Jump to content

TIME Erdoğanı Kapak Yapınca

Recommended Posts

Eskiden demokrasi yoktu, ordu herseye karisiyordu. Kimin ne giyip ne giymeyecegine ordu karar veriyordu.

Simdi ise ileri demokrasiye gectik, basbakan cikip hangi arabaya bineceginize, ne zaman para harcayip ne zaman tasarruf edeceginize, cep telefonunda ne kadar konusacaginiza, internette hangi sitelere gireceginize, yatakta hanimiz ile olan cinsel birlesmenize ve bunun sonucunda kac cocuk peydahlayacaginiza kadar karisiyor. Demek ki, insanin ozel yasamina ne kadar mudahale edersen, o kadar demokratsin.

Eskiden demokrasi yoktu, abuk subuk kanunlarin sonucunu herseye ragmen mahkemenin vermesini beklerdik.

Simdi ise ileri demokrasiye gectik. Abuk subuk kanunlarin sonucunu mahkemenin vermesine gerek kalmadi, kisiler hakim karsisina cikmadan, onu birakin, suclarinin ne oldugunu bilmeden basbakan tarafindan televizyonlarda gazetelerde infaz edilir oldu. Demek ki, hukugu ne kadar guguk yaparsan, o kadar demokratsin

Eskiden demokrasi yoktu, halk kesimlerine karsi komplo kurulacagi zaman kapali kapilar ardinda donerdi isler.

Simdi ileri demokrasiye gectik, alenen meydanlarda dinsel bazli fasistlik yapilir, galeyana gelmis halka diger bir kesim halk yuhalatilir oldu. Demek ki, ne kadar fasistsen, o kadar demokratsin.

Eskiden demokrasi yoktu, kitap yazilip piyasaya cikana kadar beklenirdi toplatilmak icin.

Simdi ileri demokrasiye gectik, kitaplar daha piyasaya cikmadan toplatiliyor, kitap yazmak bomba yapmak ile esdeger goruluyor. Demek ki, fikir ozgurlugune ne kadar karsi isen, o kadar demokratsin.

Ne diyelim, Cin isi demokrasi ile anca bu kadar...

Abartı! Bu ülkenin ordusu bu ülkeye 3 darbe yapmış, generalleri cumhurbaşkanı olma heveslisiydi. Bu tutumlarına en sert duruşu ABD'den güç alsa bile kim yaptı? Erdoğan hükümeti.

Şu anda Erdoğan'ın hayatı çok mu güvende?

Hayır!

Ama işte yürüyor adam.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Karsiliginda yargi iktidarin elinde bu daha mu guzel, hangisi digerinden iyi? Bugun hos gordugun abartiyorsunuz dedigin anti demokratik uygulamalarin yarin hoslanmayacagin seylere donusebilecegini goz ardi edemezsin, Insanlara komple kurulup hapse atiliyor, bugun abartildigini dusundugun seyler yarin Turkiye icin gec olabilir. Isin ilginci en ufak firsatta Turkiye'nin insan haklari ve ozgurluklerini yerden yere Avrupa hapislere atan, basin ozgurlugune sekte vuran uygulamalara hic ses cikartmiyor. Butun bunlar ikiyuzluluktur.

Yarın gelecek iktidar ya da AKP'nin ilerki zamanları sürekli AB ile bir uyum içinde olacağı için asla bir daha içe kapanmayacağız.

Bu ulusal taraftan "ormurgamızı kırdılar, bizi kukla yaptılar, bunun baş sorumlusu erdoğandır, erdoğan vatan hainidir" diye görülebilir.

Benazir Buttoyu Amerikancı diye öldüren zavallılar çok mu akıllıydı?

işin bunlar ile alakası yok.

Osmanlıya göre Atatürk'ün yaptıkları da bu yönleriyle "vatan hainliğiydi"

Ama çağın şartlarını AB 'ye uyum ile sağladı.

Gitti hilafeti, saltanatı , tekkeleri kaldırdı, latin harfleri getirdi.

O zamana göre yaptıkları çok çarpık şeylerdi tabi Osmanlıya göre.

Resmen İngiliz ajanı muamelesi de gördü bu yüzden.

Ama sonunda ne oldu?

