Jump to content

Bölünsek Ne Olur? Bölünmesek Ne Olur?

Recommended Posts

Sanırım soru şuydu: Faşizan olmayan ayrılıkçı bir örgüt örneği verebilir misin?

Bunu verebilirsen, o örgütün 'neden faşizan olmadığını' da bir zahmet açıklayabilirsen seviniriz.

Pkk beni nasıl kandırıyormuş?

Bana maaş mı bağladılar yoksa ırkçı duygularıma mı hitap ediyorlar?

Beni canlı bomba olarak mı kullanacaklar?

Tam olarak nasıl kandırıldığımı anlayabilmiş değilim, beni bir aydınlatabilirsen.

PKK'yı tanımlarken o tanımları kullanıyorsam öyle olmayan bir örgüt örneği vermek zorunda mıyım?Terör örgütlerinin birbiriyle ortak noktaları ya da farklı noktaları değil konumuz.

Benim kanaatim bölünmenin terörü bitirmeyeceği şeklindedir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiyede yüzlerce etnik grup ve dilleri var. Ne yani btün bu dilleri tabelalarda, caddelerde, sokaklarda vs... her biri mi gösterilsin. Ya da her gruba toprak mı verilsin? Peki o etnik grup ülkede homojen bir biçimde dağıldıysa ne yapacağız? Kürtlere verdiğimizde diğerleri de "hani bana hani bana" demeyecek mi?

Sitelerde Paylaş

Türkiyede yüzlerce etnik grup ve dilleri var. Ne yani btün bu dilleri tabelalarda, caddelerde, sokaklarda vs... her biri mi gösterilsin. Ya da her gruba toprak mı verilsin? Peki o etnik grup ülkede homojen bir biçimde dağıldıysa ne yapacağız? Kürtlere verdiğimizde diğerleri de "hani bana hani bana" demeyecek mi?

Demezler. Kim diyecek? Hepsi asimile oldu onların. Arapların zaten ülkesi var. Kim var başka? Lazlar Çerkezler falan mı? Hayır, Kürtler 20 milyonluk ayrı dili ve kültürü olan, asimile olmamış bir topluluk. Türkiyede başka böyle bir grup yok. (Eskiden Ermeniler vardı)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Toprak işini ne diye bunun içine soktun ki? O ayrı bir konu. Azınlık hakları içinde toprak verilecek diye birşey yok. O işin ayrı bir boyutu.

Bask bölgesinde adamlar resmen azınlık olarak tanınıp bütün azınlık hakların sahipler, hatta özerklikleri de var. Ama daha düne kadar ETA tam bağımsızlık mücadelesi veriyordu. Yani bir azınlık halkın milliyetçi olanlarını eşit vatandaşlık, azınlık haklarının korunması falan tatmin etmeyebilir. İlle de bağımsızlık isteyen de olabilir. Ama bunu tanzim eden bir uluslararası yasa ben bilmiyorum. Bu daha çok yazılı olmayan ve Fransız devriminden günümüze gelmiş olan bir ilkeye göre her etnik halkın kendi bayrağı altında yaşamaya hakkı olduğu ilkesine atfedilerek anlaşılabilir.

"Ülkede bir sürü dil var, nasıl yapacaz" masallarını da geçin artık. Bu sadece kötü niyetinizin farklı bir ifadesi. Açıkça itiraf edin ki siz Kürtçenin bu ülkede devlet eliyle yaşatılması fikrini anlamıyorsunuz, istemiyorsunuz ve kırk dereden su getiriyorsunuz. Çünkü sizi de böyle yetiştirdi bu Kemalist devlet.

tarihinde ramazan ezberbozan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Toprak işini ne diye bunun içine soktun ki? O ayrı bir konu. Azınlık hakları içinde toprak verilecek diye birşey yok. O işin ayrı bir boyutu.

