Jump to content

Bu doktor müslüman mı?

Recommended Posts

eğer yazdığım kitaplardan bir tanesini okuduysanız ne söylemek istediğimi kolayca anlayabilirdiniz.

evet haklısınız ben inanan olarak kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum.

her zamanımda beni hiç unutmayan bir yaradanım var.

her konuşmak istediğimde beni bir dinleyenim var. kimlerin her söylendiği dikkate değer görülür de kaydedilir? elbete ki önemli insanların. ve demek ki ben de o kadar değerliyim ki her yaptığım kameraya alınıyor. her söylediğim kaydediliyor. ayrıca koca kaninat benim içim yaratıldı. tüm hayvanlar bitkiler emrime verildi. hani necip fazıl ın bir ifadesi var ya :

alemi benim, beni kendin için yarattın...

beni yaratan ve bana kendisini bilememi bahşeden RABBİMİZE şükürler olsun....

Siz önce Kur'anı tamamen okuyun, sonra george orwellin 1942si gibi bir diktatörlükte yaşamanın güzelliklerini konuşuruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

şunları yazmayı unutmuşum eklemek istedim.

o kadar ayrıcalıklıyım ki sonsuzluğu talibim.

öyle bir rabbe inanıyorum ki eşi yok.

öyle bir inancım var ki tertemiz. almak isteyen herkese doğruyu gösteren.

öyle bir kitabım var ki hiç el değmemiş.

öyle bir peygamberim var ki onun benzeri başka hiçbr insan yok

öyle bir dünyadayım ki inandığımı söylüyorum ve herşey bana hizmet edyor.

inanın bunalrın hiçbirisi ütopya falan değil. gerçeklerin ta kendisi.

insan olarak bu kdar şeye değer görüldükten sonra çok mu zor "evet sen birsin ve benim RABBİMSİN" demek?

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili Aylin,bende inancli biriyim.Ama Arsa Tanriyla konusmaya giden birinin pesine kesinlikle girmem.

Nedenmi?

Tanri insanlara sah damari kadar yakindir.

Yaninda olan Yüce gücü Arsda aramak,Kendini cok yüksek gösterme hastaligindan kaynaklanir.

Arsa gittidini iddia etmekte ayni hastaligin neticesidir.

Tanriyi perde arkasinsa oldugunu iddia etmekse,perde arkasina sigdirmakta ,Tanriyla konustugunu iddiada tam bir putperest göstergesidir.

Hele pazarlik,putperestligin Allahidir.

Bakin su ayat ne diyor:Biz kimseye tasiyamadigi yükü yüklemeyiz.

Simdi,Tanri günde 50 vakit namaz verdi demek,Tanri 50 vakit namazin 25 saatin tutacagini bilmiyordu demek,halbuki bir günde 24 saatin oldugunuda bilmiyor ve Muhammet ve Musa Tanridan cok biliyor.

Buna inanan deyil dindar, putperest olur ancak.

Isterseniz buyurun gelin tartisalim.

Arkadaslarin gözü önünde.

Biraz beyin egzersizi yap Aylin.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
xislam, gerçek islam ı görmek için mevlana, ibrahim hakkı haz, geylani, ve daha ekleyip uzatabileceğim kişilerin kitaplarından on tane değil hiç değilse bir tane okudunuz mu?

ayrıca gerçek islam osmanlı idi. fatih di, yavuz du.

o bahsettiğiniz olay doğru ise bu kişinin yaptığının yanlışlığından bahsettik. bende müslümanım ve şu an sizlerin inanmadığınızı bilip size yazıyorum bu size değer verdiğimdendir insan olduğunuz için işte mevlana anlayışı budur. gerçek budur.

onun dışında kişilerin yanılgıları milyonların inandığı inanca asla mal edilemez. bence sizin yaptığınız en büyük yanlış bu. yani yanlışlara bakma ve ona göre hüküm vermeya çalışmak.

söylediklerimin doğruluğunu ispatlamışsın aylin.

Gerçek müslüman fatihti yavuzdu demişsin ama yanlış gerçek müslüman muhammeddir.

Bak senin müslüman dediğin padişahlar sizin allahınızın dost edinmeyin dediği kadınları kendilerine karı yapmışlar, hiçbiriside hacca gitmemişlerdir.

