Jump to content

Altın Oran, Kabe, Bilim :)

Recommended Posts

04:20 Ye Atlayabilirsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=G-maKMUT62g

Müslonun Yorumu :

"proton ve notronlardan atomlara, atomlardan samanyoluna, galaksilere, gezegenlere kadar hersey birbiri etrafinda donerek bir cekim gucu olusturur

KABE ETRAFINDA DONMENIN SIRRI DA BU CEKIM GUCUYLE ILGILIDIR"

"M. Ö. 800'de inşaa edildiği tahmin edilmektedir, Kabe, putperestlerin ve paganların putlarının bulunduğu bir yapıydı."

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"proton ve notronlardan atomlara, atomlardan samanyoluna, galaksilere, gezegenlere kadar hersey birbiri etrafinda donerek bir cekim gucu olusturur

Bu kadar sallamaya da pek doğrusu. :lol:

Nurcuların Said Nursi'si var ya, adam radyonun çalışmasını meleklerle bağdaştırmış, sesleri melekler taşıyor demişti. :lol:

Sitelerde Paylaş

Video bir sahtekarlik örnegidir.Videonun bazi bölümlerinde aniden gecen gizlenmis reklam kullanilmakta.Saniye saniye dikkatli izlenilirse ortaya cikacaktir.

Google ile milimietrik ölcüm hesap olmaz.Yaptigini söyleyen bu konuda bilgisizdir.

Sitelerde Paylaş

sünnilerle vahhabilerin ayrıldığı nokta burası onlar hiçbir şeyi kutsal saymazlar.hatta süniler onlara göre mezar taşları tapıcılarıdır.

bu mantığa göre dünyanın bir çok yerinde altın oran bulmanız çok mümkündür. burdaki harf sayısı mavalı hurufiliktir.

ve bu tür falcılık islamda bidattır.bilimsel olarakta hiç bir özelliği yokturkuranda muhammede mucize verildiğine dair hiçbir haber veya ayet yoktur.bunlar sadece müslümanların müslümanlara yaptığı propagandalardır.

ayda ezan yalanı tutmadı firavun cesadi tutmadıcostu'nun müslüman olduğu yalanlandı şimdide oran yalanını sürdüler piyasaya.güya ellerinde muhammedin mektupları var ellerinde ama bir tane orjinal kuran yok ellerinde.

hep yalan propaganda

Sitelerde Paylaş

04:20 Ye Atlayabilirsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=G-maKMUT62g

Müslonun Yorumu :

"[b]M. Ö. 800'de inşaa edildiği tahmin edilmektedir, Kabe, putperestlerin ve paganların putlarının bulunduğu bir yapıydı.[/b]"

Kabe nin Hz. İbrahim tarafından yapıldığı bilinmektedir.Her ne kadar daha sonra paganlar ve putperestler kullansa da!

Sitelerde Paylaş

1)İbrahim diye birinin yaşadığını nereden çıkardın?

2)Kabe'nin İbrahim tarafından yapıldığına dair delilin var mı?

Sende biliyorsun nerden çıkardığımı.Asıl lafı ikinci soruya getirmek istiyorsun.Klasik materyalist yaklaşım.Sana söyleyeceğim delilleri kabul etmeyeceğinden dolayı faydasız bir tartışma olacak.Sadece şunu söylüyeyim: Hz. İbrahim bütün ilahi dinlerin ortak paydasıdır.Yani onların kabul ettiği ortak peygamberdir.

Sitelerde Paylaş

Sende biliyorsun nerden çıkardığımı.Asıl lafı ikinci soruya getirmek istiyorsun.Klasik materyalist yaklaşım.Sana söyleyeceğim delilleri kabul etmeyeceğinden dolayı faydasız bir tartışma olacak.Sadece şunu söylüyeyim: Hz. İbrahim bütün ilahi dinlerin ortak paydasıdır.Yani onların kabul ettiği ortak peygamberdir.

Yok ibrahimmiş yok ulu cuvcuvmuş.

Materyalist yaklaşım diye diline doladığın şey var olan herşeyin maddenin bir sureti olduğu (tekrarlanabilir deneylerle açığa çıkarılabildiği) ve olayların aklın maddeyle ve suretlerle iletişiminden doğduğu ön kabulü. Bununla da insan suçlanmaz ki. Hatta insanlığı tahta evinin yanında bok çukuru kazmaktan ve 55 yaşında zatürreden ölmekten kurtardığı için teşekkür bile edilir. Lükse rahata alış, sonra bu lüksü rahatı meydana getiren insanları masallarla aşağıla.

