Jump to content

Ölümsüzlük Mümkün Mü?

Recommended Posts

Ölümsüzlüğün mümkün olabilmesi için doğumun olmaması gerekir.

Doğum ölümsüzlükle bağdaşmamaktadır. Çünkü doğum bir başlangıçtır.

Başlangıcı olan bir ölümsüzlük mümkün değildir. Başlangıcı olmak sonsuzluğu simgeleyen ölümsüzlükle bağdaşmaz.

Ölümsüzlüğün bilinen bir başlangıcı olamaz.

Belli bir süre önce doğan bir canlı ilerde bir zaman ölecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Evrenin bir başlangıcı vardır. Yani evren doğmuştur.

Bu durumda evren için ölümlüdür diyebiliriz.

Evren ölümlü olunca içinde ortaya çıkan canlı cansız bütün varlıkların ölümlü olması zorunluğu vardır.

Bunda sanırım herkes hem fikir. Fakat bir milyon yıl yaşamak dahi şu anki anlayışımıza göre bir ölümsüzlük demektir.

x13, bu söylediklerinizi bilmiyordum. Fakat durum gerçekten buysa serveti yüksek meblalarda olan kişiler hayatını neden kaybetmektedir?

İş sadece organlarda mıdır? Hücre dokusu, kemik yapısı için yapılabilecek bir şey var mıdır?

Bunların dışında ölümsüzlük meselesi ile ilgilenin bir kişi, araştırma, üniversite, kesim var mıdır? Elle tutulur kaynak derecesinde işler yapmış olan?

Teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 206
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bunda sanırım herkes hem fikir. Fakat bir milyon yıl yaşamak dahi şu anki anlayışımıza göre bir ölümsüzlük demektir.

x13, bu söylediklerinizi bilmiyordum. Fakat durum gerçekten buysa serveti yüksek meblalarda olan kişiler hayatını neden kaybetmektedir?

İş sadece organlarda mıdır? Hücre dokusu, kemik yapısı için yapılabilecek bir şey var mıdır?

Bunların dışında ölümsüzlük meselesi ile ilgilenin bir kişi, araştırma, üniversite, kesim var mıdır? Elle tutulur kaynak derecesinde işler yapmış olan?

Teşekkür ederim.

Bir milyon yıldan vazgeçtik, bin yıl yaşamak bile ölümsüzlük olarak düşünülebilir bir yerde. Ama o bile mümkün değil malesef.

Ölümsüzlükle kimse ilgilenmiyor. Mümkün olmadığı biliniyor. O nedenden ölümsüzlüğün bilimsel araştırması yapılmıyor. Ama yaşlanma ile ilgilenen çok sayıda bilimsel kuruluş var.

Ama onların çoğunda yaşlanmanın yorumu yanlış yapılıyor. Dolayısıyla doğru sonuçlara varılamıyor. Yaşlanmanın nedeni bilinmiyor sanılıyor. Yaşlanma yanlış bir mantıkla genlerle açıklanıyor.

Oysa yaşlanmanın nedeni biliniyor.. Bu konuda bilim forumunda bir başlık açtım.

Sitelerde Paylaş

Sayın HACI,

Sizi çok iyi anlıyorum. Ancak yaşlanmayı ve nedenlerini iyi anlamak zorunda olmadığımızı düşünüyorum. Sadece sonuçlarını düzeltmemiz yeterli. Ateş örneğindeki gibi. Bu teknoloji de zaten var. Sadece mantık dışı pahalı. Bazı küçük sorunları da var tabii. Bilim ve Teknik dergisi arşivlerinde konu aratılırsa derli toplu bir kaç makale var. İngilizcesi olan arkadaşlar google de aratarak çok sayıda cılız çalışmaya ulaşabilirler. Çok güzel çalışmalar var. Destekleyecek örgütlenme olursa tarihin karanlık sayfalarına gömeriz ölümü. Sonra asıl nedenini araştıracak harcamaları finanse ederiz. Sonra mind upload. Belki dedelerimizi bile geri getirebilecek ileri fizik araştırmaları. Nihayetinde yeni bir big bang tasarlamak belki.

Bilirsiniz Fransa da dünyanın ilk füzyon reaktörü inşaa ediliyor. 2040 ta ticari elektrik üretimi hedefleniyor. Aslında şu anda da üretilebilir. Ancak bir ampulü yakacak elektriği üretmek 10 trilyon dolara mal olurmuş bir belgeselde izlediğime göre. Yapılması gereken tek şey ucuzlatmak. Tıpkı ölümsüzlüğün şu anda da mümkün olması gibi.

Sitelerde Paylaş

Ölümsüzlük insanlığın sonunu getirir X13 kardeşim.

