Jump to content

Astronotlar gözüyle Dünya.

Recommended Posts

''uzaydan dünyamızı yüzlerce kez gözleyen bizler için en ilginç tarafı,kişisel görüşümüzün tamamen değişmiş olmasıdır.Dünyamızın çok çok değerli olduğunu,bizi bölen değil birleştiren bir gezegen olduğunu idrak ettik.''-Donald Williams,USA

''benim ilk izlenimim şuydu ; müthiş parlak masmavi okyanusların üzerini kaplayan bembeyaz bulutların nefes kesen görüntüsü,öte yanda kapkaranlık uzay sessiz ve sakin orada hazır duruyordu,ne bir orkestra ne trompet vardı orada,müziğin notalarını kendimiz yazıyorduk'' -Charles Walker,USA

''uzaydan dünyamızı uzun uzun seyrettim,küçük sanki ele sığacak kadar küçücüktü gezegenimiz,dünyayı uzaydan görmeden önce onun bu kadar muhteşem olacağını hiç düşünmezdim''-Aleksei Leonov,USSR

''aniden ay ufku üzerinden yavaş yavaş muhteşem bir küre belirdi,mavi lacivert ve beyaz karışımı ince narin bir gezegen..ufuk düzleminde usulca yükselirken sanki minik bir inci tanesinin kalın ve karanlık uzayda esrarlı bir görüntüsünü izledim,bu bizim dünyamızdı,evimiz,yuvamız''-Edgar Mitchell,USA

''uzayın esrarlı ve karanlık ortamında yol alırken ilerde ince hassas ve hareketli biyosfere sahip dünyamız göründü,tüm insanlığın hem komedi hem de trajedilerinin yaşandığı dünyamız,hayat kaynağımız oradaydı!''-Loren Acton,USA

''uzayda benim dikkatimi çeken güneşin doğuşu ve batışı oldu,gün içinde tam 6 kez onun doğduğunu ve battığını izledik,hiçbiri bir diğerine benzemiyordu,bu esnada dünyamız parlak kırmızıdan mor renge kadar kısa sürelerde değişti,görülmeğe değerdi.''-Joseph Allen,USA

eklemeden geçemeyeceğim bir paragraf daha var;

''NASA'nın uzaya fırlattığı COBE uydusundan elde edilen en son bilgi ve bulgular,evrenin yaratılmış olduğu gerçeğini bir kez daha açıklıkla ortaya koymuştur.COBE 'den elde ettiğimiz bulgular evrenin tanrı tarafından yaratıldığı fikrini doğruladığı gibi geçmiş son 100 yıllık bilim tarihininde en önemli ve saygın sonuçlarından biri olarak değerlendirilmelidir.''-Frederick Burnham (bilim tarihi uzmanı)

Sitelerde Paylaş

eklemeden geçemeyeceğim bir paragraf daha var;

''NASA'nın uzaya fırlattığı COBE uydusundan elde edilen en son bilgi ve bulgular,evrenin yaratılmış olduğu gerçeğini bir kez daha açıklıkla ortaya koymuştur.COBE 'den elde ettiğimiz bulgular evrenin tanrı tarafından yaratıldığı fikrini doğruladığı gibi geçmiş son 100 yıllık bilim tarihininde en önemli ve saygın sonuçlarından biri olarak değerlendirilmelidir.''-Frederick Burnham (bilim tarihi uzmanı)

İlahi mechule. Umut fakirin ekmeği tabii. :)

Sitelerde Paylaş

Her mükemmelin ardında onun bir yaratanı olduğunu düşünmek ...

Olabilir, saygı duyalım.

Sen o resimlerdeki mükemmel sistemi Allah yaratmış olmalı diyorsun, başkaları da kendi kendi revize eden ne kadar müthiş bir sistem diyor...

Önemli olan o resimlerin herkesi hayranlığa yöneltmesi...

Sitelerde Paylaş

''NASA'nın uzaya fırlattığı COBE uydusundan elde edilen en son bilgi ve bulgular,evrenin yaratılmış olduğu gerçeğini bir kez daha açıklıkla ortaya koymuştur.COBE 'den elde ettiğimiz bulgular evrenin tanrı tarafından yaratıldığı fikrini doğruladığı gibi geçmiş son 100 yıllık bilim tarihininde en önemli ve saygın sonuçlarından biri olarak değerlendirilmelidir.''

Bu paragrafa ancak gülerim.

Hangi bulgulara göre tanrı tarafından yaratıldığını anlamış bu bilim tarihi uzmanı; allahın ayak izinimi görmüş, gezegenlerin yıldızların biraraya gelerek ALLAH yazdığınımı görmüş, göktaşının Allah Allah diye bağırdığınımı duymuş.

Peki bu bilim tarihi uzmanı nasıl tek bir yaratıcının yarattığına kanaat getirmiş. Belki 5 tane Tanrı yan yana gelerek Voltranı oluşturup yarattılar.

Sitelerde Paylaş

Meçhule bunu sıradan bir muhabbet için yazmamış, son paragrafı için yazmış. Ancak Dünyamızın uzaydan güzel görünüşü hiç kimseye hiçbir şey ispat etmez. Bir şey de kanıtlamaz.

Belki uzayın başka bir yerinden gelen atalarımız aaa ne güzel gezegen deyip buraya yerleşmişlerdir.

Ne bilirniyor? Hiç...

Sitelerde Paylaş

genel bir bilgi olarak paylaştım,ve kendimde dünyayı uzaydan izlemek isterdim tavrıyla paylaştım,müslüman olduğumdan son paragrafıda ekledim,ama islamı savunma amacı gütmedim,birileri tenezzül edip ileti yazmış haketmediğine dair de benim öyle bi derdim yokki çok yorum almasını istediğim,öyle olsa inkarcıları öldüründen başlardım..beni bilen bilir.

Sitelerde Paylaş

Güzel bir başlık bence. İletimi haketti (!)..

Dünyadaki tüm insanlığı uzaya çıkarıp indirsek, geyik konusu haline gelen "dünya barışı" gerçekleşebilir..

Dünya barışının sağlanabilmesini tek yolu uzaylıların dünyaya saldırmasıdır. Uzaylılar ülke,bölge,din,dil,yaş vs... ayırt etmeksizin bizi yok etmeye çalışacaklardır. Tüm insanlar da böyle bir tehlike karşısında mecburen tek yumruk olacaktır. amerikalısı da rusu da türkü de çinlisi de ayn safhada yer alacaktır.

Sitelerde Paylaş

Dünya barışının sağlanabilmesini tek yolu uzaylıların dünyaya saldırmasıdır. Uzaylılar ülke,bölge,din,dil,yaş vs... ayırt etmeksizin bizi yok etmeye çalışacaklardır. Tüm insanlar da böyle bir tehlike karşısında mecburen tek yumruk olacaktır. amerikalısı da rusu da türkü de çinlisi de ayn safhada yer alacaktır.

Ben uzaylilari tutarim,mecbur dünya haini de olmasi lazim B)

Sitelerde Paylaş

yahu birde müslüman olacan sende allah korkusuda kalmamış demek ki :D :D insan üfürürde bu kadar üfürmez be kardeşim. biraz utanır sıkılır :D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...