Sırtını BATI'ya dayadığı için ülkesini kurtardı.

Bu hep böyle olacak.

Realiteyi görmeyenler, "Güçlüyle kafa tutanlar"ın sonu, Kaddafi, Saddam, ESED.

tarihinde ghostbuster tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yarın gelecek iktidar ya da AKP'nin ilerki zamanları sürekli AB ile bir uyum içinde olacağı için asla bir daha içe kapanmayacağız.

Bu ulusal taraftan "ormurgamızı kırdılar, bizi kukla yaptılar, bunun baş sorumlusu erdoğandır, erdoğan vatan hainidir" diye görülebilir.

Benazir Buttoyu Amerikancı diye öldüren zavallılar çok mu akıllıydı?

işin bunlar ile alakası yok.

Osmanlıya göre Atatürk'ün yaptıkları da bu yönleriyle "vatan hainliğiydi"

Ama çağın şartlarını AB 'ye uyum ile sağladı.

Gitti hilafeti, saltanatı , tekkeleri kaldırdı, latin harfleri getirdi.

O zamana göre yaptıkları çok çarpık şeylerdi tabi Osmanlıya göre.

Resmen İngiliz ajanı muamelesi de gördü bu yüzden.

Ama sonunda ne oldu?

Sırtını BATI'ya dayadığı için ülkesini kurtardı.

Bu hep böyle olacak.

Realiteyi görmeyenler, "Güçlüyle kafa tutanlar"ın sonu, Kaddafi, Saddam, ESED.

Guzel seyler yapacaklarini nerden biliyorsun, valla billa deyip yemin mi ettiler? Cizdigin ilimli tabloyu hango politikalarina bakarak soyleyebiliyorsun? Benim gordugum Islam'a dayali bir diktatorluge gidiyor Turkiye.

Sitelerde Paylaş

Bir ülkede yargı tamamen hükümete bağlıysa nasıl demokrasiyle yönetiliyor denir.

Bugün yargı tamamen göbekten AKP'ye bağlanmıştır.

Bu da mı abartı?

Hocam bir ülkede yargı göbekten devlete bağlıdır.

Siz hiç Irak'ta kadınlara tecavüz eden yoktan yere katleden askerlerin ABD'de kendi "bağımsız" mahkemeleri tarafından yergılandığını gördünüz mü?

Yargı devlete bağlı, bugün bu gider yarın devlete başka biri iktidar olur, o zaman da ona göre ayar çeker yargı kendine.

Bugün AKP yargıya ayar çekmese bile, gidip yargı patır patır AKP'y yargılayamaz. Böyle olmalıdır.

Biz de ne oluyordu? Koca Cumhurbaşkanı ve Başbakanına ülkenin, o.uruktan sebeplerle bizi gaza getirip çingene muamelesi yapıyorlardı. Kapatacaklardı.

Hangi Avrupa ülkesinde Yargı bir siyasal iktidara bu kadar sayfgısız bu kadar dengesiz davranabiliyor?????

Bu bizde nasıl oluyordu, Yargıtay C. Baş Savcısının arkasına verdin mi 800 Bin kişik ordu desteğini o adam kendisini zaten Padişah görüyor. Kim bilir belki de savcıyı bile generaller o üzerlerindeki şaşalı üniformalar ile gaza getiriyor etkiliyorlar. Savcının kafasının içindeki ideolojik kodları bilmiyorsun ki?

Askeri paranoyak, savcısı paranoyak... Aşırı anti-islamcı...

Kabul edelim Ülke aslında bir nevi islam ülkesi ancak yöneten oligarşi aşırı kemalist ya da alevi olunca ne olur????

Sitelerde Paylaş

Ghostbuster, ılımlı yada şeriatçı pek fark etmez. Siyasal İslam'a bir ateist olarak her zaman karşıyım. Dinci bir parti olan AKP ne yapsa bana yaranamaz. :)

Öyle değil, siyasal islam diye bir şey yok.

Kendini siyasal islamcı sanan bir kısım gariban var.

Önemli olan halk.

Halk islamcı değil.

Bugün Kemalizme sayıp söven islamcı medya 5 vakit namaz kılıyor olabilir.

Ama halk artık Kemalist.

Neden mi? Çünkü artık halkta 5 vakit namaz diye bir şey yok.

