Jump to content

Ezanlardan özgürlük istiyorum..

Recommended Posts

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bende sizlerin yerinde olsam içim daralırdı,duymak istemediğim kaçtığım şeylerin günde 5 defa tekrarlanması ve benim bunu halen algılayamam ne kadar düşünmeyen mahluk olduğum göstergesi olurdu,haklısınız.

Mechule ne düşünerek geçtin islama onu anlatsana bize anlatalım. Ama olmaz kitabınız anlamayacağız diye baştan söylemiş . Bizim gözümüze perde çekilmiş. Bende diyorum ki sizin beyninize perde çekilmiş. Bu kadar mantıklısınız neden islami forumlarda ateistlere tahammülünüz yok. Şamanın laflarına ilaveten

O zaman kız gömmeyi engellediniz ama şu an da ne yapıyorsunuz. ezanla alakasız olanları düşüncesiz hayvan olarak mı görüyorsunuz.

Gözünüzün önünde o kadar evrim oluyor ama o beyniniz 1 gram yol almıyor.

Aman ihtiyacımız yok gidin cennete sonsuza kadar yaşayın, sonra biz yanarken derinden bi oh çekin. Bizim derimizi yenilete yenilete yanarken siz de ben anlatmıştım bu gerizekalılara deyin durun

Sitelerde Paylaş

Mechule ne düşünerek geçtin islama onu anlatsana bize anlatalım. Ama olmaz kitabınız anlamayacağız diye baştan söylemiş . Bizim gözümüze perde çekilmiş. Bende diyorum ki sizin beyninize perde çekilmiş. Bu kadar mantıklısınız neden islami forumlarda ateistlere tahammülünüz yok. Şamanın laflarına ilaveten

O zaman kız gömmeyi engellediniz ama şu an da ne yapıyorsunuz. ezanla alakasız olanları düşüncesiz hayvan olarak mı görüyorsunuz.

Gözünüzün önünde o kadar evrim oluyor ama o beyniniz 1 gram yol almıyor.

Aman ihtiyacımız yok gidin cennete sonsuza kadar yaşayın, sonra biz yanarken derinden bi oh çekin. Bizim derimizi yenilete yenilete yanarken siz de ben anlatmıştım bu gerizekalılara deyin durun

Merak etme cehennemde'de huriler olacak. Nasılsa uçkuruna düşkün müslümanlar hizmette sınır yok :)

Belkide Şeytan kadındır :)

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ezan ilandır, duyurudur.

Muhammed, hadi toplanalım, millete duyuralım demiş, adamın biri de çıkmış yüksek bi yere haydi salata demiş.

Aha da budur.

Aklı evvel salaklar da bunu insanı salaklaştırmak için günde beş kere namaza çevirmiştir.

Bu ne o ilk duyuru yapanın, ne de duyuruyu yaptıranın suçudur.

Sitelerde Paylaş

Ezan ilandır, duyurudur.

Muhammed, hadi toplanalım, millete duyuralım demiş, adamın biri de çıkmış yüksek bi yere haydi salata demiş.

Aha da budur.

Aklı evvel salaklar da bunu insanı salaklaştırmak için günde beş kere namaza çevirmiştir.

Bu da faili mechul yani. Zaten hiçkimse üstüne almaz.

Sitelerde Paylaş

Güç kimdeyse kuralları da o koyar. Ezanlardan özgürlük istesek bile hiçbir yaptırım gücümüz yok çünkü güç onlarda.

Ezanı bağıra bağıra okumaları da onların bir nevi güç gösterisi değil mi?

Sürüde lider kurtlar nasıl uluyorsa, müslümanlar da hakimiyetlerini ezan yoluyla uluyarak gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Ezan ilandır, duyurudur.

Aha da budur.

"Aklı evvel salaklar da bunu insanı salaklaştırmak için günde beş kere namaza çevirmiştir" sen şimdi ezanın namaza davet olduğunu bilmiyormusun ?

ezanın günde 5 defa okunduğunu bilmiyormusun.ezan ortaya çıkmadan,okunmadan önce günde 5 vakitten azmı namaz kılınıyormuş, ezan okunmaya başlanıncamı günde 5 vakide çıkmışki böyle konuşuyorsun.Böyle olduğunu söylüyorsan varmı dayanağın ?

ben pek olduğunu sanmıyorum her zamanki gibi gene zanna tabi olmuşsun.

