Jump to content

Çekim Yasası

Recommended Posts

Bana bak Esron edebini takıl supernatural şeyler vardır diyen argümanını sunacak ben de değerlendireceğim. Sen nasıl bir insansın yahu? Ben senin tüm sorularına oturup cevap yazıyorum sen kaçıyorsun.

Sana son nesajımda adam gibi 2 tane soru sordum ve hala cevap alamadım. Eğer birazcık onurun varsa, sorduğum sorulara cevap verirdin. Bu saygısız ve arsız tavırlarından herkes bıkmış durumda.

Nasıl bir argüman bekliyorsun benden? Bana psikolojik durumun bilimsel açıklamasını sordun, sana bunun fizyolojik açıklamasını yaptım. Sonra da konudan konuya atlıyorsun. Sen önce bana cevap ver.

Hala bir de utanmadan argüman sun diye inliyor. Bilimsel açıklamaları argüman kabul etmiyorsun demek. Rasyonel düşünme yetisinden yoksun olduğun aşikar. Utanç verici bir haldesin.

Evet, meditasyonla, yogayla, duayla ve namazla mutlu olanlar, kendilerini kandırdıkları için mutlular. Çünkü bu tip ritüellere cevap veren doğaüstü varlıklar yoktur. Ayrıca istediğim gibi yargılarım insanları.

Bana bak Esron 3.defa soruyorum. Tanrının varlığına dair bilginin kaynağı nedir? Bu bilgiye nereden ulaştın? Homo Sapiens denen canlının evrim sonucunda ortaya çıktığını kabul ediyor musun?

Diğer sorum da neden ateistlere karşı tutumların bu kadar sert? Sendeki bu davranışsal sorunların sebebi yoksa tahmin ettiğim kişi mi? Bu sorularıma cevap vermekten ısrarla kaçtığını görüyorum.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

freand,esron;

İlkokul çocuğu gibi didişmeyin beaa,kim nereden mutluysa orada yaşasın.Bırakın kişiler mutlu olun şu 3 günlük Dünyada.Misal, çocuklarla gezmek te beni mutlu ediyor,lünaparka gitmek felan...Onların yanında mutlu oluyorum.İster yapay mutluuluk deyin adına, isterseniz demeyin.Bir saat sonra iş'in Stressli temposuna gireceğim halde mutlu oluyorum çocuklarla.. :lol:

Bırakın lütfen kim nasıl yaşarsa yaşasın,neye inanırsa inansın.Herkesin kendine ait bir Dünyası var.Kişi bu Dünyasında mutluysa başkasına ne? Hani galaksinin çok uzak bir ucunda bir karadelik bir yıldızı yutuyor,senin umurunda mı? Yaşıyorsun kendi Dünyanda Mutlu mutlu... :lol:

tarihinde faniolanbaki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana bak Esron 3.defa soruyorum. Tanrının varlığına dair bilginin kaynağı nedir? Bu bilgiye nereden ulaştın? Homo Sapiens denen canlının evrim sonucunda ortaya çıktığını kabul ediyor musun?

Argümansızlık, desteksiz sallamak hep aynı noktayı getirir insanı, külhanbeyi kıvamı... B)

Çaresizliğe bak hele: Bana bak Esron...

He baktım nolacak? <_<

1.Sorun bu forumla ilgisiz, yeni yetmeleri çekersin istediğin konuya, herkesi değil...

2.Sorularının cevabını ilgili bir kaç forumda verdim ve sen de katıldın o forumlara. OKuman yoksa napiim?

Sitelerde Paylaş

Argümansızlık, desteksiz sallamak hep aynı noktayı getirir insanı, külhanbeyi kıvamı... B)

Çaresizliğe bak hele: Bana bak Esron...

He baktım nolacak? <_<

1.Sorun bu forumla ilgisiz, yeni yetmeleri çekersin istediğin konuya, herkesi değil...

2.Sorularının cevabını ilgili bir kaç forumda verdim ve sen de katıldın o forumlara. OKuman yoksa napiim?

Son noktayı koyuyorum. Dine inanmadığı halde bilim karşıtlığı yapan insanlar tek kelimeyle aşağılıktır.

Buradan sana ekmek çıkmaz, sen git Osho denen pis dolandırıcının kitaplarıyla olmayan beynini zehirle.

Sana tam teşükküllü bir beyin amelityatı gerek. Osho senin beyninde geri döndürülemez hasarlar yapmış. :D

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

FREAND abim yanlıs yapıyorsun. Ben hayatımda Esron Kadar saçmalayan ve anlayışsız bir insan görmedim.O yuzden hiç boşuna ellerini yorma bunun için.

Adam hayal dünyasında yaşıyor. Bırak yaşasın...

Bir insanın bu kadar saçmalaması için ya maddi kazancı olması yada deli olması gerekir...

Freandın yazılarını baştan sona Anlaya anlaya oku. Jeton düşer belki.

Sana saçma Oshonla İyi İlişkiler dilerim.

