Jump to content

Dinsiz veya Ateist Imamlar

Recommended Posts

İnançsız bir imam olmaz. İnanmayan bir insan asla namaz kılmaz. Eğer inanmıyorda inanıyor rolü yapan imamlar varsa bunlar aşağılık adidir. Gurur denen birşey var. İnanmayan birisi nasıl yerlerde sürünür.

Sitelerde Paylaş

Hayret ki ne hayret!!!!!! Ben ateistlerden bu tip ahlaksızları kınamalarını beklerken,bir müslüman onları kınıyor. Eğer söz konusu imamlar inanmadıkları halde bu mesleği sürdürüyorlarsa,burda apaçık bir sahtekarlık vardır.Dini kullanıp insanları aldatmak elbette ahlaksızlığın daniskasıdır.

Eğer bu gayet normal bir şey ise beyler,kendi kişisel çıkarları için din uyduran muhamedi ve onun eseri olan islamı niye eleştiriyorsunuz ? Kendi bindiğiniz dalı kesmiş olmuyormusunuz?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden ınandıgınız varlık surunmenızı ıstıyor

ve sız yaptıgınız ıbadete surunmemı dıyorsunuz

o zaman sızde ınancsızsınız :)

İnançsız bir imam olmaz. İnanmayan bir insan asla namaz kılmaz. Eğer inanmıyorda inanıyor rolü yapan imamlar varsa bunlar aşağılık adidir. Gurur denen birşey var. İnanmayan birisi nasıl yerlerde sürünür.

:mellow: yerde surunmekten kastınız ne
Sitelerde Paylaş
Neden ınandıgınız varlık surunmenızı ıstıyor

ve sız yaptıgınız ıbadete surunmemı dıyorsunuz

o zaman sızde ınancsızsınız :)

Benim teist olduğumu nereden çıkardınız. İletilerimi hiç okumadınız mı. Ben din düşmanı ve ateistim.

Sitelerde Paylaş
Benim teist olduğumu nereden çıkardınız. İletilerimi hiç okumadınız mı. Ben din düşmanı ve ateistim.

Aynı zamanda kelle avcısı olabilirmisin?

Sitelerde Paylaş
Günümüzde imamlar iyi para kazanmaktalar.

....

Bunların arasında inançsızlarda vardır mutlaka.

İmamlardan çok ben ilahiyatçıların %90 nının inanmadığını düşünüyorum.

İletiler çoğoldıkça konu başka yöne kayıyor.

Bu düşüncenize katılıyorum. Görev yaptığım köylerde dediğiniz tipte imamlara çok rastladım. Bunlardan biri sık sık bana misafir olur; perdeyi çekip saz çalardı. Babasının zoruyla imamlık yaptığın söylerdi.

Birisi de benimle sık sık ırmakta balık tutmaya çıkar, namazları kazaya bırakırdı.

Bir Bursalı imamla aynı köyde idik, köyün uzak mahallesinde cenaze vardı O gün " Ben bugün izinliyim; nasıl olsa orada da bir imam var." deyip cenazeye gitmedi.

Hele birtanasi ile yılbaşında bizimle içki içti! Ertesi günü köylüler bizi (öğretmenleri) sorguya çektiler. biz de " Dindar adam içki içer mi?"diye karşılık verdik!! Bu olayın geçtiği yer çevrenin en çok içki tüketilen köyü idi.

Bazı müslüman arkadaşlar toplumsal baskıyı gözardı ederek inançsız imamları onursuzlukla suçluyorlar. Kendilerini onların yerine koysunlar. Elinizde yapabileceğiniz başka bir iş yok. İnançsız olduklarını da kimseye söyleyemiyorlar; ama işlerini layıkıyla yapıyorlarsa, Diyanet İşlerinin kuralları dışına çıkmıyorlarsa, vaazlarında da insanları diğer insanlarla ilişkilerinde dürüst davranmaya yönlendiriyorsa, insanların inançlarını kullanıp onları sömürmüyor,devletin verdiği parayla geçinmeye çalışıyorsa inançsız olmalarında bir sakınca olmamalı diye düşünüyorum. İnançsızlığı sadece kendi sorunudur derim.

Üniversitelerin ekonomi bölümlerinde profosörler katılmadıkları, benimsemedikleri ekonomi politikaları konusunda da öğrencilerine ders vermekteler.

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayret ki ne hayret!!!!!! Ben ateistlerden bu tip ahlaksızları kınamalarını beklerken,bir müslüman onları kınıyor. Eğer söz konusu imamlar inanmadıkları halde bu mesleği sürdürüyorlarsa,burda apaçık bir sahtekarlık vardır.Dini kullanıp insanları aldatmak elbette ahlaksızlığın daniskasıdır.

Eğer bu gayet normal bir şey ise beyler,kendi kişisel çıkarları için din uyduran muhamedi ve onun eseri olan islamı niye eleştiriyorsunuz ? Kendi bindiğiniz dalı kesmiş olmuyormusunuz?

bruce lee,

adamların bunu aleni şekilde söylemelerini beklemek çok insaflıca değil.

bi kere hayatın tehlikeye girecek.

ayrıca başka bi işe bile başlamak istesen bizim toplumda kimse sana kolay kolay iş vermez.

adam o yaştan sonra zanaat da öğrenemez.

ama dediğim gibi adam vicdanı sızlamadan ve işine geldiği için bunu yapıyorsa onlara biz de sövüyoruz.

din bezirganlığı bu. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...