Jump to content

Muslumanlara ahiretlik sorular

Recommended Posts

1. Ahiret gunu ic ve dis organlarimiz bizi gunahlarimizdan dolayi meleklere sikayet edecek. Ya peki bagisladigimiz organlar? kalp, bobrek, goz nakliyati vs..

2. Allah evreni bizim icin mi, yoksa kendi icin mi yaratti? Lutfen burada biraz dusunelim..Kur'an'a baktigimizda evren ve kainat biz insanlar icin yaratilmistir sonucuna variyoruz..

Fakat burada bir celiski var. Allah bizi ona ibadet etmemiz icin yaratmamis miydi?

Bir karar verelim..

Evren ve kainat sirf bizim icin mi yaratildi, yoksa tanriya ibadet etmemiz icin mi?

3. Kucuk cocuklar pamuk prenses'in guvercinlere ve cucelere konustuguna inanirlar. Pamuk prensesin Guvercin ve cucelere konustuguna inanan "kucuk cocuklar" ile, Suleyman'in karincalara konustuguna inanan muslumanlar arasinda ne fark vardir?

4.Sakal birakmak sunnet ise, sakali cikmayan kose japonlar ne yapsin? her kavim araplar gibi killi mi?

5. Neden allah'a dua ederiz? Allah biz dua etmeden ne icin dua edip, ne istekde bulunacagimizi bilmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6. Eger Allah'in yaratilmaya ihtiyaci yok ise, evrenin yaratilmaya neden ihtiyaci var?

7. Eger kuran gercekten Allahin kitabi ise neden tum insanlari kendine inandiramiyor? Ornegin yer cekimi de gozle gorunmeyen bir kuvvet. Fakat dunyadaki "herkes " yer cekiminin varligina inaniyor. Allah'in yer cekimi kadar inandiriciligi yok mu?

8. Kabe Muhammed'den sonra iki kere yikildi, cogu kez sular altinda kaldi.. Neden Allah evini koruyamadi?

9. Allah kuranda devamli sihirbazlardan bahseder.

ornegin,

Şuara Suresi

(46) Bunun üzerine sihirbazlar derhal secdeye kapandılar.

Allah sihirbazlarin gercekten sihir yapabildiklerine inaniyor muydu? Inanmiyor ise neden onlara sihirbaz diye hitab etti?

10. Eger turban yada kara carsaf sosyal yasam icin yararli ise, neden bunu savunan bir psikolog ya da sosyolog uzmani yok?

Sitelerde Paylaş

11. Allah denizi acip Musa ve ona inanan yahudilerin kacmasina izin verdi ise, Hitlerin esir kamplarinin kapilarini acarak 6 milyon yahudinin kacmasina neden izin vermedi?

12. Eger Allah bize ozgur irade verdi ise neden kaderimizi kendi ciziyor?

13. Zihinsel ozurlu dogan bir insanin ruhuda zihinsel ozurlu mu?

14. Cehennem'de anasi veya babasi yanan bir mumin cennet hayatindan zevk alacak mi?

15. Cennette her istedigimiz yerine getirilecek ise, Allah'tan bir kac gunlugune kainatin tanrisi olma isteginde bulunabilecek miyiz?

Sitelerde Paylaş

huri sana cehennemin en alt tabakasını hazırlıyorlarmış.yazık olacak o güzel bacaklarına.

onlar da seni terleteceklermiş orda.haberin ola. :P

çocuklar masallara inanırlar.ancak büyükler inanmazlar.

büyükleri maslllara inandırmanın yolu masal kitabını çok ciddi konulara eğiliyormuş gibi göstermektir.şöyle kalın bi cildi de olursa... yatmadan önce ne olduğu anlaşılmasa bile,arapça bile olsa ninni vazifesini çok iyi görür. :blink:

allah kabeyi ebreheden kurtarmıştır.

ancak sonra kabeyi yıkaraktan ev benim bakın nasıl da yıkıyorum,siz bi daha yapın demek istemiştir... :blink:

Sitelerde Paylaş

16. Mars'ta bulunan bir musluman namazi kabe'ye mi, yoksa direk dunya'ya yonelerek mi kilacak?

17. Sayet tanri insanlari kusursuz yaratti ise, neden erkeklerin meme uclari bulunur? neden dislerimiz devamli curur ve disci'ye gitmek zorunda kaliriz?