Korkacak bir şey yok rahat olun.

Sitelerde Paylaş

Guzel seyler yapacaklarini nerden biliyorsun, valla billa deyip yemin mi ettiler? Cizdigin ilimli tabloyu hango politikalarina bakarak soyleyebiliyorsun? Benim gordugum Islam'a dayali bir diktatorluge gidiyor Turkiye.

Yanılıyorsun denizbahar.

Hiç bir yere gitmez. Çünkü bu başta güvenmediğimiz iktidar, işe başlar başlamaz AB yasaları için çok çalıştı.

Kabul edin bunu. Bizim tek güvenilir yolumuz AB.

Atatürk'ün yolu güvenli. Bu coğrafyada tek yalnız olmaz.

Orta Doğu hiç olmaz.

AK partinin asla bizi orta doğuya çekme politikası yok. Olmadı. Manüple ettiler.

AKP pARTİ abd VE AB ne derse onu yapıyor.

Daha doğrusu en makul şartlarda dünyada işler nasıl yürüyorsa bizi ona entegre etmeye çalışıyorlar.

Azcık düşünün, bugüne kadar AB bize reform sürecinde ne dediyse hepsini yapmaya çalıştılar.

Hiç burun bükmediler. Hiç naz yapmadılar.

Alın işte vijdani ret.

Bu br devrimdir.

Zaten askerlerin kurduğu bu ülkede, bizlerin sevgisini kazanmış, sivilllik ile askerliği birbirine karıştırdığımız (Atatürk'ün ordusu olduğu için) bu ülkede adamlar pat diye vijdani reddi getirdi.

Bunları görün artık vijdansızlık yapmayın.

Sitelerde Paylaş

İşte bundan bahsediyorum. Bu videoları biliyorum. Bu videolar nuhtan kalma.

Erdoğana bu videolarını göster, kendinden utanır!

Bunlardan da untanır mı? Dinci kafa değişmez. Müslüman Maide 44.ayeti unutmaz.

Tayyip Piç kelimesini kullanarak küfrediyor.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu da yeni Tayyip, fazla değişmemiş bence. Dinciler değişmez, sadece değişmiş görünür. Bu 2.videoyu mutlaka izle.

Hepsine baktım. İmam Hatip okuyan herkesin ortalama fikirleri zaten böyledir.

Sen bana güven, olaya aşırı uzaydan gelmiş gibi bakma.

Ben bile 3 yılda ne şartlanmalar buharlaştırdım.

Bu arada tekrar ediyorum.

Bizim toplum, Kuran ayetlerini bilir. Bu ülkenin %99'u zaten Maide 44.'ü unutmaz.

Anlayamadığınız şey şu.

Siz bu halkın dini eğilimini İran gibi ya da Taliban gibi ya da Arabistan gibi sanıyorsunuz.

Topluca bir tanwayda Kuran'a küfret. Kimse sana "Hop" demez.

Yani diğeceğim şu: Kendisine sorulduğunda tüm ahlaki yargılarını Kuran ayetlerine göre o biçim anlatır.

Ancak bak adama 5 vakit namazı hatırlat aynı adama. Canı sıkılır.

Sizin halkın ya da işte bir tek şahsın örneğin Erdoğanın söylemlerine baktığınızda kafanızda kurduğunuz çok acayip bir çarpık algı var.

Bana desen ki Erbakan azılı şeriatçı. Bu adam değişmez.

Tamam doğrusun derim.

Ama onu da başbakan olduğunda gördük.

O koltuğa oturduğunda adam ister istemez değişecek.

Erbakanın nasıl ton ton bir dede olduğunu göremiyorsun, göremessin.

Söylemlerinden korkuyorsun.

Traş.

Milli görüşün militanları bile Traştır. Türkiyeyi bir yere götüremezler.

Çünkü milli görüşün militanlarına bile de ki "Ya arkadaş ben senle dostum ama namaz kılmıycam seninle şuarada iki tek alkol alıcam izin var mı?" Adam sana der "Canın ne istersen onu yap"

Ya inandığınız değerler uğruna azcık olayların içine bakın.

İçini bilmiyorsanız sallamayın.

Ben de 3-4 yıla kadar böyle düşünüyordum ama olmadığını gördüm.

