Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

Buharî ve Müslim’in yaptıkları rivayette, Hz. Aişe’nin bildirdiğine göre Peygamberimiz (a.s.m) şöyle buyurdu: “Biz miras bırakmayız; bizim geriye bıraktığımız her şeyimiz sadakadır.”

Peygamberimiz (a.s.m) vefat ettiği zaman geriye bıraktığı malı: Zaruri olarak kullandığı elbisesi, birkaç su kabı, içinde yıkandıkları tekne, iki adet kilim, bir çarşaf, makas, tarak, misvak gibi eşyaları, kılıç, ok, zırh, mızrak, miğfer'den oluşan silahları, “Düldül” adındaki bir devesi, savaş ganimeti olarak payına düşen ve devlet reisi olarak bundan ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermekle yükümlü olduğu; “Fedek” arazinin yarısı, Ümmü’l-Kura’nın üçte biri, Hayber’den kendisine düşen beşte biri olan payı ve Ben-i Nadir’den bir kaleden ibaret olan arazî ki bunların tamamını Müslümanlara tasadduk etmiştir. (bk. Tirmizî, Şemail, s.149)

Şimdi iddia edildiği gibi Kuran'ı kendi yazmış olan birisinin mal varlığını düşünürsek; Saraylar,Haremler,Küplerce altınlar,Dev tapınaklar,sayısız develer vs vs vs bunların olması gerekirdi..Çünkü diğer çok tanrılı dinlerde durum böyleydi..sadece tapınaklara sunulan adaklarla bile köşe oldular adamlar..İslam dinini insanlara kabul ettirmekle neler neler elde etmiş değilmi..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AHZAB 53. Ey iman edenler! Siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, Peygamber’in evlerine(bir sürü evi var) girmeyin. Ancak davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz Peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez. Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin Allah’ın Resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günah tır.

Muhammed'in evine gelip gece geç saatlere kadar oturup sofradan kalkamayan misafirlerinden canı sıkılmış, karılarına bakılmasını kıskanmış ki oturup vahiy katiplerine ayet yazdırmış.

Bu ayette evler ifadesi Muhammed'in çok sayıda evi olduğunu gösteriyor. Benim en çok güldüğüm ayettir. Allah'ın işi yok Muhammed'in misafirleriyle uğraşıyor.

Ayette peygamlerin hanımlarına perde arkasından seslenin, peygamber öldükten sonra karılarını nikahlamayın falan diyor. Benim karımla ilişkiye giren cehennemliktir demek istemiş. :D

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İktidar ve insanların senin iki dudağının arasından çıkacak kelimelere bakmasından daha değerli mal ne ola ki? Gören de Medine ve Mekke de saraylar vardı da Muhammed oturmadı sanacak!

insanlar senin iki dudağının arasından çıkacak kelimelere baksaydı onlardan neler neler isterdin? ben de diyorum ki O neler istemiş? basit bir firavunun mezarı bile kilolarca altınla doludur.çünkü yarı tanrıydı..Peygamberim kendini tanrılaştırmalı değilmiydi?

Sitelerde Paylaş

AHZAB 53. Ey iman edenler! Siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, Peygamber’in evlerine(bir sürü evi var) girmeyin. Ancak davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz Peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez. Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin Allah’ın Resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günah tır.

Muhammed'in evine gelip gece geç saatlere kadar oturup sofradan kalkamayan misafirlerinden canı sıkılmış, karılarına bakılmasını kıskanmış ki oturup vahiy katiplerine ayet yazdırmış.

Bu ayette evler ifadesi Muhammed'in çok sayıda evi olduğunu gösteriyor. Benim en çok güldüğüm ayettir. Allah'ın işi yok Muhammed'in misafirleriyle uğraşıyor.

Ayette peygamlerin hanımlarına perde arkasından seslenin, peygamber öldükten sonra karılarını nikahlamayın falan diyor. Benim karımla ilişkiye giren cehennemlik demek istemiş.

Ben olsaydım oraya şöyle bir ayet de yerleştirirdim: "Allah sizden peygambere maddi yardımda bulunmanızı emrediyor..O bunu sizden çekindiği için söyleyemiyor.kim ki doğru yoldan ayrılmazsa kurtuluşa erecektir."

sen gör o zaman oluk oluk altın akardı onun evine!!!

Sitelerde Paylaş

Ben olsaydım oraya şöyle bir ayet de yerleştirirdim: "Allah sizden peygambere maddi yardımda bulunmanızı emrediyor..O bunu sizden çekindiği için söyleyemiyor.kim ki doğru yoldan ayrılmazsa kurtuluşa erecektir."

sen gör o zaman oluk oluk altın akardı onun evine!!!

Öyle olur mu hiç? Bu işin de bir rejonu var. Hem peygamberlik o kadar kolay değil. Çok riskli bir iş. Deşifre olursan halkın seni zevkle linç etme ihtimali var.

Yine de Muhammed altınlar dolusu servete sahip oldu. Zaten zenginken kendini peygamber ilan etti. Hatice'nin servetiyle satın aldığı kölelerden bir sürü şey öğrendi.