18. Kizilderililer neden 1600-1700'lu yillara kadar islami beklemek zorunda kaldilar? Bu adamlar neden ayni dunyada 1000 sene hak dininden mahrum birakildilar?

19. kuran'da bilinen peygamberler neden hep israilogullarindan cikmis? 124000 peygamerden bir tane israiloglu irkina mensup olmayan kisi ornegi verebilir misiniz? neden 124000 peygamber geldi de 124001 veya 123999 degil?

20. Insandan insana beyin nakliyat ameliyati su an yapilamiyor. fakat ilerki yillarda bu da gerceklestiginde ruhlarin durumu ne olacak? Ruh hangi insanin bedenine hukum edecek?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

21. Allah kusursuz ise neden peygamber olarak gorevlendirdigi 124000 kisi Allah'in yuzunu kara cikardi ki son olarak Muhammed'e gorev verdi?

22. Eger Musevilik, islam ve hristiyanligin tanrisi ayni tanri ise, neden Allah hristiyanlara domuz yemeyi yasak etmedi?

Neden seriat kanununu hristiyan ve musevilere ogretmedi?

23. Eger semavi dinlarin tanrisi ayni tanri ise, neden muslumanlarin mubarek gunu cuma, hristiyanlarin pazar, yahudilerin ki ise cumartesi?

24. Eger Allah'in cinsiyeti yok ise, Esma-ul husnasi yani isimleri neden hep Arap erkek isimleri? neden aralarinda hic kadin isimleri yok?

25. Muhammed'e konusan melegin cebrail oldugunu nerden biliyoruz? ya cebrail kiligina girmis seytan ise? Muhammed cebrail ve seytani ayirt edebilir miydi? ya kurani seytan Allah'in sozleri diye Muhammede kakaladiysa? Ya hak dini diye seytanin dinine tapiyorsak?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

26. Allah'in dini ile ufku acilmis, serefe ermis, uslanmis ve ilim sahibi olmus musluman ulkelerin hristiyan ulkelere gore geri kalmisligini neye baglamaliyiz. Yolsdan cikmis ve sapitmis hristiyanlar neden musluman ulkelere gore daha basarili?

27. Allah muhammed ile meleksiz irtibat kurmaktan aciz miydi?

28. Cebrail neden insanlarla direk irtibat kurmadi da islami muhammed'e anlatmak zorunda kaldi?

29. Peygamberler her insanin kendi kavmine gonderiliyorsa Muhammed neden tum insanlarin ve "cinlerin" peygemberi?

Allah neden cinlere kendi kavimlerinden peygamber gondermemis?

30. Allah'in tahtini 8 melek tasiyor. Allah kendi yuruyemiyor mu?

Sitelerde Paylaş

31. Muhammed ile komsusunuz. Carsiya gideceksiniz ama 10 yasindaki kizinizi yanininizda goturmek istemiyorsunuz..

yarim saatligine bakmasi icin Muhammed'e birakir miydiniz? 9 yasinda bir karisi olan bir adama 10 yasindaki kizinizi emanet edermiydiniz?

32. Eger ruhumuz fiziksel degil ise, neden fiziksel bedenimiz cehennemde yanacak?

33. Eger Allah herseyi biliyor ise, kendisini ilerki zamanlarda kizdiracak ve karsi gelecek seytani neden yaratti? seytanin o na karsi gelecegini bilmiyor muydu? seytan gerizekali mi tum kainatin yaraticisi bir kisiye karsi geliyor?

34. Kuranda firavunun insanlarin ellerini caprazlama kestigini yazar. Allah neden firavunun iskencelerini kopyalamak zorundadir?

35. Amerikalilar neden afganlardan daha cok yasar. Allah kafirlere neden daha cok uzun omur veriyor?

Sitelerde Paylaş

Hayatımda bu kadar saçma salak sorular duymadım... Arkadaş öyle birde kasılıyorki, sanırsınızki Amerika'yı yeniden keşfetmiş... Sorulardaki saçmalıklara, mantıksal çelişkilere biraz bakalım...

