Jump to content

Ezanlardan özgürlük istiyorum..

Recommended Posts

Gece uykusunun en tatlı yerinde adamın biri bir kuleye tırmanıp çığlık çığlığa bağırmaya başladımı, istediğiniz kadar duymamazlıktan gelmeye çalışın sonuç başarısız oluyor...Uykunuza tecavüz edilmiş oluyor.

Sadece kendinizi kandırıyorsunuz. "Duymamaya çalışayım, uyumaya devam edeyim" derken, aslında uyuyarak geçireceğiniz zamanı bu çığlıkları duymamaya konsantre olmaya çalışmakla harcıyorsunuz..

Çocukların bu ses yüzünden korkup psikolojilerinin bozulmasından bahsetmiyorum bile....düşündümde neden bahsetmeyecekmişim.. Ne zaman bu adamlardan biri bağırmaya başlasa çocuklarda korkudan onlarla birlikte çığlıklar atarak ağlamaya başlıyor..

Günde 5 kez buna katlanmak zorunda olmak hafif ama sürekli devam eden bir ağrı gibi bir süre sonra çekilmez bir hal alıyor...

Biz ateistler olarak örgütlenip yurdun çeşitli yerlerinde gece yarısıda dahil olmak üzere bir binanın tepesine çıkıp günde 5 kez "allah yoktur dinler yalandır" diye megafonla bağırarak bunu beyninize dikte etsek, siz buna nasıl bir tepki verirdiniz müslümanlar..?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bi de o adamlar daha gür bağırsın diye para ödüyorsun üstüne.

Mazoşist bir durum yani.

Daha güçlü megafonlar, caminin uyduruk kaplamaları, tenekeden kubbesi, müezzini, megafonu, ses sistemi, oradan geçinen delisi, hacı abilerin ticari itibarı, müşterisi, gülsucusu, nane şekercisi, değnekçisi, ilahıyatçısı, profesörü, dıdısı vıdısı...

Hep senin paralarla dönüyor.

Hedef daha güçlü megafonlar. Bir de bu kadar bağırdıkları yetmiyormuş gibi, Hakkı Devrim'i sustururlar, "Ohoo sen böyleyse, konuşmuyom ben küstüm seninle, neresi kabile, devlet canım padişahlık".

Deliliğin sonu yok, baktım kahve tıka basa dolu yine, bu adamlara ne anlatacaksın, bunlar cebinden para çalınmasına aldırmaz, kahveci demi az attı diye kavga çıkarır.

Ne anlatacaksın, Van'ın tek oteli gazetecilerin başına çöktü, hemen açıklama geldi, hasarlı binalara girmeyin.

Delilik hali ortak bir şekle dönüşmüşse, sen de deli gibi yapacaksın, başka çaresi yok.

Sitelerde Paylaş
Biz ateistler olarak örgütlenip yurdun çeşitli yerlerinde gece yarısıda dahil olmak üzere bir binanın tepesine çıkıp günde 5 kez "allah yoktur dinler yalandır" diye megafonla bağırarak bunu beyninize dikte etsek, siz buna nasıl bir tepki verirdiniz müslümanlar..?

Ona gerek yok.

Aynı türkü her mahallede değişik insan ağzından günde 5 kez çalınsa da olur.

Örneğin "Ayağında kundura" sürekli dinletilsin, kimi çirkin seslerle, kimi detone seslerle.

Hele sabahın 5'inde o sesle uyanmak bakalım nasıl oluyor..

İman zinciri nedeniyle ezan sesine gösterdikleri tahammülü bakalım hep aynı türküyü dinlemeye gösterirler mi?

Sitelerde Paylaş

Bende bıktım bu garip seslerden yaa..

Hele eviniz camiye yakın biryerdeyse durum daha vahim..

Hocaya küfür etmekten bıktım artık..

Hele ezanı okuyan hocanın sesi kötüyse..

Genelde hepsinin sesi kötü oluyor..Zaten ezanın melodisi bile kötü..

Ezan sesinin kimseye bi yararı yuok..Daha zararı var..

Kaldırılsada kurtulsak..

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gece uykusunun en tatlı yerinde adamın biri bir kuleye tırmanıp çığlık çığlığa bağırmaya başladımı, istediğiniz kadar duymamazlıktan gelmeye çalışın sonuç başarısız oluyor...Uykunuza tecavüz edilmiş oluyor.

Sadece kendinizi kandırıyorsunuz. "Duymamaya çalışayım, uyumaya devam edeyim" derken, aslında uyuyarak geçireceğiniz zamanı bu çığlıkları duymamaya konsantre olmaya çalışmakla harcıyorsunuz..

