Jump to content

Eşref-i Mahlukat (Yartılanların En Şereflisi)

Recommended Posts

Bilindiği gibi İslam Dininde İnsan Yaratılanların en üstünüdür.Bu Allah'ın İnsanlara verdiği değerdir.Gel gör ki İnsan yani en üstün varlık, kendisine boyun eğdirilmiş olan Maymundan geldiğini iddia eder.Evet sadece hayvanlar ve bitkiler değil taa Güneşimiz ve Ay ve Dünyamız ve diğer yıldızlar.Ve bu en üstün varlık hem üstün olduğunu hem de kendisine süneşi, ayı ve yıldızları ve dünyayı ve hayvanları ve bitkileri ve yaratılmış her şeyi kendisine musahhar eden Yüce Yaratıcıyı inkar ediyor ve "Padişah kimdir tanımam kimse bana emredemez" diye feryad ediyor.Neyse konu dağılmasın bunları başka konuda işleriz.

Evet, İnsanın kabiliyetleri bir çok varlıkda aşağı olabilir.Mesela meleklerden, cinlerden..Ama aynı zamanda hayvan ve bitki gibi zaif ve varlıklardan daha kabiliyetlidir.Güneş ve yıldızlar gibi bir çok devasa varlıklarda ona hizmet eder, yani bir nevi kainatın sultanıdır.

İnsan bu kadar aciz olduğu halde en üstün varlık olasındaki hikmet kainattan ve varlıklardan ibret alıp Halık'ını (Yaratıcısını) tanımalıdır.Kendisine bütün bunları veren zata teşekkür etmelidir.Onu buyruğuna girmelidir.Bu sayede alayı illiyine (yüksekler yükseğine) ulaşır yoksa esfeli safiline (aşağılar aşağısına düşer.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eger yaratilis varsa -ki yok- bence insan yaratilanlarin en serefsizidir.

Eger kuranin allahi insanlari yaratmissa serefsizlerin altin madalayali olanlaridir cunku kuranin allahinin sozlerini okudugumuz zaman kendsinin super serefsiz oldugu ortaya cikmaktadir.

Eger allah serefli dersen bizlerde serefsizliginin kaniti olan ayetleri buraya tek tek dizmeye baslariz.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaratılanların En Şereflisi'ne bak:

Hainlik onda..

Kalleşlik onda..

Katillik onda..

Canilik onda..

Kibir onda..

Vefasızlık onda..

Sütübozukluk onda..

Gıybet onda..

Açgözlülük onda..

Sadakatsizlik onda..

Tecavüzcülük onda..

Ota boka tapmak onda..

İlahlar yaratmak onda..

....

Ne 'en şerefliymiş' be..

'En şerefsizi' desek, daha doğru olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Yaratılanların En Şereflisi'ne bak:

Hainlik onda..

Kalleşlik onda..

Katillik onda..

Canilik onda..

Kibir onda..

Vefasızlık onda..

Sütübozukluk onda..

Gıybet onda..

Açgözlülük onda..

Sadakatsizlik onda..

Tecavüzcülük onda..

Ota boka tapmak onda..

İlahlar yaratmak onda..

....

Ne 'en şerefliymiş' be..

'En şerefsizi' desek, daha doğru olmaz mı?

Dürüstlük onda..

Mertlik onda...

Yardım severlik onda...

İyilik onda...

Hoşgörü onda...

Mütevazilik onda...

Vefalık onda...

Adalet onda...

Yaradanını bilmek onda...

Nerden bakatığına göre özellikler değişir.Güzellik görenin gözündedir.

Sitelerde Paylaş

Maymundan geldiğini iddia eder.

Böyle bir şeyi kimse iddia etmez, şempanze ile tür olarak en yakın akrabayızdır. Gerçek olan ve söylenen budur.

Hadi diyelim maymundan geldiğimizi iddia edelim. Maymundan gelince şerefsiz mi olunuyor? Çamurdan olunca çok şerefli olunuyor! Senin allahın adamı çamurdan yarattığını söylüyor, kadını neden yarattığını söylemeye tenezzül bile etmiyor. Bir rivayete göre adamın eğe kemiğinden yaratmışmış! Bu mu şeref?

Gübre döküyorsun, hıyar çıkıyor. Hıyar foseptikten mi gelmiş oluyor?

Elmas da kömür de karbondur. Niye on ton kömüre bir gram elmasla aynı parayı ödüyorsun? Elmas karbon olunca "şerefi" kömür kadar mı oldu?

Bu nasıl bir mantıktır? Dogmatik mantığı...

Sitelerde Paylaş

Dürüstlük onda..

Mertlik onda...

Yardım severlik onda...

İyilik onda...

Hoşgörü onda...

Mütevazilik onda...

Vefalık onda...

Adalet onda...

Yaradanını bilmek onda...

Nerden bakatığına göre özellikler değişir.Güzellik görenin gözündedir.

Sen nerden bakmaktasin?

Alintida olanlar kimleri tarif etmekte muslumanlari mi?

Sitelerde Paylaş

yok,ateistleri desem çok sevinirsin değilmi :) senimi kırcam hadi ateistler olsun ! :)

Hayir sevinmem...Asla bu konuda ayirim yapilmamali diye düsünmekteyim.

Kuranin icindekilerden bir haber dünya güzeli müslüman inancli insanlar, dostlarimiz arkadaslarimiz akrabalarimiz var.

Olaya genel acidan yaklasildigindan bizlerinde genel tartismasi gerekir diye düsünüyorum ama tüm insanlarin yaratilisi kurana ve allahina baglanmaya calisilirsa is degisir.Bu baglamda zaten baslik konusu celiskili.Arkadas etraflica düsünmeden "insan yaratilanlarin en sereflisi" konulu basligi acmis.