I. Murat’ın annes....................: Bizanslı Horofira yani Nilüfer.

Yıldırım Bayezid'İn annes............: Bulgar marya yani Gülçiçek Hatun.

Çelebi Mehmet'in annesi............: Bulgar Olga Hatun.

II. Murat'ın annes ...................: Veronika.

Fatih Sultan'ın annesi................: Sırp Despina yani Hüma Hatun.

II. Bayezid'in annesi.................:Kornelya.

Yavuz Sultan Selim'in annesi.......: Ayşe takma adlı Pontuslu bir Rum.

Kanuni’nin annesi................... :Polonya yahudisi Helga yani Hafza sultan.

II. Selim 'in annesi...................: yahudi kızı Roksalan yani Hürrem sultan.

III. Murat 'ın annesi.................:yahudi Raşel yani Nurbanu sultan.

III. Mehmet'in annesi.............. :Venedikli Bafo yani Safiye sultan.

I. Ahmet'in annes ..................:yunan Helen yani Handan sultan.

Genç Osman'ın annesi..............: Sırp Evdoksiya yani Mahfiruz sultan.

IV. Murat'ın annesi : Sırp Anastasya yani Mahpeyker sultan.

IV. Mehmet'in annesi............. .: Rus Nadya yani Turhan sultan.

II. Süleyman'ın annesi............ : Sırp Katrin yani Dilaşüb hatun.

II. Ahmet'in annes : Polonya yahudisi Eva yani Hatice sultan.

II. Mustafa'nın annesi : Rum Evemia yani Emetullah sultan.

III. Ahmet'in annesi ................:

I. Mahmut'un annesi : Aleksandra yani Saliha sultan.

II. Osman'ın annesi Sırp : Mari yani Şehsüvar sultan.

III. Mustafa'nın annes...............i:Fransız Janet yani Mihrişah sultan.

I. Abdülhamit'in annesi:..............:Fransız İda yani Şermi sultan.

III.Selim'in annes......... :Cenevizli Agnes yani Mihrişah sultan.

IV. Mustafa'nın annesi Bulgar....... :Sonya yani Sineperver sultan.

II. Mahmut'un annes..................: Fransız Rivery yani Nakşidil sultan.

I. Abdülmecit'in annesi Rus yahudisi :Suzi yani Bezm-i Alem Valide sultan.

Abdülaziz'in annes............. : Roman Besime yani Pertevniyal sultan.

V. Murat'ın annesi .................... : Fransız Vilma yani Şevkefza sultan.

II. Abdülhamit'in annes............... : ermeni Virjin yani Tirimüjgan sultan.

Mehmet Reşat'......................... : annesi Arnavut Sofi yani Gülcemal sultan.

Mehmet Vahdettin'in ................... : annesi Çerkez Henriet yani Gülistan sultan.

Bana gerçek islamı göstermek için bu isimleri vermen garip oysa ben kuranı tyavsiye etmeni beklerdim...

Gerçek islamı oğlancığı güzel gösteren mevlanadan örneklemen zaten islam dininden bihaber olman demektir.

Sitelerde Paylaş

o kadar ayrıcalıklıyım ki sonsuzluğu talibim.

öyle bir rabbe inanıyorum ki eşi yok.

öyle bir inancım var ki tertemiz. almak isteyen herkese doğruyu gösteren.

öyle bir kitabım var ki hiç el değmemiş.

öyle bir peygamberim var ki onun benzeri başka hiçbr insan yok

öyle bir dünyadayım ki inandığımı söylüyorum ve herşey bana hizmet edyor.

inanın bunalrın hiçbirisi ütopya falan değil. gerçeklerin ta kendisi.

insan olarak bu kdar şeye değer görüldükten sonra çok mu zor "evet sen birsin ve benim RABBİMSİN" demek?

o kadar ayrıcalıklıyım ki sonsuzluğu talibim. Bir arap bedevisi çıkmış konuşmuş sende inanmışsın sen sonsuzluğa talip değil palavralara inamış bir saf insanın sadece. Hatta onada değil çünki o da ölmüş 1400 yıl önce sen sadece sakallı bir kaç yobazın söylediklerine inanarak palavralara tilp değil bizzat inanmışsın.

