Jump to content

Tanrı Nerede?

Recommended Posts

• İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ATEYİST FORUMUN ADINI HİÇ HAYIRLI BULMUYORUM SEVGİLİ KARDEŞLERİM. EN KISA ZAMANDA DEĞİŞTİRMEK İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLAYALIM.

Seni mi kıracağız? Adminlerle konuştum, Ateyistforum'un adı derhal ateistforum olarak değiştirildi. Ekranın sol üst köşesinden de teyit edebilirsin.

Umuyoruz bize tanrının yeri konusunda da aydınlatırsın. Tabi, müslüman maskesi altında dalga geçen bir arkadaş değilsen.

Selamlar.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan bedenini ayakta tutan önemli yer kalptir. Tanrı öemli olan yerdedir!

Hepimizde kalp var.hepimizde nefsimizin kalbi , gözün , kulağın ve konuşma hassasının sahibidir . öyleyse kalpler konuşmuyorsa , kalpler işitmiyorsa , kalpler görmüyorsa ; o insanlara Allahü teala ; kördürler , sağırdırlar ve dilsizdirler . diyor.

Takvaca seyri ilallah makamına erenlerin kalp gözü açılır...... KALP GÖZÜNÜZ AÇIK OLSUN :)

İnsanlar artık yapay kalp yaptı.

Şimdi yapay kalbi olanlar ne yapacaklar?

Bu yapay kalp takılan Müslümanlar dinden mi çıkacaklar? Malum bu yapay kalbi icat edip üretenler de Müslüman değil.

Yapay Kalp

Ya da kalp nakli yapılan hastaların durumu ne?

Mesela benim kalbi senin kalple değiştirseler sen ateist mi olacaksın?

Ne de olsa benim kalbim mühürlü... :lol:

Sitelerde Paylaş

Arkadaş böyle başlık açılır mı?.. Cevabı sorusundan kısa.. Mesela hemen televizyonda car car konuşan herhangi bir uzman psikoloğa götürsen bu başlığı vereceği cevap belli:

- Tanrı nerede?..

- İçinde

- K.D.V. si?..

- İçinde anam hepsi içinde...

Sitelerde Paylaş

Tanrı, beynin korku kısmına yerleşmiş bir simgedir. O ordan hiç çıkmaz. İster ateist olun, ister satanist, ister dindar. Bu gerçek asla değişmez.

Dindarların söylediği gibi bir Tanrı olsa ben bu yazıları yazarken ellerim tutulur, felç geçirirdim. Zira onların Tanrısı herşeye kadir.

Ateistlerin dediği gibi insan beyninde hiç Tanrı simgesi olmasa dünya pislikten geçilmezdi. Faşist Salo Cumhuriyeti'ni anlatan 1975 yapımı "Salo Or The 120 Days Of Sodom" filmine bakarsanız tanrısızlığın nelere yol açacağını görürsünüz.

Kısacası herkesin Tanrı anlayışı farklıdır. Herkesin Tanrısı farklıdır. Tanrı bence vardır.

Sitelerde Paylaş

Tanrı, beynin korku kısmına yerleşmiş bir simgedir. O ordan hiç çıkmaz. İster ateist olun, ister satanist, ister dindar. Bu gerçek asla değişmez.

Dindarların söylediği gibi bir Tanrı olsa ben bu yazıları yazarken ellerim tutulur, felç geçirirdim. Zira onların Tanrısı herşeye kadir.

Ateistlerin dediği gibi insan beyninde hiç Tanrı simgesi olmasa dünya pislikten geçilmezdi. Faşist Salo Cumhuriyeti'ni anlatan 1975 yapımı "Salo Or The 120 Days Of Sodom" filmine bakarsanız tanrısızlığın nelere yol açacağını görürsünüz.

Kısacası herkesin Tanrı anlayışı farklıdır. Herkesin Tanrısı farklıdır. Tanrı bence vardır.

bu ne yaa

dindarların söylediği anlamda bir tanrı yoktur

ama bence tanrı vardır

fark ne?

Sitelerde Paylaş

EŞHEDU EN LA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RASULÜH.

BUNU OKUYANLAR HEPİNİZ MÜSLÜMAN OLDUNUZ.

Yanlış yazmışsın sevgili kardeşim. Arapçayı latince harflere çevirirken hata yapmışsın. Doğrusunu ben yazıyorum, bütün müslümanlar da okur inşaallah:

Eşhedu en la ilahe la allah.

Geçmiş olsun gönülgözlümnuryüzlüm ve diğer müslümanlar, hepiniz atayiz oldunuz.

Öpüyorum misk kokan yanaklarınızdan :*

Bir de tanrı nerede fikir beyan et şekerim. Dalga geçerek bir sonuca varamayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Sen hiç bir başkasının sırtından asalak gibi beslenen bir insana rastalamadın demek ki şu dünyada..