Hayvanlar serefli ve dürüst canlilardir.

Insanlari hayvanlardan üstün görenlerin bu konuyu iyi düsünmeleri gerekir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hayir sevinmem...Asla bu konuda ayirim yapilmamali diye düsünmekteyim.

Kuranin icindekilerden bir haber dünya güzeli müslüman inancli insanlar, dostlarimiz arkadaslarimiz akrabalarimiz var.

Olaya genel acidan yaklasildigindan bizlerinde genel tartismasi gerekir diye düsünüyorum ama tüm insanlarin yaratilisi kurana ve allahina baglanmaya calisilirsa is degisir.Bu baglamda zaten baslik konusu celiskili.Arkadas etraflica düsünmeden "insan yaratilanlarin en sereflisi" konulu basligi acmis.

Hayvanlar serefli ve dürüst canlilardir.

Insanlari hayvanlardan üstün görenlerin bu konuyu iyi düsünmeleri gerekir diye düsünüyorum.

Sen kendini hayvanla bir görebilirsin o senin problemin.İnsanın eşrefi mahlukatolması düşüncesinden,sorumluluğundan,hissetmesinden hatırlayan olmasından ve Allah'ın insana emanet yüklemesinden kaynaklanmaktadır.

Biz insanı eşrefi mahlukat olarak yarattık ama aşağıların aşağısı oldu diyor yüce kitabımız.Maalesef bugün insanlar bu durumda, bu forumda da çokça görmekteyiz mesala

tarihinde DIESEL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maymundan gelmekle maymun olunuyorsa, tüm yediklerin gübreden geliyor, gübre mi yiyorsun?

Tuhaf bu dogmatikler. Hem allahlarının her şeyden bir şeyi bir şeyden her şeyi çıkardığını iddia ederler, hem çamurdan adam yaptığına inanır, ensest çocuğu olduklarını kabul ederler, bir maymunun normal yurdum, pardon dünyam hayvanı olduğunu kabul etmeyi nedense istemezler.

Öyle dogmatikler gördüm ki, hayvanları severmiş, ama bir domuzla bir maymundan sadece hazzetmezmiş!!! :lol:

Ya ne diyim ben bu dogmatiklere, âlemler ya! Yok bunlardan ne köy ne kasaba olmaz da işte, bakmayın...

Sitelerde Paylaş

Maymundan gelmekle maymun olunuyorsa, tüm yediklerin gübreden geliyor, gübre mi yiyorsun?

Tuhaf bu dogmatikler. Hem allahlarının her şeyden bir şeyi bir şeyden her şeyi çıkardığını iddia ederler, hem çamurdan adam yaptığına inanır, ensest çocuğu olduklarını kabul ederler, bir maymunun normal yurdum, pardon dünyam hayvanı olduğunu kabul etmeyi nedense istemezler.

Öyle dogmatikler gördüm ki, hayvanları severmiş, ama bir domuzla bir maymundan sadece hazzetmezmiş!!! :lol:

Ya ne diyim ben bu dogmatiklere, âlemler ya! Yok bunlardan ne köy ne kasaba olmaz da işte, bakmayın...

Bende sizin bu domuzla maymun sevdanızı anlamıyorum.Tamam arkadaş sen hayvansın ya onu kabulediyorum ama bırakta bende kendimi istediğim gibi göreyim.Ben sana zorla sen müslümansın diyormuyum :)

Sitelerde Paylaş

Eger yaratilis varsa -ki yok- bence insan yaratilanlarin en serefsizidir.

Eger kuranin allahi insanlari yaratmissa serefsizlerin altin madalayali olanlaridir cunku kuranin allahinin sozlerini okudugumuz zaman kendsinin super serefsiz oldugu ortaya cikmaktadir.

Eger allah serefli dersen bizlerde serefsizliginin kaniti olan ayetleri buraya tek tek dizmeye baslariz.

KATILMAMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM AMA ÇARE YOK :):)

--insan yaratilanlarin en serefsizidir.--( parça alıntıdır)

Kuranda yazılanlar doğru ki insnalar okadar sapıtmışki artık şunu yapma bunu yapma onu yapma .... Kanıtı kuranda saklı (yergili) insan yaratilanlarin en serefsizidir. :)

Sitelerde Paylaş

KATILMAMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM AMA ÇARE YOK :):)

--insan yaratilanlarin en serefsizidir.--( parça alıntıdır)

Kuranda yazılanlar doğru ki insnalar okadar sapıtmışki artık şunu yapma bunu yapma onu yapma .... Kanıtı kuranda saklı (yergili) insan yaratilanlarin en serefsizidir. :)

Serefsiz seni B)

Sitelerde Paylaş
domuzla maymun sevdanız

Normal yurdum hayvanı deyince sevda mı oluyor? Ya da müslümanların nefret ettiği hayvanlar sıradan her hayvan gibi hayvandır deyince mi sevda oluyor?

Nefret serbest, normal görmek sevda... Dogmatizmde mantık aranmayacağının canlı kanıtı!

Sitelerde Paylaş

Normal yurdum hayvanı deyince sevda mı oluyor? Ya da müslümanların nefret ettiği hayvanlar sıradan her hayvan gibi hayvandır deyince mi sevda oluyor?

Nefret serbest, normal görmek sevda... Dogmatizmde mantık aranmayacağının canlı kanıtı!

Yanlış anladın galiba domuzla maymuna bir garezim yok.İtirazım bu hayvanları sizin yüceltmeniz.

Kimseye söyleme ama galiba sizin dogmanız var beyfendi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...