Jump to content

Ezanlardan özgürlük istiyorum..

Recommended Posts

iyi de bir tanecik olsun buna dair bir tarihi veri olmaz mı...

islam tarini yazanların hepsi mi yalancı sahtekar...

İslam tarihi diye birşey zaten yok. Hadisler var malum.

Madem Kuran'ı Allah sözü biliyorsun, o zaman ona aykırı olan hadisleri bir bir eleyeyim dersen, elinde 10 tane bile hadis kalmaz.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

iyi de bir tanecik olsun buna dair bir tarihi veri olmaz mı...

islam tarini yazanların hepsi mi yalancı sahtekar...

Bak Kireç, bir şeyin 'yokluğunun' kanıtı olmaz. Varlığının kanıtı olmayan şeyler yok hükmündedir.

Sen diğerleri gibi değilsin, biraz bilimsel araştırmaya ver, kendini harcama böyle.

İslam tarihini yazanlar yalancıdır ama sahtekardır diyemem, evet yazdıkları gerçek değildi ama doğru olanı yaptıklarını zannattiler.

İslam tarihi objektif bir tarih değil, İslam tarihi inanışları da beraberinde barındıran bir gerçek-efsane-destan bulamaçı.

Hira Dağı diye bir yerin olduğu kesin ama orada Cebrail adında bir meleğin Muhammed'e vahiy getirdiği doğru değil.

En basitinden bunun olduğunu söyleyen 1 kişi var o da Muhammed'in kendisi öyleyse salt cehennemle tehtid ediyor diye bu adama inanmaya gerek yok.

İnsanlar din oluşturabilirler, dinlerin oluşumu tamamen antropolojik ve sosyolojik süreçlerdir, anlatılan efsanelerin 'gerçekliğne dair' en ufak bir kanıt yok.

İnanç kitaplarının kanıt değeri olamaz çünkü evvela onların doğruluğunun kanıtı yok, Cübbeli bile bunu biliyor ve 'sadece inan, mantık arama' diye vaazlar veriyor.

Senin inanma isteğin olduğunu görüyoruz ama sen de biliyorsun ki senin kafandaki İslam ile gerçek İslam'ın o vahşeti uyuşmuyor ve sen sembolik anlatımlarla bunu perdeleyerek adeta kendinden kaçıyorsun.

Biraz daha açık düşün ve onca din arasından İslam'a inanıyor olmanın tek sebebinin müslüman bir toplumda doğmuş olma tesadüfün olduğunu fark et.

Haydi evrimi, doğal seleksiyonu, Dünya'nın, Evrenin oluşumunu, dinler tarihini, uygarlıklar tarihini ve sosyolojiyi araştırmaya devam et ve saf gerçeklere ulaş...

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ezan duyuru demektir. tevbe 3 ayetine bak görürsün. Allahın ezanı der. Allah klasik ezan mı okur.

Baktım, Arabın putu yine boş tehditlerinden birini savurmuş.

her an herşeye hazır olmalısın. tabuların varsa ne bu foruma gel ne de bu konuları tartış.

Konuşana bak! ben sadece eldeki verilere göre yorum yapıyorum, öyle Kuran Allah'ın sözü diye tabum falanda yok, asıl tabunun alası sende. Tutturmuşsun Kuran Allah'ın sözüdür diye, başka birşey dediğin yok. Sanki Cebrail bu sözleri Muhammed'e iletirken yanındaydın? Belki Cebrail'de yalancıdır, Allah'ın sözleri diye başka bir putun sözlerini de iletmiş olabilir.

Madem namaz diye birşey yok, o zaman ne diye Kuran'da bir sürü ayette namaz kelimesi geçiyor?

Sitelerde Paylaş

Baktım, Arabın putu yine boş tehditlerinden birini savurmuş.

konuşan tehdit savuran tanrı mı olurmuş?

Konuşana bak! ben sadece eldeki verilere göre yorum yapıyorum, öyle Kuran Allah'ın sözü diye tabum falanda yok, asıl tabunun alası sende. Tutturmuşsun Kuran Allah'ın sözüdür diye, başka birşey dediğin yok. Sanki Cebrail bu sözleri Muhammed'e iletirken yanındaydın? Belki Cebrail'de yalancıdır, Allah'ın sözleri diye başka bir putun sözlerini de iletmiş olabilir.

Ön yargıyı bırak. herkesi yaftalama. kimsem neysem neyim. burda fikrimi beyan ediyorum.

Hiç bir yerde yukarıda dediğin gibi bir fikrim olmamıştır.

Bilakis...

ben ve diğerleri modundan çık. her insan birbirinden farklıdır.

Madem namaz diye birşey yok, o zaman ne diye Kuran'da bir sürü ayette namaz kelimesi geçiyor?

tek defa dahi geçmez.

Sitelerde Paylaş

konuşan tehdit savuran tanrı mı olurmuş?

Oluyormuş demek, çünkü tevbe-3'de tehdit var.

Ön yargıyı bırak. herkesi yaftalama. kimsem neysem neyim. burda fikrimi beyan ediyorum.

Hiç bir yerde yukarıda dediğin gibi bir fikrim olmamıştır.

Bilakis...

ben ve diğerleri modundan çık. her insan birbirinden farklıdır.

Yani Kuran Allah'ın sözleri de olmayabilir de mi diyorsun?

Sen fikir beyan ediyorsun da, ben ne yapıyorum? BAşkalarının sözlerini mi dikte ediyorum?

tek defa dahi geçmez.

Bu garip işte. Namaz diye arattım, tam 95 sonuç geldi. Yoksa namaz kelimesi sonradan mı iliştirildi Kuran'a? Gerçi hayat düsturu takiyyecilik olanlardan herşey beklenir. Yoksa sende başka bir Kuran mı var?

tarihinde searcher1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...