1-Ahiret gunu ic ve dis organlarimiz bizi gunahlarimizdan dolayi meleklere sikayet edecek. Ya peki bagisladigimiz organlar? kalp, bobrek, goz nakliyati vs..

Diyelimki sen 15 yıl devlet sektöründe çalşıtın, ondan sonra karar verdin özel sektöre geçtin... Şimdi sana devlek sektöründeki kariyerin hakkında soru sorsalar cevap veremeyecek misin?

Salakça bir soru...

2- Allah evreni bizim icin mi, yoksa kendi icin mi yaratti? Lutfen burada biraz dusunelim..Kur'an'a baktigimizda evren ve kainat biz insanlar icin yaratilmistir sonucuna variyoruz..

Fakat burada bir celiski var. Allah bizi ona ibadet etmemiz icin yaratmamis miydi?

Bir karar verelim..

Evren ve kainat sirf bizim icin mi yaratildi, yoksa tanriya ibadet etmemiz icin mi?

Böyle aptalca bir soru hayatımda görmedim.

Diyelimki evreni insan için, insanı da kendisine ibadet etsin diye yarattı. Burada çelişki nerede? Bu salak soruyu şu şekilde betimleyebiliriz;

Biz alabalık yemek için bir havuz yaptırdık.

Alabalığın yetişebilmesi içinde içine su koyduk.

Şimdi bu süper zeka arkdaş bize şunu soruyor..

"Birader sen yemek için alabalık yetiştiriyorsun da havuz ne alaka?"

Gerçekten dahice bir soru idi... Tebrik ediyorum arkadaşı.

3-Kucuk cocuklar pamuk prenses'in guvercinlere ve cucelere konustuguna inanirlar. Pamuk prensesin Guvercin ve cucelere konustuguna inanan "kucuk cocuklar" ile, Suleyman'in karincalara konustuguna inanan muslumanlar arasinda ne fark vardir?

Karşı soru: Pamuk prensesin Guvercin ve cucelere konustuguna inanan "kucuk cocuklar" ile, hayatın ve evrenin kedniliğinden oluştuğuna "inanan" ateistler arasında ne fark vardır?

4-Sakal birakmak sunnet ise, sakali cikmayan kose japonlar ne yapsin? her kavim araplar gibi killi mi?

Çıktığı kadar, çıkmıyorsada kimse niye sakal bırakmadın diye kimseye hesap soracak değil!

5. Neden allah'a dua ederiz? Allah biz dua etmeden ne icin dua edip, ne istekde bulunacagimizi bilmiyor mu?

Bu nasıl bir mantıktır? Evet biliyor ama vermek zorunda mı? Böyle bir mecburiyeti mi var?

6. Eger Allah'in yaratilmaya ihtiyaci yok ise, evrenin yaratilmaya neden ihtiyaci var?

Niye? Evren Tanrı mı? O soruyu git panteistlere sor!

7. Eger kuran gercekten Allahin kitabi ise neden tum insanlari kendine inandiramiyor? Ornegin yer cekimi de gozle gorunmeyen bir kuvvet. Fakat dunyadaki "herkes " yer cekiminin varligina inaniyor. Allah'in yer cekimi kadar inandiriciligi yok mu?

Herkesin iradesi var... İsteyen ve aklına yatan inanır, aklına yatmayan inanmaz...

8. Kabe Muhammed'den sonra iki kere yikildi, cogu kez sular altinda kaldi.. Neden Allah evini koruyamadi?

ALLAH'ın eve filan ihtiyacı yok! Ama en azından insan eli ile yıkılamadı hiç bir iki başarısız deneme oldu tabi...

9. Allah kuranda devamli sihirbazlardan bahseder.

ornegin,

Şuara Suresi

(46) Bunun üzerine sihirbazlar derhal secdeye kapandılar.

Allah sihirbazlarin gercekten sihir yapabildiklerine inaniyor muydu? Inanmiyor ise neden onlara sihirbaz diye hitab etti?

Büyü gerçektir, bu senin sandığın gibi illüzyon değil!

10. Eger turban yada kara carsaf sosyal yasam icin yararli ise, neden bunu savunan bir psikolog ya da sosyolog uzmani yok?

Türban ya da kara çarşaf diye bir giysi çeşidi islamda yoktur!