Sitelerde Paylaş

Yok ibrahimmiş yok ulu cuvcuvmuş.

Materyalist yaklaşım diye diline doladığın şey var olan herşeyin maddenin bir sureti olduğu (tekrarlanabilir deneylerle açığa çıkarılabildiği) ve olayların aklın maddeyle ve suretlerle iletişiminden doğduğu ön kabulü. Bununla da insan suçlanmaz ki. Hatta insanlığı tahta evinin yanında bok çukuru kazmaktan ve 55 yaşında zatürreden ölmekten kurtardığı için teşekkür bile edilir. Lükse rahata alış, sonra bu lüksü rahatı meydana getiren insanları masallarla aşağıla.

Aşağılamak mı dedin! Sen daha ilk cümlende aşağılama ile başlıyorsun sonra da aşağılamadan bahsediyorsun.Ayrıca galiba kafanın bir yerlerinde dinin bilimle ters düştüğünü düşünüyorsun.'O bok çukurunu kazmayın.Nasılsa Allah bizi kurtarır' diye masal anlatan bir din adamı görmedim.Bizleri lükse kavuşturanlar kimlermiş ya! Müslümanlar bilmiyormuymuş önceden bok çukuru kazmasını, temizliği?Bir de bok çukuru kazmazsan daha çok genellikle tifo, kolera,sindirim sistemi hastalıkları vb. rahatsızlıkları çekersin.Zatürre ne alaka?

Sitelerde Paylaş

Evet, zaten bu sebepten dolayı Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam'a Abrahamic Religions(İbrahimi dinler) deniyor. Yani dinlerin arasındaki benzerlik onların doğru ve ilahi kaynaklı olduğunu mu gösteriyormuş? Dinlerin arasında elbette benzerlik olacak. Bu dinler birbirinden araklamadır çünkü. Dinler insan üretimidir, ilahi din diye bir şey yoktur. Evet, gerçekten de faydasız bir tartışma. Eğer faydasız olduğunu düşünüyorsan ne diye saçmalılarını döküyorsun buraya. Eğer bizi susturmak için geldiysen başka kapıya.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşağılamak mı dedin! Sen daha ilk cümlende aşağılama ile başlıyorsun sonra da aşağılamadan bahsediyorsun.Ayrıca galiba kafanın bir yerlerinde dinin bilimle ters düştüğünü düşünüyorsun.'O bok çukurunu kazmayın.Nasılsa Allah bizi kurtarır' diye masal anlatan bir din adamı görmedim.Bizleri lükse kavuşturanlar kimlermiş ya! Müslümanlar bilmiyormuymuş önceden bok çukuru kazmasını, temizliği?Bir de bok çukuru kazmazsan daha çok genellikle tifo, kolera,sindirim sistemi hastalıkları vb. rahatsızlıkları çekersin.Zatürre ne alaka?

Tam bir rezalet senin şu yazdığın.

Benim kastettiğim "materyalizm şudur budur, öyle olmasa sen hala bok çukuru kazıyordun" senin cevabından anlaşılan "müslümanlar da iyi kazardı zaten"

Benim kastettiğim "insanlar artık 55 yaşında zatürreden ölmüyor" senin cevabından anlaşılan "zatüre ne alaka hala bok çukurundayım!"

Doğru dürüst ileti bile okuyamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Tam bir rezalet senin şu yazdığın.

Benim kastettiğim "materyalizm şudur budur, öyle olmasa sen hala bok çukuru kazıyordun" senin cevabından anlaşılan "müslümanlar da iyi kazardı zaten"

Benim kastettiğim "insanlar artık 55 yaşında zatürreden ölmüyor" senin cevabından anlaşılan "zatüre ne alaka hala bok çukurundayım!"

Doğru dürüst ileti bile okuyamıyorsun.