Bask bölgesinde adamlar resmen azınlık olarak tanınıp bütün azınlık hakların sahipler, hatta özerklikleri de var. Ama daha düne kadar ETA tam bağımsızlık mücadelesi veriyordu. Yani bir azınlık halkın milliyetçi olanlarını eşit vatandaşlık, azınlık haklarının korunması falan tatmin etmeyebilir. İlle de bağımsızlık isteyen de olabilir. Ama bunu tanzim eden bir uluslararası yasa ben bilmiyorum. Bu daha çok yazılı olmayan ve Fransız devriminden günümüze gelmiş olan bir ilkeye göre her etnik halkın kendi bayrağı altında yaşamaya hakkı olduğu ilkesine atfedilerek anlaşılabilir.

"Ülkede bir sürü dil var, nasıl yapacaz" masallarını da geçin artık. Bu sadece kötü niyetinizin farklı bir ifadesi. Açıkça itiraf edin ki siz Kürtçenin bu ülkede devlet eliyle yaşatılması fikrini anlamıyorsunuz, istemiyorsunuz ve kırk dereden su getiriyorsunuz. Çünkü sizi de böyle yetiştirdi bu Kemalist devlet.

Birbirleriyle dahi anlaşamayacakları derecede farklı lehçeleri var kürtçenin o sorunu nasıl halledecek devlet?

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin doğusu ile batısı birdir.Ve doğu gittiği anda, Batı için de pusuda bekleyen akbabalar bizi asla rahat bırakmayacaklar.Zaten Arap ülkelerinde yaptıklarını bizde yapmak için fırsat kollamaktalar.Amerika müdahale etmek için anında dalacak Türkiye'ye ve bizim safların kardeş olarak gördüğü Kürtler eminim ki Amerikalılar'ı kovalarlar ve Türk kardeşlerine ihanet etmezler.Kız aldık verdik sonuçta değil mi?

Bir arkadaş vardı zamanında.Kendisi beni şok eden bir açıklamada bulunmuştu ;

''Doğu'nun Ermenistan olmasında benim için sakınca yok.''

Hepsinin ortak düşmanı Kuvayı Milliye ruhlu Atatürkçü'lerdir!!

Çünkü o Kuvayı Milliye ruhu Anadolu'yu geri almıştı..

Sitelerde Paylaş

Birbirleriyle dahi anlaşamayacakları derecede farklı lehçeleri var kürtçenin o sorunu nasıl halledecek devlet?

Bana ne? Halletsin. İşi ne?

Sen samimi olarak burda fikir mi üretiyorsun yoksa işi yokuşa sürmenin çeşitli yollarını mı araştırıyorsun?

Merak etme bunların hepsi söylendi edildi, ve kimse ikna olmadı.

Siz biraz geriden takip ediyorsunuz ama devlet zaten anadilde eğitimi falan oturup PKK'ya önerdi bile.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin doğusu ile batısı birdir.Ve doğu gittiği anda, Batı için de pusuda bekleyen akbabalar bizi asla rahat bırakmayacaklar.Zaten Arap ülkelerinde yaptıklarını bizde yapmak için fırsat kollamaktalar.Amerika müdahale etmek için anında dalacak Türkiye'ye ve bizim safların kardeş olarak gördüğü Kürtler eminim ki Amerikalılar'ı kovalarlar ve Türk kardeşlerine ihanet etmezler.Kız aldık verdik sonuçta değil mi?

Bir arkadaş vardı zamanında.Kendisi beni şok eden bir açıklamada bulunmuştu ;

''Doğu'nun Ermenistan olmasında benim için sakınca yok.''

Hepsinin ortak düşmanı Kuvayı Milliye ruhlu Atatürkçü'lerdir!!

Çünkü o Kuvayı Milliye ruhu Anadolu'yu geri almıştı..

Kuvayı Milliye imparatorluğu kurtarmak konusunda çok hassas gerçekten.

Sitelerde Paylaş

Ha bide demişsin devletin kürtçeye kendi elini vermesini kaldıramıyosunuz gibisinden bişey.

Benim bildiğim kürtçe bi kanalımız vardı zaten yahu.

Yoksa tutmadı mı?

Kürtler kendi dillerinden bile anlamadığı için olabilir mi acaba ?

Şahsen memleketimde iki mahalle öteki kürtle yanımda ki, kürtçe anlaşamıyor :) .