Hatta uzun yaşamanın bulunması bile insanlık için büyük tehlikedir.

Bulunamayacağı tek umudumuzdur.

ABD'de de füzyon reaktörü var ama füzyon enerjisinden yararlanmak muhtemelen hiç mümkün olmayacak.

Çünkü hem yüksek basınca ihtiyaç var hem yüksek ısıya. İkisini birden kontrol altına alarak füzyon yapmak mümkün görülmüyor.

Bunlar fantezi.. İnsanda en bol olan şey fantezi zaten.

Gerçeklere dönersek.. önce mutlu yaşamanın ve yaşatmanın yöntemini öğrenelim.

O bize yeter. Daha onu bilmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Uzun yaşam

Öğrenen öğreniyor bilen de biliyor.

Ama ne yazık ki geneli öğrenemeden, kendi yarattığı pislikler içinde, mutsuz ve aşağılık yaşayıp gidiyor.

Kurunun yanında yanan yaşları da sayınca geriye mutlu bir azınlık kalıyor, o da çabayla zorla.

Sitelerde Paylaş

Bing Bang olayı sadece bir teori, bu teoriyi ortaya atan da zaten bir papaz, evrenin bir başlangıcı olduğu kesin değildir, ayrıca her başlangıcı olan şeyin illa bir sonu olacak diye bir kaide mi var? O zaman lise derslerinden evrendeki sonsuz madde döngüsünü çocuklara öğretmenin ne anlamı var? Sonsuz döngü demek zaten ölümün de aslında bir yanılgı olduğunu gösterir. Biz de maddeyiz ve bu sonsuz döngünün bir parçayız, biz aslında hiç ölmüyoruz, biz hep burdayız, biz bir yere de gitmiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ölümsüzlük insanlığın sonunu getirir X13 kardeşim.

Hatta uzun yaşamanın bulunması bile insanlık için büyük tehlikedir.

Bulunamayacağı tek umudumuzdur.

ABD'de de füzyon reaktörü var ama füzyon enerjisinden yararlanmak muhtemelen hiç mümkün olmayacak.

Çünkü hem yüksek basınca ihtiyaç var hem yüksek ısıya. İkisini birden kontrol altına alarak füzyon yapmak mümkün görülmüyor.

Bunlar fantezi.. İnsanda en bol olan şey fantezi zaten.

Ya ne demek yani uzun yaşamanın bulunması tehlikedir, ya Haci denen arkadaş kime çalışıyor, istersen şutla beni forumdan, ne yapmaya çalıştığını ve insanları neden karamsarlığa sürüklediğini anlayamıyorum. Bana ne insanlığın sonu gelecekmiş, ben öldükten sonra. Zaten bireyselliğin ön plana çıktığı ülkelerde doğum oranı da azdır, kimse doğurmaz. Asıl senin burda yaptığın karamsarlık insanlığın sonunu getirecektir. Hiç bir şekilde uzun bir ömre sahip olamayacağını düşünen adam yaşamak da istemez, "Kısacık hayatımın tadını çıkarayım" da demez. önümüzdeki 20 yıl içinde ölümsüzlüğün gerçekleşeceği söyleniyor, her yerde yazılıp çiziliyor arkadaşlar, insanlığın sonu falan da gelmez, kimseye birşeycik de olmaz, şimdi bu arkadaş muhtemelen mesajlarımı silecek, çünkü kimdir nedir, kimler için çalıştığı belli değil, yazıp çizdiği herşey din adamlarını destekleyen şeylerdir. Ben bu arkadaşın ateist olduğuna inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

"Hatta uzun yaşamanın bulunması bile insanlık için büyük tehlikedir."

Şu yukarıdaki cümlede nasıl bir mantık var anlayamıyorum, herkesin ölmesi tehlike değil de uzun yaşamak mı tehlikeymiş? Herkes kendini düşünür ve herkes der ki ben öldükten sonra bana ne insanlıktan, adama bak ya herkes öldükten sonra zaten insanlık falan kalmaz, insanlık zaten biter. ölümün çaresini bulan, başka gezegenlere göç etmenin çaresini de bulur, insanlığa hiç birşeycik olmaz da senin bu telaşın nedir, yoksa sende mi Adnan Oktar'ın adamısın?

Sitelerde Paylaş

Ölümsüzlük mümkün mü? – Yassı kurtlar ölmüyorlar!

Bilim adamları sonsuza kadar yaşayan organizmayı keşfettiler.