Çünkü hepsinden adamlar tanıdım.

Söylediklerine bakma Kemalizmin verdiği o demokratik seküler rahatlık iliklerine kadar işlemiştirç

Hepsi çakma şeriatçı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Bu memleket Erdoganlar memleketidir. Kahvelerde, berber dukkanlarinda, dolmus oturaklarinda,... Erdoganlarla doludur bu memleket zaten. Biriside basbakan iste.

Dis isler:

"AB'de kimmis, ben olsam cekerim resti"

"Israil'e bir ucundan girsem sonraki gune obur ucundan cikarim"

"Lan Suriye'yi millet katakulliye getirmeden girip alacan aslinda, Osmanli topragi sonucta"

"Rumlar petrolmu ariyormus, bende ariyom anasini satiyim"

Bu sadece dis isler, ic isler biraz daha,.... pragmatik:

"Ulan ne mahkemesi, ben olsam direk toplar atarim bunlari iceri"

Bunlari Erdogan yapmadan once soyleyenleri cok gordum ben.

Yani durum su, yolda yuruyen hangi adami alsaniz, basbakanlik koltuguna koysaniz, asagi yukari Erdogan'in yapacalarini yapacaktir zaten. Bir gazla Somali'ye din kardeslerini kurtarmaya gidecek, 3-5 kurus dagitip birkac cocuk sevdikten sonra ayni gazla gelip bu sefer "3 cocuk haaaa" diye aslinda kuresel sorunlar ile ne denli ilgisiz, ne denli vizyonsuz, ne denli perspektifsiz oldugunu hemen tekrardan hatirlatacaktir. Kapasitesinin ancak yine kahvelerdeki, berberlerdeki kopyalarindan cok farkli olmadigini, ancak kabile yonetecek bir aciya(acisizliga) sahip oldugunu her firsatta ortaya koyacaktir kuskusuz.

Ama bu isler boyledir. Bir memleketin insani ne kadar kendine guvensiz ise, lideri bir o kadar hircin ve asabi olur. Butun bunlar birer disa vurumdur. Kendinizi gucsuz hissettiginiz surece guce taparsiniz. Insanlarin karsisina cikip birseyler soyleyemediginiz surece, agzina geleni saydiranlari lider secersiniz.

Bunlari neden yazdim, cunku Erdogan pasanin hayatindan telasa dusenler olmus. Diyorum ki, piyasada bu kadar bol bulunan bir mal icin kimse okka altina gitmez, merak etmeyin. Erdogan gitse yerine ne gelecek, diger Erdogan'lardan birisi. Fark? Yok.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun denizbahar.

Hiç bir yere gitmez. Çünkü bu başta güvenmediğimiz iktidar, işe başlar başlamaz AB yasaları için çok çalıştı.

Kabul edin bunu. Bizim tek güvenilir yolumuz AB.

Atatürk'ün yolu güvenli. Bu coğrafyada tek yalnız olmaz.

Orta Doğu hiç olmaz.

AK partinin asla bizi orta doğuya çekme politikası yok. Olmadı. Manüple ettiler.

AKP pARTİ abd VE AB ne derse onu yapıyor.

Daha doğrusu en makul şartlarda dünyada işler nasıl yürüyorsa bizi ona entegre etmeye çalışıyorlar.

Azcık düşünün, bugüne kadar AB bize reform sürecinde ne dediyse hepsini yapmaya çalıştılar.

Hiç burun bükmediler. Hiç naz yapmadılar.

Alın işte vijdani ret.

Bu br devrimdir.

Zaten askerlerin kurduğu bu ülkede, bizlerin sevgisini kazanmış, sivilllik ile askerliği birbirine karıştırdığımız (Atatürk'ün ordusu olduğu için) bu ülkede adamlar pat diye vijdani reddi getirdi.

Bunları görün artık vijdansızlık yapmayın.

Bu ulkenin kaderi belki degismistirler diyerek Islamcilara teslim edilemez, Oy verenler icin de diyecegim kabadayililikla karizmayi bir tutanlardan ancak bu beklenebilir. Ama yeni nesil biraz daha bilincli olmali. Bu kadar saf olmayalim. Eger bu iktidar koltuga oturup kendisine zamaninda zorlayan ordudan intikam almaya adamissa iyi niyetten, degismekten bahsetmek guc.

Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerine imzana resmini koyduğun çocuk bile kanmaz GhostBuster. Tayyip Erdoğan'ın AB'ye sokacağı falan yok bizi.

AB'de bunun farkında ve çok memnun durumdan. Onlar bizimle ortak olmak değil, bizim onların köpeği olmamızı istiyor.

Yoksa, gerçek bir üyelik söz konusu olursa ben de AB'ye girilmesinden yanayım. Ama bu Türk halkının gerçekleriyle uyuşmaz.

İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya ve Belçika'ya gittim ve oralardaki refah toplumlarının bakış açısı Türklerde yok.

En basitinden Türkler İngiltere'ye serbest dolaşım hakkı kazansa, Hyde Park çimlerinde atletle mangal yapar, suçuk pişiriler.

Verdiğim bu örnek komik gibi duruyor ama Türkiye gerçeğidir. Medeni yani şehirleşmiş yaşam tarzı Türklerde mevcut değil.

En basitinden en yakın komşumuz Yunanistan'da birbirini tam 90 derece açıyla kesen sokaklardan karşıya geçerken trafik lambasına uyan yayalar var.

Şehirleri, evleri, sokakları, okulları, parkları, bahçeleri bir biblo gibi adeta. Minyatürler arasında dolaşır gibi hissediyorsun.

Krizde olduğu söylenen Yunanistan'da bile kişi başına düşen milli gelir Türkiye'nin 3 katından fazla, cafeler, barlar, parklar insanla dolu.

Müslüman toplumun İslam'dan uzaklaşmadan sekülerleşmesi pek mümkün görünmüyor. İslam'ı masum bir inanç dini gibi gösteriyorsun ve çarpıtıyorsun.

İslam dediğimiz bu din kendisininden çıkanların bile kafası kesilerek öldürülmesini, cinselliklerini özgürce yaşamak isteyenlerin taşlanmasını emrediyor.

Hala senin bir ateist olduğuna güveniyorum ama biraz din eleştirisi duymadık senden. Türkiye'nin batılılaşması geri kalmamızın sebebinin İslam olduğunu gösterdi.

Şimdi sen geri kalmamızın en büyük sebebi olan İslami yaşam tarzı ve düşünüş metodundan kurtulmanın, imam bir lider tarafından sonlandırılacağını düşünüyorsun?

Yanılıyorsun, bu halk ne Kuran bilir ne de hadis. Bu halk Kuran'da Maide diye bir sure olduğunu bile duymamıştır. Bu halk ne recmi bilir ne kırbaçlamayı.

Bilmesinler de zaten. AKP'ye destek çıkmak gerçekten de enayilik gibi duruyor. Din saçmadır diyenlerin 1,5 hapisle yargılandığı bir ülke oldu burası.

Eskiden inlerinden başlarını uzatmaya bile korkan tarikatlar, artık meydanlarda mitingler yapıyor. Hizbullahçıların kaçmasına göz yumuldu. İran devriminde Humeyni önce Liberalleri kesti.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerine imzana resmini koyduğun çocuk bile kanmaz GhostBuster. Tayyip Erdoğan'ın AB'ye sokacağı falan yok bizi.

AB'de bunun farkında ve çok memnun durumdan. Onlar bizimle ortak olmak değil, bizim onların köpeği olmamızı istiyor.

Yoksa, gerçek bir üyelik söz konusu olursa ben de AB'ye girilmesinden yanayım. Ama bu Türk halkının gerçekleriyle uyuşmaz.

İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya ve Belçika'ya gittim ve oralardaki refah toplumlarının bakış açısı Türklerde yok.

En basitinden Türkler İngiltere'ye serbest dolaşım hakkı kazansa, Hyde Park çimlerinde atletle mangal yapar, suçuk pişiriler.

Verdiğim bu örnek komik gibi duruyor ama Türkiye gerçeğidir. Medeni yani şehirleşmiş yaşam tarzı Türklerde mevcut değil.

En basitinden en yakın komşumuz Yunanistan'da birbirini tam 90 derece açıyla kesen sokaklardan karşıya geçerken trafik lambasına uyan yayalar var.