Bence sen yazamıyorsun.Eğer kastettiklerin bu şekilde ise anlatım bozukluğu yaptın demektir.İstersen bir Edebiyat hocası bul ve yazdığın cümleden ne anlam çıkar sor

Sitelerde Paylaş

Evet, zaten bu sebepten dolayı Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam'a Abrahamic Religions(İbrahimi dinler) deniyor. Yani dinlerin arasındaki benzerlik onların doğru ve ilahi kaynaklı olduğunu mu gösteriyormuş? Dinlerin arasında elbette benzerlik olacak. Bu dinler birbirinden araklamadır çünkü. Dinler insan üretimidir, ilahi din diye bir şey yoktur. Evet, gerçekten de faydasız bir tartışma. Eğer faydasız olduğunu düşünüyorsan ne diye saçmalılarını döküyorsun buraya. Eğer bizi susturmak için geldiysen başka kapıya.

Ne susturması ya! Hem nasıl yapabilirim ki!Bu nasıl bir üslup!Biraz saygılı ol lütfen.

Sitelerde Paylaş

sevgili ersinci sadece islamın uydurduğu bir sürü yalan vardır.bunlardan ewn ünlüsü yahudilerin ve hrıstiyanların kitaplarına atılan iftiradır oda''muharref'' yalanıdır.

ibrahim ve ibrahimi dinler başka bir yalandır.bugün senin peygamberinin doğumyılı net değilken ibrahimin yaşadığını nerden biliyorsun.islamın elinde orjinal kuran yokken ibrahimin yaşadığına dair en ufak bir belge yok hepsi dedikoduya

''tevatür' dayalı hikayeler ne aslı var nede astarı.sadece kuranın tabiriyle esatirul evvelin. senin bir bilgin belgen varmı?yok suhuflar nerde?hepsi hikaye .senin peygamberinin hayatı bile hikaye ve uydurma ölümünden yaklaşık 100 yıl sonra yazılmış

Sitelerde Paylaş

sevgili ersinci sadece islamın uydurduğu bir sürü yalan vardır.bunlardan ewn ünlüsü yahudilerin ve hrıstiyanların kitaplarına atılan iftiradır oda''muharref'' yalanıdır.

ibrahim ve ibrahimi dinler başka bir yalandır.bugün senin peygamberinin doğumyılı net değilken ibrahimin yaşadığını nerden biliyorsun.islamın elinde orjinal kuran yokken ibrahimin yaşadığına dair en ufak bir belge yok hepsi dedikoduya

''tevatür' dayalı hikayeler ne aslı var nede astarı.sadece kuranın tabiriyle esatirul evvelin. senin bir bilgin belgen varmı?yok suhuflar nerde?hepsi hikaye .senin peygamberinin hayatı bile hikaye ve uydurma ölümünden yaklaşık 100 yıl sonra yazılmış

Kuranı kerime uydurma diyorsun ama incilin tevratın muharref olmadığını iddaa ediyorsun öyle mi? Yoksa ben mi yanlış anladım?

Kuranın eldeki en eski nüshasına göre mi konuşuyorsun bilmiyorum?Ama en eski incil nüshası da Hz isa dönemine ait değil ki.O zaman incilin de uydurma olduğunu söyleyebiliriz.

Bilmiyorum sen de hristiyanlar gibi mi yorumlayacaksın bu durumu? Çünkü Bir hristiyan arkadaşım aslında Hz isa ya bir kitap yollanmadığını söylemişti.

Sitelerde Paylaş

Hz. İbrahim bütün ilahi dinlerin ortak paydasıdır.Yani onların kabul ettiği ortak peygamberdir.

Bu da bir islami yalandır.

Ona kalırsa Adem de ortaktır, İdris de, Nuh da, Davut ve diğerleri de. Sadece İsa ve Muhammed hariç.

Diğer dinlerde İbrahim'e ortak payda diye özel bir önem yoktur.

Üstelik onlarda "İbrahim dini" diye de bir din yoktur.

Hatta Hristiyanlığa ve Museviliğe göre İbrahim peygamber bile değildir. Sadece aziz, değerli bir insandır.

Müslümanların yanıldıkları hususlardan biridir bu.

Yahudi menşeili dinlerde daima ilk din, sonrakini reddetmiş, sonraki ise öncekini tanımıştır.

Museviler, kendilerinden sonra gelen Hristiyanlığı tanımadıkları gibi İslamiyet'i de tanımazlar.

Hristiyanlar, kendinden önceki Museviliği tanır ama kendinden sonraki İslamiyet'i tanımaz.

İslamiyet, kendinden önceki Museviliği ve Hristiyanlığı tanır ama kendinden sonraki Bahailiği tanımaz.