İşkembeden sallamışsın.

Sitelerde Paylaş

yapacak bir şey yok, keşke herkesi memnun etmenin bir yolu olsa, ben de imamların sesini sevmem çok zaman, halini, tavrını da sevmem, o böbürlenmekten artık kendi halinde bir yaşam formuma dönmüş gıdılarından tanırız onları, ne yapalım bu kuralı biz koymadık, ama evet bizim eserimiz, ihtiyacımız, azınlık çoğunluğa uyar, uymasa da katlanır, katlanmasa da garip ne yapsın klavyesine sarılır, azizim ne yapsak nasıl özgürleşsek bu ezanlardan, der, obaa, haydiin, hurra, sen, ben, o, iştirak hali, bir dahaki ezana kadar hoş bir tatmin bile verir,

yapacak bir şey yok, var desen de yok, azınlıksan yeri gelir çan sesleri arasında namaza durursun, bazen hiç yemek istemediğin şeyleri yersin, aç ne kadar dayanılır, bazen mahalle kına gecesinde çiftetelli ve ağır ağır tulum eşliğinde ders çalısmanı bırakıp artık yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar mahalle semasında yankılansın diye dua edebilirsin, ne yapacaksın, göç et, bir başka çoğunlukların adetlerine, kurallarına katlanmayı da dene, içlerinden en tahammül edebildiğnde kalırsın, en makul yol bu olmalı, imamları tek tek avlayamaz, sesini kısamazsın, bulunduğun yerde tek müslüman kalana kadar o ezan okunacak, okuyacağız, kulaklarını tıkamalısın,

iyi tarafından bakın o saatte uyumayın, iyice uykunuz açılıyorsa kitap neyin okuyun, bakın o horoz sesli imamın bir 'Allahu Ekber'ine milyonlar uykularını bölüyor, fena mı sizin de kızıp kızıp bir başlık altında örgünlenebilme potansiyeliniz doğuyor, bakarsınız daha büyük topluluklarda da örgütlenmiş görürüz sizi. Olur yani dünya gözü ile görürüz o günleri.

Öyle gizli, saklı, korkak, en cesuru yapayalnız, ikinci sıradaki cesuru da klavye aşındırangillerde takılıp kalmaz böylelikle.

Fena mı olurdu yani şöyle bir kilise çanı duymak, neden olmasın yani. Hatta çanlar çok tonda olsaydı da her seferinde random bir mesaj gönderseydi, biz de o mesajdan feyz alırdık, bir iki güzel melodi çıkarırdık. Hep aynı ezan, hep sıkıcı, usandırıcı, tam delilere göre. Horoz bile giderdi, ama usandırıcı ezan, daha da kötüsü olamazdı.

Keyif alırdık, mesela atesitler cehenneme gideceksiniz ezanı, bugün canım çok sıkkın ezanı, pazarda birbirinizi kazıklamayın adam olun ezanı, Muhammed bugün beyazlar içinde HüdHüd'ün sırtında göğe yükseldi ezanı, Kürt Sait isyanı cinemalarda ezanı.

Günde 5 vakit, yılda 365 x 5 , bir ömürde 365 x 5 x 60 defa. Böyle meslek mi olur? İmamlara özgürlük, müezzinlere özgürlük, haydi ben az duyuyorum da ruh sağlığım yerinde, o garip müezzin delirmesin ne yapsın, o zavallım ateist olmasın da ne etsin?

Mağdur durumdayız, ama mağduriyetimiz, o kubbenin içinde bu kadar borazan sesli gariban, bu kadar coşkulu bir kakafoni oluşundan değildir, Bizim buradan duyulan iki imam / müezzin abi var, kendilerini tanımam, biri güzel, nağmeler titremeli, ritm duygusu, karar tonu yerinde, net ağdasız bir ses, gereksiz uzatmalardan kaçınan bir abi.