11. Allah denizi acip Musa ve ona inanan yahudilerin kacmasina izin verdi ise, Hitlerin esir kamplarinin kapilarini acarak 6 milyon yahudinin kacmasina neden izin vermedi?

Vermek zorunda mıydı?

12. Eger Allah bize ozgur irade verdi ise neden kaderimizi kendi ciziyor?

Kader filan çizdiği yok sadece biliyor, bilmek ayrı şey tayin etmek ayrı şey!

13. Zihinsel ozurlu dogan bir insanin ruhuda zihinsel ozurlu mu?

Bu ne saçma bir soru?

14. Cehennem'de anasi veya babasi yanan bir mumin cennet hayatindan zevk alacak mi?

Eğer annen ya da baban cehenneme gider de sen cennete gidersen görürsün ne olacağını...

15. Cennette her istedigimiz yerine getirilecek ise, Allah'tan bir kac gunlugune kainatin tanrisi olma isteginde bulunabilecek miyiz?

Eğer cennete gidersen bir denersin, bizde ne olacağını görürüz..

16. Mars'ta bulunan bir musluman namazi kabe'ye mi, yoksa direk dunya'ya yonelerek mi kilacak?

Kafasına neresi eserse, Kıble semboliktir... Yönünü tayin edebiliyorsan oraya doğru edemiyorsan kafan nereye eserse...

17. Sayet tanri insanlari kusursuz yaratti ise, neden erkeklerin meme uclari bulunur? neden dislerimiz devamli curur ve disci'ye gitmek zorunda kaliriz?

Kusursuz derken ne ile kıyasladın insanı? Tanrı ile mi? Kusursuzluk sana göre nedir onu bir öğrenelimde ona göre cevap verelim.

18. Kizilderililer neden 1600-1700'lu yillara kadar islami beklemek zorunda kaldilar? Bu adamlar neden ayni dunyada 1000 sene hak dininden mahrum birakildilar?

Nereden biliyorsun onlara elçi gönderilmediğin? Tüm kızılderili tarihini biliyor musun?

19. kuran'da bilinen peygamberler neden hep israilogullarindan cikmis? 124000 peygamerden bir tane israiloglu irkina mensup olmayan kisi ornegi verebilir misiniz? neden 124000 peygamber geldi de 124001 veya 123999 degil?

Hz.Muhammed (S.A.V)

Bu nasıl bir salakça bir sorudur arkadaş? 124001 olsa idi neden 124000 değil diye mi soracaktın?

20. Insandan insana beyin nakliyat ameliyati su an yapilamiyor. fakat ilerki yillarda bu da gerceklestiginde ruhlarin durumu ne olacak? Ruh hangi insanin bedenine hukum edecek?

Böyle bir embesil düşünce ancak senin gibi birinden çıkardı. Beyin nakli olacak ise tüm varlık ile olacak yoksa asla olamayacak.

21. Allah kusursuz ise neden peygamber olarak gorevlendirdigi 124000 kisi Allah'in yuzunu kara cikardi ki son olarak Muhammed'e gorev verdi?

Hakkaten embesilsin be birader... Kusursuz olan ALLAH, peygamberleri değil...

Neyse yoruldum bu kadar aptal soruyu kaale almaktan... Bir başkasıda gerideki aptal sorularla ilgilensin...

Sitelerde Paylaş

1. :)

2. Tanrı evreni neden yarattıysa yarattı bunu ben değil o bilir, en azından aban bunu söylemedi henüz :) Ben Tanrı'nın insanı inadet için yarattığı görüşüne şöyle katılıyorum Tanrı bizleri insan olmaya layık gördüyse en büyük ibadet inan olabilmektir bunun dışındaki dini önerileri formalitedir.

3. Olayı tam bilmiyorum bu sebeple yine yorum yok.

4. O da bir batıl inanç. Kılla tüyle ibadet olup olmasının tartışma konusu bile olması Tanrı'ya hakarettir.

5. Evet onunda geçerliliğini kabul etmiyorum, dua sadece kalpten Tanrı'ya yalvarmadır. (Örnek kalpten yağmur yağsın demekte duadır. )

6. Bu soruya 2. cevabımda olduğu gibi bilgi yetersizliğinden cevap veremem. Şimdilik evreni daha doğrusu maddeyi nedne var ettiğini sadece Tanrı bilebilir.