öyle bir rabbe inanıyorum ki eşi yok. Evet bu kurana görede bu yüzdende çocuğu olmuyormuş.

öyle bir inancım var ki tertemiz. almak isteyen herkese doğruyu gösteren. Bu inancını islam denen saçmalıklar yığını sana bir zavallısın o kadar.

öyle bir kitabım var ki hiç el değmemiş. Evet bak bunda haklısın kurana hiç el değmez çünki müslümanlar okumazlar hala üniversite okuyupta bilim adamları bir konuda sıkıştılarmı kurana bakarlar diyenler var. Adam okumadan onun olağan üstü bir kitap olduğunu sanıyor bilmiyorki orada gelini ile evlenen, kadınlara mal diyen, peygamberine karılar ayarlayan, palavralar yığını bir kitap bu.

öyle bir peygamberim var ki onun benzeri başka hiçbr insan yok Yo çok var 9 yaşında kızlar ile evlenen, inanmayanları gördüğünüz yerde öldürün diyen, birsürü karısı olan, kadınlar dövülmeli diyen, vs vs pek çok insan var..

öyle bir dünyadayım ki inandığımı söylüyorum ve herşey bana hizmet edyor. bak bunu okuduğumda akli dengen konusunda şüpheler edinmeye başladım sen bence kendini bir hocaya güzelce üflet.

inanın bunalrın hiçbirisi ütopya falan değil. gerçeklerin ta kendisi. Bunların gerçek olduğuna dair hiçbir delim değil delilimsitırak gibi birşey bile yok. 1400 yıl önce konuşmuş ve bunları bana allah söyletiyor deyen ve ahlakı ortada olan bir arap bedevisinin söylediklerine körü körüne inanarak hatta buna gerçekler diyerek gerçeğin ne olduğundan habersiz olduğunu tekrar kanıtlamış oluyorsun.

insan olarak bu kdar şeye değer görüldükten sonra çok mu zor "evet sen birsin ve benim RABBİMSİN" demek? Kime?

Sitelerde Paylaş
Evvettt

Sevgili Aylin,bende inancli biriyim.Ama Arsa Tanriyla konusmaya giden birinin pesine kesinlikle girmem.

Nedenmi?

Tanri insanlara sah damari kadar yakindir.

Yaninda olan Yüce gücü Arsda aramak,Kendini cok yüksek gösterme hastaligindan kaynaklanir.

Arsa gittidini iddia etmekte ayni hastaligin neticesidir.

Tanriyi perde arkasinsa oldugunu iddia etmekse,perde arkasina sigdirmakta ,Tanriyla konustugunu iddiada tam bir putperest göstergesidir.

Hele pazarlik,putperestligin Allahidir.

Bakin su ayat ne diyor:Biz kimseye tasiyamadigi yükü yüklemeyiz.

Simdi,Tanri günde 50 vakit namaz verdi demek,Tanri 50 vakit namazin 25 saatin tutacagini bilmiyordu demek,halbuki bir günde 24 saatin oldugunuda bilmiyor ve Muhammet ve Musa Tanridan cok biliyor.

Buna inanan deyil dindar, putperest olur ancak.

Isterseniz buyurun gelin tartisalim.

Arkadaslarin gözü önünde.

Biraz beyin egzersizi yap Aylin.

tolonbeg

bence beyin egzersizini beraber yapalım.ama önce yazdıklarınıza kendimce cevap yazayım.

yarattığını en iyi bilen RABBİMİZ kesinlikle neyi ne kadar ve hangi güçle kaldıracağımızı bilir. demek ki insan elli vakit namaz kılabilir bu güce sahip. yine RABBİMİZİN engin rahmeti üstün geliyor ve bizi zorlamıyor ve elli vakit yerine günde beş vakit namaz kılmamızı istiyor. burada konuşulacak konu bence ALLAH ın RAHMAN sıfatı. ki rahmetten başka birşey de görülmüyor zaten.

ayrıca ben inanarak sahip olduğum ayrıcalıklardan bahsetim siz inanmayarak elde ettiğiniz ayrıcalıklarınız var mı?