Ben sana bir düzine örnek verebilirim.. Mesela;

Gülben Ergen uzun zaman Hülya Avşar ile yaptığı polemiklerden faaydalandı.. Acun Ilıcalı hem tarikat üyesi hem Tayyip'in yoldaşı.. Banu El ise Perinçeklerden dosttur.. Sana daha bir çok tesadüf sayarım ama zamanım yetmez.. Zaten bizim milletimiz kaliteli işi beriki kavimlerden farklı olarak çok doğru bir biçimde ayırt edebilen bir millet olmuştur her zaman için... Bu adamlar kendi korkularını basdırabilmek için aptal magazin programlarında cirit atarlar sabahtan akşama kadar.. Söylediklerin kısmen de doğru aslında ama yine de sen hiç böyle tanımamıştın bu ünlüleri... Onlar masumdurlar..

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bütün bu gök tanımlamaları ibrani kozmolojisinden geliyor. Kuranı yazanlar yahudilerden öğrenmiş gökyüzünü. Güneş, ay ve gözle görünen 5 gezegen için 7 kat gök yaratılmış. Bu gök cisimleri boşlukta değil bu göğün katlarındaki yollarda giderler. Kuran yıldızları da göğün en altına, tavanına asmıştır. Yani yıldızlar ay, güneş ve gezegenlerden daha yakın dünyaya. Bütün bu tanımlamalar çok saçma olduğu için bu defa altında başka anlam arıyorsunuz.

Yakın göğü yıldızlarla donattık dediğinde allah yerde yaşıyormuş gibi algılanabilir. Aslında yerde muhammed ile konuşan cebraile göre yıldızların yeri kasdedilmekte. Allah 7 kat yukarıda tahtında oturuyor. Düşmesin diye de sekiz melek sürekli kanat çırparak gökte tutuyorlar. Kih kih.

İşte tanrının oturduğu o arş

Bismillahirrahmanirrahim

Arkadaş yuklarıda da söyledim fakat siz göremediniz.Bu kitab Allah Katından geldi.Muhammed (asm) da Allah tarafından gönderildi.

Yukarıdaki cümleyi okuduysan (altını çizdim) sana anlatayım şöyle ki;

Evet gök yedi kattır.Ve yakın gök yıldızlarla donatılmıştır, bunda şüphe yoktur.Arkadaş! Şimdi yakın gökte yıldızlar olduğunu biliyoruz.Demek ki bu yakın gök 1. kat sema (gök).Bilinen evrende yaklaşık 250-300 MİLYAR Galaksi vardır.Her galakside ortalama 250-300 Milyar Yıldız vardır.Başta demiştik "yakın gök yıldızlarla donatılmış" (bu Allah'ın sözüdür).Şimdi bizim bildiğimiz evren muhtemelen 1. kat sema.Yaklaşık kaç yıldız var 250.000.000.000*250.000.000.000=250.000.000.000 ın karesi kadar yıldız var.

Şimdi 1. kat semada bu kadar yıldız var ise -ki 7 kat göğü küresel olarak düşünürsek 1. kat gök en küçüğü oluyor- Allah bilir diğer göklerde ne tür varlıklar ne miktarda (muhtemelen trilyonlarca) varlıklar olduğunu bir düşün.

Bu -şüphesiz- Allah'ın kudretinin büyük bir göstergesidir ve sizlerin imanına vesile olabilir.

"VESSELAM"

Sitelerde Paylaş
Şimdi 1. kat semada bu kadar yıldız var ise -ki 7 kat göğü küresel olarak düşünürsek 1. kat gök en küçüğü oluyor- Allah bilir diğer göklerde ne tür varlıklar ne miktarda (muhtemelen trilyonlarca) varlıklar olduğunu bir düşün.

Bu -şüphesiz- Allah'ın kudretinin büyük bir göstergesidir ve sizlerin imanına vesile olabilir.

Ve bu kudretli varlığın tek derdi kendini göstermeden okyanusta bir atom bile sayılamayacak bu dünya insanlarının kendine inanması ha? Eğer inanmazlarsa onlara sonsuza kadar işkence edecekmiş. Gerçekten de çok kudretliymiş(!)

Sitelerde Paylaş

7 kat semada nasıl 250-300 milyar yıldız 1. semada oluyor da ay, güneş, gözle görülen 5 gezegen (jüpiter, satürn, mars, venüs, merkür) diğer semalarda oluyor onu anlamadım.

Sen bakmasını bilmiyorsun.

İşte o 7 katlı sema

Bu şemayı görüp de hala dine inananlara hayret ediyorum. Bence onların beyni mühürlenmiş. :)

Bu videoyu mutlaka izle. Antik Mezopotamya dininin tek tanrılı Yahudiliğe dönüşümünü güzelce anlatmış.

Eğer ingilizcen varsa mutlaka izle, politeizmin monoteizme dönüşümünün detaylarını da izlersin. :) Güzel anlatmış.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Film harikaydı, Pasolini de öyleydi, yazık oldu :/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...