Jump to content

Bu doktor müslüman mı?

Recommended Posts

Türbanlı hemşireler hiç müdahale etmedi. Ardından muayene odasına gelen nöbetçi doktor ?Alkollü müsün?? diye sordu. ?Evet? deyince ?Prensiplerime aykırı. Alkollü hastaları muayene etmem? diyerek odadan ayrıldı. Kuzenlerim beni başka bir hastaneye götürdü. 100. Yıl Hastanesi?nde yapılan müdahalede ağır bir enfeksiyon geçirdiğim belirlendi. Tedavinin ardından bir hafta süreyle dinlenmem gerektiğini belirtildi? diye konuştu. Özsu, ?Doktor alkollüsün seni muayene edemem prensiplerime aykırı deyince şaka yapılıyor sandım. Bu doktor nasıl Hipokrat yemini etmiş merak ediyorum? dedi.
tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu insanlar mistik ogeler icinde bogulmus, zihinlerini kaybetmis insanlar. Bunlarda iyilik aramayin.

Tanriya inandikarini soyleseler bile bunlarda Tanrisallikta aramayin, Ateizm de aramayin, hic birsey aramayin.

Bunlara virus bulasmis.. cok azi kurtulur.

Sitelerde Paylaş

salak islamcı insan türü.

Bu bide okumuş okuamış bundan daha salaktır.

Kafasına göre etmicem ayakalrına yatıp dini ve inancını yükseltiyor salak.

Ya şimdi anlıyorum türbanlıları neden okullara almıyorlar alamsınlar şu yobazları da böle pisliklere kalırsa memleket yanımışız ozaman.

Sitelerde Paylaş

Bu, bir kere "doktor" değil.

Sapına kadar müslüman.

Bu olay, gerçek müslümanların, bazı meslekleri yapmamaları gerektiğini gösterir.

- doktorluk,

- hemşirelik,

- itfaiyecilik,

- öğretmenlik,

- herhangi bir dalda bilim adamlığı,

- hakimlik,

- avukatlık,

- polislik,

- ...

genelde, insanlara eşit yaklaşmalarını gerektiren her meslek.

.

Sitelerde Paylaş

Evet bu doktor gerçek bir müslümandır.

Öğle insancıl, dürüst, vijdan sahibi kişiler kendilerine müslüman demesinler boşuna.

İşte gerçek müslümanlar bunlardır.

Diğer kişilerin müslümanlağı birkaç uydurukçu insancılın uydurduğu dindir ve islam ilede alakası yoktur.

Bu kişi eğitim görmüş birisi ve yaptığıda ortada.

Düşünsenize bunlar gibileri yetiştiriyoruz ve başımızdakilerde bunun için çaba harcıyor ve halkımızda destekliyor.

Düşünün bu kişi yemin etmiş birisi ama neye yemin etmiş?

İşin içine islam girerse verilen sözlerin hiçbir hükmü yoktur.

Varsa yoksa kendini kurtarmaktır arap allahına yalakalıktır.

Sitelerde Paylaş

bu namussuz yemin etse ne olacak?

islamda zorlama altında edilen yeminler geçerli değildir.

adam burda da takiyye yapmayı uygun görmüştür.

hipokrat yemini edrken de,gene deallahım sen günah yazma falan demiştir kendi kendine.

Sitelerde Paylaş

Böyle aşağılık, ciğeri beş para etmeyen ve mesleğini inançlarının arkasında tutan bir herifle meslektaş olmaktan utanıyorum.Türkiye de tıp mezunlarının çoğu dincidir.Cerrehpaşa Tıp Fakültesinde,dinci ve yobaz öğrencilerden geçilmezken,bunların arasına katılan hocalar bile vardı.KTÜ Tıp Fak. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını kazanan arkadaşım sırf bu yüzden istifa etmişti.Trabzon ise nam salmıştır dinci akımla.Evet işte,bilim eğitimi almış insanlarımızın hali bu.

Sitelerde Paylaş
"Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime ve bilgilerimi insanlık aleykine kullanmayacağıma mesleğim dolayısıyla öğrendiğim sırları saklayacağıma hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı göstereceğime din, milliyet, cinsiyet, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime mesleğimi dürüstlükle ve onurla yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."

Böyleleriyle bırak aynı ülkeyi aynı galakside bile bulunmamak gerek. Yazık be...

Sitelerde Paylaş

sizler islam ı sadece bir iki örnekle yetinerek mi açıklıyorsunuz? eğer gerçekten böyle bir olay yaşanmışsa elbette ki yapılan büyük bir yanlışlıktır.

eğer bende ateizmi size bakarak anlasaydım inanın hepiniz hakkında çok kötü düşüncelerim olurdu. ama ben fikirlere bakıyorum. yapılan yanlış bir insan tararfından gerçekleştirilmiştr.

bu olay 14 asırlık islam gerçeğini değil sökecek güce küçük bir nokta bile koyabilecek güce sahip değildir.

biz islam ı anlatırken yaşarken o bahsettiğiniz örneklere değil mevlana ya bakarız. erzurumlu ibrahim hakkı haz ne bakarız.

ve daha nice örnek alınacak kişi varken size de tavsiyem yansız olsun diye düşünceleriniz benim yazdığım zat larıda okuyun. yoksa objektiflik denen hedefin çok uzağına düşersiniz....

Sitelerde Paylaş

Görüldüğü gibi kişi inançlıysa bunu yaptığı işe yansıtmaması mümkün değil,

Bu yüzden laiklik bu kadar önemli,

Bu işi yapan doktora sorsan "benim inancım böyle, bana karışamazsınız" diyip kendini savunur,

Burdan yola çıkarak laik ülkelerde inanç özgürlüğüne sınırlar koyulması gerektiğini birkez daha anlamış oluyoruz.

