Jump to content

Richard Dawkins E-Book Set

Recommended Posts

genbencildir.jpg

tanriyanilgisi.jpg

korsaatci.jpg

cennettenakanirmak.jpg

+Gen Bencildir

+Tanrı Yanılgısı

+Kör Saatçi

+Cennetten Akan Irmak

Link:

-----------------------------------------------------------------------------------------

http://www.fileserve.com/file/VMxAbSD/dawkins_kitaplari_turkce.rar

-----------------------------------------------------------------------------------------

Alternatif Link 1:

http://hotfile.com/dl/135378047/3327c7e/dawkins_kitaplari_turkce.rar.html

Alternatif Link 2:

http://www.wupload.com/file/2521517762/dawkins_kitaplari_turkce.rar

Sitelerde Paylaş

Ne yani, enayi gibi para odeyip alacakmiyiz biz bu kitaplari internetteden bedava indirebilirken.. Ki, Ricirt amca bu zamana kadar istemedigi parayi elde ette bile, senin uc-bes kurusuna muhtac degil. ;)

Tesekkurler paylasim icin, vaktim oldukca okuyacagim.

Sitelerde Paylaş

Ne yani, enayi gibi para odeyip alacakmiyiz biz bu kitaplari internetteden bedava indirebilirken.. Ki, Ricirt amca bu zamana kadar istemedigi parayi elde ette bile, senin uc-bes kurusuna muhtac degil. ;)

Tesekkurler paylasim icin, vaktim oldukca okuyacagim.

Sadece Ricirt amcan degil, o kitabinin satisindan elde edilen gelirin buyuk bir kismi o kadar zengin olmayan, senin benim gibi insanlara gidiyor.

Herhalde Microsoft Windows'u lisanssiz olarak kullandigin zaman da Bill Gates'i kazikladigini dusunup mutlu oluyorsundur.

Sitelerde Paylaş

Para ödeyip almak enayilik değil saygı duymaktır.

Verdiğin paraya değer bir ürün olup olmadığına sen karar verirsin, alırsın veya almazsın.

Yaptığımız esasında hiç ahlaklı bir davranış değil fakat gen bencildir gibi zor bulunan bir eseri görünce de indirmeden edemedim.

Ricırt amcadan ve emeği geçen herkesten özür diliyorum.

Eserin mürekkeple yazılı halini bulduğumda alacağımın sözlü teminatını veriyorum. :lol:

Sitelerde Paylaş

Ben bilime, sanata asik biriyim. Arastirmayi seviyorum.

Ama fakirim.

Ickim, sigaram, kumarim, dansoz seyretmisligim de yok.

Ev kirasi, vergiler, kesintiler, faturalar, coluk cocuk, pazar masrafi derken ay sonunda al sana al bana skim kaldi osmana hesabi.

Ek gelirim yok. Babadan kalan miras yok.

Para geliyor, geldigi gibi gidiyor.

Zamanimi kahveye giderek, Tv izleyerek, ya da gebe cakal gibi yatarak gecirmek istemiyorum.

Okumak istiyorum, ogrenmek istiyorum, bilgi edinmek istiyorum. Icimdeki bu arzuyu, hevesi, potansiyeli, param yok diye oldurmek de istemiyorum.

Insan ziyani olmak istemiyorum.

Cahil kalmak istemiyorum.

Gencligimde geceyi ac gecirme pahasina, cebimdeki son parayi kitaplara, Bilim Teknik dergilerine verdim.

Elin oglu dogum gunu hediyesi olarak fabrika sahibi babasindan yepyeni araba anahtari aliyor, kizlari alip cistak cistak Kordon'da geziyor. Parayi basiyor benim gibi 19 ay askerlik yapmiyor. Isi hazir, nisani, dugunu hazir, evi, arabasi, mobilyalari hazir. Onlar okumuyor, bari ben okuyayim.

Benim dotumden terler akti basimi bir cati altina sokabilmek, taksit odemek icin.

Hala da akiyor.

Simdi bu tur kitaplara, dergilere, bilgiye ucretsiz ulasma imkanim var.

Diplomam yok, ilkokul mezunuyum. Okuyamadim.

Bu bilgiler bana lazim.

Ihtiyacim kadar kullanacagim. Herhengi bir para elde etmeyecegim.

Sadece ogrenecegim, bilgilenecegim, merakimi giderecegim, ve bu dunyadan cekip gidecegim. Kalici degilim.

Mal, mulk, esya, bilgi, sanat eseri, her ne elde ettiysem hepsini geride birakacim.

Umarim Richard amca beni anlayisla karsilar. Ve bilgisinden karsiliksiz olarak faydalanmama kizmaz.