Kendi dillerini mi bilmiyorlar acaba ?

Sitelerde Paylaş

Bölünsek ne olur'u tartışıyorsak artık amaçlarına ulaşmış sayılırlar...Aslında işi doğal seleksiyona bıraksak T.C 'nin gücü olmadıktan sonra birlikten ayrılmak isteyenler 10 yıl ayakta kalamaz, pekala bölünsek ne kazanırıza gelelim ; Milli gelirimiz en az 3 katı artar..Japonlar gibi bir toplum olabilme ihtimalimiz artar, töre cinayetleri ilgi alanımız olmaktan çıkar, aşiret düğünlerinde havaya saçılan dolarlar bizim cebimizden çıkmaz,okuryazarlık oranımız %99,9 olarak artar, kendi içimizde kalmakta ısrar eden bizim Türk maganda sayısı da ilerleyen yıllarda azalarak % 2 lere geriler, İslamcı partiler iktidar yüzü göremez, maganda kurşunu tarihe karışır,trafikte kazalar azalır..Hem mertlikten bahsedip namus diye adam öldüren,kadın öldürenler azalır..Kişi başına düşen doktor,hakim,avukat sayısı artar..

Kaybettiklerimiz ne olur peki; Çok fazla birşey kaybetmeyiz çok çok Kürt böreği yemeyiz olur biter..

yukarıda dediklerim işin şakası bölünürsek hem biz hem onlar kaybeder sırtlan dişli İngiliz,Amerikalı kazanır..Biz büyük milletiz,büyük olmanın gereğini yerine getirip yine de kanımızla canımızla bu insanları taşıyacağız..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha bide demişsin devletin kürtçeye kendi elini vermesini kaldıramıyosunuz gibisinden bişey.

Benim bildiğim kürtçe bi kanalımız vardı zaten yahu.

Yoksa tutmadı mı?

Kürtler kendi dillerinden bile anlamadığı için olabilir mi acaba ?

Şahsen memleketimde iki mahalle öteki kürtle yanımda ki, kürtçe anlaşamıyor :) .

Kendi dillerini mi bilmiyorlar acaba ?

Devlet Kürtçenin gelişmesini sabote ederse tabi böyle olur. Burada devletin suçunu bir yerde itiraf etmiş olmuyor musun?

Azınlık hakları: http://www.un.org/documents/ga/res/47/a47r135.htm

Sitelerde Paylaş

Bölünsek ne olur'u tartışıyorsak artık amaçlarına ulaşmış sayılırlar...Aslında işi doğal seleksiyona bıraksak T.C 'nin gücü olmadıktan sonra birlikten ayrılmak isteyenler 10 yıl ayakta kalamaz, pekala bölünsek ne kazanırıza gelelim ; Milli gelirimiz en az 3 katı artar..Japonlar gibi bir toplum olabilme ihtimalimiz artar, töre cinayetleri ilgi alanımız olmaktan çıkar, aşiret düğünlerinde havaya saçılan dolarlar bizim cebimizden çıkmaz,okuryazarlık oranımız %99,9 olarak artar, kendi içimizde kalmakta ısrar eden bizim Türk maganda sayısı da ilerleyen yıllarda azalarak % 2 lere geriler, İslamcı partiler iktidar yüzü göremez, maganda kurşunu tarihe karışır,trafikte kazalar azalır..Hem mertlikten bahsedip namus diye adam öldüren,kadın öldürenler azalır..Kişi başına düşen doktor,hakim,avukat sayısı artar..

Kaybettiklerimiz ne olur peki; Çok fazla birşey kaybetmeyiz çok çok Kürt böreği yemeyiz olur biter..

yukarıda dediklerim işin şakası bölünürsek hem biz hem onlar kaybeder sırtlan dişli İngiliz,Amerikalı kazanır..Biz büyük milletiz,büyük olmanın gereğini yerine getirip yine de kanımızla canımızla bu insanları taşıyacağız..