Sitelerde Paylaş

FREAND abim yanlıs yapıyorsun. Ben hayatımda Esron Kadar saçmalayan ve anlayışsız bir insan görmedim.O yuzden hiç boşuna ellerini yorma bunun için.

Adam hayal dünyasında yaşıyor. Bırak yaşasın...

Bir insanın bu kadar saçmalaması için ya maddi kazancı olması yada deli olması gerekir...

Teşekkürler Vision, hakikaten bu tiplerle uğraşmaya deymez. :)

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta yazılanları henüz yeni okudum.

İnsanlık adına gecesini gündüzüne katarak uğraşan dürüst namuslu bir bilim adamıyla insanların acziyetinden ve cehaletinden yararlanarak cebini doldurmaya çalışan üçkağıtçı bir şarlatanın kafasının nasıl çalıştığına örnek isteseler bu başlığa bakmalarını önerirdim.

Ellerine sağlık Freand.

Sitelerde Paylaş

"Cekim yasasi" ve "secret" gibi kitaplar tamamen uydurmadir, hicbir gercekcilik icermez, yazarlarini zengin etmekten ve insanlarin kafasini karistirmaktan baska hicbir ise de yaramamistir bu tip kitaplar... Kendini "spirituel" olarak niteleyen ben, bu tip seyleri "pseudo-spirituel" olarak goruyorum, "Secret" "cekim yasasi" gibi konular koklu hicbir gercek spirituel ogretiden kuvvet alamazlar, ne bati mistisizminden ne de uzakdogu felsefelerinden...

"Cekmecenizde 500 dolar hayal edin, askinizda asili bir kurk hayal edin ona gore davranin sanki varmis gibi davranin/rol yapin hoooop evren yavas yavas bunlara shaip olmanizi saglayacak" ya da "zenginmis gibi davranin konusun hoop evren halledek tamam"...

Babam yillardan beri bu seyi ictenlikle uygular kendini kandirir sonuc mu tabi ki sifir... Afrika`daki ac cocuklar acaba hamburger hayal etse tok gibi davransa ya da aclikta birer birer olurken "tokuz cok sukur" dese acaba aclik problemi cozulecek mi? ya da eli ayagi kopmus olan insanlar el ayak hayal etse yenisi mi cikacak?

Olumlu dusununce bu olumluluk, tutum/hareketlerimize ve cabamiza yansir ve bu hareketler/cabalar sonucunda istedigimizi elde edebiliriz, bu durumda hicbir olaganustuluk cekim yasasi evren etkisi falan yoktur, bunun disinda soylenilenler ise tamamen palavradir.

Bir kitabin gercek spirituel bir kitap mi yoksa yazarin cebi doldurmak icin yazdigi palavra mi oldugunu su belirtilerden anlayabiliriz: Kitabin icinde "giz, sir/Secret, cekim yasasi" gibi ifadeler varsa surekli "pozitif enerji" negatif enerji"den bahsediliyorsa "olumlu dusuncenin gucu" lafi surekli geciyorsa bilin ki o kitap bes para etmez.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Cekim yasasi" ve "secret" gibi kitaplar tamamen uydurmadir, hicbir gercekcilik icermez, yazarlarini zengin etmekten ve insanlarin kafasini karistirmaktan baska hicbir ise de yaramamistir bu tip kitaplar... Kendini "spirituel" olarak niteleyen ben, bu tip seyleri "pseudo-spirituel" olarak goruyorum, "Secret" "cekim yasasi" gibi konular koklu hicbir gercek spirituel ogretiden kuvvet alamazlar, ne bati mistisizminden ne de uzakdogu felsefesinden... "Cekmecenizde 500 dolar hayal edin, askinizda asili bir kurk hayal edin ona gore davranin sanki varmis gibi davranin/rol yapin hoooop evren yavas yavas bunlara shaip olmanizi saglayacak" ya da "zenginmis gibi davranin konusun hoop evren halledek tamam"...

Babam yillardan beri bu seyi ictenlikle uygular kendini kandirir sonuc mu tabi ki sifir... Afrika`daki ac cocuklar acaba hamburger hayal etse tok gibi davransa ya da aclikta birer birer olurken "tokuz cok sukur" dese de acaba aclik problemi cozulecek mi? ya da eli ayagi kopmus olan insanlar el ayak hayal etse yenisi mi cikacak?

Olumlu dusununce bu tutum hareketlerimize ve cabamiza yansir ve bu hareketler/cabalar sonucunda istedimizi elde edebiliriz, bu durumda hicbir olaganustuluk cekim yasasi evren etkisi falan yoktur, bunun disinda soylenilenler tamamen palavra.

Bir kitabin gercek spirituel bir kitap mi yoksa yazarin cebi doldurmak icin yazdigi palavra mi oldugunu su belirtilerden anlayabiliriz: Kitabin icinde "giz, sir/Secret, cekim yasasi" gibi ifadeler varsa surekli "pozitif enerji" negatif enerji"den bahsediliyorsa "olumlu dusuncenin gucu" lafi surekli geciyorsa bilin ki o kitap bes para etmez.

Ağzınıza sağlık. Mükemmel bir yazı yazmışsınız. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...