Jump to content

Sohbet ama kiminle?

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sayın esron şaşırttınız beni inanın,şems-i tebrizi ile sohbet etmek istemen çok hoş ve tahmin ediyorum ki bazı densizler gibi oğlancılık değil gerçek manadaki aşktan nasıl bahsettiğini,cinsiyet ayrımının dünyalık gözüyle indirgendiğini,bu dünyaya sadece muhabbet yani aşk üzerine yollandığını onun ağzından dinlemek için ,dimi öyle (:

sohbet değilde o devirde bir taş olmayı bile yeğleyeceğim efendimdir asm) şüphesiz..

ama karşılıklı Nietzsche ile iki kelam etmek isterdim..

Meçhule sen de beni dinsizim diye kıpkızıl gâvur yaptın ha! :lol:

Şaka bir yana... Densizlik mi yoksa yurdum erkeğinin çoğunda olan sıkı beyin-penis bağlantısı -kafaları böyle çalışır, teistinden ateistine çoğu böyledir, yapacak bir şey yok, rahimsizlikten kaynaklanan eksiklik :) - mı bilemiyorum...

Bırakalım aşkın en fakir haline takılanı bir tarafa!

Benim sohbet etmek istediğim isim gerçek kadar ağır, gerçek kadar güzel bir isim...

Aslında o kadar çok isim var ki tarihi figür olan ve sohbet etmekten zevk alacağım...

Mevlâna örneğin şiir, ilham ve büyük söz dendiğinde her zaman tek geçeceğim isim... Einstein, Osho, Cibran, Sappho, Hallac, Hacı Bektaş, Hayyam, Neyzen Tevfik, Tesla, Atatürk, vs, pek çok isim var sevdiğim...

Ancak ben bu insanları tanıyorum bir şekilde...

Söyledikleriyle çok sohbet ettim... Onları gördüm...

Şems'in ise sadece Mevlâna'da aksini gördüm, aynadan gördüm...

Meselâ Van Gogh da hep renklerden daha çokmuş gibi hissettirir, ikinci isim deseler Van Gogh derdim... Sonra Handel'i görüp Sarabande'yi bestelediğindeki boyutu konuşmak fena mı olurdu? <_<

Böyle, devam eder gider liste...

Yine de çok hissedip en az görebildiğimdir Şems, bu nedenle en gizemli... Hiç var ve yok olmamış bir dağ gibi, gönül dağı, göz dağı, köz dağı, isteyen istediğini seçsin der gibi, orada öylece duruyor ve hep gülümsüyor...

Sitelerde Paylaş

eyvallah esron.

şemştir mesneviye hayat veren,mevlana görünen kısmıdır,herzaman şemş bir adım öndedir bendede,her aklın kavrayamacağı çok derin noktalara değinmekte,eğer olurdu birgün sohbet edersen benide çağırmayı unutma(:

Sitelerde Paylaş

birisi şu solcuya mesneviyi şemşin yazmadığını söyleyiversin.

şemş bir ilham kaynağıdır mevlana için,aşkın en saf halidir şemş,ismi gibi güneştir,sadece mevlana ondan sebeplenmiştir..

şemşi okuyan mesnevi tarzı olmadığını görür bilir zaten.

Sitelerde Paylaş

ehehehehe

çek afyonu şarabı yaz yazabildiğin kadar meydan boş nasılsa

ama o zaman boştu, bu zaman dolu :)

Sol İnvictus

Çok güzel bir ziyafet sonrası sofraya gelen yal gibi sohbetin...

Burası çet alanı değil, tartışma alanı , bilgi alanı , bileğine güvenenlerin alanı, entellektüel bilginin alanı :)

birisi şu solcuya mesneviyi şemşin yazmadığını söyleyiversin.

şemş bir ilham kaynağıdır mevlana için,aşkın en saf halidir şemş,ismi gibi güneştir,sadece mevlana ondan sebeplenmiştir..

şemşi okuyan mesnevi tarzı olmadığını görür bilir zaten.

Bence sevgilisi :)

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yüzeye takılanlar,aşkın sadece kadın -erkek arasında olan çekim gücü olduğunu sanırlar,Rahman'a aşktan bi haber olununca..

Rahmana aşk yahudi kabalasıdır,

yaratılan yaradana aşık olamaz olursa bu kuran dışı olur, :)

Biz tek aşk tanırız, Mustafa kemal aşkı, Mete aşkı, Kürşad aşkı :)

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başka bir foruma yazarken aklıma geldi ara ara aklımdan geçen bu düşünce:

Yıllar, yüzyıllar evvel ölmüş, hangi tarihi kişilikle sohbet etmek isterdiniz? Böyle bir soruda pek çok isim geçer zihnimizden kuşkusuz ama tek isim verme şansınız olduğunu var sayalım. En çok kiminle sohbet etmek isterdiniz?

Önce ben cevaplayayım:

Şems-i Tebrizi

Sohbet de ne demek yahu? :)

Boş gevezelik.

Al eline aç da iki kitap oku onla bunla lak lak edene kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...