Sitelerde Paylaş
bence beyin egzersizini beraber yapalım.ama önce yazdıklarınıza kendimce cevap yazayım.

yarattığını en iyi bilen RABBİMİZ kesinlikle neyi ne kadar ve hangi güçle kaldıracağımızı bilir. demek ki insan elli vakit namaz kılabilir bu güce sahip. yine RABBİMİZİN engin rahmeti üstün geliyor ve bizi zorlamıyor ve elli vakit yerine günde beş vakit namaz kılmamızı istiyor. burada konuşulacak konu bence ALLAH ın RAHMAN sıfatı. ki rahmetten başka birşey de görülmüyor zaten.

ayrıca ben inanarak sahip olduğum ayrıcalıklardan bahsetim siz inanmayarak elde ettiğiniz ayrıcalıklarınız var mı?

Ya gerçektende bazan insan acıyor.

Bir allah nasıl olurda 50 vakit namazı farz kılar demekki muhammed bunu istese düşünmeden bunuda uygulayacaksınız vah vah vah.

Peki önce 50 vakit istedikten sonra 5 vakte indirmesine ne diyorsun? Bu ilk söylediğinin yanlış olduğuna kanıt değilmi?

Bunlara inanmak gerçektende ayrıcalıktır.

Sitelerde Paylaş

o kadar ayrıcalıklıyım ki sonsuzluğu talibim. Bir arap bedevisi çıkmış konuşmuş sende inanmışsın sen sonsuzluğa talip değil palavralara inamış bir saf insanın sadece. Hatta onada değil çünki o da ölmüş 1400 yıl önce sen sadece sakallı bir kaç yobazın söylediklerine inanarak palavralara tilp değil bizzat inanmışsın.

öyle bir rabbe inanıyorum ki eşi yok. Evet bu kurana görede bu yüzdende çocuğu olmuyormuş.

öyle bir inancım var ki tertemiz. almak isteyen herkese doğruyu gösteren. Bu inancını islam denen saçmalıklar yığını sana bir zavallısın o kadar.

öyle bir kitabım var ki hiç el değmemiş. Evet bak bunda haklısın kurana hiç el değmez çünki müslümanlar okumazlar hala üniversite okuyupta bilim adamları bir konuda sıkıştılarmı kurana bakarlar diyenler var. Adam okumadan onun olağan üstü bir kitap olduğunu sanıyor bilmiyorki orada gelini ile evlenen, kadınlara mal diyen, peygamberine karılar ayarlayan, palavralar yığını bir kitap bu.

öyle bir peygamberim var ki onun benzeri başka hiçbr insan yok Yo çok var 9 yaşında kızlar ile evlenen, inanmayanları gördüğünüz yerde öldürün diyen, birsürü karısı olan, kadınlar dövülmeli diyen, vs vs pek çok insan var..

öyle bir dünyadayım ki inandığımı söylüyorum ve herşey bana hizmet edyor. bak bunu okuduğumda akli dengen konusunda şüpheler edinmeye başladım sen bence kendini bir hocaya güzelce üflet.

inanın bunalrın hiçbirisi ütopya falan değil. gerçeklerin ta kendisi. Bunların gerçek olduğuna dair hiçbir delim değil delilimsitırak gibi birşey bile yok. 1400 yıl önce konuşmuş ve bunları bana allah söyletiyor deyen ve ahlakı ortada olan bir arap bedevisinin söylediklerine körü körüne inanarak hatta buna gerçekler diyerek gerçeğin ne olduğundan habersiz olduğunu tekrar kanıtlamış oluyorsun.

insan olarak bu kdar şeye değer görüldükten sonra çok mu zor "evet sen birsin ve benim RABBİMSİN" demek? Kime?

işte inanmayanlar ancak bazı hakaretlerin kendilerini kurtaracağını sanıyor.

kadınlara en büyük özgürlük yine 14 asır evvelinde verildi. islam konusunu bast bir ırkçılık meselesi haline getirmeniz islam hakkında çok az şey bidiğinizin en büyük belirtisidir zaten.

arap bedevisi diye adlandırdığınız kişi abd nin utancı karaalar kanunu daha 1940 larda kaldırmış olmasına rağmen hz. muhammed(sav) 14 asır önce son vermiştir.

