Jump to content

Kuran ne işe yarar ?

Recommended Posts

Sevgili Allah çok teşekkürler, kitabın elimize ulaştı.Kuran sayesinde ;

Kanser,aids,koah,böbrek yetmezliği,alzheimer gibi hastalıkların nasıl tedavi edileceğini anlatmışsın, bu sorunlardan kurtultuk,

Dahiyane iktisat teorin sayesinde yeryüzünde aç ve açıkta insan kalmadı,

Sürekli artan nüfusun enerji ihtiyacı için önerilerin ise harika idi.Kuran sayesinde füzyonu gerçekleştirdik,

Deprem,sel,kuraklık gibi doğal afetler için sıraladığın öneriler sayesinde bu sıkıntılarımız da artık kalmadı,

Adam öldürme,hırsızlık,işkence eziyet etme konusundaki tehditlerin sayesinde dünyada artık hiç suç işlenmiyor,

Herkes kendini ibadete verdiği için savaşacak zamanı da kalmadı insanların,artık savaş yok terör yok,

Kadınları dövmemize izin vermen harika bir fikirdi, artık boşanmalar tarihe karıştı.

Bu kitap ne işe yarıyor ???

Sitelerde Paylaş

Kuran en cok Muhammed'in isine yaramistir.

Muhammed'in gunluk politikasidir, onun gunlugudur bu kitap.

Muhammed kendisiyle ilgili herseyi, yarattigi tanrisina mal ederek gunun gun etmistir.

-Ben cok ustunum,

-En sevgili insan benim,

-Beni ananizdan babanizdan bile daha cok sevin,

-Bana itaat edin,

-Bana muhalefet olmayin,

-Beni uzecek seyler yapmayin, demeyin. Ben uzulmeyeyim.

-Amca, dayi, hala, teyze kizlari bana helal,

-Cariyelerim bana helal,

-Istedigimi alir istedigimi bosarim,

-Benim mehir vermem gerekmiyor,

-Ben 4'ten fazla kadin alabilirim,

-Evlatligimin karisini bosatip evlenecekmisim, ben demiyorum, Allah oyle istiyor.

-Talan ve yagmadan elde ettiginiz malin mulkun %20'si benim,

-Bana karsi gelenleri asin, kesin,

-Ay ne guzel bir insanim ben boyle yaaaa. Superim valla super.

.....

...

Sitelerde Paylaş

Müslüman üyelerin başlığa şöyle yazmaları bence büyük bir olasılık. Onları üç maddede toplamak daha anlamlı olacaktır diye düşünüyorum:

1- Saf ( veya saflığa yatan ) müslüman:

Kitabımız Kuran bir öğüt kitabı olup insanlara doğruyu ve eğriyi gösterir. O öğütlere uyup uymamak insana kalmıştır. Allah insanlara cüzi irade vermiştir. Allah (CC) sözlerini tutanlara cennet vaat ederken tutmayanları cehenneme atacağını bildirmiştir. Ki bakınız falanca ayette…

2- Köşeye sıkışmış kedi agresifliğindeki müslüman:

Ne yani Kuran’ın işi gücü yok da bir dairenin iç açıları toplamını anlatır gibi matematik mi anlatacaktı sizlere? Bizim dinimiz ilime bilime karşı değildir bi kerem akıllım. Bir hadisi şeriflerinde ‘İlim Papua Yeni Gine’de de olsa alınız’’ diyen peygamber efendimiz ( SAW IV ) hazretleri değil midir? Siz ateyizler ne zaman adam olacaksınız hı!

3- Propagandist ( veyahut dinden dünyalık elde eden ) müslüman:

Kuran’ın ne işe yaradığı mevzusuna öyle bir açıklık getirirler ki 'çıkar' mı yoksa 'hobi' amaçlı mı propagandistlik yaptıklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Onu bunu bilmem ama Muhammed Mustafa'nın çok işine yaramış ,şimdi de onun yolundan gidenleri ihya ediyor .