Bu zorunlu bir durumdur. Yeni bir dini inşa edebilmek için eskisini kabul etmek zorundadır.

Ama kendi gücünü korumak için, sonrakini reddetmek durumundadır.

Sitelerde Paylaş

Bu da bir islami yalandır.

Ona kalırsa Adem de ortaktır, İdris de, Nuh da, Davut ve diğerleri de. Sadece İsa ve Muhammed hariç.

Diğer dinlerde İbrahim'e ortak payda diye özel bir önem yoktur.

Üstelik onlarda "İbrahim dini" diye de bir din yoktur.

Hadi bana inanmadın Yukarıdaki iletilere bak.Senin gibi(Herhalde ateistsin)Atesit olan Freand nikli şahıs da aynı şeyi söylemiş.

Sitelerde Paylaş

Hadi bana inanmadın Yukarıdaki iletilere bak.Senin gibi(Herhalde ateistsin)Atesit olan Freand nikli şahıs da aynı şeyi söylemiş.

İyi de bunu neden söyleme gereği duyuyorsun ki. Ben sizin paradigmanızı yazdım. Ben çıkıp Muhamemd'in yaşamıyla ilgili bir şeyler yazsam bunun doğruluğu kesin mi olacak? Muhammed'in yaşamına dair detayların doğruluğuna ve hatta yaşadığına dair bir kesinlik dahi yok. İslam'ın din olarak ortaya çıkışına dair bir sürü tez var. Muhammed'in yaşayıp Kuran'ı yazdığı da, Muhammed'in yaşadığı ama Kuran'ın daha sonra yazıldığı da ve hatta Muhammed'in yaşamadığı da bu tezler arasında. Bizler bağımsız bireyler olduğumuz için ortak bir ateist değeri, ortak bir 'ateist inancı' yok. Aramızda Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı konusunda tartışmalar bile yapıyoruz. Herkes kendi savunduğu tezin argümanlarını getirerek tartışıyor. Ama diğer tezlerin doğruluğuna da ihtimal veriyoruz. Ama tabi ki Muhammed'in gerçekten de peygamber olduğu gibi uçuk görüşlere ihtimal verilemez. Gerçekten de Muhammed'in peygamber olduğuna dair tek iddia kendi sözleridir. İslam dinini çok katlı, sağlam duvarlı ama temeli çürük bir gökdelene benzetebiliriz. Üst katların malzemesi ne kadar sağlam olusa olsun, bina ne kadar gösterişli durursa dursun, temeli çürük olduğu için bir gün çökecektir. İslam hakkında bir sürü tefsir kitabı, siyer, hadis kolleksiyonları vardır ama dikkat edilirse hepsinin aynı temele dayandığını ve aynı şeyleri tekrarladığını görüyoruz.

Hepsi mağaraya çekilen bir adamın meleklerden vahiy aldığı inancına dayanıyor. Muhammed'in mağarada vahiy aldığı ispatlanamadığı anda bütün hadis kitapları, kolleksiyonlar, siyerler, peygamber biyografileri bir anda toptan çöküyor. Gerçekten de Muhammed'in Cebrail adında bir melekten vahiy aldığının hiçbir delili ve şahidi yoktur. Bir kez buna inanınca her şey kabul edilir. Bunun saçmalığı ortaya çıktığında gerisi çorap söküğü gibi gelir. Kuran dikkatle incelenmesi ve 'tarafsızlıkla okuması gereken' bir kitap. Kuran'ın değişmez olduğu iddiası da, Allah'ın var olduğu idiiası gibi kendi iddiası. Müslümana Muhammed'in peygamber olduğunu ve Kuran'ın Allah'tan geldiğini nereden bildiğini sorduğumuzda aldığımız cevap, 'Kuran'ın kendi içinde değişmez olduğu ve Allah'tan geldiği yazılı' der. Oysa Kuran'ın kendisi doğrulanamazken, değiştiği arkeolojik veriler ve İslam tarihindeki gaflarla açıkça ortadayken, kendi içinde kendisi için söylediği 'ben doğruyum' iddiasını dikkate almak gülünç olsagerek. İbrahimi dinler, din mensupları tarafından verilmiş bir isimdir. Ben burada Adem'den de söz edebilirim, ama bu benim ateist olarak Adem diye birinin yaşamadığını bildiğim gerçeğini değiştirmez. Bu arada Pante ateist değil, panteisttir. Saygılar... :)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...