Hücrelerini hatta beynini bile sürekli yenileyebilen canlı türü, ölümsüzlük yolunda bilim adamlarının anahtarı konumunda. Yapılan araştırmalar sonucunda göllerde ve küçük su birikintilerinde yaşayanplanarya yassıkurtlarının kendilerini sürekli yenileyebilme yetenekleri olduğu ortaya çıktı. Yassıkurtlar ikiye bölünseler dahi kafa kısımları yeni bir kuyruk oluşturabiliyorlar, aynı şekilde kuyruk kısmı da tekrar bir kafa kısmı oluşturabiliyor.

yasskurt.jpg

Yassı kurtlar ölmüyorlar

Yapılan deneylerde 20 parçaya bölünen yassıkurtlar yine ölmüyorlar ve 20 yeni yassıkurt oluşuyor. Araştırmacı Dr. Aziz Aboobaker açıklamalarında; benim görüşümce bu canlılar ölümsüz diyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda insanların daha uzun süre sağlıklı kalabilmelerine yardımcı olabilecek sonuçlar elde edilmeye çalışılıyor..

demek ki regenerasyonla ölümsüzlük mümkün oluyormuş

Sitelerde Paylaş

Haci Bey'in profiline baktım da yaş 61, babamdan yaşlı, kendisini aşağılamak istemiyorum ama bizim beyin hücrelerimiz daha genç, biz bazı şeyleri daha iyi anlayabiliyoruz.

Senin gibi terbiyesiz ve saygısız bir salağa ihtiyacımız yok burada..

Akıl yaşta değil baştadır. Akılsızın birisin.

Kime hitabederse etsin, buna benzer bir yorumunu görürsem senin bu forumla alakanı keseceğim.

Baban seni iyi yetiştirmemiş. Ben babana hiç benzemem. Ya seni eğitir ve adam ederim ya da seni buradan atarım.

Sitelerde Paylaş

Ya ne demek yani uzun yaşamanın bulunması tehlikedir, ya Haci denen arkadaş kime çalışıyor, istersen şutla beni forumdan, ne yapmaya çalıştığını ve insanları neden karamsarlığa sürüklediğini anlayamıyorum. Bana ne insanlığın sonu gelecekmiş, ben öldükten sonra. Zaten bireyselliğin ön plana çıktığı ülkelerde doğum oranı da azdır, kimse doğurmaz. Asıl senin burda yaptığın karamsarlık insanlığın sonunu getirecektir. Hiç bir şekilde uzun bir ömre sahip olamayacağını düşünen adam yaşamak da istemez, "Kısacık hayatımın tadını çıkarayım" da demez. önümüzdeki 20 yıl içinde ölümsüzlüğün gerçekleşeceği söyleniyor, her yerde yazılıp çiziliyor arkadaşlar, insanlığın sonu falan da gelmez, kimseye birşeycik de olmaz, şimdi bu arkadaş muhtemelen mesajlarımı silecek, çünkü kimdir nedir, kimler için çalıştığı belli değil, yazıp çizdiği herşey din adamlarını destekleyen şeylerdir. Ben bu arkadaşın ateist olduğuna inanmıyorum.

"Hatta uzun yaşamanın bulunması bile insanlık için büyük tehlikedir."

Şu yukarıdaki cümlede nasıl bir mantık var anlayamıyorum, herkesin ölmesi tehlike değil de uzun yaşamak mı tehlikeymiş? Herkes kendini düşünür ve herkes der ki ben öldükten sonra bana ne insanlıktan, adama bak ya herkes öldükten sonra zaten insanlık falan kalmaz, insanlık zaten biter. ölümün çaresini bulan, başka gezegenlere göç etmenin çaresini de bulur, insanlığa hiç birşeycik olmaz da senin bu telaşın nedir, yoksa sende mi Adnan Oktar'ın adamısın?

Ölüm evrimin ilk ve en önemli enstrümandır, ölüm olmazsa ne doğal seçilimle bugüne gelirdi ne de bundan sonra devam ederdi. Dünyaya sığmayız, alan da kısıtlı besin vs. de. Ölümsüzlüğün olabilmesi için evvela canlılığın çoğalmasının durdurulması gerekir.

Bunlar sana kendini kötü hissettiriyor olabilir, ölüme romantik bakıyor ve ölümsüzlüğü istiyor olabilirsin ama bunlar ne bizi ne de bilimi bağlamaz. Fantezilerini kurmaya elbette devam et. Bu senin sorunun.

Ancak bilmeli ve öğrenmelisin ki, basit bilimsel bir gerçeği dile getirdiler ve senin de romantik ruhun bu gerçeği kaldıramadı diye insanlara böyle saldırmak, hakaret etmek ve iftira atmak hiç hayra alamet değil. Ölüm gerçekti ve gerekliliktir. Bunu söyleyen insanı ateist olmamakla, daha da tuhafı Adnan müridi olmakla suçlaman, senin ne gibi bir ruh ve akıl durumu içinde olduğuna dair epeyce ipucu veriyor.