Sitelerde Paylaş
sizler islam ı sadece bir iki örnekle yetinerek mi açıklıyorsunuz? eğer gerçekten böyle bir olay yaşanmışsa elbette ki yapılan büyük bir yanlışlıktır.

eğer bende ateizmi size bakarak anlasaydım inanın hepiniz hakkında çok kötü düşüncelerim olurdu. ama ben fikirlere bakıyorum. yapılan yanlış bir insan tararfından gerçekleştirilmiştr.

bu olay 14 asırlık islam gerçeğini değil sökecek güce küçük bir nokta bile koyabilecek güce sahip değildir.

biz islam ı anlatırken yaşarken o bahsettiğiniz örneklere değil mevlana ya bakarız. erzurumlu ibrahim hakkı haz ne bakarız.

ve daha nice örnek alınacak kişi varken size de tavsiyem yansız olsun diye düşünceleriniz benim yazdığım zat larıda okuyun. yoksa objektiflik denen hedefin çok uzağına düşersiniz....

Zaten yukarıdada bahs ettiğim budur.

Sizlerin söylediği islam gerçek islam değildir.

Gerçek islam olması gereken islam bu doktorun uyguladığıdır.

Sizin bahs ettiğiniz ise birkaç kişinin uydurduğu islam dinine maal edilmiş şeylerdir.

Sitelerde Paylaş
Zaten yukarıdada bahs ettiğim budur.

Sizlerin söylediği islam gerçek islam değildir.

Gerçek islam olması gereken islam bu doktorun uyguladığıdır.

Sizin bahs ettiğiniz ise birkaç kişinin uydurduğu islam dinine maal edilmiş şeylerdir.

xislam, gerçek islam ı görmek için mevlana, ibrahim hakkı haz, geylani, ve daha ekleyip uzatabileceğim kişilerin kitaplarından on tane değil hiç değilse bir tane okudunuz mu?

ayrıca gerçek islam osmanlı idi. fatih di, yavuz du.

o bahsettiğiniz olay doğru ise bu kişinin yaptığının yanlışlığından bahsettik. bende müslümanım ve şu an sizlerin inanmadığınızı bilip size yazıyorum bu size değer verdiğimdendir insan olduğunuz için işte mevlana anlayışı budur. gerçek budur.

onun dışında kişilerin yanılgıları milyonların inandığı inanca asla mal edilemez. bence sizin yaptığınız en büyük yanlış bu. yani yanlışlara bakma ve ona göre hüküm vermeya çalışmak.

Sitelerde Paylaş

Bize bakarsaymış. Ha çok teşekkürler, insan olarak çok ötesiniz bizden. Siz olmasanız ne yapardık? Ben bu sitede müslüman veliler çocuklarının cehennemde yandığını görüp haz alacak diyen, kendine müslüman diyen beyni yozlaşmış insanlara bakıyorum ve yine de sizin için genelleme yapmıyorum. Fakat islam insanları böyle hayvani yönlere sürükleyen bir etmendir buna da dikkatinizi çekerim.

Sitelerde Paylaş

Üstüne alınmış hayvanlar varsa özür dilerim. Lâfın gelişi alışkanlık olarak kullanmışım hayvan kelimesini. Demek istediğim medeniyetsiz insandı.

Evet insan müslüman ve medeni olabilir (karşıdakini kendi gibi gözetebilir) fakat bu müslüman olduğu için değil, insan olduğu içindir.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın nasıl bir din olduğunu bir iki güzel örnekle açıklamak doğru değildir.

İslam iyi ve kötü yanları ile bir bütündür ve iyi tarafı yok denecek kadar azdır.

Bu doktor tipik bir Müslüman'dır. Ve bir otorite figürü olduğu için de hem tıbbı temsil etmektedir, hem de İslam'ı...

Her iki yüzü de çırkindir bu doktorun.

Ama asıl sorumlu olan tıp değildir.

İslam'dır..

Doktorun İslam yüzü tıbbı yüzünden çırkindir..

HACI

Sitelerde Paylaş
Bize bakarsaymış. Ha çok teşekkürler, insan olarak çok ötesiniz bizden. Siz olmasanız ne yapardık? Ben bu sitede müslüman veliler çocuklarının cehennemde yandığını görüp haz alacak diyen, kendine müslüman diyen beyni yozlaşmış insanlara bakıyorum ve yine de sizin için genelleme yapmıyorum. Fakat islam insanları böyle hayvani yönlere sürükleyen bir etmendir buna da dikkatinizi çekerim.

eğer yazdığım kitaplardan bir tanesini okuduysanız ne söylemek istediğimi kolayca anlayabilirdiniz.

evet haklısınız ben inanan olarak kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum.

her zamanımda beni hiç unutmayan bir yaradanım var.

her konuşmak istediğimde beni bir dinleyenim var. kimlerin her söylendiği dikkate değer görülür de kaydedilir? elbete ki önemli insanların. ve demek ki ben de o kadar değerliyim ki her yaptığım kameraya alınıyor. her söylediğim kaydediliyor. ayrıca koca kaninat benim içim yaratıldı. tüm hayvanlar bitkiler emrime verildi. hani necip fazıl ın bir ifadesi var ya :

alemi benim, beni kendin için yarattın...

beni yaratan ve bana kendisini bilememi bahşeden RABBİMİZE şükürler olsun....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...