7. Evet bende Tanrı'nın insanlarla pek iletişime geçtiğini düşünmüyorum. Geçtiyse ve bu metinlere aktarıldıysa o metinlerin değişmediğine inanamam.

8. Onu her olayı Tanrı'nın doğrudan kendi isteği ile yaptığını sananlara sormak gerek :P

9. Evet dinlerde "sihirbazlık" kavramı vardır. Bencede Tanrı dışında maddelere hükmetmesi olası başka varlıklar olabilir. Sonuçta madde bu onu yönlendirmek ne kadar zor olabilir ki...

10. Bence bu soru yanlış, doğrusu şu olmalıydı: Eğer Tanrı kadınların tenlerinin ya da saçlarının görülmesini istemiyorsa neden bunu kendi çözmemiştir : )

11. :P Eee diyorlar ya işte sorgulamayacaksın Tanrı'nın işini : )

12. İşte olay budur Tanrı sadece bizleri ibadet için yaratsaydı bizlere irade vermezdi bizleri KUKLA olarak yaratırdı. Dinlerin ibadet dayatmaları MANTIKSIZ. En büyük ibadet İNSANLIKTIR.

13. Bu soruya cevap veremiyorum. Böyle bir şey hakkında hiç düşüncem/inanışım olmadı.

14. Buna da cevap veremiyorum. Bu da çok karmaşık bir durum.

15. Hehehehe ne deyim ben sana bilmem ki :D (Ama şu da var genel inanışa göre cennete giriş olayı evren yok olduktan sorna gerçekleşecek)

16. İşte olay budur, DİNLER SADECE DÜNYEVİ OLAN MANTIKSIZLIKLARDIR, TANRI DİN GÖNDERECEKSE BUNU SADECE BU GEZEGENLE SINIRLAMAZDI. ÇÜNKÜ İNSAN DİĞER GEZEGENLERDE KOLONİLEŞMEK ZORUNDA KALACAK GELECEKTE ki zorunluluğuna gerek yok zaten isteyecektir de bunu.

17. Benim öyle bir inanışım yok öyle düşünenlere sormak lazım : )

18. İşte dinleri geçersiz kılan noktalardan biri daha...

19. Bu soruya da cevap veremiyorum benim yine böyle bir inanışım yok.

20. İlginç noktalardan biri. Ruh meselesine dinlerin yaklaşımını bilmiyorum. Ama ruh-beden arasında ilişki kuran varsa vah ki ne vah.

21. Tanrı kusursuz mu değil mi bilmiyorum, Tanrı nedir ne değildir onu da bilmiyorum. Sadece tahmin ediyor ve umuyorum. Söz gelimi bizim evren dediğimiz olgu başka bir sitem içindeki bilmediğimiz bir gücü/canlının akvaryumu olabilir. BUNU BİLEMEYİZ. Tanrı olgusuna yaklaşımızım tamamen varsayımsal. Belkide Akvaryumdayızdır belkide bir deneyin parçasıyızdır kim bilebilir ki... Gerçeklik algımız hayatımız... Hepsi hikaye olabilir. Belki başka bir ırkın çiftliğindeki sığırlarıyızdır... Tanrı algısı önemli olan şey burda.

22. Dinlerdeki ofsaytlardan işte ne diyeyim ki : )

23. Bakınız 22 :)

24. Bakınız 21-22 : )

25. Bakınız 21 aslında şeytanın oyuncaklarıda olabiliriz, ne olduğumuz bilemiyoruz zaten sorunun da kaynağı bu. Biz ne olduğumuzun yanıtını arayıp duruyoruz.

26. Şimdi müslümanların yaptığı şu: "Allahım çok ver". Tanrıdan dilerler sadece hiçbir şey yapmazlar bu sebeple böyle oldukları yerde sayarlar. Altlarında petrolde kuruduğunda artık ne olur bilmem.