Ve evet, gerçekten hiç terbiye almamışsın. Aynı şeyi Tavanarası'nda açtığın başlıkta da söyledim; foruma attığın iftiralar, daha doğrusu sana ait o hezeyanlar o başlıkta da vardı.

Sitede düzeltme butonu yok ki, ayrıca zırvalık değil, bunlar uzay bilimciler, arkadaş neden bana taktı anlamıyorum. Bing Bang saçmalıktır gerekirse kitap yazar bastırırım, saçmalık olduğunu belirtmiş adamlar ama nedense baziları kabullenemiyor. Pat diye bir evren oluşuyor ondan da 200 milyar yıllık galaksiler pat diye oluşuyor, resmen komedi ya... Allah'ı ispat etmek için ellerinden gelen bütün sahtekarlığı yapıyorlar. Bu forum sitesini açanlar da ateist falan değil, sadece ateistleri kontrol altına almak isteyen ve kendini akıllı zanneden insanlar. Hatta bu haci denilen arkadaş eminim Adnan Oktar'ın adamıdır, Adnan bey'in geliri bütün Avrupa devletlerinin milli gelirinden fazla ya önüne geleni satın alıyor.

Sitelerde Paylaş

Bir yazarın kitabı geldi aklıma, birgün bütün hastalıkların çaresinin bulunacağını, ölümsüzlüğün gerçekleşeceğini ve insanların eğer yaşamak istiyorlarsa çocuktan vazgeçeceklerini yazmıştı, ütopya tarzında bir kitaptı ama adını hatırlamıyorum. Ölümsüzlük mümkün mü değil mi tartışmasından başka bir konuya değinmek istiyorum. Biz bugünlere, bu teknolojiye sadece hayal gücümüzle geldik. Mesela ben çocukken Jetgiller diye bir çizgifilm vardı, görüntülü konuşma, bilmem ne yani o yıllarda var olmayan teknoloji hayal edilip çizilmişti. Şimdi bütün bunlar gerçekleşti. Aslında hayallerimizin müthiş bir gücü var gibi geliyor bana, biz hayal kurmaktan vazgeçmezsek bütün gerçekleri hayallerimizde bulabiliriz diye düşünüyorum. Zaten yaşamımızın yarısı hayal kurmakla geçmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

İnsanın yaşı arttıkça hayata hayata daha yukarıdan bakarak gençlere göre daha detaylı analiz yapabiliyor. Hatac arkadaşın yaşa takması çok hatalı. Ancak, bilim forumundayız ve bedenin tamirinden bahsederken bunun yapılamayacağını felsefik olarak iddia etmek hakikaten moral bozucu. İnsana "Her nefis ölümü tadacaktır" ayetini hatırlatıyor. Tehlike kısmı insanlar kısırlaştırılarak çözülebilir. Fiziksel engeller varsa lütfen bunlar açıklansın. Entropiyi karıştırmadan. Çünkü düşük entropili kaynaklar halen çok bol.

Bir de konu açma yetkisi olan arkadaşlardan ricam, organ yapımı konusunda bir başlık açarlarsa burada herkes fikrini söyleyebilir. Bu konudaki teknolojinin eksikleri masaya yatırabilir. Konuyla ilgisi olan olmayan herkes çözüm önerilerini sunar. Doku mühendisliği konusunda uzman arkadaşlar bunları değerlendirir. Belki laboratuvarlarında denerler.

Lütfen birbirimizi yemeyelim. İslami forumlarda bu konu ele alınamaz. Başka ateist forum yok. Ölümü yenelim, daha mutlu olalım. Kazada kopan organlarımızı, kör olan gözümüzü, yetmezliğe giren böbreğimizi derd etmeyelim, yenisini yapıverelim. Ölümsüzlüğe giden yolda bize zaman kazandıracak ilk adım bence bunun başarılmasıdır.

Not:Fontları bir türlü tutturamadım.

Sitelerde Paylaş

Bir de 80li yılları yaşı müsait olanlar hatırlarlar. O zamanlar belki aşırıydı ama insanlarda bilime güven vardı. Bugün lanet ettiğimiz gdo, o zamanlar bilim kurguydu. Gen haritası bilim kurguydu. Soğuk füzyon haberi hepimizi heyecanlandırmıştı. Mekik programı başlamıştı. Belki ABD nin başında bir aktörün olmasının etkisi olmuştur.

Sizlerle ilk gördüğümde 80 lerde hisssettiğim umutların bana benzerini hissettiren bir link paylaşacağım.

http://www.futuretimeline.net/index.htm

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...