Çocukların bu ses yüzünden korkup psikolojilerinin bozulmasından bahsetmiyorum bile....düşündümde neden bahsetmeyecekmişim.. Ne zaman bu adamlardan biri bağırmaya başlasa çocuklarda korkudan onlarla birlikte çığlıklar atarak ağlamaya başlıyor..

Günde 5 kez buna katlanmak zorunda olmak hafif ama sürekli devam eden bir ağrı gibi bir süre sonra çekilmez bir hal alıyor...

Sizi gidi takiyeciler sizi

çoğunlukta olsanınız elinize mikrofon alıp bas bas bağırırsınız zaten.Hatta bizi ülkeden bile sürersiniz siz.Allah muhafaza

Bir tarafınızı yırtsanızda her zaman azınlıkta olmaya mahkum bir topluluksunuz. O yüzden ezanın tadını çıkarmaya bakın,boş işlerle uğraşmayın.

Sitelerde Paylaş

çoğunlukta olsanınız elinize mikrofon alıp bas bas bağırırsınız zaten.Hatta bizi ülkeden bile sürersiniz siz.Allah muhafaza

Bir tarafınızı yırtsanızda her zaman azınlıkta olmaya mahkum bir topluluksunuz. O yüzden ezanın tadını çıkarmaya bakın,boş işlerle uğraşmayın.

Azınlıkta olsak bile, sonuçta biz haklıyız. Ne kadar saklamaya çalışsanız da gerçekler birgün su üstüne çıkar.

Sitelerde Paylaş

Merak etmeyin bir yere tırmandıkları falan yok, eskiden çıkıyorlardı..Müslümanlar bu işin de kolayını buldu çoğu yerde merkezi sistemden okunuyor,olmayan yerlerde genelde kasete doldurulan çalınıyor yada en azından mihrabın yanındaki ses tesisatından okuyup işi hallediyor İmam Efendiler.. Davulun sesi gibi aslında makamına uygun okunan ezanlar bazen uzaktan iyi geliyor gerçekten..

Birde bazı yerlerde site içi mescitlerden herhangi bir bloğun tepesine yerleştirilip bed sesle okunan ezanlar vardı ki bizzat yaşadım 2 yaşındaki oğlumu tam uyutmuşken kaşı bloğun tepesinden gelen sesle irkilerek uyanırdı..Birtek ben değil namaz klan kılmayan herkes şikayetçiydı de sonunda Hacı yöneticiyi ikna edip sesi kıstırdık, daha sonra hiç okunmadı apartman tepesinden...Okunmasınada gerek yoktu ki 200 m ilerideki caminin minaresiden zaten duyuluyordu bangır bangır..Şimdi düşünüyorumda o zamanlar 65 yaşlarında olan bu hacı yönetici ve kendi gibi yardımcvıları neden böyle bir şeye gerek duymuşlardı, mescitte normal zamanda namaz kılan sayısı 5 i geçmez ramazanda toplasan 15 kişi ancak olurdu bitişikteki kahvede tavla,pişti gırla giderdi..

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gayet normaldir.kişinin uyku sorunu olabilir,arapça duymak istemiyor olabilir,allah a 5 vakit sövmeyi kendine din edinmiş biri olabilir ,sonuç itibarıyla rahatsız olması doğaldır,bunu dile getirmekte de haklıdır lakin havaya konuşacağını bilmesi şarttır. Bu ülke insanından bu ezanın sesiyle güne başlayanlarla kendisi gibi olanları kıyaslamalıdır.Kimse sana camiye git demiyor,ibadet etmeyen biri olarak zaten çağırılan sen değilsin.Ezan olmasın,ben rahatsız oluyorum diyenlerin unuttukları bir şey var; üstünde bugün at koşturduğun topraklar için vuruşanların,bu uğurda can vermelerinin bir sebebi de bu ezanı sonuna dek okutmaktı.

tarihinde bluee22 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili DIESEL,

Çoğunluk olsak da elbette ezan olur; ama insanların evinden içeri megafonla bağıramayacaklarından emin olabilirsin.

Dünya üzerinde müslümanların azınlık olduğu yüzlerce devlet var. Hatta ateistlerin ve agnostiklerin çoğunluk olduğu epey millet var. Kimse kimseyi kovmamakla beraber, bu insanlar kimsenin ibadetine engel olmamakta. Hatta, "madencilerin kaderinde ölmek var" diyerek bu tip ölümleri dininin felsefesinden dolayı normalleştiren müslüman başbakanın ülkesine gelip, kendi ülkesinde olsa uykusundan uyanmayacağı bir deprem sonrasında göçük altında kalarak katlolmuş insanları da barındırır.