27. Bakınız 22 : )

28. Eğer diğer olayları gerçek kanul edip bu noktaya geliyorsak onu bilemeyiz.

29. Ne biliyim ben ya inanmıyorum böyle şeylere : )

30. Böyle bir inanışım yok benim.

31. İlginç bir soru pas hakkımı kullanmak istiyorum : )

32. Pas. İnanış meselesi.

33. Bakınız 22 : )

34. Pas. İnanış meselesi önce aynı temellerde olmak laızm böyle sorulara cevap vermek için.

35. Puhahaha :) Sosyal refahı kastediyorsun onu anladık ama neden bazı diblar ülkerin geri kaldıkları gerçeğini iki de bir yüzümüze vuruyorsun :)

Sitelerde Paylaş
1. Ahiret gunu ic ve dis organlarimiz bizi gunahlarimizdan dolayi meleklere sikayet edecek. Ya peki bagisladigimiz organlar? kalp, bobrek, goz nakliyati vs..

Ahiret günü işlediğimiz günahlardan dolayı organlarımız şahitlik edecektir. Günahları organlar değil insanlar işlemektedir.

Atıyorum ben organ bağaşı yapmak istiyorum ve öldükten sonra benim gözümü başka birine takıyorlar

Ahiret günü geldiğinde o göz başka birinde olsa bile beni bulmayacakmı

2. Allah evreni bizim icin mi, yoksa kendi icin mi yaratti? Lutfen burada biraz dusunelim..Kur'an'a baktigimizda evren ve kainat biz insanlar icin yaratilmistir sonucuna variyoruz..

Bir karar verelim..

Kainattaki herşey evrenin insanlar için yaratıldığına zaten bir delildir.

Yüce Allah bizleri dünyaya gönderirken ey kulum sen bana yüzyıl ibadet et ben sana sonradan göz vereceğim yada ey kulum sen bana şu kadar yıl ibadet et ben sana dil vereceğim dememiştir

İbadet Cenabı Allah ın verdiği nimetler için bir şükürdür

Dünya fink atma yeri değildir

3. Kucuk cocuklar pamuk prenses'in guvercinlere ve cucelere konustuguna inanirlar. Pamuk prensesin Guvercin ve cucelere konustuguna inanan "kucuk cocuklar" ile, Suleyman'in karincalara konustuguna inanan muslumanlar arasinda ne fark vardir?

Dağlar kadar fark var

4.Sakal birakmak sunnet ise, sakali cikmayan kose japonlar ne yapsin? her kavim araplar gibi killi mi?

Adı üstünde zaten sünnettir

Ey kulum isteki vereyim diyor Cenab ı Allah dil niçin vardır duygu ve düşünceleri anlatmak için bak öküzdede dil var ama mö mö demekten başka bir şey bilmiyor bir inana dua etmek ağır gelmez dua etmekten aciz olanlar inanmayanlardır

Dua Allah ile kulu arasında bir köprüdür, bazı cinli kişilerin bile dua ile tedavi oldukları gerçektir gözlerimle gördüm

İnsan Rabbine dua ettiği zaman manevi olarak daha huzurlu oluyor Rabbe açılan eller asla geri çevrilmez

tarihinde aybalam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani gerçekten AteshBeye katılıyorum bu kadar saçma sorularda ancak bu beyinden çıkar.yani cevap verirken terlerler demiş bi arkadaş ben sadece güldüm sorulara bizi güldürdüğün için saol sexi huri.Ayrıca anne babası yanarken cennetten zevk alacakmı çocuk diye sormuşsun.Eğerki annen baban müslümansa sen yanarken gayet zevk alacaklar merak etme

Sitelerde Paylaş
yahu aybalam gardasim, okuzdede dil vardir ama okuz bile derdini sizin allahtan daha iyi anlatir yahu. Sizin bu allah iletisim fakiridir. Yildizlari gokte kandil, gemileride ruzgarla giden bir sey zanneder durur.

dostum bu saydıkların allahın cahilliği ile ilgili.

allahın derdini anlatamamasına gelince bu da doğru.

sayısız mezhep,sayısız farklı islam algısı var.doğru düzgün net bişey yok ki kuranda.

bi öyle diyo,sonra böyle diyo,beş ayet sonra da fikir değiştiriyo.

mağarada kaç kişiydiler diyorsun,kıvırıyor. :lol:

kimse islam yanlış anlaşılyor demesin.allah derdini net bi şekilde anlatmatsa kullar ne yapsın?