adalet kavramına en güzel örnekleri yetiştirmiş.

ama siz sadece belli konular hakkında konuşuyorsunuz bu ilginç. sürekli aynı şeyleri söylemk sizin de canınızı sıkmıyor mu?

yönetim den bahsedince japonların üretim teknolojsi aklımıza geliyor vee bir de bakınca onların yaptıklarına iki günü eşit olan ziyandadır ayeti bizi karşılıyor.

sizce de ırkçılık mevzusundan çıkp da RESULULLAH ın askeri yönetimine, idari duruşuna, insan kavramına girmek daha akıllıca olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
Ya gerçektende bazan insan acıyor.

Bir allah nasıl olurda 50 vakit namazı farz kılar demekki muhammed bunu istese düşünmeden bunuda uygulayacaksınız vah vah vah.

Peki önce 50 vakit istedikten sonra 5 vakte indirmesine ne diyorsun? Bu ilk söylediğinin yanlış olduğuna kanıt değilmi?

Bunlara inanmak gerçektende ayrıcalıktır.

xislam, lütfen yazdıklarımın hepsini okur musunuz? aynı şeyleri tekrardan yazmayı sevmiyorum da.

bunu RABBİMİZİN rahmetiyle ve RAHMAN ve RAHİM sıfatıyla açıkladım.

O nun engin rahmeti bizi kuşatmışken biz yine nankörce kendi bildiklerimizi okuyoruz.

ayrıca ayrıcalık olarak yazdığım şeyler diğer yazıtlarımda mevcut ( okumak isterseniz )

şunu yazmak isterim şu tutumunuz bile RABBİMİZİN varlığına en büyük kanıt....

Sitelerde Paylaş

Forumda bahsetmediğiniz bir ayrıcalığınız daha var galiba.

Neyse bu bir yana siz vishnuya veya isanın tanrılığına inanmayarak elde ediyorsanız o da onu Muhammedci Allah'a inanmayarak elde ediyor.

Sitelerde Paylaş
ayrıca koca kaninat benim içim yaratıldı. tüm hayvanlar bitkiler emrime verildi.

ne kadar ahlaksız insanlar var ya.. bu cümleyi gördüğüm zaman islamdan bin beter tiksiniyorum açıkçası. insanı getirdiği şu bencil ve cahil duruma bakar mısınız? gerçekten yazık.

senin gibi zihniyete sahip insanlardan doğa öyle bir intikam alır ki hayvanlar bitkiler emrinde mi değil mi anlarsın. sapıklar...

Sitelerde Paylaş
xislam, lütfen yazdıklarımın hepsini okur musunuz? aynı şeyleri tekrardan yazmayı sevmiyorum da.

bunu RABBİMİZİN rahmetiyle ve RAHMAN ve RAHİM sıfatıyla açıkladım.

O nun engin rahmeti bizi kuşatmışken biz yine nankörce kendi bildiklerimizi okuyoruz.

ayrıca ayrıcalık olarak yazdığım şeyler diğer yazıtlarımda mevcut ( okumak isterseniz )

şunu yazmak isterim şu tutumunuz bile RABBİMİZİN varlığına en büyük kanıt....

Nesi rahmetli rahman rahim bu Allah'ın yaw..

Dünyada zulmü yapan ve yayan o değil mi?

En büyük zulmü de Müslüman'lara yapan..

İslam'ın tek bir çağdaş ilkesini yazın da bilelim..

İslam'ın hangi ilkesi evrenseldir?

Kadınların erkeklerin tarlası olması dışında....

Siz İslam'ı yeterince değil, hiç bilmiyorsunuz..

Bu din ilkeldir.. Bağnazdır. Sapıktır.. Geridir. Eskidir.. Putperestlikten de kötü, onun yozlaşmış şeklidir.

Keşke putperestlik olsaydı..

Allah'ın varlığının kanıtı kendinden menkuldür.

Allah yoktur.

Çünkü Allah'a gereksinim yoktur..

İyi insan olmak için Müslüman olmanız gerekmez..

Yasalara uymanız gerekir.

HACI

Sitelerde Paylaş
Yok canım yanlışın var... Ateistler adeta peygamber olacak tipte insanlardır... Mecliste, mahpusta, dışarda hiç farketmez...