Savaş ganimetlerini cebine indirmek için ayetler yazdırmayı da ihmal etmedi. Ayetleri yazmakla görevli vahiy katiplerinden birisi Muhammed'in gizli sırrını anlattığı için öldürüldü.

ENFAL 1. Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. De ki: Ganimetler Allah ve Peygamber’e aittir. O halde siz (gerçek) müminler iseniz Allah’tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.

HAŞR 6. Allah’ın, onlardan (mallarından) Peygamberine verdiği ganimetler için siz at ve deve koşturmuş değilsiniz. Fakat Allah, peygamberlerini dilediği kimselere karşı üstün kılar. Allah her şeye kadirdir.

Sitelerde Paylaş

Arap geleneğinde saray filan yoktur. Bu çağda bile Kaddafi çadır geleneğini bir ölçüde sürdürmeye çalışmıştı. Mekke ileri gelenlerinin, Abdüluzza, Ebu Süfyan ve Amr bin Hişam'ın sarayları mı vardı? Mekke'nin İslam öncesi en ileri gelen kişileriydiler.

Araplarda zenginlik çok kadın ve çok deveydi. Muhammed'in hasırda yattığı filan elbette efsanedir. Mısır mukavkısının gönderdiği cariye de hasırda mı yattı? Komik olmayın...

Yaşamakta olan bir insanın bile propagandası çok aldatıcı biçimde yapılabiliyorken, bindörtyüz yıllık bir efsanenin ne şekilden şekile sokulmuş olacağını insanların nasıl düşünemedikleri bir muamma olsa da aslında değil. Dogma aklı kör eden bilinen en şiddetli uyuşturucudur...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle olur mu hiç? Bu işin de bir rejonu var. Hem peygamberlik o kadar kolay değil. Çok riskli bir iş. Deşifre olursan halkın seni zevkle linç etme ihtimali var.

Yine de Muhammed altınlar dolusu servete sahip oldu. Zaten zenginken kendini peygamber ilan etti. Hatice'nin servetiyle satın aldığı kölelerden bir sürü şey öğrendi.

Savaş ganimetlerini cebine indirmek için ayetler yazdırmayı da ihmal etmedi. Ayetleri yazmakla görevli vahiy katiplerinden birisi Muhammed'in gizli sırrını anlattığı için öldürüldü.

ENFAL 1. Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. De ki: Ganimetler Allah ve Peygamber’e aittir. O halde siz (gerçek) müminler iseniz Allah’tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.

HAŞR 6. Allah’ın, onlardan (mallarından) Peygamberine verdiği ganimetler için siz at ve deve koşturmuş değilsiniz. Fakat Allah, peygamberlerini dilediği kimselere karşı üstün kılar. Allah her şeye kadirdir.

kelime oyunlarını çok seviyorsunuz..

ENFAL:

1 - "Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin."

Haşr suresi:

"6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir.

7 - Allah'ın o kent halkından, Resulüne verdiği ganimetler, Allah'a, Resul'e, ona akrabalığı bulunanlara, yetimlere, yoksullara, yolcuya aittir. Ta ki içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir şey olmasın. Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı şiddetlidir.

8 - Bir de göç eden fakirlere aittir ki yurtlarından ve mallarından çıkarılmışlardır, Allah'ın lütuf ve rızasını ararlar; Allah'a ve Resulüne yardım ederler. İşte doğru olanlar onlardır."

Kendisine ayırsaydı çok kolay yapardı.yetime yolcuya vs bırakmazdı..kimse ona karşı gelmezdi..kimse sorgulamazdı..çünkü ana ve babalarını onun yolunda feda edecek kadar çok seviyorlardı Peygamberimizi.. Kendi yazdığı bir kitaptan ne kadar da nemalanmış değilmi!!!

Sitelerde Paylaş

Arap geleneğinde saray filan yoktur. Bu çağda bile Kaddafi çadır geleneğini bir ölçüde sürdürmeye çalışmıştı. Mekke ileri gelenlerinin, Abdüluzza, Ebu Süfyan ve Amr bin Hişam'ın sarayları mı vardı? Mekke'nin İslam öncesi en ileri gelen kişileriydiler.

Araplarda zenginlik çok kadın ve çok deveydi. Muhammed'in hasırda yattığı filan elbette efsanedir. Mısır mukavkısının gönderdiği cariye de hasırda mı yattı? Komik olmayın...

Yaşamakta olan bir insanın bile propagandası çok aldatıcı biçimde yapılabiliyorken, bindörtyüz yıllık bir efsanenin ne şekilden şekile sokulmuş olacağını insanların nasıl düşünemedikleri bir muamma olsa da aslında değil. Dogma aklı kör eden bilinen en şiddetli uyuşturucudur...

saray sadece bir teşbihtir..

ihtişamlı olan evinin resmini bulup getirebilirmisin? malum hasırda yatmadıysa kuştüyü yataklarda yatmıştır..bir tek resim lazım..bul getir..