Sitelerde Paylaş
1-Ahiret gunu ic ve dis organlarimiz bizi gunahlarimizdan dolayi meleklere sikayet edecek. Ya peki bagisladigimiz organlar? kalp, bobrek, goz nakliyati vs..

Diyelimki sen 15 yıl devlet sektöründe çalşıtın, ondan sonra karar verdin özel sektöre geçtin... Şimdi sana devlek sektöründeki kariyerin hakkında soru sorsalar cevap veremeyecek misin?

Salakça bir soru...

Böyle aptalca bir soru hayatımda görmedim.

Diyelimki evreni insan için, insanı da kendisine ibadet etsin diye yarattı. Burada çelişki nerede? Bu salak soruyu şu şekilde betimleyebiliriz;

Biz alabalık yemek için bir havuz yaptırdık.

Alabalığın yetişebilmesi içinde içine su koyduk.

Şimdi bu süper zeka arkdaş bize şunu soruyor..

"Birader sen yemek için alabalık yetiştiriyorsun da havuz ne alaka?"

Gerçekten dahice bir soru idi... Tebrik ediyorum arkadaşı.

Bu noktada kafalara şu takılıyor. (Bilgi-doğru olayından hareket ederek yazıyorum yazacaklarımı. Çürütürkende aynı sıradan doğru bilgi yanlış bilgi olarak gidebilir çürütmek isteyen.)

Bilgi: Dini inanışlara göre ilk insan Adem ve Adem Tanrı tarafından (artık neredeyse ister cennet de ister başka bir yer) kendi bulunduğuya yerde yaratılmıştır. (Bu bir bilgi)

Bilgi: Adem'in yanlızlığı üzerine Tanrı Havva'yı yaratmıştır. (Bu da bir bilgi)

Bilgi: Tanrı Havva'ya şu işi yapma demiştir Havva Adem ile birlikte o işi yapmıştır. (Bu da bir bilgi)

Bilgi: Tanrı Havva'ya kızmıştır Adem ile birlikte yeryüzüne (yani bulunduğumuz gezegene) ceza olarak göndermiştir. (Bu da bir bilgi)

Benim bildiğim dinler Adem ve Havva'nın Tanrı katından kovulması ve Evren'in varlığı arasındaki ilişkiyebir açıklık getirmez. Adem ve Havva varken Evren var mıydı yok muydu? (Dİnler buna bir açıklık getiriyor mu, getiriyorsa bile ben hiç duymadım.)

Dinler Adem yaratıldığında evrende yaratıldı derler mi demezler mi? (Bilmiyorum soruyorum.) Tanrı Adem ve Havva'ya kızdığı anda (birebir o an) mı evreni yaratmıştır? (Dinler bu konuya ne diyorlar?)

Adem-Havva-Evren arasındaki ilişki nedir?

Sitelerde Paylaş

Ne o şimdi Mars tamı yaşamaya karar verdik Nereye dönersen dön, önemli olan niyet değilmi

Erkeklerin meme uçlarında bir kusurmu var kusurludan kastın nedir bunları düşüneceğine eğer Allah insana fil burnu gibi bir burun zürafa gibi bir boyun, aslanların pençeleri gibi tırnaklar verseydi ne olurdu diye düşün

Öküzün altında buza aramaya kalkıyorsun

Sitelerde Paylaş

31. Muhammed ile komsusunuz. Carsiya gideceksiniz ama 10 yasindaki kizinizi yanininizda goturmek istemiyorsunuz..

yarim saatligine bakmasi icin Muhammed'e birakir miydiniz? 9 yasinda bir karisi olan bir adama 10 yasindaki kizinizi emanet edermiydiniz?

Muhammed e bırakırdım ama Mohammed e(sexy huri)bırakmazdım

nedeni zaten belli...

32. Eger ruhumuz fiziksel degil ise, neden fiziksel bedenimiz cehennemde yanacak?

Niye ruh mu yansaydı

33. Eger Allah herseyi biliyor ise, kendisini ilerki zamanlarda kizdiracak ve karsi gelecek seytani neden yaratti? seytanin o na karsi gelecegini bilmiyor muydu? seytan gerizekali mi tum kainatin yaraticisi bir kisiye karsi geliyor?

Seni niye yarattı gibi bir soru sen gerizekalımısın ki

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...