:lol:

Anlamadığınız şu,

Bir ateisttin bir teistten daha iyi olacağını idia eden yok,

Bunun tam tersini iddia eden dinler var,

Ama pratikte iddialarının kanıtlandığını göremiyoruz,

Dindar olmak insanı daha iyi yapmıyor.

.

.

tarihinde Nitsuga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sizler islam ı sadece bir iki örnekle yetinerek mi açıklıyorsunuz? eğer gerçekten böyle bir olay yaşanmışsa elbette ki yapılan büyük bir yanlışlıktır.

eğer bende ateizmi size bakarak anlasaydım inanın hepiniz hakkında çok kötü düşüncelerim olurdu. ama ben fikirlere bakıyorum. yapılan yanlış bir insan tararfından gerçekleştirilmiştr.

bu olay 14 asırlık islam gerçeğini değil sökecek güce küçük bir nokta bile koyabilecek güce sahip değildir.

biz islam ı anlatırken yaşarken o bahsettiğiniz örneklere değil mevlana ya bakarız. erzurumlu ibrahim hakkı haz ne bakarız.

ve daha nice örnek alınacak kişi varken size de tavsiyem yansız olsun diye düşünceleriniz benim yazdığım zat larıda okuyun. yoksa objektiflik denen hedefin çok uzağına düşersiniz....

sevgili aylin o iki zatı katrıştırma olaya.

bilhassa ibrahim hakkının tıp hakkındaki yazılarını okursan gülmekten yerlere yatarsın.

mevlananın da ne olduğunu biliyoruz.

ilerde çocuk sahibi olursam mesnviyi ona 18 yaşına kadar kesinlikle okutmayacağım.

hatta 21,18de kurtarmaz o içerikle. ;)

Sitelerde Paylaş

Selamlar.

Bundan 4-5 yil önce,Türkiyede izindeyken.

Bir kabadayidan,Bezbol sopasi ile dayak yedik.

Olay söyle oldu.:Halamin oglu dedi gel Abi sana Felekten bir gece caldirayim.

Beni yeni acilan bir Barra götürdü.Müzik Sanatcilarinin ,söyledigi caldigi bir yer.

Barrin sahibi Cigolo,Garsonlariyla beraber(6 kisi var lar)20 Müsteriye giristiler.

Sebeb müsterilerden 2 kisi disarida(barin avlusunda)kavga eti diye.

Herneyse bana vuran Cigolonun boyu:benim göbek deligimin az üstündeydi ancak bezbol sopasi uzantisi ile omuzuma vurabildi.

En az darbe allan bendim.diger 19 acayip yaralar aldilar.

Amma hic biri benim kadar Erkek cikipta Hasteneye gidip Rapor ve sikayette bulunmadi.Ben daha ayakta tedavi görürken(sag omuzum darbe sonucu biraz kizarmisti ve agri vardI)Polis geldi sikayet, ifademi aldi.

Halam oglu yapma etme sikayetde bulunma sen gitcen biz burdayiz dedi tirsti.Herneyse sikayetimi geri aldim.

Aldigim halde o akasam daha Jandarma kapatmis o bari.Bir dahada orasi acilmadi.

Kolumu kontrol eden doktar bana Tetenoz vurdugunu söyledi.

Doktor bey kolum fena agriyor:Röntgen falan cekip bakmiyacakmisiniz dedim.

Sana agri kesici vurdum birazdan gecer dedi.

Yok efendim siz bana Tetenoz vurdunuz,agri kesici degil dedim.Israr eti.Agri kesiciyide vurmadi.

Yani alkolüsün diye ilgilenmek istemedi.

Sonra Kazan kaldirdim.Basladim Hastenin icerisinde bagirmaya,Hüriyet Gazetesinde calisan arkadasim var sizi oraya bildirecegim,bu nasil Doktorluk Hastene vs.

Sonra bir baktim:Beyfendi sizin kolunuzu hemen Röntgen cekelim,arkasindan bir agri kesici Igne.Bir Kutu da hap yanima.

Yani Türkiyede Cirkef ollucaksin,bagiracak cagricaksin ki adama baksinlar.

Saygilar.

Dimension.

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...