Şehirleri, evleri, sokakları, okulları, parkları, bahçeleri bir biblo gibi adeta. Minyatürler arasında dolaşır gibi hissediyorsun.

Krizde olduğu söylenen Yunanistan'da bile kişi başına düşen milli gelir Türkiye'nin 3 katından fazla, cafeler, barlar, parklar insanla dolu.

Müslüman toplumun İslam'dan uzaklaşmadan sekülerleşmesi pek mümkün görünmüyor. İslam'ı masum bir inanç dini gibi gösteriyorsun ve çarpıtıyorsun.

İslam dediğimiz bu din kendisininden çıkanların bile kafası kesilerek öldürülmesini, cinselliklerini özgürce yaşamak isteyenlerin taşlanmasını emrediyor.

Hala senin bir ateist olduğuna güveniyorum ama biraz din eleştirisi duymadık senden. Türkiye'nin batılılaşması geri kalmamızın sebebinin İslam olduğunu gösterdi.

Şimdi sen geri kalmamızın en büyük sebebi olan İslami yaşam tarzı ve düşünüş metodundan kurtulmanın, imam bir lider tarafından sonlandırılacağını düşünüyorsun?

Yanılıyorsun, bu halk ne Kuran bilir ne de hadis. Bu halk Kuran'da Maide diye bir sure olduğunu bile duymamıştır. Bu halk ne recmi bilir ne kırbaçlamayı.

Bilmesinler de zaten. AKP'ye destek çıkmak gerçekten de enayilik gibi duruyor. Din saçmadır diyenlerin 1,5 hapisle yargılandığı bir ülke oldu burası.

Eskiden inlerinden başlarını uzatmaya bile korkan tarikatlar, artık meydanlarda mitingler yapıyor. Hizbullahçıların kaçmasına göz yumuldu. İran devriminde Humeyni önce Liberalleri kesti.

Bunlara herkesi inandırırsın da olay inandırma meselesi değil. Neden mevzuu inandırma gibi görünüyor. Çünkü sanki iki çıkar gurubu bir birini bir şeye ikna ediyormuş gibi görünüyor. Aslında partiler üstü konuşamadıkça gerçekten de bu durum böyle. İnandırmak, kandırmak....

Şimdi dediğin doğru millet Kuran bilmez, ayet bilmez doğru.

1) Bu halk Afganistan ya ada İran ya da Arabistan gibi ülkelerin halklarından hatta o İslamcı Çeçen militanların haklarından bile değil. Bu halk müslümandır, inançlıdır ama seküler yaşar. Bak burayı iyi dinle bir daha bunu sana özel olarak anlatmayacağım bir konu açacağım;

Bu halk neden seküler yaşar? Bu halkın aslında CHP'ye olan (masum bir parti) aşırı mesafesi, sizin tarafınızdan ve ya zamanında benim de tarafımdan "Demekki bu insanlar CHP'yi sevmiyorsa işte bu bizim bildiğimiz Şeriatçılar demekki işte bunlarmış" dediniz, dedik. Ama bu çok büyük bir aptallık ve saçmalıktı NEDEN?

Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda, Şeriatçı dediğin adamalr başındaki saığı çıkarmamak için kelleyi veren, İslami bir karşı devrim için canını verecek militanlardı. Şimdi bu adamlar gibi adamlar ararsan git bak arada orda burda 3-5 tane çağa göre çok komik kalmış kendi de şaşırmış Cübbeli Ahmet gibi adamların hocalarını görürsün. Komik adamlardır. Ağır değillerdir.

Bizim şu anda bahsettiğimiz AKP seçmeni de dahil, Nihat Doğan gibi Bediüzzamanın adını anan adamlar bile artık öylesine Kemalizm ile buharlanmışlardır ki kendileri bile hangi zemin üzerinde (bu zemin kendilerine ait) güya İslamcılık yaptıkalarını bilmiyorlar.

Bu İslamcılık değil, bu aynen Mustafa Kemal'i tam bilmeyen ama sadece duymuş sonra da kendini taraflar içinde bir tarafa atmış boş kalabalıklardan bir kalabalık.

VE sıkı dur. Sen de ben de hangi ne tür bir zemin (kendimize ait) üzerinde Atatürkçülük ya da İslamcı karşıtlığı yaptığımızı bile bilmiyoruz.

