekten uzun zaman oldugunu anlarız.

bu kuranda içtihatlara bakalım ? nerde onlar ?

ama yoruldum bugun yarın bakalım nete girdim gireli burdan çıkarmadınız beni :)

Sitelerde Paylaş
farklı bişey demedim bende,ama sen saldırganca yaklasıyorsun o ayrı.gündelik siyaset tabiki 33 sene bu dile kolay boru değil,ozamanlarda insanların ortalama yasına bakarsak,gerçekten uzun zaman oldugunu anlarız.

bu kuranda içtihatlara bakalım ? nerde onlar ?

ama yoruldum bugun yarın bakalım nete girdim gireli burdan çıkarmadınız beni :)

kızma tamam. ;)

inmiştir derken muhammed sıkıştığı yerde daha etkili olabilmek için ayet uydurmuştur demek istedim.

evinde eşiyle problem çıkınca bile ayet geldi demiş,eşlerini dize getirmiştir mesela.bir kutsal kitapta peygamberin eşlerinin kendi aralarında yada peygamberle çekişmemeleri yer almamalı.

zeynep ile evlendiği gece evine bi türlü gitmek istemeyen sahabeye ayet inmemesi gerekir.örenek çok yani. ;)

Sitelerde Paylaş

3) Muho

11. De ki: "Şüphesiz bana, dini Allah'a has kılarak O'na ibadet etmem emredildi."

12. "Bana, müslümanların ilki olmam da emredildi."

Öğrendiğim kadarıyla Muhammet ilk müslüman. Vaazlarda hep şöyle deniyor onun için: "Kâinatın yaratılışının müsebbibi.." Allah önce O'nu (ruhunu) yaratmış, sonra yine O'nun hatırına kâinatı yaratmış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...