Sitelerde Paylaş

Peygamber'in hiç malı mülkü yoktu, hasırda yatıyordu, bir hırkası vardı.

O halde onlarca karısına, onlarca kölesine ( yani cariyesine ) neyle baktı?

tomurcuk ayşe ile hasırda mı yattı?

Siz sığırmısınız?

Peygamberin amcası Ebu Talip zaten sabancı gbi bir adamdı ve Muhammet'i de çocuğu olarak biliyordu, zaten öyle olmasıda gerekiyor.

Karısı hatice dillere destan zenginlikteydi ve bütün malı mülkü 25 yaşlarında muhammet'in olmuştu çünkü onunla evlenmişti.

Bırakın lan bu aç, sefil ayaklarını oğlum adam çağının delidehşet zenginiydi, parasına para kattı gözüde açtı üstelik kimseyede hayrı olmadı.

işte gerçek bu.

tarihinde realizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber'in hiç malı mülkü yoktu, hasırda yatıyordu, bir hırkası vardı.

O halde onlarca karısına, onlarca kölesine ( yani cariyesine ) neyle baktı?

tomurcuk ayşe ile hasırda mı yattı?

Siz sığırmısınız?

Peygamberin amcası Ebu Talip zaten sabancı gbi bir adamdı ve Muhammet'i de çocuğu olarak biliyordu, zaten öyle olmasıda gerekiyor.

Karısı hatice dillere destan zenginlikteydi ve bütün malı mülkü 25 yaşlarında muhammet'in olmuştu çünkü onunla evlenmişti.

Bırakın lan bu aç, sefil ayaklarını oğlum adam çağının delidehşet zenginiydi, parasına para kattı gözüde açtı üstelik kimseyede hayrı olmadı.

işte gerçek bu.

sığırlık yine iyi,siz koyun gibisiniz,çoban ne tarafa yönlendirmişse itiraz etmeden gidiyorsunuz..

ben diyorum ki bu kadar iddialı isen bana bir iki tane arkeolojik bulgu veya tarihi resim falan göster de bakalım nasıl bir evde oturmuş? hadi bekliyorum..bilimsrl bilgi istedim dikkat et..bana gelip deme o hayali kahramandı..çünkü kendin yaşadığını kabul etmişsiz..

Sitelerde Paylaş

Muhammed peygamberlerin en garibanıydı hatta öldüğünde savaşlarda giydiği anlı şanlı ''Zırhı'' bile bir yahudide rehinliydi...

Düşünebiliyormusunuz, yahudileri darmadağın edip evinden yurdundan süren bir peygamber zırhını rehin bırakacak kadar düşüyor.Elbette bunları anlatan kaynaklarda yalan uydurma ve Vehabilerin etkisinde ama sonuçta alemlerin efendisine yakıştırılana bakın..

Sitelerde Paylaş

Muhammed peygamberlerin en garibanıydı hatta öldüğünde savaşlarda giydiği anlı şanlı ''Zırhı'' bile bir yahudide rehinliydi...

Düşünebiliyormusunuz, yahudileri darmadağın edip evinden yurdundan süren bir peygamber zırhını rehin bırakacak kadar düşüyor.Elbette bunları anlatan kaynaklarda yalan uydurma ve Vehabilerin etkisinde ama sonuçta alemlerin efendisine yakıştırılana bakın..

ilginç olan ne biliyormusun,Kuran'da adı geçen peygamberlerin çoğunluğunun "çoban" olması..artık ne hikmet varsa onu da sen bul..dünya malı dediğin nedir ki..tabi siz günümüzdeki çobanları da aşağılarsınız..

Sitelerde Paylaş

sen hakkaten cahilsin.

eğer sen bu söylediklerimi kabul etmiyorsan zaten hayali bir kahraman canlandırmışsın kendi kafanda...

ben geçmişten günümüze değin ulaşan islam bilginlerinin aktırdıklarını sana anlatıyorum ve sen islam bilginlerinin rivayetlerine inanmıyorsun?

Kurada bile o kadar karısı olduğu geçmekte, bu adam bu kadar karıya ne yedirdi, nerede yatırdı?

arkeolojik kalıntı istersen islam komple çöker çünkü muhammet'in varlığına ve yaşadığına dair hiç bir kalıntı yok, ilk kuran bile ortada yok!

sus sesini çıkarma iyice batağa sürüklüyorsun sen dini.

tarihinde realizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sığırlık yine iyi,siz koyun gibisiniz,çoban ne tarafa yönlendirmişse itiraz etmeden gidiyorsunuz..

ben diyorum ki bu kadar iddialı isen bana bir iki tane arkeolojik bulgu veya tarihi resim falan göster de bakalım nasıl bir evde oturmuş? hadi bekliyorum..bilimsrl bilgi istedim dikkat et..bana gelip deme o hayali kahramandı..çünkü kendin yaşadığını kabul etmişsiz..

Amanın laflara bak hizzaya gel.

Siz Muhammed'in yaşadığını dair arkeolojik, tarihi bir kanıt getirebilecek misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...