TEK bir kesinlik var. İslamcılık öldü. Atatürkçülük de öldü.

Bizler sadece geriye kalan küller üzerinde bir birimizile çelik çomak oynuyoruz. TSK bile bizimle aynı. Çünkü TSK mensupları bile çocukluklarını bu küllerin üzerinde yaşadı.

Ve ülke boş dümende gidiyor diyeceksin. Doğru. İşte bu yüzden korkmuyorum. Ülke boş dümende bile gitse hiç bir yere çarpmaz.

Bizim bu çarpık algılar ile bu dümeni zaten kullanmaya yetimiz yok.

Bırak Erdoğan gibi onun bunun oyuncağının elinde ilerlesin. İşte o zaman ilerler ülke.

Eğer bu dümeni bana, sana, gerçek ideoloji sahiplerine verirseler. İşte bu gemiyi asıl gerçekten bir şey yapma iddiasında olanlar durdurur. Çünkü boş ideolojiler ile birbirilerini çocuklar gibi dövmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Öyleki halkının hepsini geri zekalı islamcılar şeriatçılar topluluğu olarak yaftalıyor sonra da kendi Atatürkçülüğümüz ile kurtarmaya çalışıyoruz.

Sadece kendimize rol biçiyoruz. Ayaklarımız realiteye basmıyor.

Boş söz ve iddia yumaklarının oluşturduğu yalan ideolojik karalamaların üzerine basıyor.

Sitelerde Paylaş

Hocam bir ülkede yargı göbekten devlete bağlıdır.

Siz hiç Irak'ta kadınlara tecavüz eden yoktan yere katleden askerlerin ABD'de kendi "bağımsız" mahkemeleri tarafından yergılandığını gördünüz mü?

Yargı devlete bağlı, bugün bu gider yarın devlete başka biri iktidar olur, o zaman da ona göre ayar çeker yargı kendine.

Bugün AKP yargıya ayar çekmese bile, gidip yargı patır patır AKP'y yargılayamaz. Böyle olmalıdır.

Biz de ne oluyordu? Koca Cumhurbaşkanı ve Başbakanına ülkenin, o.uruktan sebeplerle bizi gaza getirip çingene muamelesi yapıyorlardı. Kapatacaklardı.

Hangi Avrupa ülkesinde Yargı bir siyasal iktidara bu kadar sayfgısız bu kadar dengesiz davranabiliyor?????

Bu bizde nasıl oluyordu, Yargıtay C. Baş Savcısının arkasına verdin mi 800 Bin kişik ordu desteğini o adam kendisini zaten Padişah görüyor. Kim bilir belki de savcıyı bile generaller o üzerlerindeki şaşalı üniformalar ile gaza getiriyor etkiliyorlar. Savcının kafasının içindeki ideolojik kodları bilmiyorsun ki?

Askeri paranoyak, savcısı paranoyak... Aşırı anti-islamcı...

Kabul edelim Ülke aslında bir nevi islam ülkesi ancak yöneten oligarşi aşırı kemalist ya da alevi olunca ne olur????

Böyle saçma bir şey olabilir mi?

Adamın biri iktidara geldikten sonra kendisini imparator ilan etse yargı sesini çıkarmayacak mı?

Yanlış düşünüyorsun. Yargı bağımsız olmalı.

Hükümet kararını beğenmediği savcıyı, hakimi görevden alıyor, yerine kendisine biat etmiş kişileri koyuyor.

Siz de bu normmaldir, her ülkede oluyor diyorsunuz.

Avrupa'da ve ABD'de başkanlar bile yargılanmıştır.

Sizin düşünceniz sakat.

Madem öyle o zaman mahkemeleri kapatalım.

AKP'nin hukuk tahsili yapmış adamları tüm adli olaylara baksın.

Yargının amacı yasamanın çıkardığı kanunları ve yürütmenin icraatlerini kanunlara ve anayasaya göre denetlemektir.

Yargı komple yürütmenin emrinde olursa o sisteme diktatörlük denir.

Esad'a veya Saddam'a da kızmamak lazım sizin mantığınıza göre.

Oralarda da yargı komple iktidara bağlı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...