Bu işten ekmek yiyen milyonlarca kişi var. Oku üfle kaydır gitsin ,kıyak iş walla :lol:

tarihinde aydoe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onu bunu bilmem ama Muhammed Mustafa'nın çok işine yaramış ,şimdi de onun yolundan gidenleri ihya ediyor .

Bu işten ekmek yiyen milyonlarca kişi var. Oku üfle kaydır gitsin ,kıyak iş walla :lol:

Diyorsun git imam ol yane :lol: karaimam...

Sitelerde Paylaş

Kuran en cok Muhammed'in isine yaramistir.

Muhammed'in gunluk politikasidir, onun gunlugudur bu kitap.

Muhammed kendisiyle ilgili herseyi, yarattigi tanrisina mal ederek gunun gun etmistir.

-Ben cok ustunum,

-En sevgili insan benim,

-Beni ananizdan babanizdan bile daha cok sevin,

-Bana itaat edin,

-Bana muhalefet olmayin,

-Beni uzecek seyler yapmayin, demeyin. Ben uzulmeyeyim.

-Amca, dayi, hala, teyze kizlari bana helal,

-Cariyelerim bana helal,

-Istedigimi alir istedigimi bosarim,

-Benim mehir vermem gerekmiyor,

-Ben 4'ten fazla kadin alabilirim,

-Evlatligimin karisini bosatip evlenecekmisim, ben demiyorum, Allah oyle istiyor.

-Talan ve yagmadan elde ettiginiz malin mulkun %20'si benim,

-Bana karsi gelenleri asin, kesin,

-Ay ne guzel bir insanim ben boyle yaaaa. Superim valla super.

.....

...

Bu liste çok güzel sevgili Feewill.

Bence bunu geliştirelim. Eksik kalmasın.

Sitelerde Paylaş

Saf müslümanlar için psikoterapi kitabıdır. Sorunlarına çözüm bulamayan müslüman bu kitabı açıp okumaya başlar. Surelerin sonundaki "Allah yücedir, hakimdir, rahmandır, rahimdir, herşeyi bilir ..." gibi ifadelerle uyuşur sorunlarını unutur . Hele arapçasını(anlamadığı halde) okumayı bilirse onun için daha etkili olur.

Sitelerde Paylaş

Ne imam olacan seyh ol şıh ol ermiş ol gelene gidene üfle üstüne de para al kıyak iş walla becerebilene :lol:

Yok,imam olacam,imam isminde karizma var,imamefendi,imamin kayigi,imam hatip,imam ali,veli,gazali,fuzuli :lol:

Sitelerde Paylaş

Kur'an" bilimi" içinde barındıran bir kitaptır. Farkında olmadan da olsa ışık hızını bulmuşlardır bknz. Miraç palavrası.

Günümüzdeki bilimadamlarının Kur'anı rehber alıp ışık hızına ulaşabilirler. Deney için ısıtılmış bir yatak Burak adında bir at yeterli olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu liste çok güzel sevgili Feewill.

Bence bunu geliştirelim. Eksik kalmasın.

Sevgili Pante, daha fazlasına gerek yok, bunlar yeteri kadar midemi bulandırıyor zaten. :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pante, daha fazlasına gerek yok, bunlar yeteri kadar midemi bulandırıyor zaten. :)

O halde ben ekleyeyim birkaç tane. Midesi geniş olanlar okusun. :)

- Bana karşı gelmeyin. Sizi boşarsam; Allah bana sizden daha hayırlı, daha güzel eşler ve bakireler verir.

- Bana Allah ve melekleri bile salat ediyor. Öyleyse siz de tam bir teslimiyetle salat ve selam edin.

- “Cebrâil bana bir çömlek getirdi de ben ondan içtim ve bunun üzerine bana cinsî münasebette kırk erkek gücü verildi”

- Allah, beni yaratmasaydı alemleri yaratmazdı.

- Abdestimin artık suyu şifadır. Tükürüklü-pis demeyin, yüzünüze, teninize, göğsünüze sürüp şifa bulun.

- Kırmızı kadife kumaşı da, başka ganimet malını da ben çalmadım. Çalmışsam; kıyamette boynuma asılı gelir.

- Sadakaları bana teslim edin. ben daha iyi dağıtırım.

:D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...