Diğerinin de ıstırabı kendine, boğazdan çıkan bir tür böğürtü, detone. Ki herhalde araları iyi değildir, önce başlayan bastırma savaşında. Ey Allah'ın sen bana iman ihsan etme, şu iki numaraya bir akıl fikir ver, varsan şu amcayı bi sustur.

Hristiyanlar farketmiş, kilisede müzik "organ", org adı oradan gelir, şu bizim müezzinden iyi tınlar, İsa ve Musa ile aran iyi olmasa bile, iyi müzik dinlemeye gidilir. Kadın gibi, müziğin, resmin, tiyatronun, sevginin de camiden kovulması, İslam'ın en büyük hatası.

Bağlı olduğu maaş grubu: üçün biri. Bağlı olduğu kanun: altıyüzelliyedi. Onbinbeşyüzyirmiikinci defadır Allah'u ekber. Ordaysan eğer bunlara akıl fikir ver...

Sitelerde Paylaş

"Aklı evvel salaklar da bunu insanı salaklaştırmak için günde beş kere namaza çevirmiştir" sen şimdi ezanın namaza davet olduğunu bilmiyormusun ?

ezanın günde 5 defa okunduğunu bilmiyormusun.ezan ortaya çıkmadan,okunmadan önce günde 5 vakitten azmı namaz kılınıyormuş, ezan okunmaya başlanıncamı günde 5 vakide çıkmışki böyle konuşuyorsun.Böyle olduğunu söylüyorsan varmı dayanağın ?

ben pek olduğunu sanmıyorum her zamanki gibi gene zanna tabi olmuşsun.

İşkembeden sallamışsın.

namaz islamları baskı altına almak için uydurulmuş paganist bir eylemdir.

ezan/duyuru ilk insandan beri yapılır.

hatta arılar kuşlar tüm canlılar ezan okur kardeşim.

bu ezan hikayesi hangi tarihte net olarak kayda geçti bilemem, ama muhammedin ne namaz kıldığı ne de ezan okuttuğu falan yoktur.

bütün tarihi kayıtlar (hadisler), kuran kitabına ters işler. tam tersini iddia ederler.

Sitelerde Paylaş

bu ezan hikayesi hangi tarihte net olarak kayda geçti bilemem, ama muhammedin ne namaz kıldığı ne de ezan okuttuğu falan yoktur.

bütün tarihi kayıtlar (hadisler), kuran kitabına ters işler. tam tersini iddia ederler.

hımm dökül bakalım az daha...

keşke sağlam kanıtlarınız olsa...

Sitelerde Paylaş

Ooo sen hala oradamısın? İnternette birazcık araştırma yaparsan tonla sağlam kanıt bulabilirsin.

Sana yardımcı olayım: http://islamiyetgercegi.bravehost.com/dinlerinkokeniputperestlik.htm

peygamberin namaz kılmadığına dair bir kanıttan bahsediyorum...

ritüellerin eskiden olduğu biliniyor ...

ama peygamber bunları hiç uygulamamıştır demek eldeki tüm tarihi verilere ters düşüyor...

Sitelerde Paylaş

hımm dökül bakalım az daha...

keşke sağlam kanıtlarınız olsa...

kanıtım mantıktır.

muhammed uçmadı ayı da yarmadı.

bu saçmalıklara inanan ümmetin, namaza ve ezan hikayesine inanma hevesi zaten genlerinde hazır bekliyordu.

kanıtım insani gözlemdir, evrensel değerler, tarihsel istatistiki bilgidir...

ki bu kanıtlar, en eskisi peygamberin ölümünden 200 yıl sonra yazılan hadislerden/sözlerden bin kat evladır.

Sitelerde Paylaş

ama peygamber bunları hiç uygulamamıştır demek eldeki tüm tarihi verilere ters düşüyor...

kuran kitabında tek kere böyle bir şeyden bahsetmez.