Bunları ciddi ciddi siyasi analiz diye yazan insanlar var. Ne diye tüm suçu Kürtlere atıyorsunuz ki? Türklerin zeka seviyesine bakar mısın? Ve ne kadar objektif olduğuna? Sizce bu acaip zihniyet Kürt Sorununun oluşmasında büyümesinde ve bu hale gelmesinde bir etken olmuş olamaz mı?

tarihinde ramazan ezberbozan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haklısınız, acayip zihniyet her ne ise saflık arilik,örtülü bir Türk Cumhuriyet milliyetçiliği bizden olmayanı dışlama, yaftalama,küçük görme hakir görme bunların hepsi bu toplumda yaşandı..Ama toplumun hangi katmanlarında..Şimdi biz Türkler sosyoloji okurken ''Hah bakın Hindistanda Kast yani kabül edilmiş resmi sınıf ayrılığı varmış hah hah ne komik yani'' diyebiliyoruz bizde yokmuydu yokmu yada..O kro bu Laz,şu Çerkez,yok Arnavut, Boşnak,Arap,Fellah,Zaza..Osmanlının gayri eğreti emperyal sisteminin bize bıraktığı bir miras bu. Adam gibi emperyalist adına yaraşır bir Cihan imparatorluğu kursa idi veya kuramayıp sömürgeciliği,emperyalliği eline yüzüne bulaştıran kendi öz toprağı varken ilk demiryolunu Araplara yapan..(Milliyetçilik düşüncesi yoktu çünkü her yer onlarındı Osman ve soyunun) bize şimdiye kadar cilalanıp,allanıp pullanıp dizileriyle romanlarıyla önümüze sürülen Osmanlılık bugün yaşadıklarımızın yüzde doksan suçlusudur. Saltana için Mezhep ayrılığını körükleyen bu uğurda binlerce şii Kürdü katleden Yavuz, islamı bahane edip komşularına devamlı sefer düzenleyen, Mısır'a gidip talan eyleyen ama şu piramit denilen yapı nicedür deyip merak bile etmeyen zihniyettir bu günlerin tohumunu atan.. İstanbul İstanbul diyerek fethedilen ve şimdi dünyanın en güzel ama en garebet şehri olan metropol asıl sahiplerinin elinde kalsa idi hadi kızmadan cevap verin şimdi nasıl bir yer olabilirdi canlandırın safiyene tarfsız olarak..

Evet yaşadıklarımız sonradan görme İmparatorluğun bize bıraktığı mirastır,başka sözüm yok..Sonradan görmeliği Avrupalılaşmak sanan devrimleri aynı çağa denk gelmesi ile birlikte Rus halkı gibi düşünemeyen elitist jakoben cumhuriyet savunucularıdr belkide..Belkide kanımıza işlemiş islamın tarikatlere bölünücülüğü,din adı altında kanla ve kinle besleniciliğidir..Ne desek acaba..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haklısınız, acayip zihniyet her ne ise saflık arilik,örtülü bir Türk Cumhuriyet milliyetçiliği bizden olmayanı dışlama, yaftalama,küçük görme hakir görme bunların hepsi bu toplumda yaşandı..Ama toplumun hangi katmanlarında..Şimdi biz Türkler sosyoloji okurken ''Hah bakın Hindistanda Kast yani kabül edilmiş resmi sınıf ayrılığı varmış hah hah ne komik yani'' diyebiliyoruz bizde yokmuydu yokmu yada..O kro bu Laz,şu Çerkez,yok Arnavut, Boşnak,Arap,Fellah,Zaza..Osmanlının gayri eğreti emperyal sisteminin bize bıraktığı bir miras bu. Adam gibi emperyalist adına yaraşır bir Cihan imparatorluğu kursa idi veya kuramayıp sömürgeciliği,emperyalliği eline yüzüne bulaştıran kendi öz toprağı varken ilk demiryolunu Araplara yapan..(Milliyetçilik düşüncesi yoktu çünkü her yer onlarındı Osman ve soyunun) bize şimdiye kadar cilalanıp,allanıp pullanıp dizileriyle romanlarıyla önümüze sürülen Osmanlılık bugün yaşadıklarımızın yüzde doksan suçlusudur. Saltana için Mezhep ayrılığını körükleyen bu uğurda binlerce şii Kürdü katleden Yavuz, islamı bahane edip komşularına devamlı sefer düzenleyen, Mısır'a gidip talan eyleyen ama şu piramit denilen yapı nicedür deyip merak bile etmeyen zihniyettir bu günlerin tohumunu atan.. İstanbul İstanbul diyerek fethedilen ve şimdi dünyanın en güzel ama en garebet şehri olan metropol asıl sahiplerinin elinde kalsa idi hadi kızmadan cevap verin şimdi nasıl bir yer olabilirdi canlandırın safiyene tarfsız olarak..