Bunu bir iyilik, bir yardim olarak goreceginden suphem yok.

Cunku yardima (bilgilenmeye) ihtiyacim var.

Kendisine tesekkur ediyor ve saygilarimi sunuyorum.

FreeWill

tarihinde FreeWill tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eyvalla. :)

Bu arada cok guzel nikin var, cinali.

Cocuklugumda Cin Ali kitaplari serisini okuyup bitirmis biriyim. Ve hepsinin parasini odedim, haberin olsun. Hicbirini download etmedim, taklitlerinden hep sakindim..

Cin Ali ve Berber Fil,

Cin Ali'nin Karagozlu Kuzusu,

Cin Ali'nin ati,

Cin Ali'nin topu,

Cin Ali piknikte,

Cin Ali hacda,

Cin Ali seytan tasliyor,

Hepsini okudum.

Simdi uzerine para verseler okumam, o ayri konu

tarihinde FreeWill tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaptığımız esasında hiç ahlaklı bir davranış değil fakat gen bencildir gibi zor bulunan bir eseri görünce de indirmeden edemedim.

Kendinizi bu kadar kasmayın arkadaşlar, richard amcamız kitaplarında ahlak dediğimiz şeyin ne kadar fos birşey olduğunu açıklıyor zaten, okuyunca vicdan azabından bir şekilde kurtulursunuz(:

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar, emege saygi lutfen.

Hayatini yazilimdan kazanan birisi olarak soyluyorum, sizin 1 dakikada download ettiginiz yazilim veya kitap icin insanlar yillarini harcayabiliyor.

Bu tur linklerin bu forumda verilmemesi gerekiyor.

Kitapların ikisinin baskısı yok yalnız, o da ayrı bi mesele.

Kitabın bulunup okunması mümkün değil, hele hele de ''Gen Bencildir'' için söylüyorum.

Hiçbir yerde yok. :)

Ne yapsın şimdi insanlar peki ?

Sitelerde Paylaş

Dawkinsin bana teşekkür etmesi lazım fikirlerini insanlarla buluşturuyorum :)

İnasnlar ya ev ahalisinden ya da satıcıdan çekincelerinden dolayı tanrı yanılgısını alamıyor.

Diğer ikisi ise devlet kösteğiyle yayınlanmıyor.

Ne demek istiyorum?

Kör Saatçi ve Gen Bencildir'in yayın hakları tübitak'ın(tayyibin) elinde ve bence kasıtlı olarak yeni baskı yapılmadığından insanlar ulaşamıyor bu eserlere.

tarihinde Saying tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kör Saatçi ve Gen Bencildir'in yayın hakları tübitak'ın(tayyibin) elinde ve bence kasıtlı olarak yeni baskı yapılmadığından insanlar ulaşamıyor bu eserlere.

Tübitak'a yazdım ben bunu, o zaman kitap 10 TL postalama 10 TL idi.

Dedim ki böyle saçmalık mı olur, bir bayan cevap maili yazdı, beni bir güzel fırçaladı, ne olacakmış, bir kitap isteyince bedava mı göndereceklermiş?

Korktum.

Tübitak'ı bitidiler tabii, çiftlik ettiler, yandaş kıldılar, Bilim ve Teknik dergisini rezil ettiler. Utanma da, bilim falan bunlara hikaye, eski tılsım gitti, eski gazete kağıdına basıldığı zamanlarda bile bir bilim dergisi idi. İlgi çekiciydi, değerliydi, şaşırtıcıydı, aydınlatıcıydı.

Şimdi tırıvırı oldu, eski kokusundan başka hiçbirşeyi kalmadı.

O yüzden basmazlar dağıtmazlar, o paraya kitap mı olur, dikkat edin bu yüzlerce müthiş Tübitak kitabını artık kitapçılarda da kolay kolay bulamazsınız.

Ulaşamayan nesiller de okuyamayacaklar, bilmeyecekler. Bilimin tadını öğrenemeyecekler.

Çünkü artık ileri de - mokrasiye geçtik, biliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Sadece Ricirt amcan degil, o kitabinin satisindan elde edilen gelirin buyuk bir kismi o kadar zengin olmayan, senin benim gibi insanlara gidiyor.

Onlar bu kitaplar için ne kadar emek harcamış peki? Bilgiyi selüloza basacak alt yapıyı kurmaktan, benzinli bi taşıtla bunları dükkanlara dağıtma hakkına sahip olmaktan, Taksim'de iyi yer tutup kirasını ödemekten başka... Görülüyor ki, bunlara ihtiyacımız yavaş yavaş azalacak, hiç kalmayacak.

Bu, matbaayı, hattatlar nakkaşlar işsiz kalacak diye engellemeye benziyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...