Sitelerde Paylaş

Merak etme İslam'a göre Muhammed bunları uygulatmış hemde zorla. :)

2760 - ebu hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "münafıklara en ağır gelen namaz yatsı namazıyla sabah namazıdır. eğer bu iki namazdaki hayrın ne olduğunu bilselerdi, emekleyerek de olsa onları kılmaya gelirlerdi. nefsimi kudret eliyle tutan zât'a kasem olsun! ezan okutup namaza başlamayı, sonra halkın namazını kıldırması için yerime birini bırakmayı, sonra da beraberlerinde odun desteleri olan bir grup erkekle namaza gelmeyenlere gitmeyi ve evlerini üzerlerine yıkmayı düşündüm."

buharî, ezân 29, husûmât 5, ahkâm 52 ; müslim, mesâcid 252, (651 ) ; muvatta, salâtu'l-cemâ' a 3, (1, 129-130) ; ebu dâvud, salât 47, (548, 549); tirmizî, salât 162, (217); nesâî, imâmet 49, (2, 107).

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merak etme İslam'a göre Muhammed bunları uygulatmış hemde zorla. :)

2760 - ebu hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "münafıklara en ağır gelen namaz yatsı namazıyla sabah namazıdır. eğer bu iki namazdaki hayrın ne olduğunu bilselerdi, emekleyerek de olsa onları kılmaya gelirlerdi. nefsimi kudret eliyle tutan zât'a kasem olsun! ezan okutup namaza başlamayı, sonra halkın namazını kıldırması için yerime birini bırakmayı, sonra da beraberlerinde odun desteleri olan bir grup erkekle namaza gelmeyenlere gitmeyi ve evlerini üzerlerine yıkmayı düşündüm."

buharî, ezân 29, husûmât 5, ahkâm 52 ; müslim, mesâcid 252, (651 ) ; muvatta, salâtu'l-cemâ' a 3, (1, 129-130) ; ebu dâvud, salât 47, (548, 549); tirmizî, salât 162, (217); nesâî, imâmet 49, (2, 107).

işte bunlar hep hikaye.

namaz kılmayan adamın sözde namaza gelmeyenlere böyle tepki vermesi saçmalıktır.

adı üstünde hadis/söz/lakırdı.

Sitelerde Paylaş

İsamlar'ı ne demek? Kaç tane İslam var?

Ezan'ın anlamı ne zaman değişti? Peki arılar kuşlar vs. ezan okuduktan sonra namaz da kılıyorlar mı?

Bütün tarihi kayıtlar Kuran'a ters işler ne demek? Bu lafınla tüm müslümanları yalancı yaptın şimdi. Şimdi bu herifler Kuran'ı da değiştirmişlerdir, di mi? Ne de olsa adamların hepsi yalancı, Kuran'ı da değiştirmişlerdir kesin.

Sitelerde Paylaş

kanıtım mantıktır.

muhammed uçmadı ayı da yarmadı.

bu saçmalıklara inanan ümmetin, namaza ve ezan hikayesine inanma hevesi zaten genlerinde hazır bekliyordu.

kanıtım insani gözlemdir, evrensel değerler, tarihsel istatistiki bilgidir...

ki bu kanıtlar, en eskisi peygamberin ölümünden 200 yıl sonra yazılan hadislerden/sözlerden bin kat evladır.

iyi de bir tanecik olsun buna dair bir tarihi veri olmaz mı...

islam tarini yazanların hepsi mi yalancı sahtekar...

Sitelerde Paylaş

İsamlar'ı ne demek? Kaç tane İslam var?

İslamlar dediğim işslama tabi olanlar, diğer adıyla müslümanlar...

SLM'lar veya MüSLM'ler...

ben böyle kullanıyorum.

Ezan'ın anlamı ne zaman değişti? Peki arılar kuşlar vs. ezan okuduktan sonra namaz da kılıyorlar mı?

ezan duyuru demektir. tevbe 3 ayetine bak görürsün. Allahın ezanı der. Allah klasik ezan mı okur.

Bütün tarihi kayıtlar Kuran'a ters işler ne demek? Bu lafınla tüm müslümanları yalancı yaptın şimdi. Şimdi bu herifler Kuran'ı da değiştirmişlerdir, di mi? Ne de olsa adamların hepsi yalancı, Kuran'ı da değiştirmişlerdir kesin.

her an herşeye hazır olmalısın. tabuların varsa ne bu foruma gel ne de bu konuları tartış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...