Evet yaşadıklarımız sonradan görme İmparatorluğun bize bıraktığı mirastır,başka sözüm yok..Sonradan görmeliği Avrupalılaşmak sanan devrimleri aynı çağa denk gelmesi ile birlikte Rus halkı gibi düşünemeyen elitist jakoben cumhuriyet savunucularıdr belkide..Belkide kanımıza işlemiş islamın tarikatlere bölünücülüğü,din adı altında kanla ve kinle besleniciliğidir..Ne desek acaba..

Ziobelle

Osmanlı sülalesini haklı olarak eleştirmişsiniz ama anlamadığım bir nokta var.Elitist jakobenler Rus halkı gibi düşünebilseydi neler değişirdi ülkede?Bizim devrimimizi Fransız devrimine benzeterek siz de Rus gibi düşünemediğinizi gösterdiniz.Bizimkisi anti emperyalist bir devrimdi ve ortada ne işçi ne burjuva sınıfı vardı.

Osmanlı dönemindeki ittihatçılarsa tam sizin tanımladığınız gibi elitistlerdi.Hep Batı hayranlığı ile kendi halkını küçük gören elitistler.Atatürk'den sonra da değişmediler.

Sitelerde Paylaş

Elitist jakaoben benzetmem elbetteki Atatürk sonrası hazıra konan Osmanlı artığı zümrenin bala üşüşen sinek misali..ki her devirde yaşanır..Cumhuriyete kendi işlerine geldiği gibi yön vermeleridir..Aslında gerçek anlamda demokrasi ve cumhuriyeti kimsenin taktığı yoktu..Doğu toprakları ve ora insanı onlar için roman konusu,film konusu oldu çok çok bizim Jakobenlerle Rus devrimi ile bağlantı kurmak istemedim..belki cümle içinde kullandım ortam farklıydı dediğiniz gibi orada bir işçi sınıfi devrimi yapıldı..Bizde yapılan neydi halk devrimi mi..Hayır halk sadece düşman gördüğü işgalcilere direndi Kuvayi Milliye oldu,mermi taşıdı bu süreçte millet bilincimi vardı ümmet mi? Elbette millet değil ön planda ümmet vardı..İşte jakobenler bu bölünmüşlüğü olabildiğince kullanıp kendi hegemanyasını kurdu..Anayasayı işine geldiği gibi yaptı,seçim kanunu,demokratik haklar,sendikalaşma,dernek kurma hep bu otoritenin isteğine göre yapıldı.Yaklaşık on yıl önce bu düzene aykırı sesler yükseltip vatandaşın nasırının nerde olduğunu bilen AK parti de bu nedenle yüzde 51 ile iktidarda şu anda..Helal olsun demekten başka ne var..

Sitelerde Paylaş

Bu arada bazıları "Türkiye'nin bir bölgesi özerk olarak yönetilse bile terör bitmez" demiş.

Çok mantıksız ve akıl dışı bir tespit.

Ben diyorum ki arkadaş, eski Osmanlı topraklarının üzerinde Ermenistan diye bir devlet kuruldu da ne oldu? Adamlar yanı başımızda süper de yaşıyoruz yan yana.

Zaten Osmanlı toprakları üzerinde Türklere ait olan devletler de sonradan kurulmadı mı arkadaş?

Azerbaycan falan?????

Kuruldu da ne oldu? Kıyamet mi koptu???

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...