Ancak mesajında bahsettiğin faşizan, insanlıktan nasibini almamış bir ümmet tanıyorum ben. Bırak ibadet hakkı vermeyi, Mekke'ye ve Medine'ye müslüman dışında kimseyi sokmayan bir dinin peşinden gittiğini çoktan unutmuşsun. O yüzden takiye derken insan biraz utanır. Hoş, ahlaksızlık, lahana turşusu ve arsızlık size dinle beraber paket halinde veriliyor.

Birileri Mekke'ye bakar da müslümanlar hakkında kendi ülkesinde benzer bir uygulamayı koyarsa oradan defolmak dışında söz söyleme hakkına sahip olamazsınız ki, o noktada, arkasında böyle bir utanç barındırmayan yüz binlerce ateist, bu faşist uygulamaya karşı seni, senin gibi densizleri ve her sayfada iman etmemişlere hakaret eden bir kitaba sahip müslümanları yine de savunacaktır.

Sitelerde Paylaş

bu ateistler daha ALLAH U EKBER dediği anda kabustan uyanır gibi kalkmayı başaran insanlar galiba.

bunu nasıl beceriyorsunuz bizi de söyleyin de bizde yapalım da sonra telefonla, alarmla falan uğraştırmayın bizi.

evet o sabah ezanından dolayı uyuyamayanlar, nedir bunun yolu.?

Sitelerde Paylaş

bu ateistler daha ALLAH U EKBER dediği anda kabustan uyanır gibi kalkmayı başaran insanlar galiba.

bunu nasıl beceriyorsunuz bizi de söyleyin de bizde yapalım da sonra telefonla, alarmla falan uğraştırmayın bizi.

evet o sabah ezanından dolayı uyuyamayanlar, nedir bunun yolu.?

Madem telefonsuz, alarmsız uyanamıyorsunuz, ne diye bangır bangır ezan okutturuyorsunuz sevgili Darwin'in babası. Herkesin uykusu senin kadar ağır olmak zorunda değil. Kısık ve çıplak bir sesle insanların evinden rahatsız olmayacak şekilde ne yaparsanız yapın. İsterseniz camide toplanıp ezan eşliğinde birbirinizi s*kin. Kimseyi ilgilendirmez.

Bugün benzer bir uygulamayı herhangi bir inanç yapmış olsa, hatta inançları gereği her gece 2 kez bangır bangır bağırsa bizimle aynı düşünceyi savunacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Savunmayı bırak, bazılarınızın dışarı çıkıp bu insanları linç edeceğinizden şüphem yok.

O yüzden, "sabah ezanı rahatsız edici değil, uyandıracak kadar rahatsız edici olsa ben uyanırdım" gibi bir argümanla savunmaya geçmenin bir alemi yok. İnsanların bebesi var, hastası var, işi var, gücü var. Kimse kendisine dayatılmış ses kirliliğini dinlemek zorunda değil.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kala kala bu kadar mı müslüman kaldınız ya yazık size.

İncir çekirdeğini dolduracak kadar anlam, argüman, mantık var mı şu laflarınızda?

biriniz "teypten çalıyo" der

biriniz "alışın" der

biriniz "ben uyanmıyorum zaten" der

biriniz "cehenneme gidin" diye yellenir.

baki kalır mı bu kubbede şu tın tın laflar?

Adam soruyor: Milletin bebesi var , hastası var, rahatsız.

bizim 657'ye bağlı imam-ül ümmet avaz avaz bağırıyor, yok mu yani bu amcaları susturmanın bir yolu?

Sitelerde Paylaş

Kala kala bu kadar mı müslüman kaldınız ya yazık size.

İncir çekirdeğini dolduracak kadar anlam, argüman, mantık var mı şu laflarınızda?

biriniz "teypten çalıyo" der

biriniz "alışın" der

biriniz "ben uyanmıyorum zaten" der

biriniz "cehenneme gidin" diye yellenir.

baki kalır mı bu kubbede şu tın tın laflar?

Adam soruyor: Milletin bebesi var , hastası var, rahatsız.

bizim 657'ye bağlı imam-ül ümmet avaz avaz bağırıyor, yok mu yani bu amcaları susturmanın bir yolu?

:mellow:

ne yapalım yani kardeşim ?

kan çıkar kan, olmaz, susmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...